|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kavne kapsule
22.11.2011 22:35:57   
Klarita
mogoče butasto vprašanje ali pa tudi ne, kaj so vse kapsule enake dimenzije in jih lahko uporabljaš za vse tovrstne kavne avtomate ali ima vsak aparat svoje kapsule? Recimo senseo in dolce gusto in hoferjeve itd.?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kavne kapsule
23.11.2011 4:20:01   
Hope2
Ne niso vse enake, se razlikujejo v parih milimetrih in tudi v obliki. Je pa res, da lahko kje kako kapsulo tudi najdeš, ki bo pasala. Jaz mam sicer nespresso mašinco, sem kupila hoferjeve in ni šans, pa sta le v kakem mm razlike. Tudi dolce gusto ne paše na mojo mašino, bi takoj kupla kako čokolado. Baje pa paše tschibo in edusho-samo sprobat ne morem, ker teh dveh ni v naših trgovinah ali v bližnjih državah. Ko sem kupovala aparat, sem kolebala med dvema, pa sta tudi imela čist različne kapsule.

Odgovora zate pa o teh 3 kapsulah ne vemuser posted image . Kako mašino pa imaš? Je pa tu veliko uporabnic dolce gusto in ti bodo znale svetovat. Jaz bi le izkoristial priliko in vprašala za nespresso in druge kapsuleuser posted image


< Sporočilo je popravil Hope2 -- 23.11.2011 4:22:28 >

(odgovor članu Klarita)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kavne kapsule
23.11.2011 7:44:57   
limonca*
Tschibo in endusco pašejo v tchibov kavni avtomat, ki ga prodajajo v določenih Šparih.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kavne kapsule
23.11.2011 7:46:24   
Anonimen
To bi tudi mene zanimalo ... imam dolce gusto aparat pa gre na mesec sigurno vsaj 20€ za kapsule, pa sva varčna in pijeva samo cafe lungo in expresso, kjer je 16 tablet v eni škatli, mlečno peno si pa sama naredim, če mi zapaše ... ker če bi kupovala kapsule za kapučino ali latte maciato, bi dala šeenkrat več user posted image  Torej ali še katere cenejše kapsule pašejo v dolce gusto aparat?

(odgovor članu Hope2)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kavne kapsule
23.11.2011 7:58:43   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: limonca*

Tschibo in endusco pašejo v tchibov kavni avtomat, ki ga prodajajo v določenih Šparih.


A imaš ti to doma? Bi lahko zmerla in mi povedala dimenzije, da bi nekomu naročila, da mi prinese, ker so cenejše od nespressa. Jaz dam za 40 kapsul cca 25 evrov- pijem samo jaz in spijem le 1 na dan, včasih 2, imam glih za 1 mesec.



(odgovor članu limonca*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kavne kapsule
23.11.2011 8:31:22   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Baje pa paše tschibo in edusho-samo sprobat ne morem, ker teh dveh ni v naših trgovinah ali v bližnjih državah. Ko sem kupovala aparat, sem kolebala med dvema, pa sta tudi imela čist različne kapsule.



A Avstrija ni naša bližnja država? http://www.eduscho.at/Cafissimo-und-Cafissimo-DUO-bei-Tchibo-c400005733.html, http://www.eduscho.at/Cafissimo-Kapseln-Caffe-Crema-Espresso-mehr-bei-Eduscho-c400005776.html

drugače pa link na en drug forum, kjer so imeli isto temo: http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=23096&offset=0

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kavne kapsule
23.11.2011 8:34:32   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Baje pa paše tschibo in edusho-samo sprobat ne morem, ker teh dveh ni v naših trgovinah ali v bližnjih državah. Ko sem kupovala aparat, sem kolebala med dvema, pa sta tudi imela čist različne kapsule.



A Avstrija ni naša bližnja država? http://www.eduscho.at/Cafissimo-und-Cafissimo-DUO-bei-Tchibo-c400005733.html, http://www.eduscho.at/Cafissimo-Kapseln-Caffe-Crema-Espresso-mehr-bei-Eduscho-c400005776.html

Če se prav sponim, Hope ni stacionirana v Sloveniji user posted image

< Sporočilo je popravil Otika -- 23.11.2011 8:35:12 >

(odgovor članu petea)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kavne kapsule
23.11.2011 8:36:14   
lenika83
IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Torej ali še katere cenejše kapsule pašejo v dolce gusto aparat?



Ravno sem ta teden razmišljala o tem, ko sem videla kapsule v Hoferjevem letaku. Mislim, da bom enkrat reskirala teh nekaj evrov in bom kupila Hoferjeve kapsule, pa jih poskusila v Dolce gusto, drugače res ne vem kako naj ugotovim. Če ne bodo šle noter, bom pa našla nekoga, ki ima to mašino in mu jih bom pač podarila.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kavne kapsule
23.11.2011 8:53:33   
pety78
Punce, eno vprašanje, ker imate izkušnje.
Ali mislite, da se splača imeti tak avtomat doma, glede na to, da naredite recimo eno ali dve kavi na dan? Je res toliko boljša od dobre stare turške kave?

Sicer priznam, da me nekaj časa že mika, ampak glede na to, da bi res naredila eno kavo na dan, tu pa tam še kakšno več, ne vem, če se najbolj splača, da mi ta avtomat zavzema prostor na kuhinjskem pultu. user posted image

Torej, kako ste ve zadovoljne? Bi še enkrat šle v nakup ali ne?



_____________________________



(odgovor članu lenika83)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kavne kapsule
23.11.2011 8:57:30   
Anonimen
Če vzameš tamalega dolce gusta ti na pultu ne zavzame praktično nič prostora pa še dobro izgleda ... kava je za posladkat prav super ... sploh tisti latte maciatoti pa ledena kava ... za veliko potrošnjo pa predrago pride. Tako da ko pridejo večji obiski, pristavim lonec na štedilnik.

< Sporočilo je popravil Otika -- 23.11.2011 8:58:00 >

(odgovor članu pety78)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kavne kapsule
23.11.2011 8:59:53   
limonca*
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: limonca*

Tschibo in endusco pašejo v tchibov kavni avtomat, ki ga prodajajo v določenih Šparih.


A imaš ti to doma? Bi lahko zmerla in mi povedala dimenzije, da bi nekomu naročila, da mi prinese, ker so cenejše od nespressa. Jaz dam za 40 kapsul cca 25 evrov- pijem samo jaz in spijem le 1 na dan, včasih 2, imam glih za 1 mesec.





Ti zmerim in sporočimuser posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kavne kapsule
23.11.2011 9:00:32   
limonca*
IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Baje pa paše tschibo in edusho-samo sprobat ne morem, ker teh dveh ni v naših trgovinah ali v bližnjih državah. Ko sem kupovala aparat, sem kolebala med dvema, pa sta tudi imela čist različne kapsule.



A Avstrija ni naša bližnja država? http://www.eduscho.at/Cafissimo-und-Cafissimo-DUO-bei-Tchibo-c400005733.html, http://www.eduscho.at/Cafissimo-Kapseln-Caffe-Crema-Espresso-mehr-bei-Eduscho-c400005776.html

drugače pa link na en drug forum, kjer so imeli isto temo: http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=23096&offset=0


Tschibo in enduscho prodajajo določeni Špari - aparate, kapsule in pakirne kave po 10 dkg, pol kile...

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kavne kapsule
23.11.2011 9:00:40   
*bubi*
lenika, preden kaj probavaš, ti naj povem, da imajo Hoferjeve mašine drugačen sistem. Voda namreč ne teče skozi kapsulo, ampak pri pokrovčku not in pri drugi luknjici ven. Tako da res vprašanje, če bo pasalo.
Sem gledala njihov mini aparat, ko je prišel v prodajo, in me blazno moti, ker teče voda tako dolgo kot držiš gumb. Torej moraš zraven stat. No, pri tem večjem aparatu zdaj reklamirajo, da ima opcijo več/manj vode in se sam izklopi.

Jaz imam Tchibov aparat in sem ful zadovoljna. Tudi cena kapsul je sprejemljiva in pri nakupu mi je bilo to glavno merilo. Poleg tega je aparat poceni, v akciji je zdaj 66€. Uporabljam ga tudi za vročo vodo (za čaj recimo).

No, za Tchibov aparat nisem našla še nobenih drugih kapsul, ki bi pasale. Samo Tchibo in Edusho. Saj kakšne druge ne bi bile cenejše, bi pa mogoče bila kaka vroča čokolada ali kaj podobnega user posted image

Pety, ravno če kuhaš malo kav, se ti po moje aparat bolj splača. Nobenega dela nimaš, samo na gumb stisneš. user posted image

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu lenika83)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kavne kapsule
23.11.2011 9:01:43   
limonca*
IZVIRNO SPOROČILO: pety78

Punce, eno vprašanje, ker imate izkušnje.
Ali mislite, da se splača imeti tak avtomat doma, glede na to, da naredite recimo eno ali dve kavi na dan? Je res toliko boljša od dobre stare turške kave?

Sicer priznam, da me nekaj časa že mika, ampak glede na to, da bi res naredila eno kavo na dan, tu pa tam še kakšno več, ne vem, če se najbolj splača, da mi ta avtomat zavzema prostor na kuhinjskem pultu. user posted image

Torej, kako ste ve zadovoljne? Bi še enkrat šle v nakup ali ne?




jaz bi. user posted image   Prvo kot prvo mi ful paše na pult, ker imam aparat iste barve kot steno, pa še prostora imam dovolj. Pa še kava mi je zakon, turške glih ne maram. 

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kavne kapsule
23.11.2011 9:05:12   
*bubi*
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

A imaš ti to doma? Bi lahko zmerla in mi povedala dimenzije, da bi nekomu naročila, da mi prinese, ker so cenejše od nespressa.



Hope, Eduscho kapsula:
-premer zgoraj: 45 mm (oz. 40 mm, če ne upoštevam tistega čisto tankega roba na vrhu)
- premer spodaj: 33 mm
- višina: 25 mm

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kavne kapsule
23.11.2011 9:07:51   
Brinčika
Filtri kave od Illy-ja gredo v vse aparate, ampak res filtri- iz neke vrste papirja in ne kapsule, preizkušeno, je pa res je več vrst kave od kremaste pa do 100% arabike ki je res močna in vsakemu ne paše. Mi imamo Illy espresso - srebrno rdeča škatlica 18 filtrov stane 5 eur ali pa 36 filtrov za 7,80 eur. Imam pa aparat od benefita- star že 4 leta kupljen v lidlu za mali dnar, ni bil niti 20 eur , pa nobenega problema še ni bilo z njim, kava pa boljša kot v gostilni.

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kavne kapsule
23.11.2011 9:08:22   
pety78
No, če bi imela malo več prostora, bi si ga pa tudi jaz zaradi estetike umislila, tako mi pa prostor zavzema Boschev mikser, ki ni preveč estetski. user posted image
Ne, saj so fletni, kot sem rekla, se mi ga ful lušta, ampak bom zgleda še nekaj časa na instant kavi (turške tudi sama ne kuham preveč pogosto).




_____________________________



(odgovor članu limonca*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kavne kapsule
23.11.2011 9:11:25   
pety78
Tako da ko pridejo večji obiski, pristavim lonec na štedilnik.


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Kaj pa če si kdo zaželi kavo iz avtomata? Pol pa en za drugim...jaz bi tudi, jaz bi tudi,....user posted image Bankrot! user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________



(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kavne kapsule
23.11.2011 9:13:53   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Baje pa paše tschibo in edusho-samo sprobat ne morem, ker teh dveh ni v naših trgovinah ali v bližnjih državah. Ko sem kupovala aparat, sem kolebala med dvema, pa sta tudi imela čist različne kapsule.



A Avstrija ni naša bližnja država? http://www.eduscho.at/Cafissimo-und-Cafissimo-DUO-bei-Tchibo-c400005733.html, http://www.eduscho.at/Cafissimo-Kapseln-Caffe-Crema-Espresso-mehr-bei-Eduscho-c400005776.html

drugače pa link na en drug forum, kjer so imeli isto temo: http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=23096&offset=0


Ne ni, taužente km vstran od nasuser posted image - tolk daleč, da nimajo pojma kaj je tschibo ali educhouser posted image še izgovort ne znajo

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kavne kapsule
23.11.2011 9:17:20   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: pety78

Punce, eno vprašanje, ker imate izkušnje.
Ali mislite, da se splača imeti tak avtomat doma, glede na to, da naredite recimo eno ali dve kavi na dan? Je res toliko boljša od dobre stare turške kave?

Sicer priznam, da me nekaj časa že mika, ampak glede na to, da bi res naredila eno kavo na dan, tu pa tam še kakšno več, ne vem, če se najbolj splača, da mi ta avtomat zavzema prostor na kuhinjskem pultu. user posted image

Torej, kako ste ve zadovoljne? Bi še enkrat šle v nakup ali ne?




Jaz spijem 1 na dan in ravno zato mi je fajn. Je zelo mali in ne zasede praktično nič placa, čiščenja ni nobenga, razen šalce. Kava pa mi j evšeč, turške pa ne maram, ker sovražim zoc. Ti ap predlagam, da greš nekam kavo sprobat, če ti je sploh všeč. In ja ravno za 1 kavo na dan je super, ker se pol ne ubadaš kolk denarja zmečeš vstranuser posted image

limonca HVALAuser posted image

Bubi zlata siuser posted image , hvala ti



< Sporočilo je popravil Hope2 -- 23.11.2011 9:18:21 >

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kavne kapsule
23.11.2011 9:19:55   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: pety78

Tako da ko pridejo večji obiski, pristavim lonec na štedilnik.


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Kaj pa če si kdo zaželi kavo iz avtomata? Pol pa en za drugim...jaz bi tudi, jaz bi tudi,....user posted image Bankrot! user posted image user posted image user posted image user posted image



Še pred obiski skrijem avtomatuser posted image ali ap rečem, da mi je zmanjkalo kapsuluser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kavne kapsule
23.11.2011 10:03:38   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: *bubi*

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

A imaš ti to doma? Bi lahko zmerla in mi povedala dimenzije, da bi nekomu naročila, da mi prinese, ker so cenejše od nespressa.



Hope, Eduscho kapsula:
-premer zgoraj: 45 mm (oz. 40 mm, če ne upoštevam tistega čisto tankega roba na vrhu)
- premer spodaj: 33 mm
- višina: 25 mm


Sem premerla, pa ni ista, nespresso ima mnajše, višino pa celo višjo. Hvala ti še enkrat

A je Rija še na RR? Se mi zdi je ona enkrat omenjala podobnost oz da ima nespressouser posted image

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kavne kapsule
23.11.2011 10:36:19   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: pety78

Tako da ko pridejo večji obiski, pristavim lonec na štedilnik.


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Kaj pa če si kdo zaželi kavo iz avtomata? Pol pa en za drugim...jaz bi tudi, jaz bi tudi,....user posted image Bankrot! user posted image user posted image user posted image user posted image



Še pred obiski skrijem avtomatuser posted image ali ap rečem, da mi je zmanjkalo kapsuluser posted image user posted image user posted image


To bolj težko rečem, ker jih imam v stekleni posodi poleg avtomata user posted image  ... jaz sploh ne sprašujem katero kavo bodo ... vprašam, če bodo kavo, in če je odgovor da jo skuham v loncu ali džezvi (odvisno od količine) in na mizo polge kave postavim še sladkor in mleko ... tuki ni demokracije user posted image

(odgovor članu Hope2)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kavne kapsule
23.11.2011 13:04:47   
Klarita
Zaenkrat še nimam avtomata, zato sprašujem. Mika me, ampak ne vem katerega. Rada bi enega, ki ima največ kapsul različnih okusov in očitno je to ta iz špara. Moram še malo počekirat te avtomate, ker mora bit res mali, drugače ga nimam kam dat. Če pa možu omenim pa bo tak ošpice dobil, zakaj je zdaj spet to potrebno. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kavne kapsule
23.11.2011 13:09:52   
pety78
Klarita, pod smrekico ga daj. Pred otroki se mož tako ne bo mogel jeziti na Božička! user posted image
Hmmm, mogoče bi to jaz lahko naredila za Tefalov cvrtnik. user posted image user posted image user posted image


_____________________________



(odgovor članu Klarita)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Notranja naravnanost


Jaz sem...

pozitivka (50%)

negativka (3%)

nekaj vmes (47%)


Število vseh glasov: 252

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!