|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Parkirna kazen v času hospitalizacije
21.11.2011 20:55:55   
Masha_M
Zdravo drage pravne strokovnjakinje in strokovnjaki! user posted image

Imam eno dilemo. user posted image MOL me je prijazno pozval naj se opredelim glede okoliščin prekrška (nepravilno parkiranje). Pojasnili so mi, da gre za prekršek pri katerem ni bilo možno na licu mesta identificirati storilca in imam torej možnost, da priložim dokaze da avta v tistem času nisem uporabljala jaz. Prav tako piše, da se nisem dolžna izreči proti svojim bližnjim.

Situacija je bila taka. Avto sem sicer res vozila jaz. Sem parkirala legalno, plačala 2 uri in odšla na pregled. Tam so me potem žal obdržali v bolnici in čez par ur operirali. Zdaj imam sledečo dilemo:
  • Ali naj samo dokažem z bolnišničnimi izvidi da sem bila na tisti dan hospitalizirana in pika. Ali bom potem kasneje morala "potunkati v drek" nekoga drugega oz. ali bodo to oni sami ugotavljali?
  • Naj se sklicujem na to, da sem imela dobre namene, sem plača parkirnino a nisem vedela da me bodo obdržali in torej fizično nisem imela možnosti premakniti avta?
  • Naj raje plačam čim prej, dokler še lahko izkoristim polovičko, ker so šanse za uspeh pri pritožbi minimalne?
Hvala za vsak nasvet in mnenje!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Parkirna kazen v času hospitalizacije
21.11.2011 21:02:28   
katy83
jaz bi povedala tako kot je bilo, 2.možnost torej. user posted image

(odgovor članu Masha_M)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Parkirna kazen v času hospitalizacije
21.11.2011 22:07:56   
Anonimen
Tudi jaz bi povedala kako je bilo ... priložila dokazilo o plačilu parkirnine pa dokazilo o hospitalizaciji ... še vedno verjamem, da nekaj dobrih ljudi pa še obstaja user posted image

(odgovor članu katy83)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Parkirna kazen v času hospitalizacije
22.11.2011 7:50:01   
Jantar
Bi koristila drugo možnost,torej povedala po resnici predložila dokaze.....sem bila pred dvemi leti v podobnem položaju in sem napisala tako kot je bilo in so mi sicer "pritožbo" obravnavali ampak ŽAL sem morala še vedno palčati polovičko,....no vsaj to so mi upoštevali,da kljub temu,da mi je rok za plačilo že potekel so mi priznali plačilo polovičke.....

(odgovor članu Masha_M)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Parkirna kazen v času hospitalizacije
22.11.2011 10:36:03   
bibaleze1
Povej tako kot se je zgodilo...Osebno poznam primer (sicer se ni zgodil v MOL) ampak vseeno, pritožba je uspela. Kako pa naj bi plačala parkirnino če pa si bila v bolnici!?

(odgovor članu Jantar)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Parkirna kazen v času hospitalizacije
22.11.2011 13:02:48   
TomTaylor
Jz pa sploh ne bi bila v dilemi. Medtem, ko bi me dajali na operacijski mizo, mi je avto tazadnja stvar na katero bi pomislila. Povedala bi, kako je bilo, predložila dokaze, in verjetno  bi tudi čisto popenila, če mi kazni ne bi oprostili. Tko.user posted image

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu bibaleze1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Parkirna kazen v času hospitalizacije
22.11.2011 14:01:18   
Leela
Ja definitivno prosi za preklic kazni. Je šlo pač za izredno situacijo v kateri je bilo ogroženo življenje (no razen če ti niso nohta dol z prsta vlekli user posted image ).

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Parkirna kazen v času hospitalizacije
22.11.2011 15:18:04   
Blink1
moji mami so tako oprostili kazen...

_____________________________

---------------------------------------

---------------------------------------

(odgovor članu Leela)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Parkirna kazen v času hospitalizacije
22.11.2011 15:49:40   
Hope2
Očitno sem samo jaz tak čudna, ko pomislim tudi na avto in kazenuser posted image

Meni se je to zgodilo 2x. Prvič sem šla na ginekološki pregled v nosečnosti, tam se zakrvavela v potoku in so me pod urgentno poslali direkt v porodnišnico- prvo sem poklicala teto, da je prišla preparkirat in odpeljat avto, potem pa še moža- ki je bil v tujini. Drugič sem spet šla ginekološki pregled, pa sem na poti do avta padla ter si zlomila roko- tak da sem šla direkt na urgenco- spet klicala prijateljico, da je pobrala moža (bil brez avta), da sta prišla po avto. user posted image

Prvo točko ne bi nikoli izbrala, saj ti moraš vedet, komu posodiš daš avto- torej nekoga boš potunkala. Torej druga točka- ampak spet odvisno od koliko urgentna in težka je bila ta operacija, saj se lahko sklicujejo na mariskaj (lahko bi sama v 10 minutah premaknila avto, poklicala koga bližnjega, saj ob kaki hujši operaciji itak mora priti kdo pote...) ne vem no- sam na glas razmišljam, kje bi se lahko zataknilouser posted image . Itak bi lahko vse to izpodbijala, sam kolk se ti da- odvisno od zneska kazni


< Sporočilo je popravil Hope2 -- 22.11.2011 15:50:42 >

(odgovor članu Blink1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Parkirna kazen v času hospitalizacije
22.11.2011 20:38:46   
Masha_M
Saj sem jaz tudi pomislila na avto in smo ga preparkirali, a seveda ne takoj po izteku plačanih dveh ur. Operacija je bila vsekakor nujna in sem tudi kar nekaj dni ostala v bolnici in potem nekaj tednov na bolniški. Bom po vašem nasvetu kar lepo obrazložila kako je biloin upala na usmiljenje. Močno samo držim pesti, da ne bodo na koncu zavrnili pritožbo in mi za povrh še ukinili polovičke. :(

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Parkirna kazen v času hospitalizacije
23.11.2011 10:49:04   
majčica1508
Vsekakor bi povedala po pravici....
Da bi pa potunkala koga drugega mi še na misel ne pride....
Kako bi se pa ti počutila,če bi te nekdo potunkal v eno situaciji,ki ji pač nisi bila prisotna?

(odgovor članu Masha_M)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Parkirna kazen v času hospitalizacije
23.11.2011 20:10:38   
Masha_M
Zato je bila fraza tudi v narekovajih. V tem primeru bi pač samo dokaz(ov)ala da nisem bila jaz, nisem pa dolžna okriviti svojih bližnjih, kar pomeni da morajo to oni ugotavljati sami. V tem primeru bi se pač "javil" partner, ki je avto potem dejansko tudi odpeljal, ampak zdaj tega itak ne nameravam narediti.

(odgovor članu majčica1508)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako čim prej zanositi?
Za zanositev se mora ujeti veliko stvari, v vsakem primeru pa je izbira ustreznega časa resnično najbolj pomembna. Kako ...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?