ceoiti za Rotavirus ja ali ne!nujno (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


maktub -> ceoiti za Rotavirus ja ali ne!nujno (17.11.2011 15:57:23)

mamice... a ste vi vase 2 otroke cepili proti rotavirusu?malo me bega saj imam star.sina v vrtcu in se bojim da kaj prinese...pediatrinja pravi da ona je nebi cepila, eni pravijo da ja..kako ste se vi odločile




Katy78 -> RE: ceoiti za Rotavirus ja ali ne!nujno (17.11.2011 16:04:05)

Jaz sem našega fantka dala cepit in bi se tako še 1x odločila.




posh -> RE: ceoiti za Rotavirus ja ali ne!nujno (17.11.2011 16:08:15)

Drugega otroka nisem cepila in to zato, ker sem prvega in je kljub temu fasal rota virus.




Najaa -> RE: ceoiti za Rotavirus ja ali ne!nujno (17.11.2011 16:33:03)

Nisem ne prve ne druge in nista imeli rota virusa. Poznam pa primere, ki so bili cepljeni pa so fasali. 




eva1 -> RE: ceoiti za Rotavirus ja ali ne!nujno (17.11.2011 16:33:56)

jaz nisem in tudi sedaj nebi!




petea -> RE: ceoiti za Rotavirus ja ali ne!nujno (17.11.2011 19:08:39)

nisem in ne bi




K_a_t_i -> RE: ceoiti za Rotavirus ja ali ne!nujno (17.11.2011 19:31:56)

Sem in ponovno bi.




sirenetta -> RE: ceoiti za Rotavirus ja ali ne!nujno (17.11.2011 20:01:10)

Nisem in ne bom. Sedaj ima sin tri leta in pol, v vrtcu je zdaj že tretje letio in (trkam) ni imel rota virusa (pa je bolj občutljive sorte - je imel že vse živo: noro virus, šrklatinko, RSV, en kup viroz...)

Moji osebni razlogi proti:
- sem po defoltu nezaupljiva do cepiv
- pri cepljenemu otroku se virus izloča z blatom in je (tako sem slišala) precej obstojen (na kljukah, umivalniku...), tako da tvegaš, da se ti eden ali drugi otrok okuži po tej poti
- menda obstaja več različnih vrst rota virusa in torej niti cepivo ni zagotovilo
- tudi če otroka cepiš proti rota virusu, še vedno lahko dobi adeno virus, rota virus itd. ki so glih tako zoprni pri majhnih otrocih kot rota virus




Star_a -> RE: ceoiti za Rotavirus ja ali ne!nujno (17.11.2011 21:23:36)


IZVIRNO SPOROČILO: maktub

mamice... a ste vi vase 2 otroke cepili proti rotavirusu?malo me bega saj imam star.sina v vrtcu in se bojim da kaj prinese...pediatrinja pravi da ona je nebi cepila, eni pravijo da ja..kako ste se vi odločile



Nisem cepila nobenega.




zaspancek1 -> RE: ceoiti za Rotavirus ja ali ne!nujno (18.11.2011 7:35:24)

Jaz pa sem cepila oba. Imamo precej slabo izkušnjo z rotavirusom v družini zato sem vedno rekla, da če lahko otroku vsaj malo omilim to (itak cepljeni otrok lahko vseeno zboli, je pa navadno v precej milejši obliki), bom to storila! Cepljenje je potekalo brez težav, do sedaj pa smo imeli že trikrat primer, ko sva midva z možem bila čisto adijo (enkrat potem še dedki in babice, ki so bili v stiku z nami), tamala dva pa samo eno drisko, ali pa še to ne.  Ne vem, če je bil to res kakšnen rotavirus, ker če bolezen poteka v blagi obliki, navadno sploh ne preverjajo, ampak če cepljenje  pri tem vsaj malo pomaga, je to res vredno!




zaspančka -> RE: ceoiti za Rotavirus ja ali ne!nujno (18.11.2011 7:43:46)

Sin je cepljen in če bi se še enkrat odločala, bi ga spet dala cepit.




Petka09 -> RE: ceoiti za Rotavirus ja ali ne!nujno (18.11.2011 7:54:05)

Sem cepila in še vedno bi se enako odločila.



Me pa nekaj zanima. Kako dolgo drži to cepivo oz. koliko časa je otrok nekak zaščiten pred hujšo obliko rotavirusov? Nekje sem brala, da "drži" nekako dve leti, kot je tudi obdobje, ko otročki najpogosteje zbolijo oz. dobijo ta virus in ga težje prenašajo. A je to res?
Razmišljam torej čist hipotetično - recimo, da naša zdaj pri 2,5 letih ali kasneje pri 3 dobi rotavirus - je torej cepivo več ne bi ščitilo??




pasijonka -> RE: ceoiti za Rotavirus ja ali ne!nujno (18.11.2011 10:23:35)

Nismo cepili. Poznam primer, kjer se je punčki zavozlalo črevo po tem cepljenju in je bila zato operirana - pri 3. mesecih! Posledica potrjena s strani pediatra. Rotavirusov je pa itak nebroj, cepivo pa tako kot pri gripi, vključuje le določene seve.




zaspancek1 -> RE: ceoiti za Rotavirus ja ali ne!nujno (18.11.2011 11:43:45)

Po besedah Tanč z MON:
"Zaščita po cepljenju upada, po drugem letu je nekako 70-80%. Ponovni odmerek ni predviden, saj je cepivo namenjeno izključno dojenčkom do 6. meseca starosti."

Drugače pa - ja, med možnimi, vendar redkimi, je tudi ta stranski učinek (zavozlanje črevesja), vendar nihče ne more z gotovostjo trditi, da se pa to ne bi zgodilo tudi če otrok ne bi bil cepljen in bi se npr. okužil kar tako s kakšnim rota ali pa drugim črevesnim virusom.

Nekaj o tem piše tudi na teh ameriški straneh:
http://www.cdc.gov/vaccines/pubs/vis/downloads/vis-rotavirus.pdf
http://www.fda.gov/BiologicsBloodVaccines/Vaccines/ApprovedProducts/ucm226690.htm

V glavnem pa - glede na to, da sem videla, kako hud je lahko potek rotavirusne okužbe pri prej zdravem, dobro prehranjenem dojenčku, sem pristaš tega cepljenja.





pasijonka -> RE: ceoiti za Rotavirus ja ali ne!nujno (18.11.2011 11:51:37)

No, da bi se kakšnemu dojenčku črevo zavozlalo zaradi rotavirusa, še nisem slišala. Vem samo, da po tem cepljenju in zapletu tudi pediatrinja dotičnega otroka ne priporoča več tega cepljenja. Ga sicer izvaja na željo staršev, ki se zanj odločijo.




zaspancek1 -> RE: ceoiti za Rotavirus ja ali ne!nujno (18.11.2011 12:22:09)

Glede na to, da vzrok za to pravzaprav ni znan, domneva pa se, da je vsaj v nekaterih primerih vzrok virusna okužba, bi, tako kot v omenjenem primeru (ko je otrok bil cepljen  -  z živimi, oslabljenimi virusi), ravno ti rotavirusi (čeprav oslabljeni) lahko povzročili to zavozlanje. Lahko pa bi za to bili odgovorni tudi drugi, neoslabljeni oz. virusi, ki jih otrok ni dobil s cepivom (če npr. ne bi bil cepljen), a je tako?

Ok, dost smetenja...[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]





janapan -> RE: ceoiti za Rotavirus ja ali ne!nujno (18.11.2011 14:25:28)

Jaz sem drugo cepila...prva pa ga je prebolela pri 9 mesecih. Bilo je kar hudo, nadaljevalo se je v akutni uroinfekt. 10 dni bolnice, antibiotiki niso prijeli in je dobivala neko konjsko varianto. Potem pa še preventiva s primotrenom ene tri mesece. Bali smo se poškodbe ledvic pa je hb šlo vse bp. 




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (18.11.2011 22:48:03)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (18.11.2011 22:50:49)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




biba83 -> ceoiti za Rotavirus ja ali ne!nujno (20.11.2011 21:54:23)

Ja, smo dali oba cepit in bi jih še enkrat!

Že 2x smo vsi v familiji fasali nekega vraga in je z nami tako delalo - od driske do bruhanja... Tamaladva pa sta mela samo malo mehkejši kakec in je to blo to!! ;))

Res je ogromno denarja, za to kar bi lahko bilo zastonj, ampak za otroka pa sma rekla, da dama, pa če je kaj al ne.

Lp




štrumfek -> RE: ceoiti za Rotavirus ja ali ne!nujno (21.11.2011 9:04:03)

prve nisem dala cepit, pa ga je fasala...(precej huda oblika, kar groza me je ko se spomnim...)
drugega, ko bo bom zagotovo dala cepit....




Naja31 -> RE: ceoiti za Rotavirus ja ali ne!nujno (21.11.2011 11:25:50)

Prvega nismo, ker takrat cepiva še ni bilo.
Drugega smo.
Tudi tretjega bi, če bi ga imeli.




Zdrav.ko Dren -> RE: ceoiti za Rotavirus ja ali ne!nujno (23.11.2011 11:13:56)

Vsi pediatri morajo po "službeni dolžnosti" zagovarjati in priporočati ceiva, čeprav imajo številna izmed njih tudi precej stranskih učinkov, tako da bi se dalo razpravljati o tem, ali se splača reskirat ali ne. Poleg tega pediatri po "službeni dolžnosti" zelo neradi zaplete po cepljenju priznajo (diagnosticirajo), temveč raje trdijo, da se je nekaj drugega slučajno nalimalo zraven in bi se to vseeno zgodilo tudi brez cepljenja. Če pa že stranski učinek cepljenja priznajo, pa ga malokrat tudi prijavijo naprej, tako da je statistika glede stranskih učinkov zelo pomanjkljiva in strokovna ocena je, da je prijavljenih in evidentiranih stranskih stranskih učinkov le okrog 10%. Lahko povem kar iz lastne izkušnje - prav pri vsakem otroku prav po vsakem cepljenju smo imeli tudi stranske učinke. Večinoma je bila to vročina, oteklo in pordečelo mesto vboda, jokavost, nespečnost, nemir, neješčnost..., a nobenega od teh stranskih učinkov nismo prijavili pediatrinji. Imeli pa smo tudi dva hujša zapleta, ki pa smo ju prijavili, saj smo potrebovali tudi zdravniško pomoč, pa ju pediatrinja ni priznala kot stranski učinek... Eden od teh dveh ima zdaj diagnozo avtizem, ki mu je uničil celo življenje in v primerjavi s tem je nekajdnevna bolezen mačji kašelj!
Ne reskirajte po nepotrebnem in Boga zahvalite, da imate pametno pediatrinjo, ki razmišlja tudi s svojo glavo, čeprav to ni njena "službena dolžnost"...




benika -> RE: ceoiti za Rotavirus ja ali ne!nujno (23.11.2011 12:35:48)

Moji osebni razlogi proti:

- pri cepljenemu otroku se virus izloča z blatom in je (tako sem slišala) precej obstojen (na kljukah, umivalniku...), tako da tvegaš, da se ti eden ali drugi otrok okuži po tej poti
- menda obstaja več različnih vrst rota virusa in torej niti cepivo ni zagotovilo
- tudi če otroka cepiš proti rota virusu, še vedno lahko dobi adeno virus, rota virus itd. ki so glih tako zoprni pri majhnih otrocih kot rota virus


Se podpišem. Naši proti RV niso cepljeni, prav tako ne proti gripi in klopnemu meningitisu.




manna -> RE: ceoiti za Rotavirus ja ali ne!nujno (24.11.2011 8:00:29)

IZVIRNO SPOROČILO: Zdrav.ko Dren

- prav pri vsakem otroku prav po vsakem cepljenju smo imeli tudi stranske učinke. Večinoma je bila to vročina, oteklo in pordečelo mesto vboda, jokavost, nespečnost, nemir, neješčnost...,



Rota virus pride za popit tekočina, ne pa injekcija...?
Sicer pa, jasno da je na mestu vboda rdečina, saj je to pač mesto vboda?! No, saj, kakor kdo hoče, ampak če bi na primer vse otroke nehali cepiti proti rdečkam, se ti ne zdi, da bi se potem čez nekaj let lahko zgodila epidemija rdečk pri otrocih? Dolgo nazaj je ena moja sorodnica zbolela za rdečkami med nosečnostjo. Saj mi ni treba pisat kako prizadet otrok se je rodil? A to je pa bolj naravno al kaj?





Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>