Hojice ne niti za 5 min? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


kepa* -> Hojice ne niti za 5 min? (24.8.2005 10:42:45)

Moj 8mesečni smrček zaradi prehitrega rojstva in obporodnih težav v motoriki malo zaostaja za svojimi vrstniki, zato hodimo tudi na fizioterapijo.
Že zaradi tega nisem imela namena nabavit hojice.Zdaj je pa pravi mali živc, pa sem mislila, če bi kupila kakšno rabljeno, pa ga dala za par minut dnevno noter. Kaj pravite? Lahko ali raje ne? Je lahko kaj škode?




CUKRČEK -> Hojice ne niti za 5 min? (24.8.2005 10:45:32)

Kupi hojico! Moja jo je veliko uporabljala in nima nobenih posledic.
Kar se mene tiče, je hojica neškodljiva. Se je pač en zmislil, a to pa kako ful škoduje.




Lunca1 -> Hojice ne niti za 5 min? (24.8.2005 10:47:58)

Cukrček enim ja enim ne. sem slišala za eno punčko, ki ni znala pravilno hodit, ker se je v hojci vedno odrivala po prstih in vstran. pa menda jim zmre refleks, da padejo skupaj kot žepni nož. samo par minut pa po moje ne bo škodovalo.




Blink1 -> Hojice ne niti za 5 min? (24.8.2005 10:52:17)

Naša je tudi bila kar nekaj časa v hojici. V njej je sprva hodila po prstkih in se seveda odrivala z obema nogicama naprej. Potem pa je normalno začela hodit.

Zdaj lepo hodi.




CUKRČEK -> Hojice ne niti za 5 min? (24.8.2005 10:52:22)

A veš kako je s tem: če je pač neki narobe, bojo si takoj rekli"ja to je pa zarad hojice". je pač najlažje najt enga krivca, kot pa dejanski vzrok za težave.

Tud jaz poznam take, ki so iemli probleme z nogicami in so vsi dohrtarji takoj napizdevali mamico, da zakaj je morala imeti otroka v hojici. Ko pa je mama povedala, da hojice sploh nima, so zaprli gobce.




dix -> Hojice ne niti za 5 min? (24.8.2005 10:53:39)

Hojico je tudi treba znat uporabljat, ni to samo tako da otroka daš not in je. Treba je redno vsak teden preverit če otroku višina še ustreza, ker ne sme otrok imet ko je notri pokrčenih nog, pol se bo res samo odrival in se ne bo trudil da bi "hodil". Noge mora imet stegnjene ko se odriva.

Naša sta oba bila v njej in sta jo izredno hitro prerasla že nekj epri 7 mesecih. Oba normalno hodita, sta jo pa precej pogrešala ko sta jo prerasla.




Luni -> Hojice ne niti za 5 min? (24.8.2005 11:06:24)

Se strinjam s CUKRČKOM! Tudi moja dva sta bila v hojici, pa sta oba shodila zelo hitro: prvi pri enajstih, drugi pa na svoj 1. RD!!!! Brez težav. Tako da: ja za hojico, seveda po pameti za otroka in starša!!!

:muca:




Anonimen -> Hojice ne niti za 5 min? (24.8.2005 11:40:18)

Apak če zasotaja v motoriki, jaz ne bi sprobavala v smislu, saj mogoče ali pa celo verjetno ne bo nič narobe. Če bi bilo vse v redu, ja, tako pa ne.




čaki -> Hojice ne niti za 5 min? (24.8.2005 12:02:35)

jaz se strinjam s splišni, kar se pa mojega mnenja tiče mi pa hojca še na misel ne pride: mi smo včeri tko lepo začeli plaziti se po štirih!! :bravo::bravo::bravo: mislim da je to lepše videt kot pa mulčka s hojco :zmeden::zmeden2::zmeden2:
sicer pa 100 ljudi 100 čudi :love::love::love::love:




lenč@ -> Hojice ne niti za 5 min? (24.8.2005 15:07:48)

Tudi moja :duda: je bila rojena 5 t prezgodaj, je hipotonček, redno hodiva na fizioterapijo, pa so mi tam odsvetovali hojico. :duda: je potrebno dajati čimveč na tla, da postopoma osvaja razvojne faze, od preobračanja, sedenja, plazenja, do hoje....
Ker dokler otrok ni zrel za hojo, se ne bo postavljal sam od sebe na noge. To je moje mnenje.




Stran: [1]