delovni čas (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


amorcek -> delovni čas (8.11.2011 23:54:33)

eno vprašanje...
a se lahko zaposliš za polovični delovni čas ali pač skrajšani zato ker si tega želiš ali je to striktno za mamice z otročki itd.??? sva se danes mal pogovarjala z mojim o tem pa nevem ali je to namenjeno usem ali pač opravičenim? aja pa zanima me ali tudi podjetja iščejo za polovičnega ali je to tako, da ko si že zaposlen zaprosiš in moraš navesti razloge zakaj bi delal skrajšan delovni čas?




rozilu -> RE: delovni čas (9.11.2011 5:47:32)

Če nimaš otrok ali kakšnega drugega tehtnega razloga, je zaposl. za polovični del čas samo če delodajalec tako rabi. Torej da te rabi samo za 4ure dnevno.




Paštetka -> RE: delovni čas (9.11.2011 8:05:27)

lahko se zaposliš za 4 ure, 6 ur, kolikor se pač zmenita z delodajalcem. S tem, da ti toliko ur gre tudi v pokojninsko in delovno dobo. Pri mamicah z otroki, pa ji razliko do 8 ur prispevkov plača država. Tebi te razlike torej ne.




sončnica24 -> RE: delovni čas (9.11.2011 8:45:10)

Da še vskočim jaz z enim vprašanjem.
Jaz sem zaposlena za 4 ure dnevno in do oktobra mi je polovico do polnega časa plačeval CSD, sedaj pa je otrok star 3 leta in je tega konec. Kje si lahko zdaj jaz zrihtam da bi si sama plačevala ostale 4 ure - ker možnosti za polno zaposlitev nimam.




Paštetka -> RE: delovni čas (9.11.2011 12:15:49)


IZVIRNO SPOROČILO: sončnica24

Da še vskočim jaz z enim vprašanjem.
Jaz sem zaposlena za 4 ure dnevno in do oktobra mi je polovico do polnega časa plačeval CSD, sedaj pa je otrok star 3 leta in je tega konec. Kje si lahko zdaj jaz zrihtam da bi si sama plačevala ostale 4 ure - ker možnosti za polno zaposlitev nimam.


ZPIZ, verjetno tudi na ZZZS




Stran: [1]