s.p.-jevci/ke na POMOČ (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


sakuL -> s.p.-jevci/ke na POMOČ (8.11.2011 9:43:23)

Rabila bi par nasvetov, ker bom odprla popoldanski s.p.
In sicer me zanima sledeče; kaj je bolje, da se uveljajo normirni stroški, pa je potem vodenje bolj enostavno za nas začetnike, ali je bolje stroške prikazovati sam (recimo bi lahko prikazovala stroške prevoza...), samo potem je potrebno izdelovati bilance....
Kako je z dohodnino potem? Kaj je bolje splača zaradi dohodnine?
Letni prihodek pa bi bil cca 7000-7500 EUR.

Ne bom davčni zavezanec.

ps. je kje slika kako more izgledati izdan račun?
Hvala.




Andromeda -> RE: s.p.-jevci/ke na POMOČ (8.11.2011 11:23:51)

Oj, jaz imam sicer s.p. za polni delovni čas in uveljavljam dejanske stroške, je pa res, da veliko popoldancev uveljavlja normirane stroške, predvsem, ker se jim ne nabere toliko dejanskih stroškov. Mogoče je najbolje, da vprašaš na racunovodja.com, tam je veliko stručkotov, če pa rabiš še kako konkretno informacijo, pa me lahko na ZS kontaktiraš.




Anonimen -> RE: s.p.-jevci/ke na POMOČ (8.11.2011 11:32:39)

Obrazce izdanih računov dobiš v MK ali DZS. Sicer pa morajo biti gor navedeni podatki kot piše v zakonu o DDV, meni konkretno izpiše program sledeče: podatki našega podjetja (naziv, naslov, ID za DDV - tebi bi tu napisalo davčno), isti podatki o stranki, če je pravna oseba, če je fizična zgolj ime, priimek, naslov. Potem mora biti gor še datum računa, tekoča številka računa in datum opravljene storitve, valuta plačila, številka TRR računa,...

Tukaj imaš primer računa: http://alea.dzs.si/obrazci/images/604c5b16-8f1d-446c-9f53-793965c4ad07.gif
Ni pa treba, da vsebuje vse te postavke, kaj mora biti sestavni del računa, piše v Zakonu o DDV.




lila krava -> RE: s.p.-jevci/ke na POMOČ (8.11.2011 12:51:09)

Ali se ti izplača uveljavljati normirane odhodke ali pa rajši vodiš poslovne knjige moraš sama malo preračunati oz. odvisno, koliko stroškov se ti bo pri opravljanju dejavnosti pojavljalo.
Npr. če boš imela letne prihodke 7.000 EUR, se ti od tega odtegnejo normirani stroški v višini 25% - to je 1.750 EUR, od osnove 5.250 EUR boš plačala akontacijo dohodnine v višini 25% - 1.1312,50 EUR.

Če boš poslovala z pravnimi osebami, jim boš že ob pričetku posredovala potrdilo o normiranih odhodkih in ti bodo oni odvedli davčni odtegljaj. Če pa boš poslovala z fizičnimi osebami, pa si ti dolžna DURS-u predložiti na 3 mesece napoved, kjer napoveš samo dohodke dosežene z fizičnimi osebami. DURS ti bo izdal odločbo in boš po odločbi plačala davek.

Ta dohodek pa se tudi vključi v letno napoved za odmero dohodnine, kjer se prišteje k tvojimi dohodki, ki si jih dosegla v delovnem razmerju!




sakuL -> RE: s.p.-jevci/ke na POMOČ (9.11.2011 11:01:19)

Hvala vam :)
uh težke so te poslovne zadeve [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Stran: [1]