bakterijska okužba dihal (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


leo**tia -> bakterijska okužba dihal (26.10.2011 10:03:13)

pred 5dnevi se je začelo kot prehlad..potem pa kot produktiven kašelj..predvčeraj sem šla zdravniku ker nisem mogla dihat...ne iskašljat sluz.vse je hripalo v meni.diagnoza vnetje dihal in vneto grlo..dobila sem ab zinat in berudoal pa kupila sembisolvon tabelte...in ni nič bolše.še vedno se ne morem skašljati,danes me začelo nazaj grlo pečt..naj grem nazaj zdravniku??mala 2leti pa je pokasirala od mene.včeraj je za 2šaki slui belo prozorne izbruhala..in tako lepljivo da nisem mogla verjet...njej dajem bisolex[sm=smiley13.gif]




enea -> RE: bakterijska okužba dihal (26.10.2011 10:28:12)

fluimukan je dober za izkašljevanje,....




eee35 -> RE: bakterijska okužba dihal (26.10.2011 10:33:00)

Če ni nič bolje - sliši se slabše, pravzaprav - pojdi nazaj k zdravniku.




Star_a -> RE: bakterijska okužba dihal (26.10.2011 10:56:27)

Saj tako je prav da izbruha,ker drugače se bi zadušila od sluzi. Izvajaj drenažo vsako uro,inhalacije in ostale stvari za izkašljevanje.




Star_a -> RE: bakterijska okužba dihal (26.10.2011 10:59:56)

Aja še nekaj,ko bo mala naslednjič sluz dala ven ,jo vzemi in odnesi v zdravstveni dom ,tako se bo dokazalo povzročitelja in bo zdravljenje pravilno,če bo sploh potrebno!!!!!




madela -> RE: bakterijska okužba dihal (26.10.2011 11:14:38)

Če je dihanje oteženo in ti berodual ne pomaga pojdi nazaj k zdravniku,enako velja za otroka.

Sicer pa se tudi sama priporočam za kak pameten nasvet pri odpravi kašlja. Spim že en mesec v sedečem položaju,ker ko se vležem me kašelj hoče zadušit.Kašelj se menjuje od produktivnega do suhega dražečega. Pokupila že pol lekarne,pomaga nič. K zdravniku pa nisem šla,ker se mi to dogaja že par let in so me vedno filali z antibiotiki,ki niso pomagali,jaz sem še kar dalje rohnela. Žal je pa 2x to stanje kašlja privedlo tako daleč,da so me z rešilcem peljali v ustanovo za pljučne bolnike,kjer mi je komaj Medrol pomagal [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]
V bistvu,najprej zbolim za neko malo virozo in ko kao ozdravim,ostane ta presneti kašelj,ki se ga ne morem rešit,pa naj delam kaj hočem. Konec koncev,kašelj po cca.1,5 mesecu sponato izgine. Zdravnica mi je že tudi predpisala Pholcodin(upam,da mislim pravo zdravila),ki tudi ni pomagal...pravzaprav sem se predozirala s tistim in vzela več,kot bi lahko sam da bi lahko spala,pa nič [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley19.gif[/image]




Sibil_ -> RE: bakterijska okužba dihal (26.10.2011 17:55:23)

Madela ti imaš skoraj sigurno astmo, ko te tako matra kašelj si nabavi ventolin in bo boljše, dokončno pa pomaga redno jemanje zdravil za astmo, da jo imaš pod nadzorom. Opisuješ kar se je dogajalo z menoj, do pikice natančno...[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




madela -> RE: bakterijska okužba dihal (26.10.2011 19:56:10)

Sibil,ja imam potrjeno astmo,jemljem berodual inhalacije s fiziološko,redno jemljem 2 zaščiti Sigulair tabletke in Simbicort 320,pa ne pomaga,no vsaj kar se kašlja tiče




leo**tia -> RE: bakterijska okužba dihal (26.10.2011 20:31:29)

bile sve pri zdravniku...baje da imam virozo ki se je zapletla..malo je boljše,bruhala sem sluz,grlo me še peče..pravi da bo iilo..naj daje jemlem ab...mala ima rdeče grlo,mandlji so ok le odzadi je malo rdeče...ni za ab..kupila sem ji isla moods ki nam je pred 1mescem zelo pomagal ko so že mislili da bo angina..pa se je vse pozdravilo pa tdi sluz.zdaj bomo videlikako bo...a to sluz lahko kar tako nesem v zd??




Stran: [1]