Nizka vlažnost v otroški sobi (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


yenny -> Nizka vlažnost v otroški sobi (24.10.2011 13:24:49)

V otroški sobi imamo vlažnost okrog 30%,včasih pride do 40%.
Zanima me kaj se po vaših izkušnjah najboljše obnese-vlažilec,keramične posode z vodo na radiatorju,ali pa mokra brisača?
Sem prebrala že vse živo o vlažilcih pa ne pridem nikamor,tako,da me zaniamjo predvsem vaše izkušnje.[sm=smiley1.gif]




razglednica -> RE: Nizka vlažnost v otroški sobi (24.10.2011 13:55:39)

dam mokre brisače na radiator, vendar ne sme brisača imeti vonj po mehčalcu. Nato dam lonec, včasih kar več velikih loncev vrele vode, včasih kombiniram z kuhanjem tudi domačih kamilic.

te lonce pa dam zraven posteljice, da vdihuje paro. Najbolje ko spi.




Petka09 -> RE: Nizka vlažnost v otroški sobi (24.10.2011 14:15:25)

Mi imamo termostatske ventile na radiatorjih, kar pomeni, da ko je določena prednastavljena temperatura v prostoru dosežena, potem se radiator "ugasne" in "se vklopi" spet, ko temperatura v prostoru začne padati in potem začne dogrevati - spet do te višine, ki je nastavljena na termostatu.
To pomeni, da radiatorji ne grejejo ves čas. Zato bi pri nas brisača na radiatorju bila skoraj brez pomena.
Pa četudi bi radiator kuril ves čas, bi se brisača hitro posušila in ne bi bilo učinka.

Zato že v osnovi nimam temperature več kot 20 stopinj za ponoči v sobi. Pa imamo vlažnost nekje 47% in ni težav. Če pa je kaj bolana z zamašenim nosom, kašljem... takrat pa dam zraven postelje pri glavi velik lonec prevretih kamilic + oreng soli vsipljem notri; da vdihava neke vrste fiziološko.




pajkolina -> RE: Nizka vlažnost v otroški sobi (24.10.2011 15:22:59)

Nobena mokra brisača ti ne naredi vlažnosti kot jo naredi vlažilec. Preverjeno![sm=bravo.gif]




pajkolina -> RE: Nizka vlažnost v otroški sobi (24.10.2011 15:26:37)


IZVIRNO SPOROČILO: yenny

V otroški sobi imamo vlažnost okrog 30%,včasih pride do 40%.
Zanima me kaj se po vaših izkušnjah najboljše obnese-vlažilec,keramične posode z vodo na radiatorju,ali pa mokra brisača?
Sem prebrala že vse živo o vlažilcih pa ne pridem nikamor,tako,da me zaniamjo predvsem vaše izkušnje.[sm=smiley1.gif]


Glej mi smo bili z Aventovim zelooo zadovoljni, če je bila vlažnost res švoh je v prej kot eni uri pridelal pravo vlažnost. Meni je bil neprecenljv, sploh pozimi, ko na hitro prezračiš, vlažnost ti čist pade in ga vklopiš in je spet super.




arabela* -> RE: Nizka vlažnost v otroški sobi (24.10.2011 16:35:13)


IZVIRNO SPOROČILO: yenny

V otroški sobi imamo vlažnost okrog 30%,včasih pride do 40%.
Zanima me kaj se po vaših izkušnjah najboljše obnese-vlažilec,keramične posode z vodo na radiatorju,ali pa mokra brisača?
Sem prebrala že vse živo o vlažilcih pa ne pridem nikamor,tako,da me zaniamjo predvsem vaše izkušnje.[sm=smiley1.gif]




mokro perilo na radiator ali pa brisače[sm=smiley1.gif]




Stran: [1]