lastnina nepremičnine (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Družina in partnerski odnosi



Sporočilo


cips -> lastnina nepremičnine (21.10.2011 22:26:00)

Pozdravljeni vsi[sm=smiley1.gif]

Sem RR povratnica in vas prosim za mnenje.

S partnerjem sva se odločila za nakup nepremičnine. Po premisleku glede določene situacije v kakršni smo/se nahajamo, sva se odločila, da je najbolj optimalno, da jaz zaenkrat ostanem doma z otroci. Za finančni priliv tako v večini skrbi on, moji prihranki so bolj kot dodatek, če je potrebno kdaj kaj malega "poštukat". Za otroke in dom pa skrbim v večini jaz. In sedaj dilema. Glede pridobitve kredita jaz jasno odpadem, tako ga v celoti vzame on. Je fer, da je tudi stanovanje potem pisano v celoti nanj, morda pol pol ali kako drugače?
Namreč: če sta v družini dva in vsak skrbi za svoj del, potem v primeru, če pride do neljube situacije/razhoda vsak pobaše svoj del in gre. Tukaj seveda spet pridemo do tega, da so moja skrb otroci. Jaz ne morem in seveda tudi nočem pobasati otrok in reči, jaz sem skrbela za njih dan in noč in zato so moji in nimaš pravice do njih. Kaj pa skrb za dom? On lahko reče, jaz sem vzel kredit za stanovanje, torej je stanovanje moje, vrže mene ven, mi kot brezdomki vzame otroke ipd. ok, opisujem pač skrajne situacije, do katerih seveda nihče noče da pride, vendar v realnem življenju se marsikaj dogaja, marsikaj preberemo, slišimo...
Vaše cenjeno mnenje?




Vijoličarka -> RE: lastnina nepremičnine (22.10.2011 4:14:34)

Uh. Najprej moram reči, da mi je zelo žal, da razmišljaš na tak način in še preden sploh greste v nakup.

Mislim da je tako, kot bom napisala spodaj, drugače naj me pravniki popravijo, prosim.

Pravno gledano je tako, da karkoli se je ustvarilo v zakonu pripada obema partnerjema. Ne delijo se samo darila, dediščina ipd, ki jih je eden od partnerjev dobil ali od sorodnikov ali kje drugje in njegovi prihranki, ki so nastali pred zvezo.

Po domače: če bo za pridobitev nepremičnine uporabljen denar, ki ga je partner, na kakršenkoli način, dobil od sorodnikov ali ga je privarčeval, preden sta se vidva spoznala - potem se to upošteva pri delitvi 100% v njegov prid, ti do tega nimaš pravice.

Če pa bo nepremičnina samo rezultat sredstev, ki so bila prislužena v času zveze, pa tebi pripada polovica.

Če je vajina skupna odločitev, da boš ti ostala doma, pri otrocih, on pa bo skrbel za finance, to pač ne pomeni, da k pridobitvi nepremičnine prispeva samo on. Prispevaš tudi ti, samo da tebi nihče ne sestavi plačilne liste in ti ne izplača plače. Da si ti doma, se pozna v boljši kvaliteti življenja vajinih skupnih otrok in urediš marsikaj, kar njemu ni treba, da se lahko bolj sproščeno posveti služenju denarja.

Stanovanje bi bilo v primeru ločitve pol tvoje, pa čeprav nisi vzela kredita in tudi otroci bodo še vedno tudi njegovi, pa čeprav se ni toliko ukvarjal z njimi.

Tako da, glede na to, da sta si, kar se tiče skrbi za družino, vloge razdelila, bi rekla, da je prav, da sta na pogodbi vpisana oba in oba vpisana tudi kot lastnika nepremičnine.

Zakaj je to skrbi? Mar ti je partner dal čutiti, da je tvoj prispevek manj vreden od njegovega? Samo zato, ker ni nobene plačilne liste, izmere v denarju?  Če je tako, potem pojdi raje v službo.

Poznam primer zakoncev, ki sta se tudi tako dogovorila. On je delal cele dneve, ona je imela na skrbi dom in otroke. On je zjutraj šel še po temi od doma in se je vrnil, ko je padel mrak. Ona je skrbela za čisto vse: otroke, hišo, vse administrativne zadeve... On je tako hotel, ker je bil stare šole, češ da moški dela in zasluži, ženska skrbi za dom in da je njemu udobno. Vendar je vedno cenil njeno delo in njen prispevek, nikdar je ni imel za manjvredne, ker pač ne prejema od nikogar nobene plače. Še več. Vedno se je, predvsem v mlajših letih, zavedal, da bo ona precej izpostavljena in v neprijetnem položaju, če se njemu kaj zgodi. Zato je bila hiša pisana nanjo, zato se je redno povečevalo prihranke in bil je visoko zavarovan. No, k sreči se mu ni nič zgodilo, zdaj sta oba že precej stara, če se njemu kaj zgodi, bo ona prejemala njegovo pokojnino in prihrankov je tudi dovolj.

Vedno sta se dobro razumela in ker je bil njun aranžma ostalim precej nenavaden, je on vedno razlagal, da on potrebuje dom, v katerem se sprosti in ona mu ga je sposobna nuditi. Nista torej prihajala domov znervirana vsak od svoje službe, ampak je se je ona posvetila njemu in mu bila v oporo. Zato je bil on vedno v dobri psihični kondiciji in se je lahko posvečal samo poslu. To je nekaj, kar se ne da izraziti v denarju. In kakor morda ta moški zveni nekako staromodno, mislim da ne poznam nobenega moškega njegove generacije, ki bi tako cenil in hvalil svojo ženo.





Kerensa* -> RE: lastnina nepremičnine (22.10.2011 8:17:49)

Par oz. družina, kakršno opisuješ ti, Vijoličarka, je dandanes sen marsikatere ženske, a si večina tega ne upa na glas priznati, poleg tega pa ima zaradi spremenjenega načina življenja vseh nas marsikatera tudi zadržke. Tudi takšne, kakršne opisuješ ti, Cips. To (po mojem mnenju) še ne pomeni, da planiraš razvezo zakona ali da si materialistka, temveč samo to, da si, po domače povedano, ziherašica. In v današnjih časih je popolnoma prav, da si takšna.

Vijoličarka ima takorekoč prav - vse, kar se ustvari v času trajanja zakonske ali izvenzakonske zveze, se ob morebitni razvezi zakona deli po principu 50:50. Vsaj tako pravi zakon. V praksi pa ni vedno tako in v bistvu sploh ni tako takrat, kadar pride do umazane ločitve. Oba (bivša) partnerja se takrat spremenita in si začneta metati polena pod noge ter si očitati stare napake, seveda pa tudi sodišču oba dokazujeta, zakaj se jima zdi, da enemu pripada več, kakor drugemu. Absolutno sodišče upošteva, da je domače delo (gospodinjstvo, otroci) enakovredno službenemu delu - tega se ti ni treba bati. Večji problem nastane, ko začne (samo primer dajem) mož ženi očitati, da ni primerno skrbela za otroke in dom (in privleče na plano še kakšne stare fotografije totalno razmetanega stanovanja in umazanih otrok) in da ne drži, da sta se dogovorila, da bo on hodil v službo, ona bo pa gospodinja in mama (roko na srce - koliko parov pa poznamo, ki bi ta dogovor sklenili v pisni obliki?). Začne dokazovati, da je žena zdrava in izobražena, torej bi lahko delala, a ni hotela, ker se ji je zdelo, da ima on dovolj visoko plačo in lahko preživlja vse, ona pa doma gleda nadaljevanke in cele dopoldneve kofetka s prijateljicami, ko so otroci po vrtcih in šolah. Žena pa, po drugi strani, začne očitati vsak prepir preteklih let in trdi, da jo je zmerjal, poniževal in zanemarjal, da ji ni dajal denarja za gospodinjstvo in otroke (pripelje še kakšno prijateljico, ki potrdi, da je dala rabljen smučarski kombinezon, ker ga mož/oče ni hotel kupiti za njune otroke). Za vsako uro, ko drug za drugega nista vedela, kje sta, si začneta očitati ljubice, ljubimce in prevare... no, seveda govorim o skrajnostih, kakor ti, Cips, ampak mislim, da je to točno tisto, kar te skrbi (četudi nisi dobesedno tako izrazila). In da se to ne more zgoditi - tega ne more trditi nihče. Lahko se - in marsikdaj tudi se.

Posledično ni torej nič nenavadnega, da sodišče ne razdeli skupnega premoženja točno po principu 50:50. Nekoliko več dobi tisti, ki je bolj prepričljiv, ki ima bolj neizpodbitne dokaze ali pa celo boljšega odvetnika. Velikokrat je tako, da je to res mož, ker si ga on pač lahko privošči, žena pa ne.

Bistvo pa je, da v takšnih primerih sodišče takorekoč nikoli žene ne postavi na cesto oz. ne dosodi, da se mora izseliti iz stanovanja. V kolikor se žena že sama od sebe ne odseli drugam (k staršem, k prijateljem, v najem, k novemu partnerju - kamorkoli pač) in v kolikor nikakršen drugačen dogovor ni možen, se večinoma odredi prodaja stanovanja, kupnina pa se razdeli po principu 50:50 oz. po %, ki jih je določilo sodišče. Kaj in kako bo potem vsak s tem denarjem, je pa njegova stvar (sodišča to ne zanima več). Kadar pa oba (bivša) zakonca neizpodbitno dokažeta, da nimata kam iti (in da si tega ne moreta privoščiti), pa pač sodišče pravico do bivanja določi obema in ju naproti na dodatno tožbo. In potem vidimo zakonce, ki še 10 let po ločitvi životarijo pod isto streho ter se ob tem, če si seveda lahko privoščijo, pravdajo po sodiščih, tačas pa si na vse možne načine mečejo polena pod noge.

Za otroke ni nobene panike. V kolikor mati ni brezdomka, alkoholičarka, zapornica, narkomanka ali kaj podobno ekstremnega, potem sodišče v 99% primerov otroke dodeli materi, očetu pa določi stike in preživnino. Preživnina za 1 otroka povprečno znaša 1/4 minimalne plače (višji ali nižji zneski, za enega ali več otrok, so naknadno odvisni od predloženega stroškovnika ter od dohodkov in premoženja obeh staršev), ampak realni znesek je med 100€ in 150€ na otroka (sodno določen znesek, ne sporazumni). Način, kakršnega si ti opisala, Cips, da bi ostala brez otrok (da te vrže iz stanovanja in ti otroke vzame, ker si brezdomka), je takorekoč nemogoč - tudi s Čeferinom. Kot mati brezdomka imaš še vedno možnost najema in/ali varne hiše in oboje ni razlog za odvzem otrok, temveč je dejstvo, ki dokazuje, da za otroke skrbiš. Če bi šla pa z otroci živet v avto na parkirišče - to bi bilo pa zanemarjanje (pa čeprav v osnovi ne po lastni krivdi).

Jaz že dolgo let trdim, da je predporočna pogodba (ki se jo po novem zakonu da skleniti tudi v času zakona) čudovita stvar za reševanje takšnih potencialnih bodočih situacij.




ajsek -> RE: lastnina nepremičnine (22.10.2011 11:44:19)

Ja, ampak ta novi zakon še ne velja, tako da zaenkrat predporočna pogodba ni realna opcija.




cips -> RE: lastnina nepremičnine (23.10.2011 0:17:52)

Hvala za izčrpne odgovore! Sva še vedno na nasprotnih bregovih glede zadeve...
Ima morda katera podatek ali se lahko vpišeta dva lastnika, če je kredit - hipotekarni pisan le na enega?




Vijoličarka -> RE: lastnina nepremičnine (23.10.2011 3:27:15)

Kako to misliš na nasprotnih bregovih glede 'zadeve'?

Najbrž v nadaljevanju misliš na hipotekarni kredit za zavarovanje posojila? Konkretno ne vem, kakšen problem bi lahko bil, če je nepremičnina pisana pol nate in pol nanj. Po moje bi se dalo to urediti s kakšno poroštveno ali kakšne druge vrste izjavo, ki bi jo ti podpisala. Ne zdi se mi, da bi se tvoj lahko skliceval na kredit, točneje, da mora biti zaradi hipotekarnega kredita vse pisano nanj.

Kot sem že rekla, če se vidva tako konkretno razlikujeta v teh zadevah in si ti nesigurna, ker pričakuješ, da se bo vedno in na vse gledalo skozi to, kdo fizično prinese denar domov, potem ne vem, če je pametno, da pristaneš na to, da ti skrbiš za dom, on pa služi.

Ker če on ni sposoben vajine skupnosti videti kot nekakšnega podjetja, kjer vsak opravlja svojo funkcijo tako, da ima na družina na koncu največji možni profit, ampak vidi samo denarni tok, potem se jaz, na tvojem mestu, tega ne bi šla. Da se ne bi čez cca 15 let, kot bodo otroci praktično samostojni, zgodilo, da ti bo pod nos vrgel, da nisi nikoli nič delala, ker pač nisi nič otipljivo zaslužila. Ti pa bi lahko v teh 15 letih kar nekaj zaslužila, če se ne bi skoncentrirala na njegovo udobje. Ker prav, če je pa denarni tok najpomembnejši, boš pa še ti poskrbela zanj, on pa naj ali sam naredi ali pa plača svoj delež, kar se tiče varstva otrok.

Poznam namreč tudi drug primer. Zakonca iz Nemčije, kjer so ženske bolj ostajale doma. On je imel svoj čas zelo dobro plačo in se je živelo na veliki nogi. Ona ga je stregla, kot kralja, sama skrbela za otroke, kasneje je pa še malo na črno delala taka manjša dela: pomoč v pekarni, razvažanje časopisov. Pokojnino ima samo on in čeprav sploh ni slaba, je manj, kot je bil svoj čas navajen. Ona, reva, vsa zgarana, ima zdravstvene probleme in njemu gre strašno na jetra, koliko denarja mora 'zmetati' za njene 'potrebe'. Njen prispevek v njuni skupnosti, kot da ni nič vreden, samo on je nekaj veden, ker njemu so njegovo delo plačali in ima tudi pokojnino.

Pa da se vrnem nazaj. Četudi bi bilo stanovanje pisano samo nanj, bi v ločitvenem postopku lahko ti zahtevala polovico. Tako bi bilo po zakonu.  Ampak kot je že Kerensa lepo napisala, sodna praksa daje zelo različne rezultate. Poznam tudi primer, ko je ženska dobila stanovanje, ki ga je partner kupil in odplačal, še preden jo je sploh spoznal.

Zato je take stvari čim bolje urejati sproti.




sanasan -> RE: lastnina nepremičnine (23.10.2011 9:53:20)

Hvala za izčrpne odgovore! Sva še vedno na nasprotnih bregovih glede zadeve...
Ima morda katera podatek ali se lahko vpišeta dva lastnika, če je kredit - hipotekarni pisan le na enega?



midva imava hipotekarni kredit....pri pogodbi pa sem jaz napisana kot porok....tudi v zemljiški imava 50% 50%...
imava pa tudi zavarovanje....glede na to, da jaz bolj skrbim za otroke (sem sicer zaposlena in delam tudi po pogodbah), on je pa bolj 'poslovno' anagžiran in 'prinese' domov precej več kot jaz....pa nimava problemov...iz tega imava zavarovan tudi kredit...v primeru, da se njemu kaj zgodi 'dobim' jaz več kot v obratni situaciji...

če tvojemu ni kaj všeč, pa mu 'izstavi' račun za gospodinjo, varuško, perico....itd.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

ne se mu pustit, nikoli ne veš, kaj se lahko še zgodi...




cips -> RE: lastnina nepremičnine (23.10.2011 10:10:00)

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

Kako to misliš na nasprotnih bregovih glede ''zadeve''?



S tem mislim, da imava še vedno vsak svoje mnenje glede lastništva. On meni, da je fer, da je on 1/1 lastnik, jaz menim, da je fer, da sva vsak 1/2.

Ne zdi se mi, da bi se tvoj lahko skliceval na kredit, točneje, da mora biti zaradi hipotekarnega kredita vse pisano nanj.

To mu tudi jaz poskušam dopovedati!




poli* -> RE: lastnina nepremičnine (23.10.2011 10:38:27)

Zakaj bi pa on tko rad bil lastnik? Bo ranjen njegov moški ego, če ne bo?
Povej mu, da je v zakonu/zvezi itak vse 50:50 "na koncu", pa se bo mogoče malo pomiril (če ga slučajno skrbi, da mu boš kaj preveč nesla) [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image].




sanasan -> RE: lastnina nepremičnine (23.10.2011 11:08:40)

S tem mislim, da imava še vedno vsak svoje mnenje glede lastništva. On meni, da je fer, da je on 1/1 lastnik, jaz menim, da je fer, da sva vsak 1/2.

potem mu pa povej, da si se odločila, da boš začela delat ter da si bosta tudi vse obeznosti glede otrok, gospodinjstva itd. delila na pol...seveda tudi lastništvo za stanvoanje in z njim povezanim kreditom!

po moje si bo hitro premislil[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




Frodo Bisagin -> RE: lastnina nepremičnine (23.10.2011 11:21:19)

IZVIRNO SPOROČILO: sanasan

S tem mislim, da imava še vedno vsak svoje mnenje glede lastništva. On meni, da je fer, da je on 1/1 lastnik, jaz menim, da je fer, da sva vsak 1/2.

potem mu pa povej, da si se odločila, da boš začela delat ter da si bosta tudi vse obeznosti glede otrok, gospodinjstva itd. delila na pol...seveda tudi lastništvo za stanvoanje in z njim povezanim kreditom!

po moje si bo hitro premislil[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]



Sanasan - podpisem...

Zadrzek glede vknjizbe 1/1 on delitve 50 : 50 v primeru razveze.... dokler je 1/1 lastnik lahko stanovanje proda, prepise, daruje itn.. brez vednosti in sodelovanja partnerice , kar je pa nujno v kolikor sta lastnika 50 : 50. Vse to je nepomembno dokler ne gre kaj narobe. Ce gre narobe pa postane zelo pomembno... :(




Kerensa* -> RE: lastnina nepremičnine (23.10.2011 11:48:17)

Če pa nikakor noče podpisati solastništva in na vsak način vztraja pri nakupu stanovanja, katerega edini uradni lastnik bo on, potem pa ti zahtevaj posebno pogodbo - naj podpiše (in overita pri notarju), da imaš ti pravico do bivanja v tem stanovanju ves tačas, dokler sta par in/ali dokler najmlajši otrok ne postane polnoleten (v primeru, da bi se razšla prej), otroci pa da imajo pravico do bivanja v stanovanju do polnoletnosti oz. najdlje do 26-ega leta starosti, v kolikor se bodo redno šolali.

Če pa to podpiše, potem naj pa kar bo 1/1 lastnik. Dediči boste tako ali tako ti in otroci (če se revež, zgaran od nošenja denarja domov, prej stegne).




ledenka -> RE: lastnina nepremičnine (23.10.2011 12:09:14)

Samo vprasanje - koliksen del vrednosti stanovanja bo znasal kredit? Ker vsaj v tistem delezu mora bit potem lastnik moz.

Premisli, ali bi poskusila pregovorit moza, da si v ostalem delezu ti solastnica. Sicer to zakomplicira situacijo glede hipoteke, ampak ne bistveno




cips -> RE: lastnina nepremičnine (23.10.2011 12:54:58)

Gre za 100% kreditiranje, hipotekarni kredit. Kaj, a če se name piše del nepremičnine in jaz podpišem, da se tudi na moj del, se pravi 1/2 hiše da hipoteko, ali lahko banka komplicira in zakaj?




ledenka -> RE: lastnina nepremičnine (23.10.2011 13:42:13)

nisem čisto prepričana, da to gre. Banka je rada sigurna. Načeloma je tako, da mora kreditojemalec bit pri 100% lastništvu edini lastnik, ampak natančneje se je treba pozanimat pri banki.

Ti želim, da se zoprna situacija reši tako, da bosta oba zadovoljna.




**Tinkara78** -> RE: lastnina nepremičnine (23.10.2011 13:56:27)

IZVIRNO SPOROČILO: ledenka

nisem čisto prepričana, da to gre. Banka je rada sigurna. Načeloma je tako, da mora kreditojemalec bit pri 100% lastništvu edini lastnik, ampak natančneje se je treba pozanimat pri banki.

Ti želim, da se zoprna situacija reši tako, da bosta oba zadovoljna.


Midva sva lastnika stanovanja 50:50. Ker bomo zelo v kratkem šli v novo investicijo hiše se je moj v petek pozanimal kako s kreditom, ker je stanovanje 50:50 (kredit bi vzel on). So rekli, da ni problema dobiti polnega zneska in da potem midva sama določiva koliko bo kateri plačeval. Torej se zastavi za hipoteko celo stanovanje. Tudi parcela in vse ostalo je in bo 50:50, ker gre pri nama pač za tak odnos. Je pa ta informacijo pridobljena zelo na hitro in do zdaj nisva bila še na nobeni drugi banki.




Izabelina -> RE: lastnina nepremičnine (23.10.2011 20:13:54)

samo kot zanimivost glede predporočne pogodbe: če jo dejansko skleneta je zakon sklenjen v Cerkvi (se pravi krščanski zakon) pred župnikom neveljaven...




ssevin -> RE: lastnina nepremičnine (23.10.2011 20:35:03)


IZVIRNO SPOROČILO: cips

Pozdravljeni vsi[sm=smiley1.gif]

Sem RR povratnica in vas prosim za mnenje.

S partnerjem sva se odločila za nakup nepremičnine. Po premisleku glede določene situacije v kakršni smo/se nahajamo, sva se odločila, da je najbolj optimalno, da jaz zaenkrat ostanem doma z otroci. Za finančni priliv tako v večini skrbi on, moji prihranki so bolj kot dodatek, če je potrebno kdaj kaj malega "poštukat". Za otroke in dom pa skrbim v večini jaz. In sedaj dilema. Glede pridobitve kredita jaz jasno odpadem, tako ga v celoti vzame on. Je fer, da je tudi stanovanje potem pisano v celoti nanj, morda pol pol ali kako drugače?
Namreč: če sta v družini dva in vsak skrbi za svoj del, potem v primeru, če pride do neljube situacije/razhoda vsak pobaše svoj del in gre. Tukaj seveda spet pridemo do tega, da so moja skrb otroci. Jaz ne morem in seveda tudi nočem pobasati otrok in reči, jaz sem skrbela za njih dan in noč in zato so moji in nimaš pravice do njih. Kaj pa skrb za dom? On lahko reče, jaz sem vzel kredit za stanovanje, torej je stanovanje moje, vrže mene ven, mi kot brezdomki vzame otroke ipd. ok, opisujem pač skrajne situacije, do katerih seveda nihče noče da pride, vendar v realnem življenju se marsikaj dogaja, marsikaj preberemo, slišimo...
Vaše cenjeno mnenje?



Zaradi kakšne situacije, če smem vprašat?

Midva sma tudi zdaj kupla stanovanje, hipotekarni kredit je on vzel v celoti, na kupoprodajni pogodbi sma itak oba kupca, to ni bilo niti vprašanje. Kaj pa vem kaj tvoj razmišlja oz zakaj te ne želi v pogodbi imet. Ma že te ločitve tipa" jaz skrbim za otroke in dom, on za denar", so res glupe. Oba morata skrbet za otroke, dom in finance...pa mogoče ne bi bilo teh težav.




ajsek -> RE: lastnina nepremičnine (23.10.2011 21:06:44)

Naj pove kdo, ki je dejansko strokovnjak za ločitve. Ali je to, kdo je vpisan v ZK kot lastnik, dejansko odločilnega pomena pri delitvi nepremičnine v primeru ločitve?




nina26 -> RE: lastnina nepremičnine (23.10.2011 22:06:38)

Nisem ravno strokovnjak za ločitve, se pa spoznam na pravo, zato svetujem da je nepremičnina lastnina vsakega zakonca / partnerja do 1/2. Pri ločitvi oziroma delitvi premoženja se namreč v primeru, da je lastnik le en zakonec/partner do celote (1/1), zadeva lahko precej zaplete, ker mora drugi dokazovat, da je bila nepremičnina kupljena v času trajanja zakonske zveze (to je še kar enostavno, zaplete se pri izvenzakonskih skupnostih) ter s skupnimi sredstvi, kjer pa pride na dan vse možno. Z lastnino 50:50 si prihraniš čas, živce in denar.




cips -> RE: lastnina nepremičnine (23.10.2011 23:15:37)

Zaradi kakšne situacije, če smem vprašat?

Midva sma tudi zdaj kupla stanovanje, hipotekarni kredit je on vzel v celoti, na kupoprodajni pogodbi sma itak oba kupca, to ni bilo niti vprašanje. Kaj pa vem kaj tvoj razmišlja oz zakaj te ne želi v pogodbi imet. Ma že te ločitve tipa" jaz skrbim za otroke in dom, on za denar", so res glupe. Oba morata skrbet za otroke, dom in finance...pa mogoče ne bi bilo teh težav.


Odločitev je bila sprejeta zaradi otroka - zakaj natančno, pa v tej temi ne bi želela izpostavljati. Sem doma, da otroku lahko nudim kar potrebuje.

Me pa zanima, ali je bil v banki kakšen problem dobiti hipotekarni kredit, glede na to, da sta v kupoprodajni pogodbi napisana kot kupca oba?
Ali zdaj velja to, kar je bilo napisano nekaj postov nazaj, da mora biti jemalec kredita tudi 100% lastnik nepremicnine? Si ti podpisala, da se strinjaš s hipoteko? So zahtevali od tebe podatke o zaposlitvi, dohodkih ali jih to ni brigalo?




ssevin -> RE: lastnina nepremičnine (23.10.2011 23:45:58)


IZVIRNO SPOROČILO: cips

Zaradi kakšne situacije, če smem vprašat?

Midva sma tudi zdaj kupla stanovanje, hipotekarni kredit je on vzel v celoti, na kupoprodajni pogodbi sma itak oba kupca, to ni bilo niti vprašanje. Kaj pa vem kaj tvoj razmišlja oz zakaj te ne želi v pogodbi imet. Ma že te ločitve tipa" jaz skrbim za otroke in dom, on za denar", so res glupe. Oba morata skrbet za otroke, dom in finance...pa mogoče ne bi bilo teh težav.


Odločitev je bila sprejeta zaradi otroka - zakaj natančno, pa v tej temi ne bi želela izpostavljati. Sem doma, da otroku lahko nudim kar potrebuje.

Me pa zanima, ali je bil v banki kakšen problem dobiti hipotekarni kredit, glede na to, da sta v kupoprodajni pogodbi napisana kot kupca oba?
Ali zdaj velja to, kar je bilo napisano nekaj postov nazaj, da mora biti jemalec kredita tudi 100% lastnik nepremicnine? Si ti podpisala, da se strinjaš s hipoteko? So zahtevali od tebe podatke o zaposlitvi, dohodkih ali jih to ni brigalo?


Torej si primorana biti doma, kar bi lahko bil še večji razlog, da si solastnica.

Ne, on ni moral biti edini lastnik nepremičnine, ker je kreditojemalec, daleč od tega. So pa zahtevali podatke o meni ja, podpis bo pa ta teden.




cips -> RE: lastnina nepremičnine (23.10.2011 23:52:45)


[/quote]

Torej si primorana biti doma, kar bi lahko bil še večji razlog, da si solastnica.

Ne, on ni moral biti edini lastnik nepremičnine, ker je kreditojemalec, daleč od tega. So pa zahtevali podatke o meni ja, podpis bo pa ta teden.

[/quote]

Ja, drugačne opcije ni.

No, sedaj me lahko skrbi očitno to, da bo banka komplicirala glede mojih prihodkov. Predvidevam, da ti si zaposlena?




ssevin -> RE: lastnina nepremičnine (24.10.2011 0:03:30)

Sem zaposlena ja, ne vem če ti bojo kaj komplicirali ker ti nisi. Mislim da ne bi smeli.




sanasan -> RE: lastnina nepremičnine (24.10.2011 2:55:16)

No, sedaj me lahko skrbi očitno to, da bo banka komplicirala glede mojih prihodkov. Predvidevam, da ti si zaposlena?

Jaz npr. v času pogodbe nisem bila redno zaposlena, sem delala le po pogodbah...ampak je bil znesek dohodkov takrat precej nizek, ker sem ravno spet začenjala na novo zaradi odsotnosti, selitve itd.... Na banki pri nas s tem ni bilo problemov, pa je šlo za zelo visok hipotekarni kredit.

Ne pusti se mu!




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>