Kaj predlagate (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


BONI* -> Kaj predlagate (23.8.2005 12:32:26)

Živjo!
Mene pa zanima, s šem čistite noske dojenčkom, če so prehlajeni? Našemu Luki že 2 dni čez da iz nosa teče, ponoč pa ima zamašenega. Malo se je prehladil, ko pa je tako super vreme.
Z fiziološko in pumpico za nos bolj malo opravim, ker se tako otepa, da komaj do noska pridem. Enako je z mokrim svaljkom vate. To se tako zvija in izmika, pa dere ko:hdicek:, da je vse skupaj NIČ. Skozi nos seveda še ne zna pihniti.
Kaj predlagate, kaj naj naredim? K zdravnici me nekako še ne vleče, ker zaradi dopustov dela samo ena izmena in si že kar predstavljam, kako je v čakalnici:grrr:
Bi pa šla v lekarno kupit kakšno prevrjeno dobro stvar za male noske, če kaj obstaja.
Ali imate kakšne ideje?

Lp, Boni




srki -> Kaj predlagate (23.8.2005 12:45:29)

Živjo, Boni? Koliko pa je star tvoj Lukec? Jaz sem mojemu nosek čistila kar s kapljicami operil za otroke, čeprav piše da so od enega leta naprej, pa vseeno. Dal mi jih je hohtar sam, lahko pa jih kupiš tudi v lekarni. Vsaj zamešenega noska ni imel, se je pa otepal, kot ti praviš, tako da so ble prav muke.




taška30 -> Kaj predlagate (23.8.2005 13:01:23)

Jaz imam doma zadevo iz lekarne, ki se imenuje Nisita. To je v bistvu fiziološka raztopina, ampak je plastenka narejena v obliki pršila. Konico daš v nosek in pritisneš, vse gre tako hitro da se ne bo mogel upreti in otepati.;)
Jaz sem jo sicer uporabila le 2x ko je bila naša stara 2 tedna. Kako pa ven spraviš smrkeljček pa ne vem. Ampak po moje gre sam ven, če dovolj fiziološke noter našopaš.




N&N&D -> Kaj predlagate (23.8.2005 14:21:48)

Jaz ga nekako zamotim. Ima sonček z melodijo, ki ga zelo rad posluša ali pa odprem televizijo, v katero zelo rad gleda. Nato pa hitro fiziološko v nos, prej kot se zave je opravljeno. Uporabljam fiziološko v ampulicah od nivea. Je pa kar mučno to ja se strinjam :grrr:, jaz sploh pomisliti ne moram da bi to nekdo meni delal.
lp




Tasika -> Kaj predlagate (23.8.2005 15:57:11)

Fiziološko lahko v lekarni kupiš na kapalko ali pa na pršilko, to imamo mi. V eno roko veliko rumeno račko, v drugo pa pršilko in akcija. Kakšno minuto počakam, potem pa isti trik z vatko.

Je pa veliko tudi če samo pršiš, ampak se pozna učinek šele čez kakšen dan.

LP




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (23.8.2005 17:14:07)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Marogica -> Kaj predlagate (23.8.2005 17:25:10)

Mi mu sčistimo s pumpico. Tudi našemu ni bilo všeč, pa se je navadil. Pomisli, kako bi bilo, če bi si ti samo nekaj v nos nasprejala, potem pa si ne bi nosa obrisala. Ta sluz, ki ostaja, se ponavadi širi proti sluhovodu in lahko otrok dobi vnetje ušes. Tako je bilo pri našem. Odkar smo uporabili pumpico, tega problema ni bilo več.




nat30 -> Kaj predlagate (23.8.2005 20:31:32)

Fiziološka v obliki pršila- dobi se Sterimar, Aquamaris in še kaj. najboljši se mi zdi Sterimar, ker ima daljši rok trajanja in tanko pršilko.




SanjaS -> Kaj predlagate (23.8.2005 21:08:37)

baje najbolj pomaga če dojiš-pa še najbolj prijetno jeza otroka.. To mi je nekoč svetovala pediatrinja in takrat je res najbolj pomagalo.




Mojca100 -> Kaj predlagate (23.8.2005 21:11:44)

Se popolnoma stinjam z vsem tistim, kar je napisala IJA-1. In Operil stran od malih noskov!




BONI* -> Kaj predlagate (23.8.2005 21:45:23)

Pismo, mi smo pa glih Operil dobili na recept od naše zdravnice. Je pa rekla, da mora biti nosek itak čist, če hočemo, da kapljice sploh delujejo na sluznico. No, pa smo tam, ko se mi še vedno ubadamo s tem, kako spucati nosek. Stvar je v tem, da je naš mali genij pogruntal že vse naše trike in nič več ne deluje. Čim vidi, da mu gre nekaj proti nosku, je panika.
Tistih malih fizioloških od Niveje mi je pa res zmanjkal in jih moram jet jutri kupiti. V lekarni jih danes niso imeli.

Lp, Boni




ibiza -> Kaj predlagate (23.8.2005 22:11:33)

Mi smo samo s pršilko v nos potem je pa kmalu dva do trikrat kihnil pa je bil problem rešen!




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (24.8.2005 7:29:42)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Stran: [1]