|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: JOKAM!
19.10.2011 10:11:10   
Hope2
Včeraj sem šla pogledat to tragedijo, groza, cel dan me je žrlo in vedno znova sem se tolažila, to ni res, je neka kruta skrita kamera. Sem hotla pokazat možu, pa ni hotel sploh pogledat, ker se mu je že želodec obračal ob pripovedi.

Vsak komentar od včeraj ima neko bistvo, ne moremo si zatiskat oči in ne moremo prav nič pomagat, četudi pogledamo film. Ne moremo pa označit ljudi za "kitajce", ker ne more pogledat filmauser posted image

Danes sem doživela kar šok, saj sem še v našem cajtngu prebrala zgodbo in me je spustilo na realna tla, da je res vse skupaj resnično. Ne moreš verjet, da res obstajajo taki ljudjeuser posted image user posted image . In Kaj piše v članku- ravno to kar je mateyka napisala. In to se dogaja, vse več in več. To zgodbo je posnela kamera, 20000 drugih ni.


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


je pa ena stvar res imho - Mnogi se namreč sprašujejo, ali je ekonomski razvoj na Kitajskem pustil za seboj moralni vakuum.
po moje je to čisto res. sem zadnjič gledala enga modela, ki je ravno to razlagal, povezavo med ekonomskim razvojem in odtujenostjo ljudi, da zgubljajo občutek povezave kot medsebojna skupnost in da solidarnost pada.


Deklica je baje v komi, če se bo zbudila in preživela bo vegetirala- žalostne napovedi. Vso srečo punčka user posted image .  Ena svetla točka je, da so že prijeli oba voznika in jih aretirali .

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: JOKAM!
19.10.2011 10:17:20   
arabela*
grozn članek, vendar ne verjamem...tričetrt objavljenega tu gor je tak larifari...user posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: JOKAM!
19.10.2011 10:20:18   
arabela*
plus tega je videt, da je zrežirano, saj če te nekdo povozi dvakrat, nisi sposoben premikati rokuser posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: JOKAM!
19.10.2011 10:26:20   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: Saraya

plus tega je videt, da je zrežirano, saj če te nekdo povozi dvakrat, nisi sposoben premikati rokuser posted image


misliš?


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: JOKAM!
19.10.2011 10:52:26   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Saraya

plus tega je videt, da je zrežirano, saj če te nekdo povozi dvakrat, nisi sposoben premikati rokuser posted image


A veš, da sem to tudi jaz pomilila....da otroka pregazi avto dvakrat ta pa praktično maha.......vendar nisem želela vplivati na prizadeta čustva sodelujočih..........

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: JOKAM!
19.10.2011 11:11:27   
TomTaylor
hmm...ne vem kako je, če te povozi kombi. Dvakrat. Sem pa slišala za primer, ko so iz zveriženega avtomobila zrezali voznika - ta je menda sam nato zlezel iz avtomobila, češ, da mu ni nič, policistu izročil dokumente nato pa mrtev zgrudil na tla.

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: JOKAM!
19.10.2011 11:50:00   
arabela*
v vsakem primeru, je tako, da kaj tako grozljivega ne bi dajali kar tako v javnost.

Lahko smo kitajci ali pa bilokdo, pa ne bi prezirali nekoga umirajočega na tleh..

Jaz temu videu niti malo ne verjamem, morda samo nekdo lepo s kliki služiuser posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: JOKAM!
19.10.2011 11:58:43   
Paštetka
ŠE nikoli se nisem zjokala ob raznih linkih.... evo zdaj jočem.
Slabo mi je. Upam, molim, da se bo zgodil čudež in se bo deklica zbudila.user posted image


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: JOKAM!
21.10.2011 8:41:10   
donna22
http://24ur.com/novice/crna-kronika/v-nebesih-ni-avtomobilov.html

user posted image user posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: JOKAM!
21.10.2011 8:55:57   
froschi
IZVIRNO SPOROČILO: Saraya

grozn članek, vendar ne verjamem...tričetrt objavljenega tu gor je tak larifari...user posted image


Moj je rekel, da so tam takšne in podobne situacije vsakodnevno na sporedu...pa ve kaj govori, ker je končno po 2letih prišel domov..je živel samo 1h vstran od te tržnice...

...Žalostno, težko dojemljivo, pa vendar resnično....mala srčica-naj ti bo lepo tam zgoraj

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: JOKAM!
21.10.2011 9:44:34   
sanasan
ja, Kanton je ena izmed najbolj 'kriminalnih' pokrajin na Kitajskem in najbolj 'kapitalistično' usmerjenauser posted image
poleg tega, da je to Meka za nakup tehničnih izdelkov (le od kje prihaja poceni tehnična roba s katero bogatijo lastniki na Zahodu???), je hkrati tu največ droge, kriminala in tujcev...in nečloveških pogojev za delo. Marsikateri Kitajec pride sem, dela ko živina po (vsaj) 15h na dan, da zasluži, nato pa se vrne v svoj kraj s kapitalom in začne svoj biznis...marsikateri pa z delom tu podpira svojo družino iz kakšne 'revnejše' pokrajine...


_____________________________

CARPE DIEM!

(odgovor članu froschi)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: JOKAM!
21.10.2011 9:49:59   
sanasan
vsakodnevno na sporedu.


no ja, pretiravat ravno ni treba, no....je pa res, da v mnoooooooožici ljudi in noro hitrem tempu, si pogosto v situaciji ali ti 'pohodiš' drugega ali pa on oz. množica tebe....čeprav za to dejanje nikakor ni opravičila....najverjetneje pa bosta voznika dosti bolj kaznovana kot pa naš Maček ali kdo njemu podoben...



_____________________________

CARPE DIEM!

(odgovor članu sanasan)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: JOKAM!
21.10.2011 11:01:42   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

Seveda, da ne morem pomagat tej deklici, ampak, glej - mene je fejst prizadelo kar sem videla. In besede "sej itak ne moreš pomagati" in "to se dogaja povsod" ne morejo potolažiti moje jeze/žalosti/gnusa. Tolažbe ne potrebujem, nikakor. S tem moram sama opraviti. ...Priznam, da sem s tistim rasizmom pretiravala. Logično, da ne sovražim vseh Kitajcev. Kitajska je velika.


Dej si duska, tudi ce nisi "politicno korektna". Racionalnost pride pozneje.

In tudi ce je krutost za dolocen narod glede na njegovo zgodovino, nazore, verska prepricanja in **** ostalih vzrokov sprejemljiva oz. je dojemanje krutosti drugacno od nasega, se vsak od nas ima pravico drzati svojih nacel in dojemanja dolocenih dogodkov. In kljub temu, da lahko zastopis, si lahko tudi ogorcen.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: JOKAM!
21.10.2011 11:13:39   
donna22
IZVIRNO SPOROČILO: sanasan

vsakodnevno na sporedu.


no ja, pretiravat ravno ni treba, no....je pa res, da v mnoooooooožici ljudi in noro hitrem tempu, si pogosto v situaciji ali ti 'pohodiš' drugega ali pa on oz. množica tebe....čeprav za to dejanje nikakor ni opravičila....najverjetneje pa bosta voznika dosti bolj kaznovana kot pa naš Maček ali kdo njemu podoben...





Po moje niti ni pretiravanje. Pogledala sem že marsikatero oddajo o Kitajski in njenih prebivalcev in lahko rečem, da malo kje tako grdo delajo tako z ljudmi kot z živalmi.
Začne se že pred rojstvom, ker je pravilo enega otroka, si vsi želijo dečkov. Zato se delajo splavi tudi v visoki nosečnosti, če se ugotovi, da je otrok ženskega spola; če pa ženska vseeno rodi deklico, pa jih dosti konča zavrženih. V kitajskih sirotišnicah fantkov skorajda ni; kako pa tam delajo z otroki, je pa spet druga stvar. Jaz sem jokala ob vsem tem, pa se tudi ne razjočem takoj ob televiziji ali člankih. Kitajska ima npr. dosti več moške kot ženske populacije, na eno žensko pride res ogromno moških, to je rezultat njihovega početja. Ampak to je šele začetek.
Tudi jaz nerada posplošujem, definitivno niso vsi Kitajci enaki. Kljub temu pa na Kitajsko ne bi nikoli odšla kot turistka zaradi vsega, kar se dogaja tam.

(odgovor članu sanasan)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: JOKAM!
21.10.2011 15:51:35   
froschi
IZVIRNO SPOROČILO: donna22

IZVIRNO SPOROČILO: sanasan

vsakodnevno na sporedu.


no ja, pretiravat ravno ni treba, no....je pa res, da v mnoooooooožici ljudi in noro hitrem tempu, si pogosto v situaciji ali ti 'pohodiš' drugega ali pa on oz. množica tebe....čeprav za to dejanje nikakor ni opravičila....najverjetneje pa bosta voznika dosti bolj kaznovana kot pa naš Maček ali kdo njemu podoben...





Po moje niti ni pretiravanje. Pogledala sem že marsikatero oddajo o Kitajski in njenih prebivalcev in lahko rečem, da malo kje tako grdo delajo tako z ljudmi kot z živalmi.




SANASAN-verjemi, ni pretiravanje. Srce te boli, ko vidiš otroka privezanega za mestno svetilko in čaka cel dopoldan na starše. Niti policija ne ukrepa. Resnično, vem žalostno. Pa polno zgodb, ki mi jih moj ne pove.

(odgovor članu donna22)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: JOKAM!
21.10.2011 16:47:36   
sanasan
Froschi, vem, da ja marsikje nevredno človeškega življenja....ampak, Kitajska je ogromna in ima tisoč različnih obrazov. Verjemi mi, že dobri dve desetletji živim med Evropo in Kitajsko (od velemest pa tja do vasic 'bogu iza ledžima')....vem, da je marsikje hudo....ampak Kitajska in Kitajci so še marsikaj drugega kot kar pokažejo v dokumentarcih....ampak zahod in usa pač radi udrihajo po njih in najpogosteje kažejo najslabše stvari....



_____________________________

CARPE DIEM!

(odgovor članu froschi)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: JOKAM!
21.10.2011 16:54:53   
sanasan
Srce te boli, ko vidiš otroka privezanega za mestno svetilko in čaka cel dopoldan na starše


na to pomislite tudi ko boste kupovali gsm, laptope....veš, sem 100% da je vsaj del tvojega računalnika narejen na kitajskem....in marsikdaj ga je izdelovala prav kakšna kitajska mama ali oče, ki je za svoje delo mizerno plačana...in otroka priveže oz. zaklene ob svetilko, ker za vrtec pač nimauser posted image in je tako 'najbolj varno' ....hb, pa to ni vsakdanjik večine kitajskih otrok, ki so na kitajskem bolj 'sveti' kot pri nas....toliko kitajskih ljudi kot je npr. meni pomagalo na kitajskem s tamalo, mi jih pri nas ni nikoli.....


_____________________________

CARPE DIEM!

(odgovor članu sanasan)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: JOKAM!
21.10.2011 17:53:52   
Colt
Deklica Yue Yue, srčno upam da si sedaj na lepšem kraju. Naj te čuvajo angelčki in naj mine vsa bolečina, trdnosrčnost ljudi in vse zablode sveta, v katerem si se rodila. Si v mojih molitvah. user posted image user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil Colt -- 21.10.2011 17:55:18 >


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu sanasan)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: JOKAM!
21.10.2011 18:26:32   
Klarita
Meni tudi že cel dan po glavi hodi ta video. Zakaj to sploh objavljajo. Zakaj jaz to odpiram. Ženska radovednost pač. Ampak si pa tudi mislim: Kje hudiča sta bila starša? Ne moreš tak malega otroka na cesti pustit samega. Saj ne sodim, ker ne poznam situacije, ampak hudiča, no. user posted image

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: JOKAM!
21.10.2011 19:04:46   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Klarita

Meni tudi že cel dan po glavi hodi ta video. Zakaj to sploh objavljajo. Zakaj jaz to odpiram. Ženska radovednost pač. Ampak si pa tudi mislim: Kje hudiča sta bila starša? Ne moreš tak malega otroka na cesti pustit samega. Saj ne sodim, ker ne poznam situacije, ampak hudiča, no. user posted image


Mogoče zato, da vsaj 1 izmed teh 19 ljudi naslednjič naslednjemu otroku ali človeku pomaga. Taka krutost kakšnega zgane, ne vse, ampak če vsaj enega potem je to že veliko.

In ena se je prej obregnila ob različne zgodbe, ki so jih nekatere podale, zakaj sploh to zdaj vlačijo na plano. Meni je všeč, da so povedale, ker se vidi, da tudi v slo niso vsi za pomoč, nekatri celo pravijo, pusti je pijanka, zgleda kot pijanka.... haloooo, mogoče bo pa kdo prebral in videl, da je z nekom lahko res hudo narobe in ni pijan. Je človek, ko ga ne bo ganilo nič, kakšen pa ravno to rabi in kot sem prej rekla, že za tega 1 se splača pokazat, povedat.

Druga stvar. Trenutek nepazljivosti v tej gužvi ali pa imajo pač drugačno miselnost. Težko razumet, ampak npr živim v državi, kjer sploh ni zakosnkega določila, ad mora bit otrok v lupinici ali sedežu. In kljub večmilijonskemu mestu, številnim otrškim žrtvam na cesti (skoraj vsak teden poročajo o kaki nesreči in vsak mesec o kaki, ko otrok zleti iz avta, vseeno redko vidiš, kak avtosedež v avtu. Ti redki so tujci in še pri teh opažam, da jih vedno ne privežejo, četudi imajo sedežke. Pač miselnost taka, težko verjet, ampak tudi take so.


< Sporočilo je popravil Hope2 -- 21.10.2011 19:09:43 >

(odgovor članu Klarita)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: JOKAM!
21.10.2011 19:57:39   
madela
R.I.P. mala deklica user posted image user posted image

Za kakšen komentar več sploh ne najdem primernih besed za na forum user posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: JOKAM!
22.10.2011 8:39:23   
mamamajča
IZVIRNO SPOROČILO: Saraya

grozn članek, vendar ne verjamem...tričetrt objavljenega tu gor je tak larifari...user posted image


Se strinjam, da je 90% vsega larifari, no to žal ni.......




IZVIRNO SPOROČILO: Saraya

plus tega je videt, da je zrežirano, saj če te nekdo povozi dvakrat, nisi sposoben premikati rokuser posted image



Ta deklica je žal umrla in ni bilo gih zrežirano. Na vizita.si si lahko ogledaš tudi posnetek mamine reakcije. Škoda, da tako razmišljaš.
Poleg tega pa, kdo bi zrežiral tak krut posnetek in zakaj?

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: JOKAM!
22.10.2011 8:43:36   
mamamajča
In moram dodati....... ne glede na njihove stroge zakone o intervenciji, komu je dovoljeno in komu ni dovoljeno priskočiti na pomoč- Jaz BI SE odzvala. Umirajočega otroka pa ja ne pustiš ležati tako..... Grozno je. Jokala sem kot malo dete in žal mi je, da sem sploh kliknila.
Se pa sprašujem, glede na njihove zakone, koliko je takih primerov vsak dan?


In ta prvi voznik, ki jo je zbil, se ustavil, odpeljal naprej in jo prevozil še z zadnjim kolesom, je v svojo 'obrambo' povedal, da je telefoniral, ulica pa da je temna, Ko je ugotovil, da je peljal čez njo, je sicer ustavil, potem pa je videl, da deklica že krvavi in se je odločil zbežati. To je njegov zagovor........

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: JOKAM!
22.10.2011 9:02:51   
arabela*

IZVIRNO SPOROČILO: mamamajča

IZVIRNO SPOROČILO: Saraya

grozn članek, vendar ne verjamem...tričetrt objavljenega tu gor je tak larifari...user posted image


Se strinjam, da je 90% vsega larifari, no to žal ni.......




IZVIRNO SPOROČILO: Saraya

plus tega je videt, da je zrežirano, saj če te nekdo povozi dvakrat, nisi sposoben premikati rokuser posted image



Ta deklica je žal umrla in ni bilo gih zrežirano. Na vizita.si si lahko ogledaš tudi posnetek mamine reakcije. Škoda, da tako razmišljaš.
Poleg tega pa, kdo bi zrežiral tak krut posnetek in zakaj?



se globoko opravičujem, sem videla na 24 ur..in zgleda je resnično vse...

preveč gledam razno razno..ki je zrežirano, tako da ....

me tako fulll prizadene in verjetno tud sama sebe prepričujem, da ne more biti res....

naj počiva v miruuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: JOKAM!
22.10.2011 11:58:00   
Anonimen
JOKAŠ in VPIJEŠ - edino pravilno.

Zato pa smo taka družba, kvazi tolerantna, s kvazi človeškimi pravicami, s stališči, da se ne vtikamo v nikogar, da ima vsak svoj prav.

Ne, nima ga!
Ker nismo več ljudje, ampak samo potrošniki, demokratični državljani, nadindividualisti.

Ko bomo spet postali družba ljudi, takrat bom rekla - nehaj vpit.

Zdaj pa vpij in jokaj.

(odgovor članu TomTaylor)
  Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




VELIKOST OTROKA OB ROJSTVU
MYBABYGROW

KAKO VELIK JE BIL VAŠ OTROK, KO SE JE RODIL?

50- (26%)

50 (9%)

51 (26%)

52 (10%)

53+ (28%)


Število vseh glasov: 87

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!