RE: žalostna :( (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Kerensa* -> RE: žalostna :( (14.10.2011 10:07:57)

E, to pa nisem vedela, da ste zdaj v Domžalah. Ja, ne bi bil samo projekt, ampak tudi cenovno vprašanje (vozovnici za vlak + Urbana), da ne bi o tem, koliko časa bi ti to vzelo zjutraj in popoldan. Bi bilo ceneje, če ga imaš (vsaj začasno) doma, ampak potem je pa spet problem z iskanjem službe (predvsem razgovori ali poskusnimi obdobji).

Bull-shit, however you turn, v glavnem. Ne vem, kako zelo ste pripravljeni oz. kako zelo dejansko morate zategniti pas, ampak varčevalnih ukrepov je malo morje. Odvisno, koliko denarja vam ostane čez mesec, ko se plača najemnino, stroške, leasing in preživnino - oz. koliko vam ga bo ostalo, ko tvoje plače ne bo več (by the way - kaj pa nadomestilo z ZRSZ?). Potem se pa da kalkulirati dalje. Na srečo živiš v mestu, kjer je opcij za poceni-priti-skozi več, kakor izven mesta (razen domače pridelave hrane, ampak to ni samo zastonj hrana, temveč tudi strošek in časovni vložek, preden do te hrane sploh prideš - če na koncu tudi dejansko prideš).

Mi smo npr. štirje + pes in če ne štejem najemnine in stroškov, smo zmožni (smo preverili, ko je bila kriza - in prakticirali) preživeti teden s 100€, v kar je vključeno vse - hrana, pijača, kozmetika, prevoz, cigareti, pasja hrana in nujne položnice. Celo za kakšno kavo je še ostalo.




ronja -> RE: žalostna :( (14.10.2011 10:11:14)

Darja, punce, ki hujšajo, velikokrat rabijo kaj za zožat - povej svojo situacijo na baročnih oblinah in na hujšanju na dolgi rok, pa se bo po moje kar nekaj deklet našlo, ki bi bile vesele tvojih uslug.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] Te pa razumem, saj bom sama verjetno na istem, ko mi bo potekla moja pogodba - samo da jaz na to že zdaj računam, ker pač vidim, kaj se dogaja pri nas, vem, koliko projektov dobimo in znam delit, da vem, koliko oseb lahko od tega živi... Tako da - če ti je kaj v uteho - se vidimo čez kako leto...
Vseeno pa: lej, znajdeš se, veliko stvari znaš, izobrazbo imaš,... ne obupavat - šok je gotovo, ampak bodi prepričana, da imaš marsikaj, česar druge nimajo, pa delodajalci iščejo. vso srečo do takrat, ko se z enim od njih srečata, da bo lahko to ugotovil[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image].




betty.ford -> RE: žalostna :( (14.10.2011 10:35:14)

Darja, pogum!
življenje nas včasih da v situacijo, ki nam na prvi pogled ni všečna, a je potrebna, da se razvijamo dalje, višje, bolje! [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/metulj.gif[/image]




Barik@ -> RE: žalostna :( (14.10.2011 12:12:35)

DArja, nisem brala vseh odgovorov, ampak če si res tako utvarjalna, kot praviš, resno odpri stran na FB, dej gor izdelke, in začni prodajat,  AMPAK, odpri si osebno dopolnilno delo. Priglasitev je manj kot 5 €, pa si zasigurana, da te ne bo nihče kam prijavil ...čet e pa že, imaš pa vsaj dokaz, da ne delaš na črno.

srečno [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Anonimen -> RE: žalostna :( (14.10.2011 12:37:07)

na FB-ju je ena punca, ki siva svoje izdelke in kot sem danes prebrala ima toliko dela, da do pomladi ne sprejema vec narocil. morda bi jo kontaktirala in bi se morda dalo kaj zmenit, da pomagas? zgolj ideja...njena stran je by AB

caki, najdla kontakt: info.by.ab@gmail.com




Barik@ -> RE: žalostna :( (14.10.2011 12:43:36)

IZVIRNO SPOROČILO: bibasiba

na FB-ju je ena punca, ki siva svoje izdelke in kot sem danes prebrala ima toliko dela, da do pomladi ne sprejema vec narocil. morda bi jo kontaktirala in bi se morda dalo kaj zmenit, da pomagas? zgolj ideja...njena stran je by AB

caki, najdla kontakt: info.by.ab@gmail.com



če se ne motim, je Ana iz Primorske.
drugače, nas je pa dovolj "šivilj" na FB.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




arabela* -> RE: žalostna :( (14.10.2011 12:48:56)


IZVIRNO SPOROČILO: benika

z eno plačo nama ne bo šlo.


A dej no dej. Šlo vama bo, brez skrbi. Odpovedali se boste vsem nenujnim stvarem, stisnili, kjer se le da, pa bo tud z eno plačo šlo. Če si tako ustvarjalni tip kot sama praviš, nareddi nekaj izdelkov, odpri svojo stran na FB, deli s prijatelji, pa bo tako za prvo silo padel kakšen €. Začni brat časopisje, iskat koga, ki mogoče potrebuje nekoga, ki bi mu pospravljal stanovanje, likal. Tudi na tak način se da zaslužit kaj.

Sej se boš znašla, v to ne dvomim. Kar pogumno in ne se zdej smilit sama sebi.




podpis....

vredu se zorganizirat in bo vse šlo, preverjeno[sm=smiley2.gif]




poli* -> RE: žalostna :( (14.10.2011 14:00:34)

Punce, kaj pa šivate oz. s čim se ukvarjate?




darja.mark -> RE: žalostna :( (14.10.2011 14:19:39)

Uf tale AB...carica. Evo to so moje sanje....delati kaj takega, no, delam že zdaj, samo imati še kaj od tega. No, mogoče se bom pa zdej mogoče celo premaknila in naredila kej v tej smeri, da mi uspe :)  Zdaj imam enkratno priložnost pa še motivacijo....

Drugače pa Poli*; kaj druge delajo ne vem, jaz šivam, najraje za otroke, drugače tudi ostale stvari, razna oblačila, dodatke, slikam na tekstil, rišem, pa še bi se verjetno kaj našlo. Je pa res da nisem do pred kratkim nič poslikala kar sem naredila in zdaj nimam kaj pokazat. Hja, prepozno mi je kapnilo, da pa mogoče ne bi blo slabo kaj še pofotkat, ker nikoli ne veš kdaj ti pride prav. Zdaj vse kar naredim, pofotkam.
Ah sej neki bom nardila iz sebe, ni vrag :)  Sam da teli sivi dnevi minejo.. da se mi spet sonček pokaže, ko bom bolj trezno razmišljala in bo padla še kakšna ideja.




kalbo -> RE: žalostna :( (14.10.2011 14:28:16)

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: benika
Če si tako ustvarjalni tip kot sama praviš, nareddi nekaj izdelkov, odpri svojo stran na FB, deli s prijatelji, pa bo tako za prvo silo padel kakšen €.

In dovolj je samo en škodoželjen FB-prijatelj, pa imaš za vratom inšpekcijo, kateri boš dala ne samo kakšen prislužen €, ampak še kakšnega, ki si ga boš morala izposoditi.

Da ne bi o tem, da izdelkov ne moreš niti narediti in na črno prodajati, če nimaš za material...


Hej, hej. Človek, ki izgubi službo rabi tolažbo, optimizem in nikakor črnogledosti. Za vraga Kerensa, če bi ti v resnici tkole razmišljala bi nardila že zdavnaj harakiri po mojem. Težki časi so, sam nad oblaki je vedno sonce in dokler ima človek zdravje, je zmožen vsega, sam ovir v glavi ne sme bit.




Barik@ -> RE: žalostna :( (14.10.2011 14:28:30)

IZVIRNO SPOROČILO: poli*

Punce, kaj pa šivate oz. s čim se ukvarjate?


jaz šivam torbice, torbe, vrečke za vrtec, delam voščilnice .. pa še bi se kaj našlo. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




benika -> RE: žalostna :( (14.10.2011 14:59:51)

IZVIRNO SPOROČILO: Barik@

IZVIRNO SPOROČILO: poli*

Punce, kaj pa šivate oz. s čim se ukvarjate?


jaz šivam torbice, torbe, vrečke za vrtec, delam voščilnice .. pa še bi se kaj našlo. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]



In kje se da videti tvoje izdelke?




Barik@ -> RE: žalostna :( (14.10.2011 15:43:39)

IZVIRNO SPOROČILO: benika

IZVIRNO SPOROČILO: Barik@

IZVIRNO SPOROČILO: poli*

Punce, kaj pa šivate oz. s čim se ukvarjate?


jaz šivam torbice, torbe, vrečke za vrtec, delam voščilnice .. pa še bi se kaj našlo. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]



In kje se da videti tvoje izdelke?



imaš ZS [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




marsovcek -> RE: žalostna :( (14.10.2011 17:55:52)

Darja, saj ti bo uspelo. če ne drugega pa varstvo. V Domžalah je kar velik problem, kar nekaj otrok je ostalo brez vrtca. Držim pesti.

Sem pa gledala tvoje umetnije, kar tako naprej [sm=bravo.gif] [sm=bravo.gif] [sm=bravo.gif] Najbolj so mi všeč hlače z rokicami.

Sva pa skoraj sosedi :-).




Kerensa* -> RE: žalostna :( (14.10.2011 18:39:14)

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo
Za vraga Kerensa, če bi ti v resnici tkole razmišljala bi nardila že zdavnaj harakiri po mojem.

Ne bi. Nisem več tista Kerensa, ki si jo spoznal pred dvema letoma. In to, da razmišljam realno, ne pomeni, da nisem optimistka.




nusi -> RE: žalostna :( (14.10.2011 19:37:24)

IZVIRNO SPOROČILO: marsovcek
Sem pa gledala tvoje umetnije, kar tako naprej [sm=bravo.gif] [sm=bravo.gif] [sm=bravo.gif] Najbolj so mi všeč hlače z rokicami.



kje pa, če ni skrivnost?




Bakfark -> RE: žalostna :( (14.10.2011 19:39:56)

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Ne bi. Nisem več tista Kerensa, ki si jo spoznal pred dvema letoma. In to, da razmišljam realno, ne pomeni, da nisem optimistka.



Katera po vrsti si zdaj?




Kerensa* -> RE: žalostna :( (14.10.2011 19:40:36)

Besedo tista jemljem nazaj in jo nadomeščam s takšna. Bo bolje? [sm=smiley1.gif]




ZARA -> RE: žalostna :( (14.10.2011 20:00:53)

IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Ne bi. Nisem več tista Kerensa, ki si jo spoznal pred dvema letoma. In to, da razmišljam realno, ne pomeni, da nisem optimistka.
Katera po vrsti si zdaj?

[image]http://kofetkanje.mojforum.si/images/smiles/sm44.gif[/image][image]http://kofetkanje.mojforum.si/images/smiles/sm44.gif[/image]




Anonimen -> RE: žalostna :( (14.10.2011 21:52:37)

Nisi edina, ki boš ostala brez službe konec meseca, no meni se je že enkrat prej to zgodilo, da mi niso podaljšali..ampak sem se hitro pobrala, ker sem šla v drugo službo. Tokrat pa je drugače, ker želim sama končati. Služba, ki jo/sem jo opravljala me je fizično dotolkla, trenutno sem na bolniški, že skoraj en mesec, zaradi bolečin v križu in vratu. Ampak iščem dalje, ne bom obupala, pa bomo tudi živeli samo z eno plačo, ampak intenzivno iščem drugje - ampak tokrat manj fizično obremenjujočo službo.
Pri vas je drugače, ko živite v najemniškem stanovanju in to so hudi stroški, mi smo pred časom tudi tako živeli in smo morali skozi mesec z 200 eur ali manj, ampak so nam drugi pomagali - kak dedek, babica. Živiš pač skromno. Za otroka ti lahko tudi kdo kaj podari, je pa res, da si mi nismo mogli privoščiti nič, ampak se naučiš živeti s tem, ker ti druga ne preostane.
Če boš kdaj za otroka potrebovala kakšna oblačila mi piši na zs, pa bom tu okrog kakšno kolegico povprašala, če ima kaj za oddati. Glede službe pa ne obupat, išči, pojdi na borzo h kakšni svetovalki, prijavi se na raznih straneh za zaposlitev, imaš stran mojedelo.si, stran zavoda..povprašaj okrog, če koga rabijo.
Jaz tudi nisem dobila službe v svoji izobrazbi in sem šla delat precej pod njo (z diplomo za čistilko), ampak je bila vsaj služba. Če boš dobila nadomestilo izkoristi ta čas za iskanje nove službe. Če kaj ustvarjaš to pokaži na fb, povej prijateljicam, pokaži jim..bodo že povedale naprej...lahko tudi mene dodaš na fb<piši na zs




pomlad08 -> RE: žalostna :( (15.10.2011 0:00:43)

Jaz bi na tvojem mestu skenslala vrtec in posledično avto  - na ta način boš že za kakšne pol plače v plusu.




enkratna -> RE: žalostna :( (15.10.2011 7:46:49)

Darja, zelo mi je žal za vsakogar, ki izgubi službo - če je pa to oseba, ki jo njeno delo veseli, ki z užitkom hodi v službo in se razume s kolektivom, je pa to še veliko težje prebrati. Žal mi je, da ti niso podaljšali pogodbe in lahko si le predstavljam, čez kakšen miselni pekel in čustveni tobogan greš v teh dneh.

Sama sem bila nekoč 9 mesecev brez službe (po 1,5 leta sem pri 20-ih dala odpoved - mladost ludost). Ampak takrat sem živela v "hotelu mama", napisala kakšnih 50-60 prošenj (tudi enega odgovora, kaj šele intervjuja), vmes pa delala za simbolični drobiž kot tajnica v enem društvu.
Čez nekaj mesecev me je začelo načenjati to, da nimam službe (no, ali pa me je mama bolj načenjala :)). To je bilo moje edino obdobje brez službe, zato nisem najbolj mirodajen primerek za praktične nasvete, poskusila bi pa s teoretičnimi.

Kot si že sama zapisala, ti tolažbe okolice niso dovolj (da te vsi tolažijo, da boš že kaj našla). To pove veliko o tebi - da si le dovolj realna*. Vidiš Kalbo, zato se tu ne strinjam s tvojim "človek rabi tolažbo, optimizem". Ja, tolažbo v smislu razumevanja, empatije. Ne pa tolažbe "sej bo" in podobnih floskul. Optimizem pa naj bo tak, da predstavlja realne možnosti, saj le tako človek najhitreje prebrodi fazo "samosmiljenja" in začne delati na možnostih. Tako da se absolutno strinjam z vsem, kar je Krensa napisala.



Moje misli potujejo takole:
  • Ste v najemu - torej si ne morete privoščiti neplačevanja najemnine.
  • Neplačevanje oz. zamik pri plačevanju preživnine tudi ni opcija oz. ne sme biti!
  • Selitev drugam (lahko) povleče za seboj marsikaj in vprašanje je, koliko manevrskega prostora imaš. Npr.:
    • najem drugje pomeni avans vsaj ene, če ne dveh mesečnih najemnin. Imata za to denar?
    • ali imata v obstoječem stanovanju večinoma svojo opremo ali je vse od najemodajalca?
  • Neplačevanje lizinga bi vam prineslo zaplenitev avta. Da postaneta lastnika, bi morala lizing predčasno odplačati (koliko časa ga že imata, koliko ga še morata odplačati?). Torej bi morala imeti dovolj finančnih sredstev, da to storita - in potem ta avto prodata in se preselita nekam, kjer ne bosta potrebovala avta (nadgradnja Krensinega predloga). A če nimaš avta, si potem zmanjšaš možnosti za fleksibilnost pri iskanju služb, odvisnost samo od javnega prevoza pa ni vedno optimalna (če bi imela npr. popoldansko ali celo nočno delo).
  • Zamuda pri plačevanju lizing obroka dodatne stroške (strošek opomina, zamudne obresti).
  • Da bi otroka vzeli iz vrtca pomeni, da bi moral biti pri tebi (torej si v tem času nerazpoložljiva za trg delovne slie) ali nekom drugem, npr. starih starših, če so sploh fizično (materialno bolj slabo) zmožni skrbeti 8 ali več ur za otroka. Vzeti otroka iz vrtca zdaj pomeni tudi tveganje, da naslednje leto njegovo mesto v vrtcu ne bo več "samoumevno", ampak boš morala iskati na novo. Ljubljana zaradi službe ne bo več aktualna (ne vem kako je z vrtci), Domžale so prepolne (vsaj za dojenčke, no).
  • Kakršnokoli delo na tvojem domu (šivanje...) ali drugje (čiščenje) brez ustreznih "dovoljenj" je kršitev 3. člena Zakona o preprečevanju dela na črno. Da, veliko ljudi to počne tako. S tem sprejemajo tveganje plačila kazni, v primeru da jih inšpekcija odkrije (kazen cca. 200 1.800€).
  • Oglaševanje svojih dejavnosti, torej tudi preko FB, je kaznivo po 6. členu omenjenega zakona (kazni so od cca. 200 - 1.800€). FB je super kotiček za reklamiranje, vendar s svojim dometom "FB oboževalcev" povečuješ možnost, da te kdo prijavi, če ne dobi račun za tvoj izdelek. Ali pa kar tako.
  • Dejstvo o priložnostnih delih: z ustvarjanjem (šivanjem. slikanjem....) ne moreš kar kmalu nadomestiti izgubo trenutnega dohodka. Tu se mi poraja vprašanje, ki ga uporabi pri razmišljanju: Kolikšen prilv v družinski proračun bi morala zagotoviti za minimalno preživetje in koliko časa si/ste pripravljeni tako živeti.
Kaj začasno storiti?
  • Vpiši se v bazo iskalcev zaposlitve v vseh možnih zaposlitvenih e-portalih. Vzemi si čas za kvalitetno (manj je več) ponudbo in življenjepis. Tu vključi, če je le mogoče še Gwendolejin predlog o priporočilu zdajšnjega delodajalca (jaz sem to storila npr. za bivšega sodelavca, kateremu sem bila vodja). To seveda ne bo naredilo čisto nič samo od sebe (ne poznam nikogar, ki bi bil zaradi tega kontaktiran).
  • Poskusi pri agencijah, ki "posojajo zaposlene" v druga podjetja. Ne vem podrobnosti, razen da smo v našem podjetju imeli na ta način zaposlenih kar nekaj posameznikov. Jaz takšnim agencijam sicer rečem sodobni sužnjelastniki, ampak to je le moj predsodek :) En tak primer je Manpower.
  • Razišči možnosti odprtja s.p. Imeti s.p. sicer pomeni sam plačevati državi kar je njenega, pomeni da ti mora računovodstvo voditi nekdo drug (kar stane), itd. Vendar ti to omogoča: legalno poslovanje, registracijo več dejavnosti - in posledično tudi opravljanje teh dejavnosti brez bojazni inšpekcije. Brat je lani izkoristil možnost zavoda, ki sofinancira samozaposlitev posameznika s 4.000€ (je pa moral iti čez postopek izobraževanja, pripraviti je moral poslovni načrt... trajalo je več mesecev). Ta opcija je OK tudi če dobiš kdaj kasneje redno službo - ne rabiš ukiniti s.p.-ja, če bo seveda tvoj delodajalec seznanjen s tem da imaš "popoldansko obrt" (moj partner ima tako opcijo).
  • Tudi Barik@ ti je dala super predlog - osebno dopolnilno delo (ne poznam te opcije, se bom pa tudi sama pozanimala zaradi lastnega interesa :)).
  • Imaš izkušnje v gostinstvu. Izkoristi jih kot premostitveno opcijo?



Vedi, da imaš krasno popotnico za naprej:
  • Imaš izkušnjo, kako je dobiti službo sam (torej si jih prepričala najprej s ponudbo in CV-jem, nato pa še osebno), brez da te kdo priporoči!
  • Veš, kakšno delo te veseli.
  • Ni ti težko delati, pripravljena in sposobna si marsičesa.

Srečno!!


*Realist je dobro informiran optimist :)




Najaa -> RE: žalostna :( (15.10.2011 11:33:19)

IZVIRNO SPOROČILO: darja.mark

Uf tale AB...carica. Evo to so moje sanje....delati kaj takega, no, delam že zdaj, samo imati še kaj od tega. No, mogoče se bom pa zdej mogoče celo premaknila in naredila kej v tej smeri, da mi uspe :)  Zdaj imam enkratno priložnost pa še motivacijo....

Drugače pa Poli*; kaj druge delajo ne vem, jaz šivam, najraje za otroke, drugače tudi ostale stvari, razna oblačila, dodatke, slikam na tekstil, rišem, pa še bi se verjetno kaj našlo. Je pa res da nisem do pred kratkim nič poslikala kar sem naredila in zdaj nimam kaj pokazat. Hja, prepozno mi je kapnilo, da pa mogoče ne bi blo slabo kaj še pofotkat, ker nikoli ne veš kdaj ti pride prav. Zdaj vse kar naredim, pofotkam.
Ah sej neki bom nardila iz sebe, ni vrag :)  Sam da teli sivi dnevi minejo.. da se mi spet sonček pokaže, ko bom bolj trezno razmišljala in bo padla še kakšna ideja.



Ko boš fototkala in odprla fb stran, povej, da te lajkam. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley2.gif[/image]




pomlad08 -> RE: žalostna :( (15.10.2011 15:04:04)

Ej, kaj, če bi se res javila tej punci (AB) in se ji pridružila kot šivilja, ona namreč skoz prav, da ima čisto preveč dela in ne sfolga? Ravno je pisarila po FB-ju, naj folk neha težit z naročili :) Pomoje je to (vsaj za začetek) bolj realno, kot na hitro eno svojo "znamko" izumljat.




Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]