|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Oblačenje v stanovanju
18.9.2011 21:50:21   
Najin_pikec
Lep pozdrav vsem skupaj!
Z možem konec oktobra pričakujeva najinega prvega otroka in seveda imam cel kup takšnih in drugačnih vprašanj. Tole se navezuje na oblačenje dojenčka.
Za ven mi je nekako jasno, koliko bom morala svojega sinčka obleči, za notri pa nisem čisto sigurna. Ali je dovolj, če ima oblečeni dve majčki oz. bodi in bombažne žabice, plišasti pajacek pa mu slečem? Ne vem no, se mi zdi to kar dovolj, glede na to, da je notri precej toplo...
Kaj pa za spanje, ali mu bo v plišastem pajacku prevroče in je bolje, da za ponoči uporabim bombažni pajacek? Ali mora imeti tudi ponoči pod pajackom oblečene majčke, žabice in nogavičke?
Upam, da se vam ne zdi moje vprašanje preveč trapasto, vendar se s tem spopadam prvič user posted image .  Za vse odgovore pa vam bom seveda zelooooo hvaležna user posted image .
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Oblačenje v stanovanju
18.9.2011 22:16:03   
lipikica
vem kako je
mi smo lani konec oktobra zibali. oblečena je bila tako, več ali manj celo zimo- žabice in ene nogavičke spodaj in copatke na vrh- baje otročki nimajo prekrvavitve v nogicah in je fajn da majo tople, odspodi sem imela bombažne, na vrh pa copatke iz volne oziroma bolj tople nogavičke, na vrh body z dolgimi rokavi in bolj tanko majčko. nisem pa gledala da bi bile plišaste hlače, kar mi je pač tisti dan padlo pod roke. za spat je bial isto oblečena. 2 meseca je  nisem preoblačila za spat, potem sem ji pa dajala pajacke za spat in ravno tako z toplimi copatki. ponoči sem imela pokrito s kovterčkom dokler se ni začelaodkrivat potem sem pa v žakelj jo dala.

(odgovor članu Najin_pikec)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Oblačenje v stanovanju
18.9.2011 23:26:59   
butt3rfly

IZVIRNO SPOROČILO: lipikica

vem kako je
mi smo lani konec oktobra zibali. oblečena je bila tako, več ali manj celo zimo- žabice in ene nogavičke spodaj in copatke na vrh- baje otročki nimajo prekrvavitve v nogicah in je fajn da majo tople, odspodi sem imela bombažne, na vrh pa copatke iz volne oziroma bolj tople nogavičke, na vrh body z dolgimi rokavi in bolj tanko majčko. nisem pa gledala da bi bile plišaste hlače, kar mi je pač tisti dan padlo pod roke. za spat je bial isto oblečena. 2 meseca je  nisem preoblačila za spat, potem sem ji pa dajala pajacke za spat in ravno tako z toplimi copatki. ponoči sem imela pokrito s kovterčkom dokler se ni začelaodkrivat potem sem pa v žakelj jo dala.


eh, a ti to resno al kaj??? če tole ni preveč oblačil za spat, pol nič nočem. ok, zastopim, da ga imaš čez dan tak oblečeno, sam ponoči???? meni se to ne zdi niti normalno niti zdravo. jst sm mojga čez dan oblekla v bodi z kratkimi rokavi, čez dolgo majco, žabe in nogavice. ponoči pa spalni pajac, ki pokriva tud nogice. in kovtrček čez. več ne rabi, niti ni priporočljivo. otrok se odkriva zato, ker mu je vroče in ne, ker mu je dolgčas. obstaja velika nevarnost, da pride do pregretja otroka, ker starši v svoji bojazni namečejo na otroka čimveč oblačil. zato pa prihaja včasih do t.i. pojava smrti v zibelki. ker se enostavno pretirava.

svetujem ti, da ga oblačiš primerno za spat in primerno za čez dan. ne pretiravaj v nobeno skrajnost (preveč ali premal oblačil). pomisli prvo, kak bi se ti počutila in nato tudi primerno obleci svojega otroka.

_____________________________

Hale: "Are you accusing me of being in someones pocket, you hypocrite son-of-a-bitch? You've been on Clay's tit since you were a goddamn uniformed officer. He barks and you jump. Whole town knows it. "Chief of Police". What a goddamn joke."

(odgovor članu lipikica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Oblačenje v stanovanju
18.9.2011 23:28:41   
Arwenko
Mi smo decembra imeli lani in smo celo zimo imeli noter samo body z dolgimi rokavi, trenerkico in zoknčke...je bilo preko dovolj, pa imamo noter tak nekje 22 stopinj, pliš sploh ni prišel v poštev, če sem ji slučajno kaj oblekla, je bila popolnoma preznojena. Za spat pa sem imela plišaste pajace, ker se je ponoči shladilo na 18. stopinj, spodaj sem ji body oblekla, pajacka čez, pa zoknčke, in to je bilo to.

Pa ni nič narobe vprašat, samo je težko odgovorit ker so otroci različni, nekatere bolj zebe, nekatere manj, poslušaj sebe in svoj občutek in opazuj otroka, na zatilju se zatipa ali mu je prevroče ali prehldano.

(odgovor članu lipikica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Oblačenje v stanovanju
19.9.2011 9:42:40   
Sa.Ka
IZVIRNO SPOROČILO: butt3rfly


IZVIRNO SPOROČILO: lipikica

vem kako je
mi smo lani konec oktobra zibali. oblečena je bila tako, več ali manj celo zimo- žabice in ene nogavičke spodaj in copatke na vrh- baje otročki nimajo prekrvavitve v nogicah in je fajn da majo tople, odspodi sem imela bombažne, na vrh pa copatke iz volne oziroma bolj tople nogavičke, na vrh body z dolgimi rokavi in bolj tanko majčko. nisem pa gledala da bi bile plišaste hlače, kar mi je pač tisti dan padlo pod roke. za spat je bial isto oblečena. 2 meseca je  nisem preoblačila za spat, potem sem ji pa dajala pajacke za spat in ravno tako z toplimi copatki. ponoči sem imela pokrito s kovterčkom dokler se ni začelaodkrivat potem sem pa v žakelj jo dala.


eh, a ti to resno al kaj??? če tole ni preveč oblačil za spat, pol nič nočem. ok, zastopim, da ga imaš čez dan tak oblečeno, sam ponoči???? meni se to ne zdi niti normalno niti zdravo. jst sm mojga čez dan oblekla v bodi z kratkimi rokavi, čez dolgo majco, žabe in nogavice. ponoči pa spalni pajac, ki pokriva tud nogice. in kovtrček čez. več ne rabi, niti ni priporočljivo. otrok se odkriva zato, ker mu je vroče in ne, ker mu je dolgčas. obstaja velika nevarnost, da pride do pregretja otroka, ker starši v svoji bojazni namečejo na otroka čimveč oblačil. zato pa prihaja včasih do t.i. pojava smrti v zibelki. ker se enostavno pretirava.

svetujem ti, da ga oblačiš primerno za spat in primerno za čez dan. ne pretiravaj v nobeno skrajnost (preveč ali premal oblačil). pomisli prvo, kak bi se ti počutila in nato tudi primerno obleci svojega otroka.


Daj ne bluzi s takimi no. Kakšna smrt v zibki? Sploh veš zakaj pride do tega? Malo gradiva ti nebi škodilo za branje, predno pišeš take po forumu.

Drugače pa ja, otroka se prvi mesec obleče malo več ( ne pretirano), priporočljivo v bombaž, ker otrok ne zna uravnavati telesne temp., kasneje pa ga oblečeš kot sebe oz. po občutku. Če vidiš, da ima vedno bolj mrzle nogice, seveda občlečeš nogavičke oz. kakšne volnene copatke. Odvisno kaj ti je na razpolago. 

Vsakemu otroku pa vedno paše , da je pokrit čez nogice, sploh ko spi. Kar uleži se na posteljo, pa preizkusi kakšen filing je če nisi pogrnjena čez noge in kakšen je, če si.



(odgovor članu butt3rfly)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Oblačenje v stanovanju
19.9.2011 12:19:59   
lipikica
naša mala, komaj 2 kg je mela ji je bilo pracv prav. nikoli preznojena. ponoči pa v sobi 17 stopinj in mislim da jini bilo pretoplo. tudi c+v stanovanju nimamo neke vročine, raje  malo manj in en rokavček več. tako semjaz lani jo mela oblečeno. nogavičke spodaj mi je pa patronažna svetovala in jo je ona oblačila tako prvih 14 dni in sem po njeno nadaljevala.

(odgovor članu Najin_pikec)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Oblačenje v stanovanju
19.9.2011 18:25:03   
roladica


IZVIRNO SPOROČILO: Sa.Ka

IZVIRNO SPOROČILO: butt3rfly


IZVIRNO SPOROČILO: lipikica

vem kako je
mi smo lani konec oktobra zibali. oblečena je bila tako, več ali manj celo zimo- žabice in ene nogavičke spodaj in copatke na vrh- baje otročki nimajo prekrvavitve v nogicah in je fajn da majo tople, odspodi sem imela bombažne, na vrh pa copatke iz volne oziroma bolj tople nogavičke, na vrh body z dolgimi rokavi in bolj tanko majčko. nisem pa gledala da bi bile plišaste hlače, kar mi je pač tisti dan padlo pod roke. za spat je bial isto oblečena. 2 meseca je  nisem preoblačila za spat, potem sem ji pa dajala pajacke za spat in ravno tako z toplimi copatki. ponoči sem imela pokrito s kovterčkom dokler se ni začelaodkrivat potem sem pa v žakelj jo dala.


eh, a ti to resno al kaj??? če tole ni preveč oblačil za spat, pol nič nočem. ok, zastopim, da ga imaš čez dan tak oblečeno, sam ponoči???? meni se to ne zdi niti normalno niti zdravo. jst sm mojga čez dan oblekla v bodi z kratkimi rokavi, čez dolgo majco, žabe in nogavice. ponoči pa spalni pajac, ki pokriva tud nogice. in kovtrček čez. več ne rabi, niti ni priporočljivo. otrok se odkriva zato, ker mu je vroče in ne, ker mu je dolgčas. obstaja velika nevarnost, da pride do pregretja otroka, ker starši v svoji bojazni namečejo na otroka čimveč oblačil. zato pa prihaja včasih do t.i. pojava smrti v zibelki. ker se enostavno pretirava.

svetujem ti, da ga oblačiš primerno za spat in primerno za čez dan. ne pretiravaj v nobeno skrajnost (preveč ali premal oblačil). pomisli prvo, kak bi se ti počutila in nato tudi primerno obleci svojega otroka.


Daj ne bluzi s takimi no. Kakšna smrt v zibki? Sploh veš zakaj pride do tega? Malo gradiva ti nebi škodilo za branje, predno pišeš take po forumu.

Drugače pa ja, otroka se prvi mesec obleče malo več ( ne pretirano), priporočljivo v bombaž, ker otrok ne zna uravnavati telesne temp., kasneje pa ga oblečeš kot sebe oz. po občutku. Če vidiš, da ima vedno bolj mrzle nogice, seveda občlečeš nogavičke oz. kakšne volnene copatke. Odvisno kaj ti je na razpolago. 

Vsakemu otroku pa vedno paše , da je pokrit čez nogice, sploh ko spi. Kar uleži se na posteljo, pa preizkusi kakšen filing je če nisi pogrnjena čez noge in kakšen je, če si.






Sa.Ka. očitno tudi ti nisi še vsega prebrala. Jaz sem to že večkrat zasledila. Smrt v zibki nastane tudi zaradi tega ker starši otroke preveč oblačijo in imajo pretople prostore. Jaz dojenčka za spanje nisem oblekla nič drugače kot za čez dan. Ponoči sem ga le še pokrila, ker imamo hladno spalnico.

(odgovor članu Sa.Ka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Oblačenje v stanovanju
19.9.2011 18:38:18   
Dashenka
Topla spalnica in pretirano oblečen dojenček vsekakor poveča tveganje za smrt v zibki. Ni pa to ključni razlog.
http://bibaleze.si/clanek/dojencek/neraziskano-smrt-v-zibki.html

pa še nekaj v angleščini:
http://www.babycenter.com/baby-sleep-safety?page=2

< Sporočilo je popravil Dashenka -- 19.9.2011 18:42:22 >

(odgovor članu roladica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Oblačenje v stanovanju
19.9.2011 22:19:32   
Najin_pikec
Res hvala vsem za odgovore user posted image . Prvorodke smo najbrž vse po vrsti polne vprašanj, zato nam nasveti res prav pridejo.
Sicer pa tud moj možiček pravi, da pretiravam, ker imam vedno neke dileme. Najprej je bilo al je bolš imet bodije ali majčke na preklop, potem žabice do pasu al v celem, zdaj tole... user posted image
No ja, ko bom ugotovila, kaj mojemu pikcu najbolj odgovarja, bom že prava strokovnjakinja user posted image , do takrat se bomo pa pač malo lovili.

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Oblačenje v stanovanju
20.9.2011 5:36:35   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Najin_pikec

No ja, ko bom ugotovila, kaj mojemu pikcu najbolj odgovarja, bom že prava strokovnjakinja user posted image ,


Ne, ne,  takrat pa spet pride kaj drugegauser posted image , vedno je kaj, samo s časoma se nehaš za vsak drekec sekiratuser posted image


(odgovor članu Najin_pikec)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Oblačenje v stanovanju
5.10.2011 7:57:38   
natasarobi
Jaz sem imela doma malega oblečenega v bodi z dolgimi rokavi, čez pajacek - bombaž ali pa tanjši flis (odvisno od tipanja malega za tilnik, prsni koš in nogice tzer rokice). Včasih je imel obute še copatke oz nogavičke.

Za spat je bil oblečen isto oz. več ali manj bombažen pajacek in pokrit s kovtrčkom. Če je bilo slučajno tako, da je zaspal v plišastem pajacku potem je v tem spal, vendar je bil pokrit s tanjšo dekico ali pa nič. Je pa res, da imamo v stanovanju pozimi toplo - cca 23-25 stopinj, tako čez dan kot ponoči. Nikoli se ni zbudil prepoten, pa tudi dobro je spal za takratno starost 4-6 mesecev.

Čez dan, ko ni bil v košari je bil na tleh in sicer na blazini (taki za telovadbo).

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Oblačenje v stanovanju
5.10.2011 21:05:18   
PC Baby
Boš vidla kako ga bojo oblekli v porodnišnici in potem malo prilagajaš glede na to ali imate doma hladneje ali topleje kot tam. Brez panike.

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Oblačenje v stanovanju
7.10.2011 10:20:20   
Tutan
Čez dan body na dolge rokave+ spodnji del bombažnih hlač, nogavičke. Imamo pa nekje od 22-23stopinj. V glavnem meni za kratke rokave.
Ponoči pa bombažni pajac s stopalkami + kovterček (cca 18stopinj) - jaz spim v kr.rokavih in s kovtrom, tako da sem pač gledala glede na sebe. V plišastih pajackih pa nikoli ni spal.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Oblačenje v stanovanju
7.10.2011 14:28:44   
pasijonka
He he, očitno vsi otroke oblačimo po sebi. Z mojim sva se nekajkrat skoraj spičila kako obleči ta malo, ker je moj pri ta vročih in jaz pri ta mrzlih (22 st mi niti pod razno ni za kratke rokave, pri 18 bi se mi pa sveče delale pod nosomuser posted image  Potem sva se zmenila, da jo bova nekaj časa pač pogosto tipala in preverjala; na koncu je bil presenečen, ker je mala dejansko potrebovala več, kot je mislil. Če ji je vroče, pa itak jasno pokaže.

V glavnem, tipaj dete in boš takoj videla, ali rabi še oz. manj. Aja, pa še nekaj, če boš otroka imela veliko na tleh (kot jo imamo mi), računaj, da je mrzel zrak pri tleh in je tam dejansko hladneje, tudi če ti termometer kaže 23 stopinj.

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Oblačenje v stanovanju
7.10.2011 14:45:01   
lenika83
IZVIRNO SPOROČILO: Najin_pikec

No ja, ko bom ugotovila, kaj mojemu pikcu najbolj odgovarja, bom že prava strokovnjakinja user posted image , do takrat se bomo pa pač malo lovili.


Ko ti bo to uspelo, pridem še jaz na tečaj. Moja bo zdaj že skoraj 2 leti stara, pa imam še vedno dileme, če je ok oblečena. Sicer izhajajo dileme pretežno iz tega, da sem jaz totalno zmrzljiva in mi sploh ne gre v račun, da mala hodi pol manj oblečena kot jaz, pa ji je toplo user posted image  Drugače pa je moja mala rojena začetek novembra, podobno kot bo tvoj. Prvo zimo sem jo imela večinoma tako oblečeno, da je imela zgoraj 2 oblačili, spodaj pa 1. Torej bodi in majčko, spodaj pa samo hlače. Razen, če so bile kakšne res tanke hlače, potem je včasih (bolj redko) imela še bombažne žabice spodaj. Vedno je pa imela obute še copatke ali nogavičke, ko se je sama začela sezuvati pa še samo nogavičke. Za ponoči pa sem jo skoraj od začetka dajala v pižamico (to je bil pač eden od plišastih pajackov, ki je imel dolge rokave) in potem žakeljček, pa mislim, da je bila brez bodija, nisem več čisto prepričana.

(odgovor članu Najin_pikec)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
So nočna prebujanja pomembna za dojenčkov ...
Večina staršev se veseli trenutka, ko bo njihov dojenček prespal celo noč, malokdo pa se sprašuje, ali in zakaj so nočna...




odločitev za otroka


Koliko časa ste bili v resni vezi, ko ste se odločili, da začnete delati na projektu "otrok"?

manj kot mesec dni (3%)

1- 6 mesecev (6%)

7- 12 mesecev (6%)

1- 2 leti (12%)

2- 4 leta (28%)

več kot 4 leta (44%)


Število vseh glasov: 362

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!