kenguru (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


28nina -> kenguru (17.9.2011 0:38:50)

Lep pozdrav!
Mene pa zanima, kakšne so vaše izkušnje s kengurujčki? Nujno si ga moramo omisliti za vsaj uro do dve dnevno (opravki, kjer je voziček neuporaben).
Ali ima kdo BABY BJÖRN ACTIVE ali pa BABYBJÖRN ORIGINAL? Kakšna je razlika? Potrebovali bi ga vsaj do enega leta starosti, zato mora biti kvaliteten in udoben.
Vesela bom vseh informacij!





Hope2 -> RE: kenguru (17.9.2011 5:15:10)

V tem primeri ti svetujem kako štorkljo ali sling. Je tudi bolj priporočljiva s strani pediatrov in fizoterapevtov.

Jaz sem našga nosila v štorklji, sva hodila po gozdu in nabirala kostanj ter gobe. Otrok mi je po parih korakih zaspal not, si ne predstavljam tega počet v kengurujčku. Še pri 2 -3 letih je štorklja uporabna. Meni pa je bilo poemembno, da mi ne trpi križ. Pri kenguruju sem dušo spusla, pa sem ga imela not le 10 minut in to pri njegovih 4,5 mesecih.




K_a_t_i -> RE: kenguru (17.9.2011 9:27:13)

Jaz sem imela Baby bjorn active. Mi je super prav prišel v vseh deževnih in sneženih dnevih - sva šla s tamalim lahko nemoteno na sprehod. Takrat sem pregledala celo paleto kengurujčkov in je bil ta najbolj prijazen do križa. Tamal je bil zadovoljen v njem, tudi je zaspal (sem ga potem doma samo v posteljo preložila). Edino, ko so njegovi kg začeli lezti od 10kg navzgor, je bil zame pretežek (kenguru je sicer do 13kg, če se prav spomnim).




Anonimen -> RE: kenguru (17.9.2011 13:29:18)

Mi smo imeli tudi baby bjorn kenguruja, pa je tamala živčnega notri fasala, ker sem čez joške preveč obdarjena in je bil potem položaj z obrazom proti meni čisto nemogoč, z obrazom stran pa je zdržala max 10 minut, pa še to je bla v čudnem položaju ...




november2010 -> RE: kenguru (17.9.2011 14:07:11)

tudi mi smo imeli ta kengurujček, ne vem kateri model.... pa je ful bl prav prišel kot ruta... mi je vseeno kengurujček bolj praktičen, še posebej ko je otroček malo večji....




fluf -> RE: kenguru (17.9.2011 18:49:30)

Jest mam v ta namen sleepy wrap... pa se mi tud obnese. Edin kar mi je štorast, če rabim res kiam hitro dirkat ga nimam časa zavezovat, zato razmišljam o nakupu štorklje al pa kengurujčka še dodatno... al pa bomo ustrajal... sej bodo hitro sedl, za potem mam pa kar ruzak




28nina -> RE: kenguru (17.9.2011 23:23:46)

Ja no, sem imela sling pri hčerkici, mali pa nekako ni najbolj zadovoljen v njem... je pa res, da je veliko večji (pri treh mesecih ima 64 cm in 7 kg), mene pa tudi po pol ure že vse boli. Se mi je zdelo, da je pri kengurujčku teža malo bolj razporejena, ali pač ne?
Hvala vsem!




fluf -> RE: kenguru (12.10.2011 12:32:41)

28nina evo jest sm vzela še kengurujčka. Uporabljam ga samo če res nimam druge (nekak mi je jasn položaj hrbtenice)... smo šli pa zadnjič v škocajnske jame in me ni nič bolel hrbet... men se zdi da je teža super razporejena.




Stran: [1]