Računovodkinje (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


HHH -> Računovodkinje (16.9.2011 10:55:05)

Ali mora d.o.o. vsak prejem gotovinskega plačila (cca60 EUR)  takoj položiti na trr? Ali ga lahko zadrži v blagajni?




Anonimen -> RE: Računovodkinje (16.9.2011 11:06:01)

Naj bi ga položil v roku 3. delovnih dni.




HHH -> RE: Računovodkinje (16.9.2011 11:27:23)

Kaj pa če iz tega poravnaš neke druge stroške, del pa ostane v blagajni?




Anonimen -> RE: Računovodkinje (16.9.2011 11:35:15)

Ej ne vem čisto točno. Jaz včasih naredim tako, da na banki naredim samo navidezen polog zneska ter takoj zatem še dvig tega zneska, denar porabim zase, računovodkinja pa mi knjiži povračilo materailnih stoškov (kar zalagam za podjetje).





HHH -> RE: Računovodkinje (16.9.2011 11:48:32)

Ja ampak na banko pa moraš iti, če prav razumem? Meni je namreč ravno to odveč, da moram za tistih par evrov položit na banki stat. Če jih zadržim v blagajni, jih itak ponucam za manjša gotovinska plačila za firmo.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




elevitka -> RE: Računovodkinje (16.9.2011 19:38:23)


IZVIRNO SPOROČILO: HHH

Ali mora d.o.o. vsak prejem gotovinskega plačila (cca60 EUR)  takoj položiti na trr? Ali ga lahko zadrži v blagajni?



če poslujete z gotovino potem imate verjetno interni akt o blagajniškem poslovanju kjer imate določen blagajniški maksimum, ki ne sme biti presežen . ko gotovino vzameš, se napiše blaganjiški izdatek in se pokjiži (potem recimo kupiš pisarniški material) knjiži se prejet račun.




Stran: [1]