RE: Naj se pritožim? (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


trobentica123 -> RE: Naj se pritožim? (2.9.2011 14:10:49)

Se strinjam: s peto stopnjo imaš naziv vzgojitelja, s sedmo pa dipl. vzgojitelja. Naziv pomočnika vzgojitelja, so ukinili.




mamamajča -> RE: Naj se pritožim? (2.9.2011 14:55:46)

No za prekvalifikacijo ne vem. Torej imam fotokopijo vloge, ki sem jo oddala, vključno z vsemi prilogami, nesla sem jo osebno.

Kandidatka, ki je sprejeta, že ve, da je sprejeta, čeprav uradnih odgovorov še ni bilo. Jaz pa zbiram podatke in ja, se bom pritožila.




trobentica123 -> RE: Naj se pritožim? (2.9.2011 15:01:43)

Pa imaš kako potrdilo, da so tvojo prošnjo sprejeli?




mamamajča -> RE: Naj se pritožim? (2.9.2011 15:22:43)

IZVIRNO SPOROČILO: trobentica123

Pa imaš kako potrdilo, da so tvojo prošnjo sprejeli?



Nimam, z njo sem šla direkt k ravnateljici. Imam potrdilo o oddaji pošiljke, ko sem naknadno poslala še potrdilo o nekaznovanosti.






pelin -> RE: Naj se pritožim? (2.9.2011 15:58:41)

Oh...s tem sr.anjem imam pa toliko izkušenj, da bi lahko napisala priročnik [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]...ne, hec...samo takole sem ga jaz in nekaj  mojih kolegic skoraj deset let rinila...to kar se dogaja v slovenskih vrtcih je milo rečeno kriminal prve vrste. Zaposlovanja neustrezno izobraženih kadrov,veze in poznanstva...na žalost je to slednje žal velikokrat edini kriterij , ki ga na tihem  določijo ravnatelji in se v večini primerov požvižgajo na kvaliteto...
Sama sem v dobrih desetih letih imela čast delati v vrtcih treh različnih občin...kljub ustrezni izobrazbi, sem imela poleg nekaterih takšno " srečo", da so nam želeli pogodbo podaljševati v neeedogled...ko se je to kar nekajkrat ponovilo, smo se dekleta zbrale skupaj in se pritožile na inšpektorat...Prišli so kar hitro, vendar od njih nismo imele prida koristi...ravnateljici so dali pogoj, da nas mora zaposliti za ndč ( ker smo bile pri nje zaposlene neprekinjeno dve leti)ali pa naj nam prekine delovno razmerje...Ženska nas je za en teden po  izteku pogodbe ( namesto da bi nas zaposlila za redno) pustila na suhem, potem pa nas ponovno zaposlila za določen čas..Za bruhat...Osebno sem imela takega odnosa nekega dne dovolj in se na ponovni razpis ( kljub temu, da sem v tem vrtcu delala na koncu že četrto leto s podaljševanjem in vmesnimi prekinitvami) nisem več javila....Lahko rečem, da sem vztrajala toliko časa le zato, ker je bil vrtec blizu mojega kraja natančneje v sosednji občini...Nekako se mi je zdelo, da bom v domačem kraju ali v sosednjih lažje prišla not. Figo...majhni kraji so kot takšna italjanska mafijska združba...Ne prodreš nikamor, če nimaš masla na glavi...Verjamem, da bi v svoji jezi in prizadetosti imela zadoščenje če bi klicala inšpekcijo ali podala prijavo...vendar, ti tega ne priporočam....Mogoče bi šla skozi anonimna prijava, javno pa se jaz kljub dolgemu jeziku in korajži ne bi šla...Osebno namreč vem, da se vsaka ravnateljica, ki te kliče na razgovor o tebi prej pozanima pri tvojih prejšnjih delodajalcih (ena se je pri meni tega spomnila kar v pričo mene in poklicala po telefonu prejšnjo[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]), če jih imaš navedene v prošnji...
Sedaj delam že pet let v vrtcu, ki je trideset km oddaljen od mojega domačega kraja...lahko bi rekli, da sem imela glede zaposlitve tu tako neverjetno srečo, da še dolgo nisem mogla verjeti...Po treh mesecih nadomeščanja vzg, ki je bila na porodniški, so me zaposlili za ndč brez velikih ceremonij in s preprostimi besedami"vi ste to, kar smo že dolgo iskali"...
Mamamajča...verjamem in dobro te razumem...mene je dostikrat jeza, užaljenost prizadetost dvigovala do neba...marsikdaj sem bila čisto obupana...pa se je vseeno tako lepo izšlo...Kot sem že napisala...če nimaš te sreče da ti je dano biti velik vezist, boš imela po moje več možnosti v večjem in bolj oddaljenem kraju, saj se v domačem in manjšem kraju pač kot navaden smrtnik težko prerineš not....Drugače pa je o Štajerskem koncu škoda izgubljat besede...




@lina -> RE: Naj se pritožim? (2.9.2011 15:59:14)



Mene zanima, mamamajča, nekako nisem zasledila v postih - za katero delovno mesto se poteguješ? Predvidevam da za pomočnika vzgojitelja? Naziv v spričevalu V.stopnje je res vzgojitelj predšolskih otrok, ampak le-ta je lahko samo pomočnik vzgojitelja, ker je po sistemizaciji delovnih mest za delovno mesto vzgojitelja potrebna VII/1 izobrazba. Ampak saj to verjetno veš.

Glede pritožbe bi jaz razmislila - če imaš v svojem okolju več zavodov - vrtcev, kjer bi lahko opravljala svoj poklic, potem bi se. Če je en sam zavod, je res potem vprašanje, koliko vrat si zapiraš.... Če se ne bi pritožila, bi se pa verjetno zmeraj spraševala, kaj bi bilo, če bi se....




hmm... -> RE: Naj se pritožim? (2.9.2011 16:31:20)

Sem kar živčna postala, ko sem tole brala.
Res je tako tako, ali se pritožiti ali pa ne. Jaz bi verjetno se, ker bi že večino stvari, ki se dogajajo na Zavodu, morali prijaviti.

Vso srečo.




Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]