vsebina verouka čtivo (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


mala zirafa -> vsebina verouka čtivo (25.8.2011 15:16:33)

Zanima me kaj vse se učijo v 1.r. verouka?Moj otrok ima 7 let pa, ga še ni obiskoval, zato me zanima kaj vse bi moral vedeti iz 1.razreda, da ga lahko preskoči?
Hvala.




neanja duo -> RE: vsebina verouka čtivo (25.8.2011 15:45:03)

Kolikor vem,se ga ne da preskočit,saj so na koncu leta ocenjeni. Jaz sem vprašala gospo,ki poučuje verouk,če lahko gre naslednje leto k verouku in v višji razred in je rekla,da ne.




Perunika -> RE: vsebina verouka čtivo (25.8.2011 19:44:43)

Včasih se je dalo zmenit s katehetom, da si sam predelal učbenik in delovni zvezek in potem opravljal neke vrste "izpit". Sama sem opravila tak izpit za četrti razred, ampak to je bilo v osemdesetih.  Najbrž je v okviru (najnovejših podatkov nimam) Cerkve še vedno tako, da je vse odvisno od posameznega kateheta, razen če so medtem pravila poenotili za celo državo kot npr. v šoli. Vprašaj v vašem župnišču, it bojo že povedali, kak red je pri njih.




Perunika -> RE: vsebina verouka čtivo (25.8.2011 19:52:26)

Tudi mi smo takrat imeli spričevala z ocenami pa mi je takrat kaplan, ko sem ustno odgovarjala na vprašanja, napisal v spričevalo "opravila izpit". Res pa ne vem, kako zdaj s temi rečmi. Najboljše je vprašat v domačem župnišču. Res je, da mi je nekaj znancev reklo, da so še zdaj razlike v merilih, kdaj gre lahko nekdo k posameznemu zakramentu ali kaj drugega. Nekateri duhovniki npr. ne krstijo otrok tistih, ki niso cerkveno poročeni, drugi pa ja. 




ajataja -> RE: vsebina verouka čtivo (26.8.2011 11:12:42)

Pri nas prvi razred ni obvezen in lahko pričnejo hodit v drugem razreduin jim ni potrebno kaj za nazaj znat




ajataja -> RE: vsebina verouka čtivo (26.8.2011 11:13:58)

[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image] dvakrat isto objavilo




Stran: [1]