|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   otr. dodatek po novem zakonu
24.8.2011 10:01:16   
mojcaziga
Pozdravljene!

Po internetu sem ža kar precej brskala v zvezi z novim zakonom, ki bo baje res pričel izvajati 1. januarja prihodnje leto. Zanima pa me ali katera pozna lestvico po kateri si lahko izračunam otr. dod. - ker baje so bo upoštevalo vse, vključno z bančnim varčevanjem, vzaj. skladi,......

Hvala in lp, mojca
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: otr. dodatek po novem zakonu
24.8.2011 10:07:42   
SMT3
Pa pri enostarševskih družinah se bodo šteli še očetovi dohodki.Isto pri vrtcu.....

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: otr. dodatek po novem zakonu
24.8.2011 10:11:33   
mojcaziga
No ja, saj se v večini z vsem strinjam, ker je bilo preveč izkoriščanja na ta račun. Bi pa vseeno rada poznala lestvico, da vidim ali se mi sploh splača oddajat vlogo.

No, upam, da bo katera vedela kaj več

lp

(odgovor članu SMT3)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: otr. dodatek po novem zakonu
24.8.2011 10:15:40   
katy83
IZVIRNO SPOROČILO: SMT3

Pa pri enostarševskih družinah se bodo šteli še očetovi dohodki.Isto pri vrtcu.....


res al kaj? user posted image

(odgovor članu SMT3)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: otr. dodatek po novem zakonu
24.8.2011 10:16:43   
SMT3
Ja,ampak kaj pa recimo jaz?Nikoli v življenju nisem goljufala.Prijateljice,kolegice in sodelavke okoli mene so......Zdaj sem jaz resnično  na tem,da sem ostala sama s punčkama.Ali bodo kaj preverjali ali bomo vse letele v isti koš?


(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: otr. dodatek po novem zakonu
24.8.2011 10:17:41   
SMT3
IZVIRNO SPOROČILO: katy83

IZVIRNO SPOROČILO: SMT3

Pa pri enostarševskih družinah se bodo šteli še očetovi dohodki.Isto pri vrtcu.....


res al kaj? user posted image

Mi je na občini to rekla in na socijalni.Bo že resuser posted image


(odgovor članu katy83)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: otr. dodatek po novem zakonu
24.8.2011 10:25:41   
katy83
IZVIRNO SPOROČILO: SMT3

Ja,ampak kaj pa recimo jaz?Nikoli v življenju nisem goljufala.Prijateljice,kolegice in sodelavke okoli mene so......Zdaj sem jaz resnično  na tem,da sem ostala sama s punčkama.Ali bodo kaj preverjali ali bomo vse letele v isti koš?




no, evo ravno zaradi takega primera kot je tvoj sem zgroženauser posted image ..ker tiste družine ki ste resnično same...v čem je fora, da bodo zdaj še upoštevali očetove dohodkeuser posted image user posted image user posted image ah, ja, ta naša država

kaj ima katera kaki link do tega novega zakona?

(odgovor članu SMT3)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: otr. dodatek po novem zakonu
24.8.2011 10:52:20   
mojcaziga
Tudi sama nisem nikoli izkoriščala oz. zlorabila kakega prejemka. Pa bi glede na stanje lahko zaprosila za kaj, ampak preprosto nisem. Ker smo pač pošteni in varčni državljani in skrbimo za svojo prihodnost (namesto da bo to skrb preložili na državo oz. druge davkoplačevalce) imamo kar nekaj varčevanj in vzaj. skladov, zaradi česar lahko pričakujem znižanje otr. dodatka. In se tudi meni ne zdi ravno fer. Ker tisti, ki so do zdaj našli luknje, jih bodo tudi v prihodnje.
Po drugi strani pa je to volja države, da kaj da, ker nujno ji ni in se zavedam, da moram svojega otroka preživljati sama.

lp

(odgovor članu SMT3)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: otr. dodatek po novem zakonu
24.8.2011 11:47:00   
mama09
Nova lestvica dohodkovnih razredov za plačilo vrtca ima sedaj namesto 8 razredov en razred več.

Novo in staro lestvico najdeš tukaj: http://otrocarije.blogspot.com/2009/10/cena-in-placilo-vrtca-v-letu-2010.html

Predpis, ki ureja plačilo vrtca je pa po novem Zakon o uveljavljanju pravic iz javnih sredstev glej 22. člen, ki govori o otroškem dodatku.
Še link na zakon: http://zakonodaja.gov.si/rpsi/r00/predpis_ZAKO4780.html (klikni na 62/2010 ali si oglej spremembo zakona 40/2011)

lp

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: otr. dodatek po novem zakonu
24.8.2011 13:24:05   
valerija77
Ravno zaradi takšnih, ki so vsepovsod iskali luknje in izkoriščali status samohranilstva,so letos z 1.7. uvedli nov zakon, po katerem so samohranil/ke-ci samo še tisti, katerihoče je neznan ali pa umrl. Za vse ostale bo veljalo, da živijo v izvenzakonski skupnosti. za tiste, ki pa so dejansko ostali sami, pa bodo morali dokazovati, da je to dejansko stanje. tudi mi smo skupaj in svoje družine ne tajim za tistih nekaj eurov več otroških. mi je pa znan primer, ko ima ženska 3 otroke z istim partnerjem v različnem časovnem obdobju, pa je še vedno "samohranilka". In dobiva polovico moje plače samo otroških, da še o ostalih transfrejih ne govorim. pa ji nisem favš, samo jaz moram vse plačevati,medtem ko nekateri to s pridom izkoriščajo in dobijo vse na pladnju.

(odgovor članu mama09)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: otr. dodatek po novem zakonu
24.8.2011 13:28:48   
luka jan

IZVIRNO SPOROČILO: valerija77

mi je pa znan primer, ko ima ženska 3 otroke z istim partnerjem v različnem časovnem obdobju, pa je še vedno "samohranilka". In dobiva polovico moje plače samo otroških, da še o ostalih transfrejih ne govorim. pa ji nisem favš, samo jaz moram vse plačevati,medtem ko nekateri to s pridom izkoriščajo in dobijo vse na pladnju.



Tega pa jz tudi ne razumem. Enkrat še razumem da se zalomi, al pa mogoče dvakrat. Da pa imaš 3 otroke z enim in istim očetom, pa še vedno samohranilka, tega pa ne razumem. Pa raje ne bom o tem kaj si mislim o pristojnih inštitucijah, ki se ukvarjajo s tem.user posted image user posted image

(odgovor članu valerija77)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: otr. dodatek po novem zakonu
24.8.2011 16:58:13   
*goldfish*
Če sem prav razumela (in ne, nisem brala novega zakona, ker sem še vedno v šoku), bodo zdaj upoštevali moje dohodke, dohodke mojega bivšega, ter preživnino ali kako?

aha, kaj pa potem preživnina, a ostane ista? in že zdaj so upoštevali preživnino, če ravno ti jo bivši ni plačeval in si bil že tepen tu??????
user posted image user posted image user posted image
naj raje naredijo malo nadzora kje so te "samohranilke" ki se režijo v faco vsem, ko dajejo vloge za otroške, pa za csd pa za znižanje plačila vrtca...., vozijo pa se z bmw, pa nohtki pa frizurce pa pilingi!!!
joj sem jeznauser posted image user posted image


Pa za teh 100€ nisem požrešna, ki jih dobi moj otrok. Pa nisem jezna, ker plačujem vrtca 80€. Jezi me, ker vsepovsod vidiš te kao samohranilke, ki govorijo, da se jim pa za 500 € ne splača iti delat. In namesto da bi pošteno zaropotali, udarijo kar vsepovprek, tudi po nas, ki nam še kako pomeni teh 100€ otroškega dodatka. Moj bivši ima kar precej dobro plačano službo, preživnino mi daje tako, da te glava boli, ker misli, da vse itak jaz porabim...in če bodo upoštevali še njegovo plačo iz JU....potem lahko rečem, položnici iz vrtca pozdrav!, otroškim pa by-by!

_____________________________

Vse bitke v katere se zapletemo se zgodijo zato, da nas nečesa naučijo - tudi tiste, ki jih zgubimo.

(odgovor članu luka jan)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: otr. dodatek po novem zakonu
24.8.2011 18:24:01   
katy83
kolikor sem jaz zdaj to malo brala, bodo morali taki pari, ki resnično so ločeni oz, kjer je resnično enostarševska družina, nekako dokazovati da je to res. Kako pa se bo to dokazovalo pa pojma nimam? user posted image
Pa še nekaj mi ni jasno: Kot enostarševska družina se bo štelo samo, če oče ni znan? Torej vsi ki se bodo dejansko ločili in bodo želeli pravice enostarševske družine, bodo kaj? Očetje se odpovedali otroku? ali kako???
Ok, se opravičujem, ker postavljam mogoče neumna vprašanja, ampak zakoni so moja šibka točka. user posted image

aja, pa še to: kaj pa tiste mamice (ali očetje), ki so že ne vem 10 let v enostarševski družini z otrokom? Tisti bodo to tudi dokazovali? skratka meni ni nič jasnouser posted image


< Sporočilo je popravil katy83 -- 24.8.2011 18:25:28 >

(odgovor članu *goldfish*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: otr. dodatek po novem zakonu
24.8.2011 18:40:51   
Tutan
IZVIRNO SPOROČILO: katy83

kolikor sem jaz zdaj to malo brala, bodo morali taki pari, ki resnično so ločeni oz, kjer je resnično enostarševska družina, nekako dokazovati da je to res. Kako pa se bo to dokazovalo pa pojma nimam? user posted image
Pa še nekaj mi ni jasno: Kot enostarševska družina se bo štelo samo, če oče ni znan? Torej vsi ki se bodo dejansko ločili in bodo želeli pravice enostarševske družine, bodo kaj? Očetje se odpovedali otroku? ali kako???
Ok, se opravičujem, ker postavljam mogoče neumna vprašanja, ampak zakoni so moja šibka točka. user posted image

aja, pa še to: kaj pa tiste mamice (ali očetje), ki so že ne vem 10 let v enostarševski družini z otrokom? Tisti bodo to tudi dokazovali? skratka meni ni nič jasnouser posted image



A ni bila enostarševska družina že odkarpomnim takrat, ko je bil oče neznan oziroma eden izmed staršev pokojen? En starš - enostarševska družina user posted image Otrok, katerega starši so ločeni, pa imajo oba starša - torej je lahko mamica samohranilka ali pa očka samohranilec, ki prejema od drugega ex partnerja preživnino?

(odgovor članu katy83)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: otr. dodatek po novem zakonu
24.8.2011 19:59:28   
katy83
IZVIRNO SPOROČILO: Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: katy83

kolikor sem jaz zdaj to malo brala, bodo morali taki pari, ki resnično so ločeni oz, kjer je resnično enostarševska družina, nekako dokazovati da je to res. Kako pa se bo to dokazovalo pa pojma nimam? user posted image
Pa še nekaj mi ni jasno: Kot enostarševska družina se bo štelo samo, če oče ni znan? Torej vsi ki se bodo dejansko ločili in bodo želeli pravice enostarševske družine, bodo kaj? Očetje se odpovedali otroku? ali kako???
Ok, se opravičujem, ker postavljam mogoče neumna vprašanja, ampak zakoni so moja šibka točka. user posted image

aja, pa še to: kaj pa tiste mamice (ali očetje), ki so že ne vem 10 let v enostarševski družini z otrokom? Tisti bodo to tudi dokazovali? skratka meni ni nič jasnouser posted image



A ni bila enostarševska družina že odkarpomnim takrat, ko je bil oče neznan oziroma eden izmed staršev pokojen? En starš - enostarševska družina user posted image Otrok, katerega starši so ločeni, pa imajo oba starša - torej je lahko mamica samohranilka ali pa očka samohranilec, ki prejema od drugega ex partnerja preživnino?



jaz sem slišala, da je ravno obratno...da je samohranilka tista, ki "sama" hrani otroka, brez kakršnekoli preživnine, enostarševska družina pa mamica/ati z otrokom, ki prejema preživninouser posted image user posted image user posted image Naj me popravi tista, ki se na to bolj spoznauser posted image
Res pa je, da prej so vsem govorili samohranilke, ki so bile same z otrokom.

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: otr. dodatek po novem zakonu
24.8.2011 20:52:30   
SMT3
IZVIRNO SPOROČILO: katy83

IZVIRNO SPOROČILO: Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: katy83

kolikor sem jaz zdaj to malo brala, bodo morali taki pari, ki resnično so ločeni oz, kjer je resnično enostarševska družina, nekako dokazovati da je to res. Kako pa se bo to dokazovalo pa pojma nimam? user posted image
Pa še nekaj mi ni jasno: Kot enostarševska družina se bo štelo samo, če oče ni znan? Torej vsi ki se bodo dejansko ločili in bodo želeli pravice enostarševske družine, bodo kaj? Očetje se odpovedali otroku? ali kako???
Ok, se opravičujem, ker postavljam mogoče neumna vprašanja, ampak zakoni so moja šibka točka. user posted image

aja, pa še to: kaj pa tiste mamice (ali očetje), ki so že ne vem 10 let v enostarševski družini z otrokom? Tisti bodo to tudi dokazovali? skratka meni ni nič jasnouser posted image



A ni bila enostarševska družina že odkarpomnim takrat, ko je bil oče neznan oziroma eden izmed staršev pokojen? En starš - enostarševska družina user posted image Otrok, katerega starši so ločeni, pa imajo oba starša - torej je lahko mamica samohranilka ali pa očka samohranilec, ki prejema od drugega ex partnerja preživnino?



jaz sem slišala, da je ravno obratno...da je samohranilka tista, ki "sama" hrani otroka, brez kakršnekoli preživnine, enostarševska družina pa mamica/ati z otrokom, ki prejema preživninouser posted image user posted image user posted image Naj me popravi tista, ki se na to bolj spoznauser posted image
Res pa je, da prej so vsem govorili samohranilke, ki so bile same z otrokom.



Prav si povedalauser posted image

Mi je rekla na občini,da se bo štelo zato,ker je oče kao dolžan preživljati otroka.Ok,vse lepo inprav ampak on da men 220e za obe in niti centka več....
Mah,upam da bodo res vsaj preverili. 

(odgovor članu katy83)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: otr. dodatek po novem zakonu
24.8.2011 20:53:13   
urška
IZVIRNO SPOROČILO: Tutan



A ni bila enostarševska družina že odkarpomnim takrat, ko je bil oče neznan oziroma eden izmed staršev pokojen? En starš - enostarševska družina user posted image Otrok, katerega starši so ločeni, pa imajo oba starša - torej je lahko mamica samohranilka ali pa očka samohranilec, ki prejema od drugega ex partnerja preživnino?



včasih je bilo takole: enostarševska družina je bila tista, ker sta oba starša živa (podpisano je očetovstvo, določena preživnina...) vendar ne živita skupaj.
samohranileka pa je bila tista, ki ji je oče od otroka umrl oz. ni bil znan - torej ni nihče podpisal očetovstva.

tako je bilo do sedaj. od zdaj naprej bo pa sranje. ne vem kako si predstavljajo dokazovanje enostarševskih družin? mi bojo prišli brskat po stanovanju? najprej naj brskajo tistim, ki jim otroci umirajo od podhranjenosti v 21. stoletju, potem bodo lahko pa tudi meni.

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: otr. dodatek po novem zakonu
24.8.2011 21:51:35   
gniloživka
A to pol pomeni (v primeru pravih, ne lažnih, enostarševskih družin): oče otrok (v mojem primeru) ima določenih celih 200 evrov preživnine na mesec (za dva). On tega ne plačuje, ker je prepričan, da je 100 evrov za oba največ, kar bi dal. Obenem tudi on otroka uveljavlja pri dohodnini, ker ni čisto nobenega pravnega razloga, da ju ne bi, če ne plačuje preživnine in nič ne prispeva. Torej je on tu na boljšem. Ne plačuje, obenem ju uveljavlja, meni se preživnina šteje povsod, čeprav je ni, uveljavljam lahko samo polovično. In zdaj bodo zraven šteli ne le neko sodno določeno preživnino, ki je nihče ne vidi, ampak še njegove dohodke? Čeprav niti od preživnine nimamo nič?!?

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: otr. dodatek po novem zakonu
24.8.2011 22:03:23   
mojcaziga
IZVIRNO SPOROČILO: gniloživka

A to pol pomeni (v primeru pravih, ne lažnih, enostarševskih družin): oče otrok (v mojem primeru) ima določenih celih 200 evrov preživnine na mesec (za dva). On tega ne plačuje, ker je prepričan, da je 100 evrov za oba največ, kar bi dal. Obenem tudi on otroka uveljavlja pri dohodnini, ker ni čisto nobenega pravnega razloga, da ju ne bi, če ne plačuje preživnine in nič ne prispeva. Torej je on tu na boljšem. Ne plačuje, obenem ju uveljavlja, meni se preživnina šteje povsod, čeprav je ni, uveljavljam lahko samo polovično. In zdaj bodo zraven šteli ne le neko sodno določeno preživnino, ki je nihče ne vidi, ampak še njegove dohodke? Čeprav niti od preživnine nimamo nič?!?


Prijavi ga, da preživnine ne plačuje in ga daj v izterjavo. Dokler se strinjaš z njegovo igro in ne ukrepaš, tako dolgo mu bo uspevalo.

lp

(odgovor članu gniloživka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: otr. dodatek po novem zakonu
24.8.2011 22:31:13   
maya2
Jaz sem definitivno za to, da se te zadeve uredijo! kar nekaj jih poznam, ki tako goljufajo državo, tudi z dvema otrokoma (nikoli mi ni bilo jasno kako se to pristojnim ne zdi čudno user posted image ). Verjetno bomo mi tudi na slabšem, ampak midva z možem (čeprav bi lahko glede na stalna bivališča, itd, takrat tudi 'zaigrala' samohranilko), sva vesela, da se razumemo, da smo skupaj, in ni variante, da hodim na sodišče in se lažem tam user posted image ...
Ampak mene pa takoooo razjezijo tele preživnine user posted image , ko takole govorim s kolegicami, ki so se ločile ... pa to je res mizerno no.... in zdaj naj se šteje zraven še očetova celotna plača al kaj? user posted image Spet en zakon napol narejen in preverjen user posted image


_____________________________

Nobody is perfect.

Hi! I'm Nobody

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: otr. dodatek po novem zakonu
25.8.2011 9:24:06   
mojcaziga
Očitno nobena ne pozna nove lestvice OD oz. kako bodo razna varčevanja in skladi vplivali na višino OD user posted image user posted image user posted image user posted image

lp

(odgovor članu maya2)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: otr. dodatek po novem zakonu
25.8.2011 11:10:49   
gita10
Naprimer da je oče otroka poročen z drugo žensko ali je to, dokaz,da je ženska samohranilka ( oziroma enostarševska družina ali kako že)

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: otr. dodatek po novem zakonu
25.8.2011 11:33:49   
*goldfish*
user posted image
Ni mi jasno, kaj bom jaz dokazovala???
tak kak bom jaz dokazovala, bo lahko tudi tista, ki s tipom ne živi na istem naslovu in živijo vseeno skupaj.

Najbolj je fer, da ustanovijo skupino inšpektorjev in hodijo oni okrog, ter da pridejo nenapovedano v kontrolo ( v Nemčiji je tako), tista ki glumi je sankcionirana.



_____________________________

Vse bitke v katere se zapletemo se zgodijo zato, da nas nečesa naučijo - tudi tiste, ki jih zgubimo.

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: otr. dodatek po novem zakonu
25.8.2011 11:52:58   
lenčy
IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga

Očitno nobena ne pozna nove lestvice OD oz. kako bodo razna varčevanja in skladi vplivali na višino OD user posted image user posted image user posted image user posted image

lp


in kakšna je ta nova lestvica? ker tole je pa zdj naju razpi.... neki si hočva ustvart, prišparat zase in za sina (v mislih imam sklade) zdj bo pa to vplivalo na vse, kar je možno. če ni ta država, da ne rečem kaj... tudi medva bi lahko marsikaj goljufala pa nisva, sva bila fer do države in ostalih, zdj naju bo država pa oskubla, ker lepo šparava??? joj pa komaj sva si privoščila stanovanje...

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: otr. dodatek po novem zakonu
25.8.2011 12:16:39   
katy83
IZVIRNO SPOROČILO: gita10

Naprimer da je oče otroka poročen z drugo žensko ali je to, dokaz,da je ženska samohranilka ( oziroma enostarševska družina ali kako že)


ja, pomoje je to dovolj za dokazovanje, jauser posted image

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Najbolj naporno obdobje.
пеперутка16

Kdaj vam je bilo najbolj naporno biti z vašim/vašo malčkom/malčico?