|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ukinitev štipendij za mladoletne?
19.8.2011 12:33:25   
Kerensa*
Meni tale novi zakonik ni čisto jasen...

Do sedaj so lahko mladoletni dijaki dobivali štipendijo, njihovi starši pa otroški dodatek zanje.

Od 1.1.'12 dalje pa bodo štipendije za mladoletne dijake ukinjene (torej tudi vsi potencialni dodatki - če ni osnove, ni dodatka na osnovo, ki je ni) in bodo samo še starši prejemali otroške dodatke.

Po 18-em letu pa se otroški dodatek ukine (to mi je razumljivo, saj takrat nisi več otrok) in lahko dobiš štipendijo (s potencialnimi dodatki).

Istočasno omejujejo (ne samo študentom, temveč tudi dijakom) delo preko Študentskega servisa (določeno število delovnih ur oz. maximalni zaslužek).

Milo rečeno... moj Pubertetnik, ki je očitno eno leto premlad (naslednje leto gre v 1. letnik), bo "popušil" kar simpatičen znesek denarja, ki bi ga dobival, če bi bil zdajle v srednji šoli.

V čemu je point, da otrokom jemljejo denar za izobraževanje? Starši delajo za minimalca, šolske stvari so že za OŠ za pošizit drage (za SŠ pač še toliko bolj), otroški dodatek na dva minimalca je zanemarljiv, mulc lahko preko ŠS dela ravno toliko, da si kupi malico in mesečno vozovnico,... mislim, no.user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ukinitev štipendij za mladoletne?
19.8.2011 12:48:10   
Klemy82
Maj dir Kerensita, seveda je v iteresu države, da se drastično zmanjša število šolajoče populacije.. iz takih in drugačnih razlogov, glavni razlog pa je ta, da mladina pri nas preveč študira in premalo plačuje davke.user posted image Po drugi strani pa, a se ni presvetli gospod minister Svetlik hvalil, da bodo te štipendije po tanovem zakonu finančno bolj...obilne, da naši dragi deci sploh ne bo treba delat? Če mi sonce v teh dneh ni preveč skurilo sivih celic, imam nekje v glavi cifro med 400-500 eur najvišji znesek za socialno najbolj šibke pridne študente? In isto naj bi se cenzus za otroški dodatek toliko zvišal, da bodo tudi tu malo bolj lepe cifre... Al zdej ne bo nič iz tega, al se je že kaj spremenilo la kako?user posted image Priznam, nisem toliko na tekočem glede teh zadev zadne čase.

_____________________________

Jst.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ukinitev štipendij za mladoletne?
19.8.2011 12:50:20   
Kerensa*
Nimam pojma, kakšni naj bi bili novi zneski, ampak kakor sem izračunala po starem, lahko mladoleten dijak z maksimalnimi dodatki že zdaj dobi čez 400€ štipendije + max. otroški dodatek 140€ (al' koliko je že), kar pomeni, da že dobi svojega minimalca pri 15-ih in to neobdavčenega.

Če katera kje kaj najde o novih zneskih, bom pa vesela linka.

BANDA SKORUMPIRANA! user posted image

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ukinitev štipendij za mladoletne?
19.8.2011 12:56:42   
Klemy82
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Nimam pojma, kakšni naj bi bili novi zneski, ampak kakor sem izračunala po starem, lahko mladoleten dijak z maksimalnimi dodatki že zdaj dobi čez 400€ štipendije + max. otroški dodatek 140€ (al' koliko je že), kar pomeni, da že dobi svojega minimalca pri 15-ih in to neobdavčenega.

Če katera kje kaj najde o novih zneskih, bom pa vesela linka.

BANDA SKORUMPIRANA! user posted image


Ah, glede zneskov ne vem zdej, sem se pa spomnila, da naj bi bilo tako, da bo lahko mulc kandidiral za več štipendij hkrati, njihov skupni znesek pa ne bo smel preseči 400 eur al neki takega. Ker zdej lahko imaš samo eno štipendijo. Za otroške pa ne vem...


_____________________________

Jst.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ukinitev štipendij za mladoletne?
19.8.2011 13:02:34   
Kerensa*
Na spletni strani ministrstva piše, da bo dijak sicer lahko oddal vlogi za obe štipendiji (državno in Zaisovo), a če mu bosta odobreni obe, se bo moral odločiti za eno. Dveh naenkrat ne bo mogel prejemati. Niti ne bo mogel istočasno prejemati npr. državne in kadrovske štipendije ali Zoisove in kadrovske (ali katere druge).

Kar se cenzusa tiče, pa piše samo, da državna štipendija z vsemi dodatki ne bo smela presegati minimalne plače.

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ukinitev štipendij za mladoletne?
19.8.2011 14:07:57   
Tutan
Ah, da pa otrok, ki prejema Zoisovo štipendijo, ne sme dodatno prejemati še kadrovske mi je pa eno veliko sranje. Resno. Zoisova je res majhna (ok, nekateri jo imajo večjo, zaradi kilometrine), do nje prit ni najbolj enostavno, se moraš kar pridno dokazat, in to je zame nek prestiž, dokaz, da si sposoben in marljiv učenec/študent. Če pa te še zaradi tega nekdo kadrovsko štipendira, pa bog daj, da te .... Zoisova pa naj bo nagrada, ki si jo nadpovprečni učenci zaslužijo. Ker si jo....

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ukinitev štipendij za mladoletne?
19.8.2011 14:16:22   
poli*
Kot še en dokaz nesposobnih delavk na naši socialni (poleg tega, da je bila prav ošabna do mene, ko sem nesla vlogo za otroški dodatek), mi je zelo grdo zabrusila, da je to samo predlog za štipendije(češ, to sploh ne bo sprejeto) in kaj zdej neki sprašujem, a vloge za naslednje leto še nisem oddala??? (vpis v višji letnik bo potekal od drugega tedna naprej). Pa sem ji mirno povedala, da imam časa natanko do 7. oktobrauser posted image .
Uglavnem, zdej sploh ne vem, al čem preračunavat in razmišljat glede na novi PREDLOG zakona, al še po starem.
Pišem raztreseno, ma me razkurijo tiste nesposobne babe dol vsakič posebej user posted image grrrr

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ukinitev štipendij za mladoletne?
19.8.2011 14:40:43   
Tutan
Pomojem imajo posebne sprejemne za socialne delavke (+ za ljudi v referatih raznih univerz user posted image user posted image )

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ukinitev štipendij za mladoletne?
19.8.2011 15:51:43   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Nimam pojma, kakšni naj bi bili novi zneski, ampak kakor sem izračunala po starem, lahko mladoleten dijak z maksimalnimi dodatki že zdaj dobi čez 400€ štipendije + max. otroški dodatek 140€ (al'' koliko je že), kar pomeni, da že dobi svojega minimalca pri 15-ih in to neobdavčenega.

Če katera kje kaj najde o novih zneskih, bom pa vesela linka.

BANDA SKORUMPIRANA! user posted image


od kje ti pa ta cifra? user posted image jest sem zoisova (je višja od republiške, nižja od kadrovske v splošnem) in še na faksu s povprečjem osem in kusur in z dodatkom za prevoz (= 80€) sem dobivala 200 in malenkost€, mati dobivajo pa še nekih 80€ otroški doklad zame. od kje tebi potem številka 540€ za dijaka?!
p.s.: to je bil med letom moj edini dohodek; res sicer da živim doma, ampak ''živet'' pomeni v tem primeru - spat. Pa sem zelo dobro shajala s tem denarjem.

p.p.s: sicer ne vem kako daleč so v vladi s tem, ampak glede na to da vse govorite o ''predlogu'' zakona to še krepko NI veljavno.


< Sporočilo je popravil Felicita -- 19.8.2011 15:53:27 >


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ukinitev štipendij za mladoletne?
19.8.2011 15:53:43   
Klemy82
IZVIRNO SPOROČILO: Tutan

Ah, da pa otrok, ki prejema Zoisovo štipendijo, ne sme dodatno prejemati še kadrovske mi je pa eno veliko sranje. Resno. Zoisova je res majhna (ok, nekateri jo imajo večjo, zaradi kilometrine), do nje prit ni najbolj enostavno, se moraš kar pridno dokazat, in to je zame nek prestiž, dokaz, da si sposoben in marljiv učenec/študent. Če pa te še zaradi tega nekdo kadrovsko štipendira, pa bog daj, da te .... Zoisova pa naj bo nagrada, ki si jo nadpovprečni učenci zaslužijo. Ker si jo....



Ja, no, saj to je pa že sedaj tako. In največji keč je to, ker je gor na vlogi bilo zadaj za obkljukat, če dovoliš, da posredujejo podatke morebitnim kadrovskim štipenditorjem... ampak, če pa kadrovsko dobiš, izgubiš Zoisovo. Vem, da je bilo govora o tem, da bi se naj po novem dalo do določenega zneska seštevat štipendije, če pa pol ni bilo nič iz tega... jah, se ni za čudit. Kdaj pa sprejmejo kaj, kar bi bio dejansko fajn in koristno za navadnega državljana... ko je treba pa sprejet, da bojo kej ukinili al pa vzeli, so pa prec vsi za.user posted image


_____________________________

Jst.

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ukinitev štipendij za mladoletne?
19.8.2011 15:57:48   
Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Nimam pojma, kakšni naj bi bili novi zneski, ampak kakor sem izračunala po starem, lahko mladoleten dijak z maksimalnimi dodatki že zdaj dobi čez 400€ štipendije + max. otroški dodatek 140€ (al'' koliko je že), kar pomeni, da že dobi svojega minimalca pri 15-ih in to neobdavčenega.

Če katera kje kaj najde o novih zneskih, bom pa vesela linka.

BANDA SKORUMPIRANA! user posted image


od kje ti pa ta cifra? user posted image jest sem zoisova (je višja od republiške, nižja od kadrovske v splošnem) in še na faksu s povprečjem osem in kusur in z dodatkom za prevoz (= 80€) sem dobivala 200 in malenkost€, mati dobivajo pa še nekih 80€ otroški doklad zame. od kje tebi potem številka 540€ za dijaka?!
p.s.: to je bil med letom moj edini dohodek; res sicer da živim doma, ampak ''živet'' pomeni v tem primeru - spat. Pa sem zelo dobro shajala s tem denarjem.

p.p.s: sicer ne vem kako daleč so v vladi s tem, ampak glede na to da vse govorite o ''predlogu'' zakona to še krepko NI veljavno.



Jaz sem bila Zoisova (lani diplomirana), povprečje 9,10 , 40eur prevoza = 160eur ... juhej :)) zdaj pa živi, če moreš :P

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ukinitev štipendij za mladoletne?
19.8.2011 16:03:43   
Klemy82
IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Nimam pojma, kakšni naj bi bili novi zneski, ampak kakor sem izračunala po starem, lahko mladoleten dijak z maksimalnimi dodatki že zdaj dobi čez 400€ štipendije + max. otroški dodatek 140€ (al'' koliko je že), kar pomeni, da že dobi svojega minimalca pri 15-ih in to neobdavčenega.

Če katera kje kaj najde o novih zneskih, bom pa vesela linka.

BANDA SKORUMPIRANA! user posted image


od kje ti pa ta cifra? user posted image jest sem zoisova (je višja od republiške, nižja od kadrovske v splošnem) in še na faksu s povprečjem osem in kusur in z dodatkom za prevoz (= 80€) sem dobivala 200 in malenkost€, mati dobivajo pa še nekih 80€ otroški doklad zame. od kje tebi potem številka 540€ za dijaka?!
p.s.: to je bil med letom moj edini dohodek; res sicer da živim doma, ampak ''živet'' pomeni v tem primeru - spat. Pa sem zelo dobro shajala s tem denarjem.

p.p.s: sicer ne vem kako daleč so v vladi s tem, ampak glede na to da vse govorite o ''predlogu'' zakona to še krepko NI veljavno.


Zakon o uveljavljanju pravic iz javnih sredstev je bil sprejet 15. julija 2010, veljaven pa bo s 1.1.... razen, če ne bo spet kaj vmes prišlo, kar je pa za dvomit... Pa še malo branja: http://www.rtvslo.si/slovenija/najvisja-osnovna-drzavna-stipendija-190-evrov-z-vsemi-dodatki-400/228
http://www.rtvslo.si/slovenija/stipendij-za-polnoletne-naj-bi-bilo-vec-strozji-pa-bodo-pogoji-zanje/252771


_____________________________

Jst.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ukinitev štipendij za mladoletne?
19.8.2011 16:05:45   
Klemy82
IZVIRNO SPOROČILO: Tutan


IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Nimam pojma, kakšni naj bi bili novi zneski, ampak kakor sem izračunala po starem, lahko mladoleten dijak z maksimalnimi dodatki že zdaj dobi čez 400€ štipendije + max. otroški dodatek 140€ (al'' koliko je že), kar pomeni, da že dobi svojega minimalca pri 15-ih in to neobdavčenega.

Če katera kje kaj najde o novih zneskih, bom pa vesela linka.

BANDA SKORUMPIRANA! user posted image


od kje ti pa ta cifra? user posted image jest sem zoisova (je višja od republiške, nižja od kadrovske v splošnem) in še na faksu s povprečjem osem in kusur in z dodatkom za prevoz (= 80€) sem dobivala 200 in malenkost€, mati dobivajo pa še nekih 80€ otroški doklad zame. od kje tebi potem številka 540€ za dijaka?!
p.s.: to je bil med letom moj edini dohodek; res sicer da živim doma, ampak ''živet'' pomeni v tem primeru - spat. Pa sem zelo dobro shajala s tem denarjem.

p.p.s: sicer ne vem kako daleč so v vladi s tem, ampak glede na to da vse govorite o ''predlogu'' zakona to še krepko NI veljavno.



Jaz sem bila Zoisova (lani diplomirana), povprečje 9,10 , 40eur prevoza = 160eur ... juhej :)) zdaj pa živi, če moreš :P

Jst sem jo imela tudi, 240eur, od tega mislim da je bilo 80 eur za prevoz.


_____________________________

Jst.

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ukinitev štipendij za mladoletne?
19.8.2011 17:21:54   
poli*
V bistvu je mene za nov zakon zanimalo predvsem zato, ker imam vse pogoje za Zoisovo in če bi se lahko dopolnjevala z državno, bi bil to kar "malo" večji znesek, kot ga imam sedaj...
Torej je bil sprejet 15.7? Meni je 4.8 trdila vse to, kar sem zapisala v prejšnjem postu.... samo, potem bi morali biti kakšni novi obrazci, ali pač?

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ukinitev štipendij za mladoletne?
19.8.2011 19:09:24   
Kerensa*
Ta zakon je sprejet - samo poglejte na spletno stran MDDSZ, kjer so vloge za štipendije, zraven pa še navodila in opozorila o spremembi zakonodaje.

Kar se pa zneskov tiče, sem pa seštela vse, kar je možno:
- OSNOVNA DRŽAVNA ŠTIPENDIJA ZA DIJAKA: 38,79€ (za študenta 58,9€)
- DODATEK ZA VRSTO IN PODROČJE IZOBRAŽEVANJA (ne vem, katere vrste in področja so to): 30,17€
- DODATEK ZA UČNI USPEH (dijaki z najmanj 4,1 in študentje z najmanj 8,5 dobijo 20,56€, dijaki z najmanj 4,5 in študentje z najmanj 9 pa 37,9€)
- DODATEK ZA BIVANJE ZUNAJ KRAJA STALNEGA BIVALIŠČA: 85,83€
- DODATEK ZA PREVOZ (od 5 pa do nad 40km): od 48,73€ do 100,71€
- DODATEK GLEDE NA DOHODEK DRUŽINE (od 0% do 60% minimalne plače): od 55,22€ do 21,66€
- DODATEK ZA ŠTIPENDISTE S POSEBNIMI POTREBAMI: 50,89€

Za dijake je torej maximum 399,51€, za študente pa 419,62€. Plus otroški dodatek max. 114,31€. Pa smo skoraj na minimalni plači, kakor sem rekla.

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ukinitev štipendij za mladoletne?
19.8.2011 19:39:02   
Kerensa*
Se popravljam... osnovni znesek državne štipendije brez dodatkov bo 190€. Višine dodatkov ostajajo enake.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Ukinitev štipendij za mladoletne?
19.8.2011 20:18:13   
poli*

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Se popravljam... osnovni znesek državne štipendije brez dodatkov bo 190€. Višine dodatkov ostajajo enake.

odlično!

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Ukinitev štipendij za mladoletne?
19.8.2011 21:11:39   
poli*
Kopirano iz javnega poziva za državne štipendije:
 za polnoletne vlagatelje in štipendiste v šolskem/študijskem letu 2011/2012 velja, da se jim bo državna štipendija odmerjala in izplačevala v skladu z določbami ZŠtip do izteka šolskega/študijskega leta 2011/2012. V naslednjem šolskem/študijskem letu 2012/2013 pa jim bo državna štipendija odmerjena v skladu z določbami Zakona o uveljavljanju pravic iz javnih sredstev (Uradni list RS, št. 62/2010 in 40/2011).

Torej, če prav razumem bo sicer zakon veljaven s 1.1.2012, štipendije pa bodo po tem zakonu šele naslednje šolsko leto?
Kerensa, imam prav?

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Ukinitev štipendij za mladoletne?
19.8.2011 21:14:10   
Kerensa*
Tudi jaz tako razumem, ja. In mi je čisto všeč, saj bo to prvo dijaško leto mojega Pubertetnika.

Tistih 190€, prejle omenjenih, je pa seveda max. možen znesek - min. je pa 70€ (kar je še vedno skoraj dvojno, kakor sedaj).

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Ukinitev štipendij za mladoletne?
19.8.2011 21:46:43   
roladica

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Ta zakon je sprejet - samo poglejte na spletno stran MDDSZ, kjer so vloge za štipendije, zraven pa še navodila in opozorila o spremembi zakonodaje.

Kar se pa zneskov tiče, sem pa seštela vse, kar je možno:
- OSNOVNA DRŽAVNA ŠTIPENDIJA ZA DIJAKA: 38,79€ (za študenta 58,9€)
- DODATEK ZA VRSTO IN PODROČJE IZOBRAŽEVANJA (ne vem, katere vrste in področja so to): 30,17€
- DODATEK ZA UČNI USPEH (dijaki z najmanj 4,1 in študentje z najmanj 8,5 dobijo 20,56€, dijaki z najmanj 4,5 in študentje z najmanj 9 pa 37,9€)
- DODATEK ZA BIVANJE ZUNAJ KRAJA STALNEGA BIVALIŠČA: 85,83€
- DODATEK ZA PREVOZ (od 5 pa do nad 40km): od 48,73€ do 100,71€
- DODATEK GLEDE NA DOHODEK DRUŽINE (od 0% do 60% minimalne plače): od 55,22€ do 21,66€
- DODATEK ZA ŠTIPENDISTE S POSEBNIMI POTREBAMI: 50,89€

Za dijake je torej maximum 399,51€, za študente pa 419,62€. Plus otroški dodatek max. 114,31€. Pa smo skoraj na minimalni plači, kakor sem rekla.



Pa ne morš kr vse seštet. Če imaš dodatek za prevoz potem nimaš dodatka za bivanje izven kraja stalnega bivališča in obratno. Če si v dijaškem domu se pač ne voziš z vlakom vsak dan. Pa tisti s posebnimi potrebami so tudi zelo redki in ne želim si da bi bil moj otrok eden izmed njih. Vsi ti dodatki niso čisti denar. Ti otroci ta denar dejansko potrebujejo za prevoz.

Tvoj najstnik ne bo prikrajšan za tako zajeten kup denarja kot si ti predstavljaš. Pa še zelo pridno se bo moral učit če bo hotel imet dodatek na uspeh.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Ukinitev štipendij za mladoletne?
19.8.2011 21:50:25   
Kerensa*
Kar se mojega Pubertetnika tiče, tako ali tako ne bi dobil ničesar, razen osnovnega zneska in eventuelno še dodatka za vrsto in smer izobraževanja. Oboje skupaj ne znese niti 100€, ampak 100€ je še vedno denar - ki ga sedaj pač ne bo dobil.

(odgovor članu roladica)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Ukinitev štipendij za mladoletne?
19.8.2011 21:52:01   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: roladica
Če imaš dodatek za prevoz potem nimaš dodatka za bivanje izven kraja stalnega bivališča in obratno.

Kje pa to piše?

(odgovor članu roladica)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Najbolj naporno obdobje.
пеперутка16

Kdaj vam je bilo najbolj naporno biti z vašim/vašo malčkom/malčico?