prehlajen otročiček (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


metuljčica 5 -> prehlajen otročiček (21.8.2005 8:48:54)

Naša mala :duda: ima 10 m, in je že dva dni prehlajena in smrkava. Čistim ji noska s fiziološko, dajem sirup Fenorin in kuham čaj proti prehladu na sladkorju. Saj ni niti sitna kot so nekateri, le ponoči slabo spi zaradi zamašenga noska.Zanima me kako vi pomagate še drugače vašim malčkom ko so prehlajeni in smrkavi. Lep pozdravček.:rozica:




Primoza -> prehlajen otročiček (21.8.2005 9:09:52)

Recepta ni, razen veliko tekočine in izogibanje prepihu.




Marogica -> prehlajen otročiček (21.8.2005 9:30:26)

Jaz si pomagam s pumpico, ki jo dobiš v lekarni. Samo fiziološka ne pomaga. To je tako, kot će bi si ti nasprejala v nos kakšno raztopino, potem pa si ne bi nosa obrisala.
Problem je lahko tudi, ker imajo tako mali otroci še "zožene" sluhovode in jim gre ta sluz proti ušesom. Naš je imel na začetku dostikrat začetke vnetja ušesa, ko pa smo začeli uporabljat pumpico, se je to nehalo.




metuljčica 5 -> prehlajen otročiček (21.8.2005 10:11:49)

Saj ji tudi brišem noska, ko prileti "tisto" ven, pumpico pa imamo, vendar je nemore niti videt, tako da niti ne vztrajam pri tem.:zaspan::kava::zaspan:




jazz -> prehlajen otročiček (21.8.2005 10:44:23)

Jaz sem ga kopala v borovi kopeli, ki se dobi v lekarni. Ali pa sem zavrela vodo,notri dala malo kamilic in eno žlico te borove kopeli in sem ga malo podržala nad skledo da je inhaliral, samo pazi, da ne brca da se ne bi poparila! Pa v olimju smo kupili majaronovo mazilo, ki sem mu ga malo namazala pod nosek in v nosnici- ne peče kot kitajska mast, je pa podoben učinek! Aja, pa po prsih sem ga tudi mazala s tem mazilom, pa je ful dobro!




Gina -> prehlajen otročiček (21.8.2005 11:32:45)

Metuljčica, vsi otroci se upirajo pumpici, samo to je ena najboljših iznajdb, pa čeprav je tako simpl. Fejst ji našpricaj nosek, potem pa ji s pumpico ven potegni in ti garantiram, da boste v par dneh spali. Če ji pa ne spucaš, je pa velika verjetnost - pozimi ponavadi še bolj - da ji bo šlo naprej na ušesa ali na pljuča. Vem, sem bila sama pravzaprav veliko kriva, ker prvemu otroku nisem ven vlekla (iz istega razloga kot ti), je šlo vedno naprej.




metuljčica 5 -> prehlajen otročiček (21.8.2005 12:16:55)

Gina, bom poskusila tako ,če bo kaj boljše, tudi če se bo upirala, konc koncev pa res ni tak bav bav. Hvala ti.:kuza::kuza::kuza:




Grascakinja -> prehlajen otročiček (21.8.2005 12:18:01)

Da bo lažje spala, ji nekoliko dvigni jogi - spodaj podloži kako knjigo ali dve.




Grascakinja -> prehlajen otročiček (21.8.2005 12:18:34)

Joj, sem glupo napisala - jogi pod glavo mislim, ne vsega!




metuljčica 5 -> prehlajen otročiček (21.8.2005 12:20:03)

Ja, saj sem razumela.:muca:




Katja6 -> prehlajen otročiček (21.8.2005 12:26:18)

Pa ko gre spat ji daj toplo pleničko na prsi. Pri nas je pomagal. Da bo čimprej dobro.LP




Stran: [1]