mozoljčki (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


CIPRESA -> mozoljčki (21.8.2005 8:27:05)

No pa se še nekrat obračamo na vas in upamo da nismo že zateženi ker mamo tolk vprašanj, samo se šele privajamo pa mamico zelooooo skrbi za našega Žigca.
Našemu Žigiju so se začeli pojavljati mozoljčki največ po ličkih pa malo po bradici in čelu. Ali je to "normalno" ali moram kam klicat?????




Divja vijolica -> mozoljčki (21.8.2005 8:32:29)

To je normalno. Naš jih ima še sedaj pri 9 mesecih. Zaenkrat ti ni treba klicat nikogar, ker to ni nič takega to ima večina dojenčkov takoj po rojstvu in traja nekje do 3 meseca.
Brez skrbi!lp




Teni_ -> mozoljčki (21.8.2005 8:34:16)

Ja, to je normalno. Če se prav pomnim, se tako koza čisti nekik hormonov, ki jih je otrok dobival preko tebe še v nosečnosti. NEkaj takega no. Brez skrbi. Lp,Mojca:nosecka:




Marogica -> mozoljčki (21.8.2005 9:23:09)

Tako kot mojcaH. Izginejo po 2-3 tednih. Samo ne smeš jih iztiskat ali kaj podobnega. Enostavno jih pusti. Tudi s kamilicami umivat ni potrebno




Anonimen -> mozoljčki (21.8.2005 10:20:27)

Točno tako, kot pravi MojcaH, je meni rekla pediatrinja.:)




M i s h k a -> mozoljčki (21.8.2005 11:18:03)

Na to temo sem klicala pediatrinjo pa pravi; vse je hormonsko čiščenje nekje do treh mesecev. Naše dete je imelo pikice najprej po ličkih, nato povratu, nato po dekolteju (sem bila že panična, da ima kako otroško bolezen) potem pa so počasi vsi izginili :bravo: sedaj pa je koža čista "kot dojenčkova" :)-
lep deževen dan!
:miska:




Anonimen -> mozoljčki (21.8.2005 11:18:57)

Ja, to so mozoljčki hormonskega značaja, skoraj vsi novorojenčki jih dobijo. Moj je bil tudi dva tedna kot pika nogavička :)




Stran: [1]