jahač v avtu (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Otroška oprema



Sporočilo


2.2. -> jahač v avtu (8.8.2011 11:01:43)

otrok je star 4,5l in je velik cca 1,25.
imamo pa avto ki je kot drugi pri hiši za manjše relacije-tvingo. v tem avtu imamo jahača, vendar me moti, ker otrokova glavica že presega zadnji sedež-klop. če bi bila nesreča jo nima kaj obvarovat. če pa ni jahača pa je v redu. a lahko dam jahač stran-potem takem? saj so te otroški sedeži zaradi varnosti otroka v avtu?-samo v tem avtu se mi ne zdi varen če glava presega nad sedežem-je brez opore?




zaspancek1 -> RE: jahač v avtu (8.8.2011 12:26:08)


Hm, glede na standarde naj bi bili vsi avtomobilski varnostni pasovi narajeni za minimalno višino 150 cm (oz. nekateri za 135 cm) - tvingo je res majhen in registriran samo za dve osebi zadaj, ampak če nima vzglavnikov, je to problem tudi za vse ostale (odrasle oz. dovolj velike osebe), ki bi sedeli zadaj. Poglej, kako poteka varnostni pas - navadno je problem, da, če otrok ni dovolj velik, pas "reže" vrat (kar v primeru trka lahko pomeni hudo poškodbo npr. vratnih arterij). Mogoče bi bila najboljša rešitev, da kupiš kakšen sedež 15-36 kg, kjer bi otrok imel tudi bočno zaščito in prevsem zaščito za vrat?




2.2. -> RE: jahač v avtu (8.8.2011 15:23:33)

mah neumno se mi zdi kupovat (ker ta avto res ne naredi veliko km) če pa gre pa damo noter drugi sedež....
bom pa res pogledala za nastavitev tistih varnostnih pasov odzadaj.
pa še tretji avto imamo hrošča-oldtajmer od zadaj nima pasov-pa tudi če je na jahaču je kot bi bila na zadnjih sedežih v starih avtobusih-navisokem.....




sonjababic55 -> RE: jahač v avtu (8.8.2011 21:38:21)

Ne vem no... največ nesreč se statistično menda zgodi blizu doma... 




2.2. -> RE: jahač v avtu (9.8.2011 9:09:37)

to že verjetno samo kaj  mi pomaga jahač?




mayci -> RE: jahač v avtu (9.8.2011 13:30:34)

Jaz bi na tvojem mestu kupila cenejši jahač s hrbtiščem, od Nanie npr. se jih dobi že zelo ugodno... [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




zaspancek1 -> RE: jahač v avtu (9.8.2011 13:51:45)

IZVIRNO SPOROČILO: 2.2.

to že verjetno samo kaj  mi pomaga jahač?


Ja, pomaga recimo toliko, da avtomobilski varnostni pas poteka ok. Če pa pri tem otrok nima zaščite za vrat, pa ne vem, kaj je bolje [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
Najbrž bi tudi jaz kupila kak sedež, lahko tudi rabljen 15-36 kg oz. 9-36kg (ki pa mu odstraniš pasove) - te dobiš tudi za 30 eur (npr. novo Nanio za 44 EUR).




dreamhorse -> RE: jahač v avtu (9.8.2011 14:24:43)

Se strinjam s vsemi, ki predlagajo nakup jahača s hrbtiščem..




Stran: [1]