nujno-Kaj je bolj pravilno dati malčku zjutraj??? (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


ksenjicka -> nujno-Kaj je bolj pravilno dati malčku zjutraj??? (6.8.2011 23:29:07)

ali najprej mleko po flaški ali topel obrok na žlico npr. čokolino, zdrob, kašo, mlečni riž....??

Ker sama dam najprej mleko, šele čez kako uro pa toplo hrano na žlico??

lp




minca_n -> RE: nujno-Kaj je bolj pravilno dati malčku zjutraj??? (7.8.2011 0:13:36)

Jaz sem delala isto kot ti [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




TomTaylor -> RE: nujno-Kaj je bolj pravilno dati malčku zjutraj??? (7.8.2011 7:58:30)

jz jima obema dam čisto redek čokolino - tamali v flaško, taveliki pa v lonček in pijeta med gledanjem risank. Čez kakšno uro, uro in pol pa itak postaneta lačni in jima dam kar se jima pač takrat zahoče - kuhano jajce, marmelada na kruhu, mlečni zdrob, puding,...Včasih pa se jima spet zahoče čokolinota.

Tudi ko ju peljem v vrtec jima pred odohodom pripravim redek čokolino in ravno zadostuje do zajtrka v vrtcu.




mateyka -> RE: nujno-Kaj je bolj pravilno dati malčku zjutraj??? (7.8.2011 8:48:31)


IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

jz jima obema dam čisto redek čokolino - tamali v flaško, taveliki pa v lonček in pijeta med gledanjem risank. Čez kakšno uro, uro in pol pa itak postaneta lačni in jima dam kar se jima pač takrat zahoče - kuhano jajce, marmelada na kruhu, mlečni zdrob, puding,...Včasih pa se jima spet zahoče čokolinota.

Tudi ko ju peljem v vrtec jima pred odohodom pripravim redek čokolino in ravno zadostuje do zajtrka v vrtcu.


enako. ni ga čez redek čokolino v flaši [sm=smiley20.gif][sm=smiley36.gif]




josephine27 -> RE: nujno-Kaj je bolj pravilno dati malčku zjutraj??? (7.8.2011 9:27:29)

dokler ni hodil v vrtec je pil zjutraj najprej mleko, potem pa čez kakšne pol ure še kaj pojedel. odkar je v vrtecu pa zjutraj spije samo mleko ali kakav. zajtrk pa ga čaka v vrtecu. mi ga vozimo malo pred osmo in ob osmi je že zajtrk tako da mu je mleko do takrat dovolj.




Najaa -> RE: nujno-Kaj je bolj pravilno dati malčku zjutraj??? (7.8.2011 11:14:55)

Odvisno od starosti, Jaz sem tamali dajala do cca 15m najprej flašo mleka potem pa zajtrk. Pol se je pa navadla, da ko je vstala, je sledil zajtrk in mleko iz skodelice.




aprilčica07 -> RE: nujno-Kaj je bolj pravilno dati malčku zjutraj??? (7.8.2011 11:25:46)

Naša dva oba spijeta zjutraj najprej mleko [sm=smiley1.gif]




picola1 -> RE: nujno-Kaj je bolj pravilno dati malčku zjutraj??? (7.8.2011 12:28:26)

Zakaj bi blo kaj od tega bolj/manj pravilno?  




K_a_t_i -> RE: nujno-Kaj je bolj pravilno dati malčku zjutraj??? (7.8.2011 12:48:16)

Mi smo obema od recimo 10m dalje dajali za zajtrk mlečni obrok na žlico (prej sta se proti jutru še dojila). In to okrog 8-8:30 (vstal je pa prvi okrog 8h, drugi pa okrog 7h). Verjetno bi bilo drugače, če bi vstajala ob 5h. Tako da - malo je odvisno tudi od ritma otroka.
Definitivno pa ne bi otroku dajala čokolina po steklenički.




BarbaraO -> RE: nujno-Kaj je bolj pravilno dati malčku zjutraj??? (7.8.2011 13:38:19)

Vstajali smo okrog 8 in sem jim vedno dajala redek čokolino/keksolino po flaški. Ko te niso več hoteli (med 1,5. in 2. letom), smo prešli na običajen zajtrk: bodisi malo gostejši čokolino/keksolino iz skodelice, kruh z marmelado/nutelo, toast ipd. Mleko/kakav pa seveda iz skodelice: po slamci ali kakor koli že... Nismo pa vajeni zelo zdravih zajtrkov s sadjem ali zelenjavo. Hvala bogu imajo v vrtcu malo bolj pester jedilnik. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Anonimen -> RE: nujno-Kaj je bolj pravilno dati malčku zjutraj??? (7.8.2011 19:45:04)

IZVIRNO SPOROČILO: picola1

Zakaj bi blo kaj od tega bolj/manj pravilno?  


isto se sprašujem [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] tud če zrezek dobi, pa kaj...




rozilu -> RE: nujno-Kaj je bolj pravilno dati malčku zjutraj??? (7.8.2011 19:54:56)

Bolj pravilno ([image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]): sadje! Za odrasle in otroke




Stran: [1]