|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   razlika med spodbujanjem in siljenjem
5.8.2011 15:34:52   
biga
Moj štiriletni sin je že od malega bolj malo zainteresiran za igranje. Sicer je malo bolje v vrtcu (čeprav ga morata vzgojiteljici dostikrat kar parkrat pozvati, naj npr. zreže kaj ali sestavi, če mu keja ne paše, on kar ne bi), doma pa mu je hitro dolgčas. Zunaj mu je zanimivo mogoče kako orodje (seveda pravo, ne plastične igrače), po možnosti vzame kaj, kar je nevarno, pa mu spet ne morem dovoliti. Ga sprašujem, boš vozil kolo, boš to in ono delal, pa v glavnem ne bi. Kolesa noče vozit, poganjalec je včasih zanimiv za par minut, pa konec. V peskovniku ali v hiški je spet samo par minutk, pa konec. Skratka, obeša se na gugalnik, kjer jaz sedim in se dolgočasi. Žogati se mu tudi ne da. Skratka, da ne naštevam, kaj vse mu ponujam za igro oz. ima sam na voljo. Tudi notri je podobno, ima cel kup kock in drugih igrač, pa ne. Knjigice bi pa bral ves dan oz. da mu jih jaz berem, ker še ne zna. Super, samo jaz nimam ves popoldan časa samo zanj, ker moram še kaj skuhat in se ukvarjat tudi z leto in pol staro hčerko. V bistvu pa me zanima, kakšna je meja med vzpodbujanjem otroka k igri in siljenjem. Nočem mu narediti kake škode. Recimo, sin je zelo brihten, ima bogat besedni zaklad, ampak črk se pa ne bi učil na njegovo pobudo. Pa mu rečem, a ne bi bilo fino, da bi že sam bral, ko imaš tako rad knjigice, a prideva čez črko A in pade zanimanje. A je še prezgodaj za učenje črk? Šteje sicer do 10 in pozna nekaj številk, črke pa slabo. Hvala za mnenja.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: razlika med spodbujanjem in siljenjem
5.8.2011 16:06:37   
pelin
Mogoče se motim , vendar iz tvojega opisa se mi zdi, da kar štrli ven otrokova želja, da bi se nekdo igral z njim, se ukvarjal z njim, z njim skupaj kaj počel....Ti praviš, da mu ponudiš kolo, poganjalec, kocke...ponudiš..., ne se mu pridružiš pri kolesarjenju, sestavljanju ......pa ga zadeva ne zanima za dolgo...seveda ne, kajti pri tem se igra sam...Neznansko pa uživa ob prebiranju knjigic skupaj s tabo, pa rad zagrabi orodje, tisto pravo, ker ga verjetno uporabljaš tudi ti, mož...pač še nekdo drug, ki bi mu delal družbo pri "igri".Mogoče je vse to "dolgočasje"še izrazitejše, ker imate še enega mlajšega člana, ki mu po svoje"odžira"tvojo pozornost...In ob tem, ko mu rečeš, da bi bilo dobro če bi se naučil brati, da bi sam bral knjigice, se v njem mogoče prav zaradi tega "samostojnega branja", pokaže odpor. Kot prvo, se mu z branjem nikamor ne mudi, kot drugo, pa bi si s tem napravil medvedjo uslugo, ker bi bil potem tudi ob knjigi sam...tako pa te ima pač vsaj tam čisto zase. Je pa res, da so si otroci pač različni...že če gledam moja dva....hči je že od nekdaj želela, da se je z njo kdo igral, jo zabaval, ji vedno znova ponujal zanimivosti in jo spodbujal...sin se je že zelo zgodaj zaigral sam in smo bili včasih kar presenečeni, ker je bil tako sam sebi zadosti.Drugače pa je igra(zlaganje kock, kolesarjenje, peskovnik...)kot igranje z igračami za otroke dostikrat zelo dolgočasna...velikokrat je za otroka veliko bolj zabavno , če ti pomaga npr. pri vsakdanjih opravilih ( kuhinja, vrt,...), saj gre konec koncev pri otroku tudi za igro in predvsem za druženje in prijetno preživljanje prostega časa.  

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: razlika med spodbujanjem in siljenjem
5.8.2011 16:16:21   
pety78
Wau, Pelin, ful lepo si napisala. user posted image
Biga, mogoče bo pa 4 letniku v večje veselje, če bo s teboj, ko boš kuhala, pa ti bo kaj pomagal in se s teboj pogovarjal. Naša dva sta velikokrat z menoj pri gospodinjskih opravilih. Ju ne silim, ampak sama želita. Čeprav se sama zelo lepo zaigrata. Sploh s plastelinom, ki ga je seveda cela otroška sobica polna. Ampak uživata. user posted image



_____________________________



(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: razlika med spodbujanjem in siljenjem
5.8.2011 17:34:03   
Najaa
Tudi jaz se strinjam s pelin. Vključi ga v svoje delo. Sej pa se lahko skupaj igrate z majhno sestrico. Pridruži se mu pri njegovi igri, on pa naj ti pomaga okoli sestrice.
Razlika med spodbujanjem in siljenjem. Kar si napisala glede črk in branja je zame definitivno siljenje, ker če sam ne pokaže interesa za črke, je še dosti premajhen, da bi ga učila črke. Počakaj, da sam pokaže zanimanje in ti sam prinese svinčnik in papir ali da te sam začne spraševat, katera črke je to, katera tista...

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: razlika med spodbujanjem in siljenjem
5.8.2011 17:49:54   
Anonimen
Otrok potrebuje tvojo 100% predanost. Pa ne v smislu "do koliko si ga že naučila štet", ampak v smislu, da si mu ti predana v igri in da igra zanima tudi tebe! Ne moreš pričakovati, da bo njega zanimala, če iz tvojih besed ni zaznati nobenega veselja do igre - kako naj otrok navdušenje potem čuti sam? Posveti mu tisti higienski minimum časa, ki bo namenjen samo njemu in kjer boš ti s srcem in dušo in ne samo telesom posvečena njemu in njegovi igri. Najdi igro, ki bo všeč obema, enako tebi kot njemu, in jo igrajta. Otrok čuti, kdaj si ti z njim, to želi in potrebuje in ko dobi "svojo dozo", se bo potem zamotil tudi sam. Ampak zgled v igri si mu ti.

Poščite tudi prijatelje, njegove vrstnike (plus minus eno leto ne igra vloge) in se s starši organizirajte tako, da se enkrat igrajo pri enemu, drugič pri drugemu.

(odgovor članu biga)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: razlika med spodbujanjem in siljenjem
6.8.2011 15:30:35   
roberta
IZVIRNO SPOROČILO: biga

Moj štiriletni sin je že od malega bolj malo zainteresiran za igranje.


Jaz te pa razumem. Tudi moja najstarejša hčerka bi na meni visela po cele dni in ne bi niti za 5 minut nekaj sama počela. Ja, sicer se fino sliši, da "kuhaj" z njim, pa igraj sestavljanje z njim, pa kolesari z njim, pa pometaj z njim, skratka počni vse z njim. Ampak... kot si napisala, ne gre. Ne ves dan, ne vsako uro in ne vsako minuto. Ker je enostavno preveč. KOlikor imam rada svoje otroke, rabim tudi tistih 15 minut miru, da ne vem, gledam skozi okno in me otrok ne cuka ob tem za roko, kdaj mu boš spet na voljo. In to tiste mame, ki nimajo otroka te karakteristike, ki se ne zna zaigrati niti za tistih 10 minut, ne razumejo. Ker ne vedo, kako naporno je, če tudi na wc ne moreš iti v miru, ker otrok takoj priteče za teboj, ki ne vedo, da se tudi stuširat ne moreš v miru, ker otrok bi že nekaj počel s teboj, ne moreš prebrati niti časopisa (ker otrok že priteče s svojo knjigico), niti popiti kave (ker ti otrok že pleza v naročje) in ja, lahko je tečno tudi to, da niti 1 kosila ne moreš pripraviti v miru (pa si ga močno želiš, ker bi ta mir res rabil), ker bi otrok spet vse delal s teboj. In na koncu prideš do tega, da tudi, ko imaš čas, ki bi si ga lahko vzel samo za otroka, ti je to odveč, ker otrok že tako ali tako nenehno "visi" na tebi.

Kaj narest? Evo, jaz nisem prišla do kakega pametnega zaključka, razen tega, da se sprijaznim, da tak otrok pač je. In kolikor berem izkušnje drugih, ti otroci vedno ostanejo nekoliko nesamostojni oz. ne toliko nesamostojni kot to, da si vedno želijo, da jih vedno nekdo gleda, dela z njimi, jih komentria, se z njimi nenehno pogovarja... moja preživetvena strategija je bila ta (je še), da sem moji hčerki, ko sem jo imela enostavno "dovolj" povedala, da mami rabi 5 minut in da se v tem času ne morem pogovarjati z njo oz. se igrati z njo.  Da mora enostavno počakati. To je sprva izgledalo tako, da se je vsedla zraven mene (v začetku tudi tečnarila na polno - mami, mami, mami...) in čakala. Potem pa je videla, da jo bolj kot ne v teh 5 minutah ignoriram in je počasi (zelo počasi - s starostjo) začela ta čas izrabljati drugače - da je šla pogledat kako knjigo, je kaj narisala ali že kaj.
Potem pa je že 2 otrok toliko zrasel, da se je vedno več zaigrala z njim in je bilo tako manj "visenja" na meni. S porazdelitvijo njene pozornosti pa je prišlo olajšanje zame in se zdaj tudi raje in več ukvarjam "prostovoljno" z njo user posted image  

MOgoče se čudno sliši, ampak tako pač je. Jaz zase vem, da sem oseba, ki ne prenese 24-okupacije sebe - pa naj bo to od kogarkoli. No, v času "dojenčkastega" obdobja je drugače, takrat jaz fizično drugače delujem kot da bi telo vedelo, da me otrok potrebuje 24-ur. Ko pa to mine, mi gre to 24-urno "na voljo" na živce. In mislim, da je prav, da si izborim nekaj minut dnevno zase.

Še najbolje pa je, če imaš koga, ki bi ti otroka za kake pol ure na dan peljal kam na sprehod ali pa z njim namesto tebe bral knjigice. Jaz nisem imela (razen moža, ampak ta čas smo raje izrabljali kot družina, ne pa da bi bili narazen), zato sem mogla tako radikalne poteze povlečt, če pa imaš koga takega, ga kar izkoristi.

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tašča in tast: dobrodošla pomoč ali nadloga?
S poroko, sploh pa z rojstvom otroka, nastane nova družina in starši postanejo stari starši oz. tast in tašča. Odnos s s...
10. Teden pisanja z roko: Ko spomini zadišijo
Pridružite se jubilejnemu 10. Tednu pisanja z roko, ki bo potekal med 20. in 24. januarjem 2025. Letos z osrednjo temo »...




Ritka.
пеперутка16

Ali za dojenčkovo zadnjico uporabljate samo kremo ali samo puder ali oboje hkrati?