Fiziološka raztopina ali Sterimar (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


metuljčica 5 -> Fiziološka raztopina ali Sterimar (20.8.2005 9:08:27)

Mene pa zanima ,če kdo ve koliko časa je ta izdelek uporaben odkar se ga odpre. Namreč mala je začela ponoči ful smrkat, pa imam eno njeno fiziološko odprto 3 tedne, vendar mislim ,da bo boljše če grem po novo. Kaj pravite?




sarči -> Fiziološka raztopina ali Sterimar (20.8.2005 9:18:14)

FR se more porabit v 24 urah! Svetujem ti,da kupiš od nivee nasen frei(al neki tazga)in so posamezno pakirane tubice mislim da 2ml,se lepo uporablja,komot,pa še vsaki dan novo svežo odpreš,lahko tudi vsaki drugi!
Kupiš pa v lekarni pa tudi v hipermarketih(merkator lj)jo imajo!




Natas@ -> Fiziološka raztopina ali Sterimar (20.8.2005 9:30:46)

Fiziološka raztopina v stekleni steklenici se lahko uporablja neomejeno dolgo, v primeru, da vsak dan menjaš iglo, ki jo imaš zapičeno v gumi (pa tiste gume ne smeš odpret, ampak pri novi samo pokrovček stran vzameš). Če igle ne menjaš vsak dan je FR treba porabiti v enem tednu za čisščenje nosu oz. v enem dnevu za čiščenje ran (nasvet farmacevtke v lekarni).
Sterimar je pa vsaj zame zelo prektično nepraktična zadeva. Praktična zato, ker jo imaš lahko pri sebi kjerkoli in nepraktična zato, ker se zelo težko sproži oz. mora otrok biti čisto pri miru, da kaj ven špricne, kar pa naš ni in zato Sterimar stoji v omari.

Lp




tinatona -> Fiziološka raztopina ali Sterimar (20.8.2005 9:43:26)

Haj!

No jaz lahko povem da nikjer ni taka praksa (v bolnišnicah in zdravstvenih domovih). Pa tud igle ni fajn menjat vsak dan, ker lahko noter z drugo iglo naneseš bakterije. Porabit jo moraš v enem mesecu - ko jo odpreš (tako kot kapljice).

LP Tina :rozica:




lin -> Fiziološka raztopina ali Sterimar (20.8.2005 13:36:40)

Ja,pojdi pod drugo, drugače pa je oboje tam tam




Stran: [1]