pralni in sušilni stroj (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


mojčika -> pralni in sušilni stroj (30.7.2011 9:20:07)

Imam 11 let star pralni stroj, ki dokaj še dela, a mi prav precej nagaja sušilni stroj, ki ga imam šele 6 let. Ima slabe filtre in kljub čiščenju mucki uhajajo v ozadje stroja. Zdaj mi pa še voda zastaja v ozadju, že dvakrat je iz njega zasmrdelo po prižganem. Popravljali smo ga tudi že in ker imam res strah, da bo kaj zagorelo, se ga bom enostavno znebila, mu ne zaupam sploh.

Ali naj zaradi starosti kupim pralno-sušilni stroj, ali samo sušilni na vrhu pralnega. Stiska s prostorom je, kopalnica je majhna.

Predlogov in seveda navedenih konkretnih znamk enega in drugega, utemeljitve, zakaj se vam obnese, bom zelo vesela.

Hvala, M.




mateyka -> RE: pralni in sušilni stroj (30.7.2011 9:26:25)

meni vsi pravijo da se kombinirani radi kvarijo. [sm=zmeden.gif]
ne vem, razmišljam - ko se pokvari pri kombiniranem sušilec, čeprav pralni stroj dela, moraš dat na popravilo mašino in takrat tud prat ne moreš?




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (30.7.2011 9:36:45)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




mateyka -> RE: pralni in sušilni stroj (30.7.2011 9:43:53)

ja, sej to je - kako pa bi bilo, če bi sušilec uporabljala tako redno kot pralni stroj (pri kombiniranem)?




poli* -> RE: pralni in sušilni stroj (30.7.2011 10:07:48)

Meni so tudi vsi trgovci in znanci govorili, da niso dobri tisti kombinirani... ampak nihče pa nima konkretnih izkušenj! Ko bo meni crknil ta pralni stroj bom mogoče tudi kupila kombiniranega, ker nimam prostora za oba. Moji starši imajo Gorenje pralni stroj star približno 3 leta in smo klicali serviserja že 3x. Enkrat je bil grelec, drugič cev... ni da ni, tko da te znamke ne priporočam, čeprav so bili včasih res dobri. Še to. Serviser je vedno prišel naslednji dan in zadevo popravil, tko da se ni bati, da zaradi tega ne bi mogli ne vem koliko dni prati. Predvidevam, da je tako tudi pri drugih znamkah, tako da se kljub kombinaciji obeh ni treba bati nič. moje mnenje




ona -> RE: pralni in sušilni stroj (30.7.2011 10:22:46)

Jaz sem imela kombiniranega in sem sušilni zelo redko uporabljala,ker sploh ni posušilo tako,kot,če bi dala cunje v "original" sušilnega...so ble kar vlažne in sem npr. bundico od tamale sušila 2 uri in je bla še vedno vlažna.Imam pa posebej enega starega sušilnega in ko sem tako bundico dala v sušilnega je bla razlika očitna...bila je suha tam po 40 minutah in nič vlažna.
Tako,da jaz ne bi kupovala kombiniranega,raje vsakega posebej.




Klarita -> RE: pralni in sušilni stroj (30.7.2011 10:25:05)

Smo imeli kombiniranega in nismo bili zadovoljni s sušilcem. Kasneje smo nabavili še posebej sušilni stroj in je čist drugače. Mislim, da se splača dat malo več denarja in kupit vsakega zase. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]




mojčika -> RE: pralni in sušilni stroj (30.7.2011 10:31:30)

No vidim, da se nagibate bolj na dva, mož je tudi bolj za to varianto, mene pa vseeno mika tole: http://www.enaa.com/oddelki/mojDom/izd_863_909506_pralno-susilni_stroj_candy_gow_496_d

Sploh zaradi velike količine pranja, sem alergik in bi lahko kakšno prešito odejo dala not.




mojcaziga -> RE: pralni in sušilni stroj (30.7.2011 10:33:52)

Imama izkušnje tako s kombiniranim kot z ločenim sistemom. Definitivno sem za dva ločena stroja. Pri sušenju se nabira ogromno vlaken z oblek. Pri sušilnem stroju imaš prost dostop do filtra in lahko ta vlakna odstranjuješ vsakič. In nabere se jih dosti. Pri kombiniranem te možnosti nimaš, saj je potrebno odstraniti zgornji pokrov oz. dostopati do filtra iz zadnje strani. Oboje opravi serviser. In ko se teh vlaken nabere, najprej suši vedno dalje in na koncu sploh ne posuši. Poleg tega je boben pri kombiniranem stroju prilagojen za pranje in je bolj grob (izboklinice,..), ki pri sušenju poškuduje stvari, sušilni stroj sam pa ima boben gladek.

lp




josephine27 -> RE: pralni in sušilni stroj (30.7.2011 10:40:11)

Meni so tudi odsvetovali kombiniranega. Možev brat, ki je serviser in je rekel da se kombiniran splača samo če nimaš prostora kam dat oba, drugače pa ne. Sploh pa če nameravaš sušilca več uporabljat je bolje imet ločeno.
Kar se tiče znamk ti bo pa verjetno vsak svetoval drugače. Jaz sem 2 leti nazaj kupila oba od Gorenja in moram potrkat, da do zdaj še vse dela. Itak imata 5 let garacije, tako da tud če ne bi. Serviser za Gorenje pa je na našem koncu moja simpatija iz otroških dni tako da čakam da se kaj pokvari da vsaj na kavo pride[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image].
Se pa tud kvaliteta pri znamkah baje skoz spreminja. Ko sva kupovala sem sicer vprašala moževega brata za nasvet. Sicer se ne spomnim točno katere znamke je priporočil vem pa da so bili tisti stroji potem tako dragi da se zanje nisva odločila. Vem da sva šla potem v trgovino in ga spraševala po telefonu kaj pa ta pa ta... pa je povečini rekel samo ne tega, ker se kvari to pa to... Tako sva na koncu vzela Gorenje predvsem zarad 5 let garancije, drugi so povečini imeli samo 2 leti. Pralni stroji od gorenja imjo baje pogosto težave z ležaji oz. jih je treba večkrat menjat. Sem dobila nasvet, da ne perem skoz na max. 1600 ampak mal zmanjšam tja na 1000 al pa 1200. Sušilca sicer ne uporabljam veliko.




mojčika -> RE: pralni in sušilni stroj (30.7.2011 11:14:05)

Zdaj pa nasvet, kateri sušilni stroj, ta, ki ga imam, je bil res slab, kar se tiče filtrov, kljub skrbnemu čiščenju so mucki prišli še preko grelca v ozadnje, kjer ne dosežem ...




mojcaziga -> RE: pralni in sušilni stroj (30.7.2011 11:18:02)

Jaz imam Boschevega Maxx 6 in je zdaj star 5 let in zaenkrat deluje ok. Je pa v uporabi vsaj 4x tedensko skozi vse leto, raen ko sm na dopustu [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

lp




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (30.7.2011 16:08:39)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (30.7.2011 16:12:13)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




poli* -> RE: pralni in sušilni stroj (14.8.2011 21:36:00)


IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga

Jaz imam Boschevega Maxx 6 in je zdaj star 5 let in zaenkrat deluje ok. Je pa v uporabi vsaj 4x tedensko skozi vse leto, raen ko sm na dopustu [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

lp


Pa ravno en teden nazaj sva morala kupiti nov pralni stroj, ker je tisti prej bil fuč... uglavnem, kupila sva Bosch Maxx6 (in še nekaj številk zraven), pa ga ne morem prehvalit, kako dobro pere. Prej smo pri starših imeli Gorenje (star je 3 leta, torej "nov"), totalno razočarani nad pranjem, ki to skoraj ni bilo [sm=zmeden.gif]. Se ne morem načudit, da so sedaj šli fleki iz otroških majic stran, ki jih prejšnji ni niti v 30. pranjih spravil ven in sem jih takorekoč že odpisala.
Electrolux in Bosch spadajo med najboljše (pralne) stroje in to se mi je sedaj potrdilo. Ne morem da verjamem [sm=smiley36.gif] čisto navdušena!




poli* -> RE: pralni in sušilni stroj (14.8.2011 21:37:16)


IZVIRNO SPOROČILO: poli*

Meni so tudi vsi trgovci in znanci govorili, da niso dobri tisti kombinirani... ampak nihče pa nima konkretnih izkušenj! Ko bo meni crknil ta pralni stroj bom mogoče tudi kupila kombiniranega, ker nimam prostora za oba. Moji starši imajo Gorenje pralni stroj star približno 3 leta in smo klicali serviserja že 3x. Enkrat je bil grelec, drugič cev... ni da ni, tko da te znamke ne priporočam, čeprav so bili včasih res dobri. Še to. Serviser je vedno prišel naslednji dan in zadevo popravil, tko da se ni bati, da zaradi tega ne bi mogli ne vem koliko dni prati. Predvidevam, da je tako tudi pri drugih znamkah, tako da se kljub kombinaciji obeh ni treba bati nič. moje mnenje


Evo, prehitro se je vse skup zgodilo, da bi razmišljali še o kombiniranem [sm=smiley36.gif]




Peli -> RE: pralni in sušilni stroj (14.8.2011 22:30:32)

Jest mam vsakega posameznega in mi je OK, prej pa je mami imela kombiniranega in smo ga zelo malo uporabljal za sušit, ker je le polovico kar je opral lahko sušil na enkrat, pa še odtok je mašil... če samo pomisliš, ko mucke odstraniš iz filtra, kaj vse je šlo prej v odtok...
So pa zdej novejši boljši...




minca_n -> RE: pralni in sušilni stroj (14.8.2011 22:45:04)

jaz mam candyevega kombiniranega 5kg opere, 5 posuši. Naslabša možna naložba, vsaj v mojem primeru. Stal je 900 €, pere odlično, kar se pa sušenja tiče [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]
Oblačila so bila zmučkana, da sem jih komaj ven zlikala, imela so čudni vonj (po postanem), sušile so se 2 uri pa so dostikrat še bile vlažne... Jaz imam same minuse. Kasneje sem dokupila sušilec, in ko mi crkne ta pralni stroj, niti slučajno več ne kupim kombiniranega.




Stran: [1]