Komu moram sporočit tole... (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


nutela -> Komu moram sporočit tole... (20.7.2011 11:20:58)

Septembra gre hčerka v šolo in bo le še sinček obiskoval vrtec.Ker je bil sedaj drugi otrok je imel vrtec brezplačno. S septembrom pa ne bo več tako. Kam sporočim, da je hčerka šla v šolo-vrtcu, občini ali sami vodijo te evidence?

Hvala za odgovor[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley2.gif[/image]




ksenjak -> RE: Komu moram sporočit tole... (20.7.2011 11:30:42)

Evo, to pa tudi mene zanima.

In ali je potrebno potem avgusta dati novo vlogo za znižanje za drugega otroka ali velja stara, tisto, ki jo že imajo in potem oni na novo izračunajo?

lp




Maat -> RE: Komu moram sporočit tole... (20.7.2011 11:33:57)

To je vse avtomatsko... saj verjetno ste otroka izpisali iz vrtca, ne?
Vlogo za znižano plačilo pa se odda šele za l. 2012, t.j. do 15.11.2011.




ksenjak -> RE: Komu moram sporočit tole... (20.7.2011 11:38:48)

Ne, moj bo v vrtcu do 30.8..

lp




Nika v službi -> RE: Komu moram sporočit tole... (20.7.2011 11:42:50)

30.08. se avtomatsko izpiše, če gre v šolo.




enea -> RE: Komu moram sporočit tole... (20.7.2011 11:50:01)

jaz mislim da na vsaki pogodbi piše, da se v roku 8 dni sporoči sprememba,... pomoje je tudi tukaj tako,... vprašaj tam kamor si nesla vlogo,..




Nika v službi -> RE: Komu moram sporočit tole... (20.7.2011 11:58:24)

IZVIRNO SPOROČILO: enea

jaz mislim da na vsaki pogodbi piše, da se v roku 8 dni sporoči sprememba,... pomoje je tudi tukaj tako,... vprašaj tam kamor si nesla vlogo,..


Za novo šolsko/vrtčevsko leto bo itak novembra oddajala novo vlogo, kjer bo vse to razvidno, zdaj pa je deklica itak še v vrtcu, torej? Saj do spremembe še ni prišlo in ko bo - bo že nova vloga. Tako jaz zadevo razumem in tako bi ravnala.




enea -> RE: Komu moram sporočit tole... (20.7.2011 12:10:06)

IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

Za novo šolsko/vrtčevsko leto bo itak novembra oddajala novo vlogo,oddaja se ta tekoče leto in ne šolsko, ker pogodba traja od 1.1 do 31.12. kjer bo vse to razvidno, zdaj pa je deklica itak še v vrtcu, torej? Saj do spremembe še ni prišlo in ko bo sprememba bo s 1.9. - bo že nova vloga. novo vlogo moraš oddat do 15.11., odločbo dobiš pa po 1.1. Tako jaz zadevo razumem in tako bi ravnala.  jaz  razumem takole, kar sem napisala




Naja31 -> RE: Komu moram sporočit tole... (20.7.2011 12:25:26)

Saj res. Na to sem čisto pozabila.
Sem mislila, da je dovolj, da sem odnesla izpisno v vrtec.

Bom jutri vprašala.




hubi -> RE: Komu moram sporočit tole... (20.7.2011 13:36:20)

MI moramo poklicati oz. po mailu sporočiti samo to, da gre starejši v šolo, podatki za mlajšega pa ostajajo isti.




eva1 -> RE: Komu moram sporočit tole... (20.7.2011 14:46:34)

IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

30.08. se avtomatsko izpiše, če gre v šolo.


Pri nam ni nič avtomatsko, ker so nas obvestili, da moramo otroka pisno izpisati iz vrtca(smo dobili en obrazec), ko gre v šolo!




Nika v službi -> RE: Komu moram sporočit tole... (20.7.2011 14:49:15)

IZVIRNO SPOROČILO: eva1

IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

30.08. se avtomatsko izpiše, če gre v šolo.


Pri nam ni nič avtomatsko, ker so nas obvestili, da moramo otroka pisno izpisati iz vrtca(smo dobili en obrazec), ko gre v šolo!



Očitno so prakse različne, zato je najbolje preveriti v vrtcu. Pri nas sem dobila tak odgovor, citiram:

V kolikor potrebujete vrtec do 31.8.2011, otroka ni potrebno izpisati, ker je izpis za vse obveznike avtomatičen s 1.9.2011 (izjeme so otroci, ki imajo odloženo šolanje in starši pridobijo odločbo o odloženem šolanju). Če pa vrtca čez poletje ne potrebujete, otroka izpišete najkasneje 15. dni pred zadnjim dnem prisotnosti otroka v vrtcu.




mala -> RE: Komu moram sporočit tole... (20.7.2011 18:17:18)

Če gre hči v šolo boš mogla oddati novo vlogo za znižanje plačila vrtca samo za sina, da boš sedaj plačevala vrtec za njega. Potem pa mislim, da spet oddaš novo vlogo Novembra.




sončnica24 -> RE: Komu moram sporočit tole... (21.7.2011 7:13:00)

Iz prve roke povedano pri nas je tako: napisati je potrebno izpisnico, ki jo je potrebno oddati 15 dni pred izpisom otroka iz vrtca - lahko prej. Ta izpisnica se potem pošlje na občino in tam izdajo novo odločbo, ni potrebno izpolnjevati nobenih novig vlog. Je pa ponavadi tako da ostane plačilni razred isti kot ga je do sedaj plačevala država, se pravi starš plačuje en plačilni razred več.




Stran: [1]