RE: Marčevke 2012 (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Čvekanje v pričakovanju



Sporočilo


cokolino -> RE: Marčevke 2012 (5.3.2012 8:07:42)

Alna čestitke tudi iz moje strani [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




hrchy -> RE: Marčevke 2012 (5.3.2012 8:52:20)


IZVIRNO SPOROČILO: alna

Živjo, punce!

V sredo, 29.2., sem ob 19h rodila Živo! 3050g, 50 cm, obseg glavice 34,5 cm. Srečna kakor še nikoli!!![sm=smiley4.gif] Moj dragi je bil zadolžen za obvestila, pa je pozabil poslati vsem s seznama, ker ga je medtem nekaj zmotilo. [sm=smiley36.gif]

Danes sva prišli domov. Imava težave z dojenjem - punci se ne da vlečt, moje bradavice so pa tako mehke, da bi za dojenje zahtevale kar močan poteg. Tako sva trenutno na umetni hrani, ampak vsak dan poskušam tudi dojit. Pravijo, da se mora Živa okrepit in bo potem šlo. Močno upam, da imajo prav. Res bi rada dojila.



Alna, iskrene cestitke za malo soncico!!!! Naj vama dojenje stece, Ziva naj pa veselo raste in naj bo zdrava!




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (5.3.2012 8:58:08)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




ursonok -> RE: Marčevke 2012 (5.3.2012 9:10:06)

Dobro jutro!

Alna, čestitke za Živo! lep datum! [sm=bravo.gif] Ma ti povem, sem kar zelena od zavisti!!! [sm=smiley26.gif]

Ker sem precej obupana ... Pri nas nič od nič. Ponoči ni bilo niti enega popadkiča. NIč, spala sem kot dojenček - no, samo želodec me je matral, ker sem zvečer jedla [sm=smiley13.gif]. Danes zjutraj me je že dvakrat zvil menstrualni krč, a se ne slepim. Ti naši otroci enostavno nočejo ven. Drekci pekci, samo ležali bi tam notri in se debelili, pujsi! [sm=pujs.gif][sm=pujs.gif]
Sem čisto zafrustrirana. V sredo imam "konsultacije" v P in ziher me ne bodo pustili več čakat in me bodo poslali na CR. Saj bi trmarila, da ne, a bo že mene strah, ker je mulc ziher že 4-kilski.
Ne morem verjet, že par tednov pešačim ko zmešana vsak dan, homeopatija, čaji ... In nič. Poti do centra sem že sita, poznam vsak kotiček, vse, aaaaa.
Ostala sta sicer še 2 dneva, a jaz sem res že popolnoma resignirana. Ne morem verjet, da je bil rok s prvega UZ-ja, kao najbolj zanesljiv, 1. 3.!!! Danes smo pa 5. [sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]
Brezveze.

Naša tamala je tudi ful dobro spala, več kot 11 ur, zjutraj je bila res super volje. Pa vreme imamo lepo, le mraz je. Zdajle grem v 'Naturo' po malo zelenjave in kakšen namaz (napravo za delat namaze sem uničila, se spomnite?), potem jest, potem pa - kako nepredvidljivo! [sm=smiley29.gif] - peš v mesto, v kavarno še malo delat. Ne morem verjet, da so mi pošiljali v prevod neke eseje, zarad česar je moj projekt stal, a bo zdaj zaradi zamude tamalega tudi to zgleda mogoče dokončat [sm=smiley29.gif][sm=smiley29.gif] No, se bom pa pozneje lahko "hvalila", da sem delala do zadnjega diha pred porodom [sm=smiley23.gif]

Tiste, ki ste že rodile,
ko boste imele kaj časa, opišite potek poroda. Me res zanima, kakšne kalvarije ste prestajale [sm=jezicek.gif]

Pridne bodite,
se beremo pozneje!




kaminek -> RE: Marčevke 2012 (5.3.2012 9:10:14)

IZVIRNO SPOROČILO: populis

kaminek: meni je zadnjič G rekla da v drugo ne pustijo dolgo čez rok, sicer če vprašaš mene je vsak dan pred rokom bolje kot pa pozneje.



upam, da bo res tko, ker ne morem veeeeč.

men na zadnjem pregledu kr ni bla prpravljena nardit izmere [sm=duda.gif], ker kao naredi zandji UZ na PDP. in tko je blo tud pri ta prvi [sm=nosecka.gif], sem rodila pred rokom in zadnjega UZ ni nardila in potem so se vsi čudil, zakaj je tko težka[sm=zmeden.gif]. je...be...la... cesta. potem sm bla pa jst kriva, da sm kao jedla vitamine-umetne[sm=smiley35.gif].kaj se vse spomnejo.




Aleda -> RE: Marčevke 2012 (5.3.2012 9:12:40)

Jutro,
sonček mi sije naravnost v oči ko sedim tukaj za računalnikom. Danes ponoči pa ne vem kaj se je dogajalo[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] se mi zdi da mi je trebuh kar velikrat otrdel tako malo boleče , sem se ene parkrat zbudila, da sem šla potem še na wc. Bomo vidli kaj bo, sedaj je vse mirno.

Nekaj sem vas hotela prašat pa sem pozabila[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] mogoče se spomnim.




cukr07 -> RE: Marčevke 2012 (5.3.2012 9:32:51)

Po dolgem času pozdravček tudi od mene [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image], berem vas kar redno, le napisati se ne spravim nič.

Najprej čestitke vsem, ki ste že rodile in svoje zakladke že stiskate k sebi.

Meni je tole čakanje tako mučno, počutim se že kot trodelna omara, čeprav imam tako kot prvič zelo majhen trebuh. Prvič sem rodila štiri dni pred rokom, kar je v tej nosečnosti ravno danes....tokrat še nič ne kaže da bi se začelo kaj dogajat, očitno bo treba počakat na četrtkovo luno, da vidim če bo pokazala svoj vpliv.

Za novega člana je vse pripravljeno, moja torba za v porodnišnico prav tako, veliki bratec pa tudi že sprašuje kdaj gremo po dojenčka [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]. V lupinico je kakšen teden nazaj namontiral plišastega smrkca in rekel, da ga bo dal ven ko bosta z atijem prišla v porodnišnico po naju.

Držim pesti za vse, ki smo blizu roka in pri katerih se že kaj dogaja, da čim prej odidemo v Rim.




patella -> RE: Marčevke 2012 (5.3.2012 9:47:34)

Hej!

No, pr nas je tut še vse mirno - kar se tiče poroda. Kar se tiče pa mulčka v trebuhu pa ne. Skos neki udriha in se preteguje, suva, brca k zmešan. Res ne vem, kaj mu dogaja.[sm=smiley36.gif] Tko da zvečer sploh ne morm zaspat, ker mi trebuh skaše kot nor.

Alna: Čestitke za deklico!!![sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

Jaz pa nekak nism tok neučakana,da čimprej rodim. Verjetno zato, ker se super počutim in me trebušček skor nič ne ovira. Sicer komaj čakam, da spoznam malega, ampak kak teden naj kar še bo notri (drgač mam do PDP še 9 dni). Drgač pa močno upam, da ne bom šla spet čez rok!!! Ker to je pa res muka.[sm=smiley13.gif]

Sprehod po rojstvu:
Mi smo šli brž drug dan, ko smo prišli iz P za ene 20 min. Mala je mela 5 dni. Je blo pa lepo toplo (beri: mesec maj). No, pol sva pa hitro začeli delat mal večje ture.[sm=bravo.gif]

Dojenje: Nama s tamalo je HB steklo takoj; je bla ornk sesalc[sm=smiley36.gif]. TKo da flaške nismo poznali. Je pol hitro začela piti po kozarčku, ko je bilo potrebno dodajat tekočino.[sm=bravo.gif]. No, zato se tut ne morm delat pametna, kok novorojenček poje, ker nimam pojma.[sm=smiley9.gif].

Porodnišnica Postojna: A je možno tut 24-urno z dojenčkom? A kdo ve?

Jst tut toook upam, da bom en dan dobila popadke, šla rodit,, odbrenkala tiste 3-4 dni v Po in šla domov. Zdej je res drgač, ko maš že enga malega hrošča doma. Mi bo pomoje dolgčas za ponort!!![sm=smiley13.gif].

Uglavnem, tiste punce, ki se trudite na kakršenkoli način sprožiti porod - SREČNO.[sm=smiley2.gif]. TIste, ki ste že pred Rimskimi vrati, pa tut SREČNO!





kaminek -> RE: Marčevke 2012 (5.3.2012 9:52:33)


IZVIRNO SPOROČILO: cukr07

Po dolgem času pozdravček tudi od mene [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image], berem vas kar redno, le napisati se ne spravim nič.

Najprej čestitke vsem, ki ste že rodile in svoje zakladke že stiskate k sebi.

Meni je tole čakanje tako mučno, počutim se že kot trodelna omara, čeprav imam tako kot prvič zelo majhen trebuh. Prvič sem rodila štiri dni pred rokom, kar je v tej nosečnosti ravno danes....tokrat še nič ne kaže da bi se začelo kaj dogajat, očitno bo treba počakat na četrtkovo luno, da vidim če bo pokazala svoj vpliv.

Za novega člana je vse pripravljeno, moja torba za v porodnišnico prav tako, veliki bratec pa tudi že sprašuje kdaj gremo po dojenčka [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]. V lupinico je kakšen teden nazaj namontiral plišastega smrkca in rekel, da ga bo dal ven ko bosta z atijem prišla v porodnišnico po naju.

Držim pesti za vse, ki smo blizu roka in pri katerih se že kaj dogaja, da čim prej odidemo v Rim.



jp, mogoče pa le bova obe hkrati predihavale popadke[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]. ta polna luna bo zgleda, vse mal zategnla[sm=smiley36.gif].




cukr07 -> RE: Marčevke 2012 (5.3.2012 10:01:55)

IZVIRNO SPOROČILO: kaminek

jp, mogoče pa le bova obe hkrati predihavale popadke[sm=smiley36.gif] [sm=smiley36.gif] . ta polna luna bo zgleda, vse mal zategnla[sm=smiley36.gif] .


Jaz sem ZA, sedaj se morata sam še najina [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image] uskladit in gremo v akcijo [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image].




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (5.3.2012 10:25:17)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




kaminek -> RE: Marčevke 2012 (5.3.2012 10:39:17)


IZVIRNO SPOROČILO: populis


IZVIRNO SPOROČILO: kaminek
jp, mogoče pa le bova obe hkrati predihavale popadke[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]. ta polna luna bo zgleda, vse mal zategnla[sm=smiley36.gif].


Prejsnji teden mi je sestra na CTG ju rekla da so nekaj casa prav posebej belezili te porode na polno luno, pa so na koncu prisli do ugotovitve da koa ne pomaga popolnoma nic tale full moon.

Neki me crke zezajo na tipkovnici :S


no, pr nas je bla pa glih včeri ena znanka, k je babca na terenu-patronažna v Logatcu in je rekla, da je ob ta zadnji polni luni rodilo 16 Logatčank in da prou se poveča "promet"[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




kaminek -> RE: Marčevke 2012 (5.3.2012 10:42:16)


IZVIRNO SPOROČILO: cukr07

IZVIRNO SPOROČILO: kaminek

jp, mogoče pa le bova obe hkrati predihavale popadke[sm=smiley36.gif] [sm=smiley36.gif] . ta polna luna bo zgleda, vse mal zategnla[sm=smiley36.gif] .


Jaz sem ZA, sedaj se morata sam še najina [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image] uskladit in gremo v akcijo [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image].


mene čedalje bolj čudn špika in nateza, na WC sm šla pa dons že 4krat od jutra-zgleda, da se čistim[sm=smiley36.gif]. dan je še dolg, tko da lepo čakat. pa tud tko čudna v faco zgledam, grrrr. kr neki sm dons. se tud pozna, da sm zanič spala dons.

torej cukr, ajdi pa pejva[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]. jst itak rabim tolažbo, pol ti jo bom pa vrnla[sm=smiley36.gif].




miska333 -> RE: Marčevke 2012 (5.3.2012 11:49:49)

Evo me nazaj iz CTG-ja. Dejansko je kazalo neke popadke. Gospod G mi je rekel, da se nekaj pripravlja in da če ne bo kaj prej naj pridem na rok v porodnišnico in, da grem mogoče kar rodit. Rok imam pa čez 1 teden. No, jaz tokrat res NOČEM, da mi sprožijo in upam, da bo kaj prej ali pa da še malo počakamo. Ah do roka imam itak še 1 teden. Odprta sem pa 1,5cm. Bolj nič torej [sm=smiley36.gif]
porodnišnica Postojna: otroka imaš lahko tudi 24 ur na dan pri sebi. Čeprav jih večina nima. Moram reč, da meni je prav pasalo, da so jo odpeljali, da sem se malo naspala. Odpeljejo jih pa okrog 11h zvečer in nazaj jih dobiš okrog 5h zjutraj, če me spomin ne vara.
Dojenje: Pri nas ni bilo težav. Tamala je bila totalen požeruhar. KAr verjetno pojasni njenih 10kg pri pol leta (pa je bila polno dojena). No, upam, da bo tudi tokrat tako.
Nič bejbe brez obupavanja! Kmalu bomo vse na vrsti [sm=bravo.gif]




tinčka3 -> RE: Marčevke 2012 (5.3.2012 12:15:01)

Helo... Ej, ve ki ste ze rodile gotovo veste... Ce rodis pred ali po roku... Moras kaj javiti v sluzbo? Na csd? Se ti potem kaj spreminja datum porodniske ali kako je s tem?
Drugace pa.. kako cutite popadkice? Jaz res ne cutim nic.. malo kokr menstrualnih krcev, malo spikanja v dimljah...in to je to.. nic drugega. A to naj bi bilo to? Sej vem...zvenim kot najstnica, ampak res me ze skrbi... Sem 6 dni pred rokom, dogaja se pa nic.. pa VSI me klicejo, smsajo, ce ze leze ven mala... Aaaaaaa sm ze nervozna! Ali pa, ce koga poklicem, namesto "prosim" recejo "a je ze".... Jao!




disere -> RE: Marčevke 2012 (5.3.2012 12:44:05)

prvo alna iskrene čestitke za deklico[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]no pa se je le začelo nekaj dogajt našim marčevkam[sm=smiley1.gif]...

vse ostale pa vrjemem, da tud že težko čakate[sm=smiley1.gif], ko sem bila v porodnišnici na oddelku še noseča so skoz prihajle te, ki so bile čez rok, pa so jih filali s temi svečkami enim je prijela že prva, večini pa še čtrta ne, pa jih je hecal medicinski brat, da naslednjič, če še nič nebo prinese kar municijo[sm=jezicek.gif]...

držim pesti za vas..itak večkrat na dan pokukam kaj se tuki dogaja[sm=smiley1.gif]...




pokalona1 -> RE: Marčevke 2012 (5.3.2012 12:50:52)

alna čestitke za Živo!!!!Fino se crkljajte!

Jaz sem tudi danes 9 dni pred rokom, pa imam še do srede v službo za hodit,tko da naj še kar malo počakajo popadkiči. Sicer sem pa čist fajn-vsak dan kolesarim, vikend je bil pester-smo bili cele dneve okoli. Poštimat in nabavit moram še nekaj stvari za dojenčka-ampak se mi kar nekako zdi, da imam še veliiiiko časa-bom že.

Zdaj trenutno me res najbolj skrbi to, kako bom zdržala 3 dni brez hčerke.

Postojna-lahko imaš otročka čez noč,čeprav jaz se kar ne bi upala imeti, glede na to, da si deliš sobo z drugimi mamicami-bi mi bilo bedno,če bi se potem moj dojenček drl, one pa ne bi mogle spat, kljub temu, da so svoje oddale. Jaz sem imela sicer svojo sobo, pa se tudi nisem odločila za rooming-in-mi je prav pasalo, da so jo odpeljali in sem se naspala.Meni so jo običajno odpeljali okrog 23.30 in sem jo dobila okrog pete zjutraj nazaj.Ma tistih 5 ur spanca je bilo ful vrednih.




Caitlin -> RE: Marčevke 2012 (5.3.2012 13:00:05)

Samo na hitro, da sporočim eno super novičko!![sm=bravo.gif]

Caelia je danes ob 11.31 rodila fantka[sm=modricrtici.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] Rožle je velik 48 cm in težak 2420g. Z mamico pravita, da sta ok! [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]
Več podrobnosti bo pa Caelia povedala, ko bo imela čas. Sem res tko vesela, da bo zdaj v porodnišnici še samo nekaj dni, pa še to bo imela vedno družbo ob sebi. BRAVO CAELIA!! [sm=bravo.gif]




Caitlin -> RE: Marčevke 2012 (5.3.2012 13:10:32)


[image]http://img33.glitterfy.com/12024/glitterfy2095946T734D31.gif[/image]



zuza, 27. 12. 2011, [sm=modricrtici.gif] Patrik [sm=duda.gif]

Pattyka, 30. 12. 2011, [sm=rozacrtici.gif] Neja [sm=duda.gif]

desire, 24.1.2012, [sm=rozacrtici.gif] Tia [sm=duda.gif] (1580 g, 41 cm) in [sm=rozacrtici.gif] Elin [sm=duda.gif] (1800 g, 43 cm)

katka*, 25. 1. 2012, [sm=modricrtici.gif] Aleksej (2540 g, 47 cm) [sm=duda.gif]
 
čebela1, 21. 2. 2012, [sm=modricrtici.gif] Jan (3570 g, 53 cm) [sm=duda.gif]

majcis, 28.2.2012, [sm=rozacrtici.gif] Tanja [sm=duda.gif]

alna, 29.2.2012, [sm=rozacrtici.gif] Živa ( 3050, 50cm ) [sm=duda.gif]

caelia, 5. 3. 2012, [sm=modricrtici.gif] Rožle (2420 g, 48 cm) [sm=duda.gif]




Št. [sm=rozacrtici.gif] 5
Št. [sm=modricrtici.gif] 4
 
Skupaj [sm=duda.gif] 9




Hov hov -> RE: Marčevke 2012 (5.3.2012 14:37:25)

Čestitie Alna! [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

Čestitke Caelia! [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

Čuvajta svoje zakladke!

Pokapolona - kako to služba do srede? Še delaš?

Jaz sem začela piti malinov čaj, pa sem včer imela filling, da bom kar že takoj šla rodit (verjetno prihološko). Upam pa na 16.3, to je sicer en teden pred rokom, ampak bi bilo glih na možev rojstni dan, tako da prišparam pri darilu, ker si želi eno pregrešno drago uro [sm=jezicek.gif]. Nč, to smo mi gorenjci!

Drugače pa sem sedaj na porodniški, možgani na off....paše....







sirenetta -> RE: Marčevke 2012 (5.3.2012 15:05:48)


Alna iskrene čestitke ob rojstvu hčerkice Žive [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

[sm=rozica.gif][sm=rozica.gif][sm=rozica.gif][sm=rozica.gif][sm=rozica.gif][sm=rozica.gif][sm=rozica.gif][sm=rozica.gif][sm=rozica.gif][sm=rozica.gif][sm=rozica.gif][sm=rozica.gif][sm=rozica.gif][sm=rozica.gif][sm=rozica.gif][sm=rozica.gif][sm=rozica.gif]

Glede dojenja, res toplo priporočam obisk med.over.neta - http://med.over.net/forum5/list.php?94
Mi smo se prvič tudi fejst namatrali, pol pa je zalaufalo, sem si tudi neizmerno želela dojit in je bilo potrebno res veliko vztrajnosti...mi je pa zares najbolj od vsega pomagalo to, kar sem prebrala na med.over.netu.

Držim pesti, da vama hitro zalufa! [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




sirenetta -> RE: Marčevke 2012 (5.3.2012 15:09:42)

IZVIRNO SPOROČILO: Caitlin

Samo na hitro, da sporočim eno super novičko!![sm=bravo.gif]

Caelia je danes ob 11.31 rodila fantka[sm=modricrtici.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] Rožle je velik 48 cm in težak 2420g. Z mamico pravita, da sta ok! [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]
Več podrobnosti bo pa Caelia povedala, ko bo imela čas. Sem res tko vesela, da bo zdaj v porodnišnici še samo nekaj dni, pa še to bo imela vedno družbo ob sebi. BRAVO CAELIA!! [sm=bravo.gif]


Caelia [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] čestitke ob rojstvu sinčka!!!

[sm=rozica.gif][sm=rozica.gif][sm=rozica.gif][sm=rozica.gif][sm=rozica.gif][sm=rozica.gif][sm=rozica.gif][sm=rozica.gif][sm=rozica.gif][sm=rozica.gif][sm=rozica.gif][sm=rozica.gif][sm=rozica.gif]

[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] jaz pa tebi zavidam tak fajn datum 5.3. je bil meni tako všeč, ampak zgleda da pri nas ne bo še nič...

Lepo se cartajte [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




sirenetta -> RE: Marčevke 2012 (5.3.2012 15:17:19)


Patella ja v Postojni imaš lahko dojenčka pri sebi, ampak je tako, kot so ti napisale že ostale, da večina mamic nima in potem je po eni strani ne-fer do cimre, če tvoj otrok ponoči joka, pa tudi menda se potem dogaja, da te cimra grdo gleda zaradi tega, ker se pač ve, da je običajna praksa, da so dojenčki ponoči stran od mamice.
To je tudi še en razlog več, zakaj ne grem rodit v Postojno, ampak v Izolo. Če bi imela Lj bliže pa bi šla v Lj.




Jelcy -> RE: Marčevke 2012 (5.3.2012 15:19:40)

Cestitke vsem, ki ste ze rodile[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]

Meni se pa tako vlece....vceraj se mi je obrnil, samo lego je spremenil, ni mi jasno kako je postavljen, ampak glavo ima se vedno dol, to sem obcutila ob kolcanju. A se je se kateri to zgodilo? Full je cudno postavljen[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]

Sicer pa ponoci ne hodim na WC, ampak vseeno ne spim nic, ker se skozi premetavam. Jutri teden imam sele prvi CTG, uf...
Apetit pa je vedno vecji, se dobro da smo na koncu, ker ze tako redko kaj se spravim nase[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]
Sicer pa popadkov se nimam, razen utrujenosti se ne dogaja prav nic...





kaminek -> RE: Marčevke 2012 (5.3.2012 15:26:12)


IZVIRNO SPOROČILO: Caitlin

Caelia je danes ob 11.31 rodila fantka[sm=modricrtici.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] Rožle je velik 48 cm in težak 2420g. Z mamico pravita, da sta ok! [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]


iz srca vse najboljše želim. [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

no, no,pa ste začele.




Stran: <<   < Prejšnja stran  164 165 [166] 167 168   Naslednja stran >   >>