|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Trije doma..četrti nepričakovan
23.6.2011 11:44:46   
malimaj
Pozdravljene...

Imela bi eno vprašanje, koliko vas je takšnih nosečk, ki imate tri ali več otročkov že doma, pa se je naslednji najavil?

Pri nas se je namreč tole zgodilo, pa sedaj premlevamo kako naprej....in bi malo informacije koristile, sploh glede ureditve prostorov, nov avto...itd....kako ste poštimale te zadeve...

Hvala vsem...user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Trije doma..četrti nepričakovan
23.6.2011 11:58:08   
noseča babi
Živjo,ja,enaka situacija..pač mi nič ne kompliciramo,ne vem,zakaj bi?Avto-isti,eno sobico bomo uredili-zdaj je bila likalnica..nas je tole dete zelo presenetilo,malo imamo težav z nosečnostjo,pa vseeno upamo na najboljše..LP

(odgovor članu malimaj)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Trije doma..četrti nepričakovan
23.6.2011 12:06:11   
Anonimen
še ena taka user posted image noseča babi.. imaš res že vnučke-tako kot imaš vzdevek?

(odgovor članu noseča babi)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Trije doma..četrti nepričakovan
23.6.2011 12:08:17   
MAMI 4
Pozdravljena malimaj- doma imamo 4. otročke, čakamo 5. otročka(imamo še enega angelčka, ki pazi na nas).
V fazi pričakovanja se res sprašuješ kako to kako tisto, ko bo dojenček privekal se bo vse uredilo. Le zaupaj. Kar se tiče avta smo res kupili kombi. Sprva smo mislili, na star kombi, vendar kombije prodajajo, ko imajo že kar nabite km, zato smo vzeli nov kombi na lizing. Sprva smo se spraševali, kako bomo zmogli odplačevati, pa kar gre. Sedaj smo odplačali 2/3 brez večji težav, pa je obrok kar konkreten. Kar se tiče oblačil za dojenčka imaš verjetno kaj na strani? Večjih stroškov s predšolskim otrokom ni (doma imamo celo igralnico, oblačil ne manjka, za hrano pa veš kako je...kjer je za 3 otroke bo tudi za 4). Stanovanje smo res razširili, vendar šele sedaj (4. ima 2 leti), prej smo bili na 90-100 m2, manjkala mi je le garaža ali klet...Sedaj nas bo 7 in imamo nekje 160 m2 (pa še kdo bi lahko živel z nami)user posted image . Se pa da vozit na izlete, dopuste z 2 avti. Za vrtec, šolo, lahko pelje 1 starš v enem avtu...kombi ni nujen. Pri prijateljih imajo manjše stanovanje in jih je ravno tako 6. pa se da...Tako, da brez panike, vse se bo prav izšlo...Glede stanovanja, avta se ravnajte po zmožnostih, pa bo šlo...Zdaj sem nahitro nekaj natipkala, ker grem po otroke...če lahko kako pomagam se še tipkamouser posted image .


Vse dobro!

(odgovor članu malimaj)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Trije doma..četrti nepričakovan
23.6.2011 12:15:10   
valentinčica30
Nas je presenetil 3, sedaj pa pičakujemo četrtega načrtovanouser posted image . S prostorom bom nekak pokombinirali, moja pisarna bo otroška soba. Glede avtomobila, že sedaj imamo ombi, vendar samo s 5 sedeži tako da bo potrebno ukrepanje.
Menim da več otrok ni ovira, moj mož vedno trdi otroci niso strošek in ovira temveč čisti užitek in veseljeuser posted image user posted image user posted image user posted image . Tako da kar veselo in čim manj obremenjevanja in kompliciranja.

(odgovor članu MAMI 4)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Trije doma..četrti nepričakovan
23.6.2011 12:28:09   
Lycia
Tudi pri nas so trije že doma, eden user posted image pa tik pred zdajci. Dekleti sta šolarki, končujeta 4.in 6. razred, fant pa je januarček 2007. Četrto dete pričakujemo julija. Srčno upam, da vsaj še dva tedna počaka, da bo 37 t.
Z možem sva dobra tri, skoraj štiri leta dobsedno z lastnimi rokami gradila hišo, k sreči dovolj veliko in ko smo se oktobra preselili se je takoj zgodilo user posted image . Hiša mora biti polna otrok. Po sinovem rojstvu nisva rekla nobenega več
Sprašuješ glede avta. Mi smo že sedaj na dveh.eden karavan, ki je služil vsakodnevnemu prevažanju otrok in za mene v službo, enega ima mož, čisto micenega Atosa, ki je samo za 4 osebe in ga rabi izključno on za v službo. Ta bo ostal. Predvidoma bomo menjali jeseni in sicer razmišljamo v smeri najcenejšega enoprostorca Fiat Doblo Family 7 sedežni. Do takrat bomo hodili z dvemi avti. če bo pač treba kam nujno. Itak pa v začetku z dojenčkom ne nameravamo na neka potovanja, izlete, obiske....
Ja, glede oblačil pa moram oz sem nabavila ponovno, kajti vsi trije so zimski. Sicer pa kaj pa rabimo sedaj poleti, je rekla sestra od ginekologinje en bodi pa plenice user posted image





(odgovor članu MAMI 4)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Trije doma..četrti nepričakovan
23.6.2011 12:36:00   
noseča babi
oj,ne,nisem še babi,bi pa že lahko bilauser posted image ..Moji otroci so 21,18 in 7 let..Vzdevek je bil za hec,ker bi dejansko lahko res že bila,pa imam pametnejše otroke,kot sem samauser posted image ...Vedno sem imela vse splanirano,kdaj bodo otroci,kdaj bo hiška,ipd...Tako da nas je tale pošteno presenetil za moj 40.RD-mož pravi,da je bilo darilouser posted image ..Pričakovali smo meno(dedno smo zelo kmalu utemeljeno pričakovali-mami pri 40-ih,sestra 38-h),tako da je bil šok tako velik,da traja še danes...Sploh ne verjamem,dokler vsakič znova ne vidim bitjeca na ultrazvoku..No,ja -vse je za nekaj dobro, a ne???LP

(odgovor članu Lycia)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Trije doma..četrti nepričakovan
23.6.2011 13:52:41   
malimaj
Pozdravljene...super ste...hvala vam za odgovore...joj pri nas je tko, da sem imela vse tri rizične nosečnosti, dva predčasno rodila (prestala dve operaciji po porodih..)in nekako je bilo tako, da sva oba rekla, zdaj pa dost...no ampak kljub večim ukrepom za kontracepcijo, je nekako ratalo to dete.user posted image
Imamo pa hišo nekje 100m2, dve otroški sobi (kar pomeni, da bi si otroci mogli deliti sobe ne bi imeli vsak svoje) eno spalnico, dnevno kuhinjo, dve kopalnici...za kramo pa prostor na podstrešju, ki je tudi dovolj velik. avto imamo enoprostorca (sam 5 sedežev), komaj nabavljenega na lizing ( jap zajeten obrok ) in še za hišo zmeraj velik kredit.... ena je šolarka, dva pa mala...
zato pa je zdaj nekak kr dilema kako in kaj, in res mi pridejo vaše izkušnje zelo prav in so zelooo dobrodošle...user posted image

(odgovor članu noseča babi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Trije doma..četrti nepričakovan
23.6.2011 14:19:03   
*tedy*
Tudi mi imamo tri in čakamo četrtega-načrtovanouser posted image . Stari so 12,6 in 3, smo pa pred tremi leti kupili caddy maxi , ki ima 7 sedežev in še kar nekaj prostora. Imamo pa samo en avto, čeprav smo ven iz Lj , ampak se moj vozi 13 km vsak dan s kolesom v službo in nazajuser posted image user posted image . Če bi že takrat planirali četrtega bi verjetno kupili kombi  tako pa smo se bolj na hitro odločili da zakaj pa ne še enega. Tud pri 40tih letih  ni taka panika imet še enega. Smo pa pred dvema letoma zamenjali stanovanje tako da imamo sedaj 130 spodnjega štuka v hiši in 700 vrta in je super. Krediti so za stanovanje in v bistvu imamo eno plačo, ker sem delala samo honorarno zadnje dve leti in ni bilo kaj veliko. Pa kar znese in se imamo super in vsi komaj čakamo na našo user posted image .

(odgovor članu malimaj)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Trije doma..četrti nepričakovan
24.6.2011 14:56:12   
MAMI 4
valentinčica- Menim da več otrok ni ovira, moj mož vedno trdi otroci niso strošek in ovira temveč čisti užitek in veselje . Tako da kar veselo in čim manj obremenjevanja in kompliciranja.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
podpišem se pod to!

Morem priznati, da mi je bilo v veselje brati vaše poste! Vse dobro vsem skupaj!!!noseča babi-bravo za pogumno odločitev in vsem vam user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


malimaj-glede prostora ne skrbi...Tudi tam kjer sta dva ni nujno, da imata vsak svojo sobo...dve kopalnici so pa le prednostuser posted image user posted image user posted image user posted image , mi smo si šele sedaj porihtali še eno, smo bili res v večnem prerivanju...
Verjemi, da se bo vse poštimalo!!!Še vedno se, prej ali slej!user posted image
Avto itd. ni ovira...Če že boš morda čez kako leto razmišljala o zamenjavi...Morda se da tam, kjer ste vzeli avto, zamenjati predčasno za večjega...


(odgovor članu Lycia)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Trije doma..četrti nepričakovan
22.7.2011 22:43:50   
teodora75
Najprej iskrene čestitke vsem in naj takoj povem, da sem tole prebrala z velikim veseljem!

Sicer smo pri nas še 'na začetku'. Imamo enega 10-mesečnika, čez 3 mesece pričakujemo naslednjega/naslednjo, potem pa iskreno upam, da bo čas še za 2 - imam namreč 36 let, ampak prej žal ni šlo (težave z zanositvijo).

Tudi jaz pravim, da hiša mora imeti otroke, da je 'živa' in zaenkrat smo na dobri poti. O avtomobilih, sobah in ostalem pa bomo razmišljali sproti.

Srečno!

T.

(odgovor članu MAMI 4)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Trije doma..četrti nepričakovan
23.7.2011 15:51:44   
MAMI 4
teodora srečno pri tvojem "načrtu". Časa imaš še, tako, da veselo naprej po poti življenja! Vse dobro!

(odgovor članu teodora75)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
7 znakov, da se maternični vrat aktivno od...
Ko otrokova glavica potuje po porodnem kanalu navzdol, se na zadnjici pojavi rdečo-vijolična ali rjavkasta črta. Bolj ko...




Zobje
Nezy85

Ali bi šle med nosečnostjo(nekje v 8mesecu)na puljenje modrostnega zoba?

da (21%)

ne (79%)


Število vseh glasov: 369

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!