Tekoce blato (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Anonimen -> Tekoce blato (9.6.2011 16:17:05)

v Vrtcu so nad opozorili, da ima tamala (2,5 let) precej rekoce blato. Samo ni zdaj to da bi kar naprej kakala kot pri driski. Kaka samo 2x na dan ampak precej tekoce. Tudi drugace je vesela in razigrana kot obicajno. Tako da nam je vzgojiteljica svetovala malo eksperimentiranja s hrano, ce ji kaj ne pase. Sicer smo na testiranjih za alergije ze bili pa ni nic pokazalo.
Tako da me v bistvu zanima, katera je tista hrana, ki dela blato bolj trdo in katera bolj tekoce...




Doll -> RE: Tekoce blato (9.6.2011 20:05:00)

laktozna intoleranca mogoče. Poskusite par dni brez laktoze




Anonimen -> RE: Tekoce blato (9.6.2011 20:34:19)

[sm=zmeden.gif]




Anonimen -> RE: Tekoce blato (9.6.2011 20:34:28)

Pa se ta intoleranca lahko pogrunta na se kak drug nacin? mogoce ce ji damo testirat blato ali kri?
Kaksni sploh so najpogostejsi znaki laktozne intolerance?




Paštetka -> RE: Tekoce blato (9.6.2011 20:41:39)

Kakanje večkrat na dan, možne driske, tarnajo, da jih boli trebušček, ker gre za močne krče, nespečnost ponoci, večkrat se zbujajo ponoči, ko je że res hudo sledi bruhanje, hujšanje

Test laktozne intolerance naredijo v bolnišnici. Kri se jemlje po tem ko popije tekočino, vsakih pol ure, kakšnih 8 x.




Sonček in poletje -> RE: Tekoce blato (9.6.2011 20:50:05)

Prosi za napotnico za test za laktozno intoleranco. Traja baje kaki 2 uri, otrok mora biti tešč in pije neko tekočino, vmes mu pa merijo neke vrednosti. Je pa res, da se laktozna intoleranca kaže tudi v mehkejšem blatu.




Doll -> RE: Tekoce blato (9.6.2011 20:50:54)

Pogruntaš tako,da otroku ne daješ hrano,ki vsebuje laktozo.paštetka ni treba da otrok kaka večkrat na dan. Moj je samo 2x kakal,zdaj ko je večji.Ostalih znakov ni bilo




Paštetka -> RE: Tekoce blato (9.6.2011 20:58:34)

IZVIRNO SPOROČILO: Doll

Pogruntaš tako,da otroku ne daješ hrano,ki vsebuje laktozo.paštetka ni treba da otrok kaka večkrat na dan. Moj je samo 2x kakal,zdaj ko je večji.Ostalih znakov ni bilo


Pa saj večkrat sem mislila 2-3 x. [sm=jezicek.gif] za mene je to dosti. [sm=smiley36.gif]
To so začetki. Krči so prisotni, ker se laktoza v črevesju ne more razgraditi in boli baje kot sto vragov. Odvisno, koliko poješ in koliko je že poškodovano črevesje.




Anonimen -> RE: Tekoce blato (9.6.2011 21:11:08)

Nasa ima ze od nekdaj bolj mehko blato. Samo katerega od drugih nastetih znakov pa nima. A se to lahko pojavi kar iznenada?
Ok ce probamo najprej s tole dieto... se pravi da ji ne smem dajat mleka in mlecnih izdelkov. Se cesa?




Paštetka -> RE: Tekoce blato (9.6.2011 21:26:25)


IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Nasa ima ze od nekdaj bolj mehko blato. Samo katerega od drugih nastetih znakov pa nima. A se to lahko pojavi kar iznenada?
Ok ce probamo najprej s tole dieto... se pravi da ji ne smem dajat mleka in mlecnih izdelkov. Se cesa?

Laktoza oz. Mlečni sladkor je skoraj povsod. Hrenovke, salame, piškoti, .... Uf.. V trovini preberi deklaracije. Boš namesto 10 min po novem 1 uro v trgovini[sm=jezicek.gif]




Doll -> RE: Tekoce blato (10.6.2011 8:12:45)

Vse se lahko pojavi iznenada. Otroku se lahko daje mleko,ampak tisto brez laktoze. Beri sestavine




spela_ -> RE: Tekoce blato (10.6.2011 13:31:52)

Meni so tri leta nazaj ugotovili mejno laktozno intoleranco. Kakšno leto in pol sem se res čuvala in nisem jedla nič, kar je vsebovalo laktozo (laktoza je lahko tudi tam, kjer jo ne pričakuješ...kot je že bilo omenjeno v paštetah, raznih umetnih zadevah za juhe (kocke in te zadeve), v čipsu, ...). No po tej dieti se mi je izboljšalo in sem postopoma začela jest vse. Tako da je "ozdravljiva" oziroma če jo imaš, ne pomeni da jo boš imel do konca življenja.




Sonček in poletje -> RE: Tekoce blato (10.6.2011 21:47:49)

Nam je P rekla, da je tudi odvisno koliko je ˝močna˝ laktozna intoleranca. Našemu [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image] dajem full mlečnih izdelkov in ni nič, če mu dam pa kravje mleko pa imam občutek, da se blato takoj zredči. Najprej ukineš vse, potem pa postopoma dodajaš in opazuješ. 




Paštetka -> RE: Tekoce blato (11.6.2011 15:26:09)

Sta 2 vrsti laktozne intolerance. Taka, ki se pozdravi in taka, ki se ne. Moje dete ima žal drugo.




Doll -> RE: Tekoce blato (11.6.2011 19:50:32)

So 3 vrste laktozne intolerance.paštetka ni res da ,ne bo minila.tega ne moreš vedeti




Felicita -> RE: Tekoce blato (11.6.2011 19:59:27)

ok, medklic - samo zato, ker ima otrok (malo bolj) tekoče blato še ne pomeni da ima laktozno intoleranco. Nehite strašit! ne pravim, da ni ena od možnosti, vsekakor pa ni edina!




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (11.6.2011 20:08:21)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Doll -> RE: Tekoce blato (11.6.2011 20:55:20)

nihče ni rekel,da je to edina možnost in ni to nič hudega,strašnega,četudi bi jo otrok imel.ne košta pa nič da poskusi doma par dni brez laktoze kajne[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Anonimen -> RE: Tekoce blato (11.6.2011 22:28:08)

Ja zdejle ima 2 dni spet ok blato ... mislim ni trdo, da bi ji ga mogla praskat z rite dol ... samo je pa bolj gosto, kot je bilo v četrtek ... sicer smo res malo pazili zdajle 2 dni, da ni nekaj ekstra mlečnega jedla, nisem pa gledala na deklaracije pa vse z laktozo izločevala ... upam, da jo je zdejle samo soparna vročina tolk zdelala ... bom pa sedaj sigurno malo bolj pozorna, če bo jedla kak mleni gres, jogurt itd., kako bo potem njeno blato.
Tako da UmpaLumpa res upam, da je pri nas tudi tako ... ker dokler mi niste ve tega rekla, niti pomislila nisem na kaj takega ... ker ima že od nekdaj malo mehkejše blato ...




Doll -> RE: Tekoce blato (12.6.2011 19:49:19)

Otika najprej si preberi kaj o laktozni intoleranci,pa boš videla kaj otrok sme jest. Jogurte večina lahko je....




Stran: [1]