|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
9.6.2011 12:15:46   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Koliko jezikov govorite?
9.6.2011 12:17:55   
nimanorwen
Ful zanimiva debatauser posted image  dobr govorim angleško in poljsko (ja, prou ste prebraleuser posted image ), malo manj nemško in češko, še malce manj pa rusko in švedsko ... po italjansk znam samo non capitouser posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Koliko jezikov govorite?
9.6.2011 12:29:27   
thaiss
IZVIRNO SPOROČILO: nimanorwen

... po italjansk znam samo non capitouser posted image

non ho capito
ali
non capisco

user posted image

_____________________________

****************************************
najin sonček Matia je posijal 27.2.2007 ob 12:59

****************************************


(odgovor članu nimanorwen)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Koliko jezikov govorite?
9.6.2011 12:46:43   
Raho
Prekmursko (štejte to med knjižne jezike), nemško, angleško, madžarsko, hrvaško, srbsko (no, bolj mešančka med tema dvema jezikoma), makedonsko, za silo češko (se zmenim).

(odgovor članu thaiss)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Koliko jezikov govorite?
9.6.2011 16:23:10   
enea
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA


IZVIRNO SPOROČILO: tinymaliny
enea, ka a res?? sm se mogla ustavit in vprašat?  4800 in 5600!! hecaš!!!user posted image

Kako si pa to iztisnila, enea? user posted image


hehe, nič nismo iztiskali, smo kar ven pobrali,..user posted image user posted image . no pri prvi so hoteli na silo, pa ni šlo ker se je obrnila,..user posted image user posted image

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Koliko jezikov govorite?
10.6.2011 9:40:27   
Lunca1
jaz govorim slovensko, nemško in angleško, poleg tega nekje med aktivno in pasivno srbohrvaščino

2 leti sem se učila italijanščino, pa ne upam napisat zraven niti pasivno, ker je znanjo enako 0

govorim še pinščino, ki je zdaj že postala enaka slovenščini in pa lukovščino, pri kateri mi včasih še manjkajo kakšne besede
njegov zadnji izum je guskarska ladja.

(odgovor članu enea)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Koliko jezikov govorite?
10.6.2011 9:43:31   
uškinamama
govorim še pinščino, ki je zdaj že postala enaka slovenščini in pa lukovščino, pri kateri mi včasih še manjkajo kakšne besede
njegov zadnji izum je guskarska ladja.


user posted image  Ušičizem : Mama in tatek sta šla gledat piratsko ribo. ( pirate s karibov)

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Lunca1)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Koliko jezikov govorite?
10.6.2011 9:44:54   
ZARA
user posted image user posted image  

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Koliko jezikov govorite?
10.6.2011 9:49:24   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

govorim še pinščino, ki je zdaj že postala enaka slovenščini in pa lukovščino, pri kateri mi včasih še manjkajo kakšne besede
njegov zadnji izum je guskarska ladja.


user posted image  Ušičizem : Mama in tatek sta šla gledat piratsko ribo. ( pirate s karibov)


user posted image user posted image user posted image user posted image
tudi jaz imam nekje spravljen blažev-slovenski slovar user posted image

(odgovor članu uškinamama)
  Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Koliko jezikov govorite?
10.6.2011 11:09:10   
Raho
Dokler ne slišite neke čudne mešanice med slovenščino in madžarščino, ki jo tolče naša tamala...

Ena izmed bolj originalnih: Mama, glej, ovček!user posted image


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Koliko jezikov govorite?
10.6.2011 11:30:58   
mateyka
eh, to je pri nas klasika - mami, look at that, en fisk! (slo, ang, swe) user posted image

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Koliko jezikov govorite?
10.6.2011 12:06:21   
Šarki
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

eh, to je pri nas klasika - mami, look at that, en fisk! (slo, ang, swe) user posted image


HA, HA, HAuser posted image user posted image user posted image user posted image  

_____________________________

They said we should all pay our tax with a smile. I tried- but they
wanted cash.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Koliko jezikov govorite?
10.6.2011 12:19:10   
Šarki
govorim angleško, bosansko-srbsko-hrvaščino, malo albanščine, razumem nekaj španščine, pa učila sem se nemščino, ampak jo bolj malo znam. besede še, pri stavkih se pa zatakne če je bolj komplicirano. učila bi se ruščine, pa mal se matram s španščino trenutno.

_____________________________

They said we should all pay our tax with a smile. I tried- but they
wanted cash.

(odgovor članu Šarki)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Koliko jezikov govorite?
10.6.2011 14:12:30   
ronja
Dobro in uradno potrjeno slovensko in angleško; pasivno razumem nemško, govorim pa bolj "po indijansko" - moji skloni in spoli so gotovo vsi narobe. Srbohrvaško razumem in govorim, vendar pa ju mešam, ker sem se pač učila mešanico. Včasih sem obvladala hrvaško in so vsi mislili,d a sem iz Zagreba. Zdaj pa je to znanje malo zarjavelo, si ne dopisujem več;). Te jezike sem se tudi učila v šoli, aja pa še eno leto francoščine, ampak se ne bi hvalila s tem, ne morem gledat fra. filma brez podnapisov.

Razumem in se vse zmenim, kar se pač moram tudi v španščini, ker je pač tak simpatičen jezik, da ti enostavno zleze pod kožo:). pa tudi z Italijani se da zmenit - samo oni niso preveč zahtevniuser posted image - se res potrudijo in vse razumejo - enkrat sem se 3 ure pogovarjala z enim Italijanom vse mogoče teme - od otrok, do religije, čeprav jaz ne govorim italijansko, on pa nobenega drugega jezika:). to dvoje sem sproti pobrala in mi zadošča za preživetje v takogovorečih državah, je pa daleč od tega, da bi te jezike res govorila.

Ne maram govorit, ne vem, mogoče zato, ker se bojim posmehovanja ali kritike.

TT, večinoma je ljudem všeč, če se potrudiš govorit v njihovem jeziku, pa če prav je bolj na "jaz iti tja pa prinesti ona zadeva". Dostikrat tudi ljudje ne pogruntajo, da nisi od tam, čeprav delaš napake - meni se to stalno dogaja: američani mislijo, da sem američanka, angleži, da sem angležinja, še na Kubi so mislili, da sem Kubanka (kljub po mojem nemogočim napakam), ex jugoslovani so navadno mislili, da sem iz Zagreba. Se mi zdi, da je fora v naglasu, ki ga hitro poberem, ne da bi se to sploh trudila. Je pa praktično, vedno so bolj prijazni, če mislijo, da si domorodec:). Tako da preverjeno: lahko govoriš zelo slabo, pa so ljudje čisto paf, ko jim poveš, da nisi od tam. ni mi sicer logično, ampak očitno tako je.

Je pa res, da je ful odvisno od motivacije: če moraš nekemu vojaku ali policaju razložit, zakaj si tam, pa da naj te spusti naprej, imaš pač veliko večjo motivacijo se potrudit, da te razume, kot pa če greš po en kruhek v štacuno, pa ti je dosti vseeno, če boš dobila makovko namesto žemljice;). jaz se jezika ravno ene 1000x hitreje naučim, če me vržeš v vodo in moram plavat. Če sem doma za knjigami, pa sem zelo podpovprečna, po moje. Edino angleščino sem se pa ok tako naučila:). Ampak je mamo res 8 let v šoli:).

mi pa je bosanscina carska, imajo ful turcizmov
Podpis, samo žal vseh turcizmov jaz ne razumem, mi je pa hud jezik:).

po mojem mnenju je potrebno relativno malo besednega zaklada, da se lahko solidno sporazumevas - ampak za to, da postekas finese, pa potrebujes kr konkretno znanje.

podpis.

ampak res, mene ti skandinavski jeziki niso nikoli vlekli, res izpadejo smesni
Še en podpis, meni se zdi, kot da si hočejo zlomit jezik - saj kaj it pa preostane drugega, če imaš v besedi s 5imi črkami 3 ali več samoglasnikov...

še vedno znam brati cirilico, s pisanjem pa je bolj križ

ja, to ti nekak ostane- prvič, ko po letih pogledaš, je vse čudno, potem pa se kar navadiš:).


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Koliko jezikov govorite?
10.6.2011 15:55:11   
mateyka
ubitačno user posted image
http://www.youtube.com/watch?v=csfHuFNlQgY&feature=related

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Koliko jezikov govorite?
10.6.2011 21:29:39   
Anonimen
poleg slovenscine obvladam se anglescino, ki je zdej ze moj drugi jezik. Drugace pa znam se aktivno nemsko, nizozemsko in cesko, pogovorno dansko in srbo-hrvasko, ucila sem se arabscine in latinscine, zmenim se v spanscini in italijanscini.

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Koliko jezikov govorite?
10.6.2011 22:07:52   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: bibasiba
poleg slovenscine obvladam se anglescino, ki je zdej ze moj drugi jezik. Drugace pa znam se aktivno nemsko, nizozemsko in cesko, pogovorno dansko in srbo-hrvasko, ucila sem se arabscine in latinscine, zmenim se v spanscini in italijanscini.


mislim, da lahko komot dobiš naziv poliglot user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   [Brisano sporočilo]
10.6.2011 22:12:14   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Koliko jezikov govorite?
10.6.2011 22:50:49   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
mislim, da lahko komot dobiš naziv poliglot user posted image


a si ti zadnje case mal obsedena s poligloti? user posted image


eh, moj mož bo to postal čez nekaj let, pa moram že zdaj vadit user posted image veš, mal moraš sledit temu, ko ti mož rine v kako specializacijo te sorte - bog ve kaj te potem lahko opravlja v tujem jeziku user posted image že tako sva mislila, da mava za "code language" pred tamalo angleščino, pa je ravno zadnjič prijavila da vse razume. tako da se morava zdaj oba enga druzga/novega naučit. zato da bova lahko v miru pred njo razpravljala o vzgojih tehnikah in kaj je bolj primerno (kakor veš se moraš drugače to menit izven ušnega dosega dotične(ga) krofka/ke). v glavnem - zelo praktično in učinkovito, če nimaš veliko časa ali če si pozabljiv, se vse sproti zmeniš, otroku pred nosom user posted image da ne govorim, da je otrok lahko s tem motiviran da se ga nauči user posted image

btw, sem zadnjič brala, da so delali neke raziskave in da aktivna večjezičnost kasneje zelo upočasni pojav demence in alzheimerjeve bolezni. bi blo fino najt kak link na to temo.. user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 10.6.2011 22:55:49 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Koliko jezikov govorite?
11.6.2011 2:05:16   
ronja
btw, sem zadnjič brala, da so delali neke raziskave in da aktivna večjezičnost kasneje zelo upočasni pojav demence in alzheimerjeve bolezni. bi blo fino najt kak link na to temo..

To so baje tudi za križanke ugotoviliuser posted image . Vsaka aktivnost z možgani upočasni njihovo propadanje, če poenostavimo;).


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Koliko jezikov govorite?
11.6.2011 9:32:23   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

btw, sem zadnjič brala, da so delali neke raziskave in da aktivna večjezičnost kasneje zelo upočasni pojav demence in alzheimerjeve bolezni. bi blo fino najt kak link na to temo..

To so baje tudi za križanke ugotoviliuser posted image . Vsaka aktivnost z možgani upočasni njihovo propadanje, če poenostavimo;).


seveda user posted image nekako pa vseeno mislim, da je ful težje šaltat med jeziki kot rešit križanko (če ni kaka obskurna) user posted image pri križanki jaz nisem na smrt zmatrana (jo imam ZA relaksacijo), če pa intenzivno prevajam back and forth (konsekutivno tolmačenje afaik) med mojimi družinskimi člani eno uro, sem pa ful zmatrana - nekak se mi zdi tolmačenje eno izmed bolj zahtevneših del, npr. veliko bolj kot prevajanje recimo (križanke so pa na "in my sleep" spisku v tem primeru).

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Koliko jezikov govorite?
12.6.2011 14:47:02   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: bibasiba
poleg slovenscine obvladam se anglescino, ki je zdej ze moj drugi jezik. Drugace pa znam se aktivno nemsko, nizozemsko in cesko, pogovorno dansko in srbo-hrvasko, ucila sem se arabscine in latinscine, zmenim se v spanscini in italijanscini.

Vau. Moj poklon.


_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Koliko jezikov govorite?
12.6.2011 14:56:11   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: nimanorwen

Ful zanimiva debatauser posted image  dobr govorim angleško in poljsko (ja, prou ste prebraleuser posted image ), malo manj nemško in češko, še malce manj pa rusko in švedsko ... po italjansk znam samo non capitouser posted image
Kje pa si se poljsko navlekla? user posted image

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu nimanorwen)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Koliko jezikov govorite?
12.6.2011 16:42:02   
Lianna
IZVIRNO SPOROČILO: nimanorwen

Ful zanimiva debatauser posted image  dobr govorim angleško in poljsko (ja, prou ste prebraleuser posted image ), malo manj nemško in češko, še malce manj pa rusko in švedsko ... po italjansk znam samo non capitouser posted image


Tudi jaz poleg angleščine še poljskouser posted image  Pa še kakšen jezik se bi našel v katerem se normalno zmenit, samo pisno pa malo pešauser posted image

(odgovor članu nimanorwen)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Koliko jezikov govorite?
12.6.2011 21:42:34   
KT
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
http://www.youtube.com/watch?v=s-mOy8VUEBk


a ne no! user posted image  LOL tvoj mozi na tole verjetno crkava od smeha, a? user posted image


ej, men je hilarious (kameloso, lol user posted image ) - sploh drugi link, tam na koncu še omeni, da čitajo jo pa lahko vsi skandinavci user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  Mateyka carica, kje jih najdeš?

Katere jezike znam? Angleščino, francoščino, italijanščino, španščino, ok, reda radi, hrvaščino, srbščino in turščino (ta še ni bila omenjena user posted image ) pasivno, ampak to je pa tud vse user posted image  , slovenščina peša (nujno potrebujem intenzivni tečaj postavljanja vejic in preglasov) ... a drugače štejem na prste, "čarunalniki" temaaaaa, kvantna fizika - kaj je že to? user posted image  


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?