"lekarna" za na morje (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


pravljica -> "lekarna" za na morje (18.8.2005 9:22:03)

jutri gremo :bravo:
kaj naj nabavim iz lekarne? predvsem za dojenčka me zanima...6 tednov?
aja, pa danes se je zbudil s polnim noskom...mu je sluz nagajala (3x jo je zbruhal) pa nisem znala pomagat...no, v nos sem mu špricnila fiziološko raztopino...kako bi to lahko ven spravla? s tisto pumpico gre? ali raje pustim da se samo sčisti (zdaj se očitno je, ampak kaj če bi bilo tako hudo, da ne bi mogel jest :zmeden: )
se že dajejo takšnim malim svečke proti vročini (če bi jo po kakšnem slučaju dobil na morju)?




cicido -> "lekarna" za na morje (18.8.2005 9:27:23)

Tudi mene je to zanimalo pa sem vprasala pediatrinjo. Svecke se dojenckom dajejo sele od tretjega meseca dalje. Ce dobi tvoj mali vrocino, ga moras ohlajati v vodi, ce res ne gre pa mu lahko das polovico svecke. Ampak ce je otrok dojen, je skoraj nemogoce, da dobi vrocino, razen ce ga pregrejes, kar pa pri teh temperaturah skoraj ni mogoce.:sloncek:




CUKRČEK -> "lekarna" za na morje (18.8.2005 9:32:42)

Naša je pa svečke dobila že pred tretjim mesecem:zmeden:




pravljica -> "lekarna" za na morje (18.8.2005 9:41:23)

o cicido hvala...potem je lahko problem samo še z noskom, drugega praktično nima kaj bit...pa še to mu lahko vlažen slan morski zrak koristi po moje
a je katera uporabljala to pumpico za nosek?




petric -> "lekarna" za na morje (18.8.2005 9:49:00)

Naš lubček je imel grozen nahod pri treh tednih. Nosek sva mu pucala s pumpico. Najprej s fiziološko, potem pa potegnila smrkljček oz. sluz s pumpico. Je kar šlo. Morala pa sva biti pozorna na to, da nisva potegnila tisto sluz, ki je vedno v nosku in tam mora biti. Poskusi, morda bo bolje...




pravljica -> "lekarna" za na morje (18.8.2005 10:04:45)

kako pa veš, da ne potegneš tiste sluzi :zmeden:




malika -> "lekarna" za na morje (18.8.2005 13:08:36)

Svečke, glukoza, kremica za sončenje, drugega ne rabiš nič.

za poln nosek pa pomaga tudi, če mu brizgneš malo tvojega mleka vanj.

Drugače pa ga jaz čistim s fiziološko in koščkom vate, vsako jutro oz. večer; takrat ko se pač rihtava




malika -> "lekarna" za na morje (18.8.2005 13:10:02)

Aja, pri pumpici pa moraš ful pazit, ker lahko potegneš sluznico in potem teče kri, tako da raje čisti s svaljkom iz vate. Dobiš tudi vse ven:bravo:




Stran: [1]