|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
18.8.2005 8:07:54   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   Duda-navadit otroka na njo ali ne?
18.8.2005 8:11:51   
Anonimen
Naš je star tri leta in pol, pa jo še vedno ima. Sicer zaradi nje (ali pa tudi ne, ni 100%) hodiva k logopedinji, vendar je le ta rekla: dudo stran, vendar če bo namesto dude začel sesati palec, dudo nazaj. Ker je palec veliko težje odvaditi, ker ga ima pač vedno pri sebi.

Ne vem, odloči se sama. Duda ima prednosti (tolažba, sesanje) pa morda tudi slabosti: nepravilen razvoj čeljusti in govora. Ampak če jo boš pravi čas vzela (pred tremi leti in pol :)- ) mislim, da ne bo težav.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
18.8.2005 8:18:01   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   Duda-navadit otroka na njo ali ne?
18.8.2005 8:19:08   
Anonimen
seveda jo majo. pomoje ma dudo 90 % otrok. kako se bomo pa odvajal bomo pa pol razmišlal. zdej pri 13. mescih še ne

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   Duda-navadit otroka na njo ali ne?
18.8.2005 8:25:23   
mika
Bubabaya, kaj je bolje da prebediš celo noč, se :duda:muči ker ne more spati ali da lepo spi in vleče dudo? Ti ji kar lep daj dudo, ko bo pa čas za odvajanje, jo bo pa pojedel kuža ali muca ali pa jo bo potreboval sosedov dojenček.

LP, Mika

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Duda-navadit otroka na njo ali ne?
18.8.2005 8:29:26   
Mina1
Naš prvi je imel Aventove dude točno 3 leta, pa ima zobke BP;), pa saj mi je šlo včasih na živce, ker nismo z odvajanjem nič uspeli. Sam se je odločil (v svoji glavici), da je ne bo več imel, ko sem šla rodit in od takrat je res nima.

Sedaj drugi piškotek stežka vleče dudico, na začetku dolgo ni imel razvitega tega sesalnega refleksa, jaz pa sem mu jo ponujala, kar mi je po eni strani žal, da sem ga sploh navajala nanjo. Sedaj se je navadil nanjo, čeprav še vedno ven iz ustk leti.

V glavnem, z dudiko se otroček pomiri in je načeloma zadovoljen in ne vem zakaj jo ne bi imel, če jo ima rad.

pa-pa Mina1:)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Duda-navadit otroka na njo ali ne?
18.8.2005 9:08:02   
babylove
Duda ni skodljiva, temvec koristna. S fizicnega vidika pomaga pri izstopu in oblikovanju spodnje celjusti, ki je pri vseh novorojenckih malo zamaknjena. S psihicnega vidika pomirja in daje obcutek varnosti, saj zadovoljuje prirojen sesalni refleks.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Duda-navadit otroka na njo ali ne?
18.8.2005 9:59:18   
Anonimen
JA, JA, JA, DUDA ja. Tibor je star 3 leta in pol, pa jo ima še vedno. Čez dan sicer samo včasih, ko postane zaspan in pa za v avto:), za spat pa itak. Vesela bodi, da jo hoče.
Aja, pa Tibor ima čisto v redu govor in zobe. Pa tudi če ne bi imel, se ne bi nič sekirala. Bolje pozneje aparat, če je treba, kot pa psihične traume. Itak je pa meni zobozdravnica rekla, da se potem, ko neha dudlat, zobki nazaj postavijo, če jih tudi prej duda malo porine naprej.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   Duda-navadit otroka na njo ali ne?
18.8.2005 10:21:58   
saratanja
Duda ja. Pri nas sploh ni bilo vprašanje, ker sem imela carski rez in so mu jo dali že v porodnišnici (čeprav se na glas o tem ne sme govoriti :zmeden:) Mi smo samo nadaljevali. Prvo leto jo je potreboval samo za spati. Sedaj pa jo ima precej več tudi čez dan. Potrebuje jo, po kakšnem hujšem padcu, da se potolaži. Trenutno smo pa tako in tako v fazi, da mora biti nekaj v ustih. Če to ni duda, pa so to razni kamenčki, smeti, vejice, zemlja ali pa njam slastni ogorki. Nič ne pomaga, da mu kar naprej vlečem iz rok in govorim, da je vse fuuuuj. Včasih se prav oddahnem, ko mu ustka zamašimo z dudo.

Se tolažim, da zobozdravniki delajo čudeže.

A ja, pa če nima dude pa itak škrta s tistimi svojimi šestimi zobki. Mi prav para možgane s tistim zvokom.


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Duda-navadit otroka na njo ali ne?
18.8.2005 11:22:59   
saša 73
Tudi naša jo je imela do tretjega leta.Sicer je na sistematskem zobozdravnica nekaj "žvekala"pa smo ji dudo vseeno pustili.
Z zobki ni čisto nič narobe,imeli pa smo mirne noči in dete je spalo,spalo...:duda:

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Duda-navadit otroka na njo ali ne?
18.8.2005 12:02:21   
Pia73
Če otrok nima potrebe po dudi jo itak ne sprejme. Če pa potrebo po sesanju tudi kadar se ne hrani ima, potem je neprimerno boljša duda, ker sesanja palca, ki ga v tem primeru vsekakor "najde" ga je še veliko težje odvadit. Naš prvi sin je imel dudo, pa je zobozdravnica pri dveh letih rekla, da bi jo bilo potrebno opustiti do treh let. No, moj mož se je odločil in dudo smo opustili kar tisti dan. Jo je odnesla lisica. Sedaj pa jo naš štiri tedne stari :duda: tudi veselo vleče.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Plenice po izbiri Sekcije medicinskih sest...
Pri izbiri izdelkov za najmlajše smo starši zelo pozorni, zato je bolje izbrati takšne, za katerimi stojijo strokovnjaki...
Meningokokna okužba najbolj ogroža otroke ...
Invazivne meningokokne okužbe so med najpogostejšimi vzroki za gnojno vnetje možganskih ovojnic ali meningokokni meningi...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?