Nezakonite fotokopije (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Kerensa* -> Nezakonite fotokopije (3.6.2011 9:42:38)

Pred nekaj dnevi je bil po medijih objavljen članek, da šole nezakonito fotokopirajo učbenike, delovne zvezke in podobno. To so tiste fotokopije, ki jih naši ičenci dobivajo kot delovne liste (za med poukom ali kot domačo nalogo). V članku je bilo zapisano, da šole tega ne bi smele početi - pa vseeno počnejo.

Jaz sem se pa že vprašala, zakaj mečemo takšne vsote za delovne zvezke, ki so potem, na koncu šolskega leta, napol prazni, istočasno mi pa Pubertetnik domov nosi nepregledno goro fotokopij? [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]

A je pri vas enako/podobno?




**Tinkara78** -> RE: Nezakonite fotokopije (3.6.2011 10:00:34)

Pri nas (1.razred) imamo edino kontrolne naloge posebej na listih. Vse delajo v delovnih zvezkih. Mislim, da jih je skupno 7 in napolnili so en 60 listni brezčrtni zvezek.




Tejči -> RE: Nezakonite fotokopije (3.6.2011 10:07:44)

Pri nas lepo rešujejo delovne zvezke. Fotokopije dobijo (zelo redko) v podaljšanem bivanju, pa še to so bolj kakšne pobarvanke ipd. Nasrali so nas samo z revijo Zmajček, ki smo jo "morali" naročit zato, da jo bodo otroci lahko reševali v podaljšanem bivanju, a je niso niti enkrat odprli. Doma pa tudi nimamo časa za Zmajčka, zato sem vse revije čez leto zbirala in gredo zraven na morje..tako, da ne bo ravno vstran vržen denar.




alda -> RE: Nezakonite fotokopije (3.6.2011 10:13:30)

Naš partizan v 1.raz. tudi popisal vse DZ, le kake dodatne vaje dobi na fotokopijah, medtem ko šjora , ki je v 8.razredu, pa pri enih predmetih imacelo razlago fotokopirano, tako da se ućiteljici ni potrebno posebej naprezat [sm=zmeden.gif]. Je pa letos za čuda dz za Slo tudi skoraj v celoti rešen, medtem ko pa pri zgod in tehniki in tehnologiji ne vem če vse skupaj 5-6str.
in potem kje je smisel, da jih moremo vsako leto kupit?[sm=zmeden.gif]




noranate -> RE: Nezakonite fotokopije (3.6.2011 10:57:30)

pri nas rešijo delovne zvezke do konca, dobimo pa vsak dan vsaj eno kopijo za domačo nalogo. ja, veš kako pravijo, ni ga čez muhte. Ni treba pripravljat nalog, ampak skopiraš in je. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




kaboname -> RE: Nezakonite fotokopije (3.6.2011 11:07:59)

IZVIRNO SPOROČILO: **Tinkara78**

Pri nas (1.razred) imamo edino kontrolne naloge posebej na listih. Vse delajo v delovnih zvezkih. Mislim, da jih je skupno 7 in napolnili so en 60 listni brezčrtni zvezek.


pri nas je enako, edino par kopij ima ko v podaljšanem bivanju barvajo pobarvanke[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




srki -> RE: Nezakonite fotokopije (3.6.2011 12:38:56)

Zelo malo fotokopij, razen kakšna pobarvanka. Moram pohvalit, da naši kar izpolnjujejo delovne zvezke-so zelo pridni.




ZARA -> RE: Nezakonite fotokopije (3.6.2011 12:46:52)

Pri nas so sicer DZ polni vsaj 90%, fotokopij pa tudi ne manjka.




malibauc -> RE: Nezakonite fotokopije (3.6.2011 15:13:54)

Moj prijatelj, ki je učitelj, je povedal, da je že lani ravnatelj od njih zahteval, da nekaj delovnih zvezkov 'ukinejo'. Na ?, kako pa naj vadijo in utrjujejo, je dobil odgovor:fotokopirajte.

[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




majch -> RE: Nezakonite fotokopije (3.6.2011 16:03:26)

Uporaba DZ je učiteljeva odločitev. Mirno lahko uporabi enga ali drugega, ali pač nobenega. Da ravnatelj nekaj takega zahteva, se mi zdi res grozno,  a žal zgleda resnično.  Učitelj menda sam najbolje ve, kaj rabi in česa ne. Da pa DZ nadomeščaš s kopijami je pa problem: finančen, avtorski, okoljski, logistični....v glavnem štala. In ja, bolje biti brez, če ga ne uporabljaš, za vaje pa moraš potem sam poskrbeti, ker se knjig resnično ne sme kopirati.




krfjolca -> RE: Nezakonite fotokopije (3.6.2011 16:51:46)

Pri meni imajo otroci rešenih vsaj 90 % DZja, pa kljub temu precej fotokopiram. Večinoma so to moji avtorski učni listi,
sem pa tja pa je tudi kaj iz drugega gradiva (predvsem za dodatni, dopolnilni pouk). Tako da si res ne predstavljam, da
bi nam ukinili delovne zvezke, ker potem bi se enostavno utapljali v fotokopijah, ali pa prepisovali ko nori (in ob tem izgubljali
dragoceni čas za utrjevanje).
Tudi v PBju, kjer sem začasno nekaj ur, videvam, da imajo otroci veliko fotokopij iz raznih gradiv, ampak tudi delovni zvezki so
večinoma rešeni. Tako da gre pač za utrjevanje že obravnavane snovi, le da je malo drugače obrnjeno, predstavljeno, zavito.




LEJLA -> RE: Nezakonite fotokopije (3.6.2011 20:33:39)

Imam občutek, da v nižjih razredilh pridno izpolnujejo DZ v višjih pa žal ne.
Pri nas v 1. razredu so rešili že skoraj vse. Nimajo pa DZ za SPO. Tako, da tam učiteljica sprinta cilje, otroci narišejo, doma pa malo o vsaki temi nasplošno podebatiramo.




nya_a -> RE: Nezakonite fotokopije (3.6.2011 20:39:40)


IZVIRNO SPOROČILO: LEJLA

Imam občutek, da v nižjih razredilh pridno izpolnujejo DZ v višjih pa žal ne.



sam to ni učiteljeva krivda, temveč krivda učenca in staršev - učenca, ker ima domačo nalogo in je ne reši, staršev pa, ker otroku zvezkov ne pregledajo
morda pa bi bilo fino, da povprašate kakšnega sošolca ali sošolko, koliko ima rešen dz, pa bo potem stvar bolj jasna




Stran: [1]