ločitev (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


katicka -> ločitev (30.5.2011 11:20:24)

moja prijateljica se bo ločila in bi rad samanapisala tožbo.me zanima če bi mi lahko katera pomagala kako se to napiše,ker se nama zdi škoda denarja za odvetnike če ji lahko pomagam in nekako sami napišema...




enkratna -> RE: ločitev (30.5.2011 17:04:16)

Sama sem te dni pisala eno vlogo za tožbo, zato si za začetek preberita tale priročnik "Kako do razveze zakonske zveze" (brezplačno).

Drugače pa, če bo kolegica sama pisala tožbo, je to po mojem mnenju smiselno le takrat, ko gre za sporazumno ločitev (torej se oba strinjata o tem, si ne bosta "nagajala") in nimata otrok. Že tako so ti pravdni postopki dolgotrajni, postopkovno trajajo - in  da se popolnoma sam zastopaš, brez kakršnih koli izkušenj in razumevanja Zakona o pravdnem postopku, je to kar izziv. Sodišče ti lahko namreč nepopolno vlogo celo zavrne, in nato še plačaš za to zavrnitev!

Pred vložitvijo vloge tožbe za ločitev (če ni otrok) morata najprej skleniti notarski sporazum o razdelitvi premoženja, to je potem priloga tožbi. Če so pa otroci zraven, je pa to še olala... in če ni sporazumno, je bolje, da se to ne gre sama!

Mi2 sva plačala (za sporazumno!) ločitev, brez otrok, 1.100€ odvetnici - zato da je spisala sporazum o razdelitvi premoženja, tožbo, bila na 1 obravnavi na sodišču.


Pa srečno!





water lily -> RE: ločitev (30.5.2011 17:27:29)

Če rabi za sporazum lahko pošljem. Ne rabiš nobenga odvetnika. Strošek je sam taksa pa notar(ti so pa itak zlatarji).
Tožba je pa cenejša (ne rabiš notarja). Mislim da se da vzorce na netu dobit.




suzolinka -> RE: ločitev (30.5.2011 21:39:40)

Če želi, ji jo jaz napišem. Samo podatke naj mi pošlje na zs. Ni nujno, da je sporazumno. Dovolj je, da predlaga stike, skrbništvo in znesek preživnine. Potem se že na sodišču menite okoli tega. Če se pa lahko sporazumeta, je dovolj da predlagata sodišču, da v nepravdnem postopku vajin dogovor potrdi.
V obeh primerih (če imata otroke) je treba iti še na pristojni CSD (ki da mnenje oz. potrdilo) in to skupaj s tožbo pošlješ na sodišče.
Potem dobita vabilo na mediacijo (ne velja za nepravdni postopek). Tam pa se potem skušajo dogovoriti. Če ne gre, gre naprej pred sodišče.





Daisy88 -> RE: ločitev (9.7.2014 17:13:00)


IZVIRNO SPOROČILO: water lily

Če rabi za sporazum lahko pošljem. Ne rabiš nobenga odvetnika. Strošek je sam taksa pa notar(ti so pa itak zlatarji).
Tožba je pa cenejša (ne rabiš notarja). Mislim da se da vzorce na netu dobit.


A bi lahko meni poslala samo osnutek kako je treba napisat? Ker sma se z mojim odlocila za sporazumno locitev,pa nama je sodiscu rekla da lhko sama napišema vlogo,ali pa odvetnik..S tem da vem da bi mi odvetnik ker mal vec zracunal :S




kokosh -> RE: ločitev (9.7.2014 23:45:51)

Verjetno potrebuješ tole
https://www.dropbox.com/s/7qw6d2goqr20423/Predlogzasporazumnorazvezo.pdf

Srečno [sm=smiley1.gif]




Paštetka -> RE: ločitev (10.7.2014 14:00:44)

Katicka, predlagam, da kolegica poišče ali BPP ali stopi na socialno ali na sodišče, da ji razložijo osnovne pojme.

In dokler imata vse na papirju oz. se oba strinjata glede skrbništva otrok in delitve premoženja, je ločitev en dva tri. Drugače boš pa v vsakem primeru rabila odvetnika. Razen, če si pripravljena zamahniti z roko, da vzame kar hoče. ;)

Lahko pa pokličeš v kakšno, ne ravno znano odvetniško pisarno in vprašaš za mnenje kaj moraš storiti. [sm=smiley1.gif]

V vsakem primeru je pa potrebno plačati sodno takso. Plača tisti, ki vloži predlog za ločitev.

Lahko si pa tudi s tem linkom pomagata. Ampak v primeru tožbe vama toplo predlagam, da vzameta odvetnika. Zakaj? Ker iz izkušnje vem, da se veliiiiikokrat zgodi, da stranki tako zakomplicirata na sodišču in iščeta odvetnika, ko sta že fajn zabresdi in so takrat stroški večji, kot, da bi vzeli odvetnika že na začetku.

Torej, če imata vse dogovorjeno vložiš predlog za razvezo, če nimata dogovorjeno oz. sta v sporu, vložiš tožbo:

http://www.pravozatelebane.com/druzinska-razmerja/partnerja/nevzdrznost-zakonske-zveze-edina-podlaga-za-locitev-razvezo.html




Stran: [1]