|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kmetija
28.5.2011 21:31:45   
marta82
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Tudi o tem razmišljam, kako svinjsko bi trpela, odrezana od civilizacije. Jaz zjutraj, poleg kave, potrebujem slušalke na ušesih in glasno glasbo. Kaj pa naj na Kmetiji - pojem? Od cigaret imam čisto prekajen glas, pa posluha tudi nimam nobenega. user posted image Pa mobitel - saj sem napol mrtva, če mi ga vzameš. No, ko mi vzameš pa Internet, potem mi pa res lahko kar luknjo skoplješ. In še kup vsega je, brez česar jaz... težko diham. user posted image

Morda boš pa po abstinenčni krizi in kakšnem diliriju ugotovila, da se da brez.user posted image

_____________________________

BE NICE!
I could be your boss someday.


(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Kmetija
28.5.2011 21:34:31   
Kerensa*
Evo - če bi bila zdajle tam, ne bi mogla gledat' fuzbala. Groza.

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   [Brisano sporočilo]
28.5.2011 22:30:30   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Kmetija
29.5.2011 7:13:55   
Ploha
IZVIRNO SPOROČILO: sonček33

Gobec in jajca pa imam, ja, ampak nekako dvomim, da je to dovolj.

To je bistvo.
meni je od vsega tega kul samo letošnja nagrada.


to še mene mika user posted image

(odgovor članu sonček33)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Kmetija
29.5.2011 8:06:28   
alda
Nisem vsega bralatako da le: teh oddaj ne gledam, ampak če boš pa ti noter, bom pa pa ziher vsaj finale user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Ploha)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Kmetija
29.5.2011 21:51:12   
november2010
jaz osebno se ne bi v take zadeve nikoli prijavila, nisem človek za to, bi se po mojem preveč obremenjevala z vsem, tebi pa želim srečno če se boš odločila za to.

_____________________________

www.petjenaporoki.si

FB http://www.facebook.com/porocnaglasba

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   [Brisano sporočilo]
30.5.2011 9:22:05   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Kmetija
30.5.2011 9:47:21   
Kerensa*
Že res, da sta obe oddaji reality-show-a, ampak za SIT potrebuješ talent, za Kmetijo pa niti pod razno ne. Ne da se mi it' nazaj brat', katera je že to napisala, ampak imela je prav - potrebuješ voljo, trmo, pripravljenost za učenje, za pomoč, znati moraš stisniti zobe (in še kaj), najmanj rahlo se ti mora fučkati za 3/4 sveta - in podobno. Z vsem naštetim pa na SIT nimaš kaj početi, se ti ne zdi?

Dolgčas? Nope, meni pa res ne. Se mi preveč dogaja v življenju.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   [Brisano sporočilo]
30.5.2011 10:01:00   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Kmetija
30.5.2011 10:40:30   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Poker face
Prijavila bi se samo zaradi glavne nagrade, drugače pa nimaš nobenega interesa oz. "talenta" za kmetijo. Razumljivo?

Popolnoma. user posted image
In to brez problema priznavam - saj česa drugega, kot je glavna nagrada, sploh ne vidim. Tiste obrabljene fraze a la "hotel sem preizkusiti samega sebe, koliko zmorem", so iz trte zvite v večini primerov. Jaz sem sebi v svojih 30-ih letih že zdavnaj dokazala, kaj, kdaj in koliko zmorem in za to res ne potrebujem neke kmetije ali Kmetije. Fizično delo me niti pod razno ne veseli in ga opravljam tako malo, kolikor se le da. Veselja v kidanju dreka ne vidim, prav tako tudi ne v jutru, ki se začne ob 5-ih ali prej, brez normalne kave, pa še mleko si moraš it' prej sam pomolsti v hlev, namesto, da bi ga vzel iz hladilnika. V glavnem - lahko bi naštevala v nedogled stvari, ki me odbijajo pri življenju na kmetih. Priznam, da sem pač razvajeno mestno dekle.
Imam pa rada naravo, to je pa tudi res. Pogled s hriba navzdol, na sončni vzhod ali zahod - to sem imela priložnost pred leti izkusiti na Dolenjskem. Vrata kopalnice so se mi odpirala na balkon (don't ask, zakaj je model tako gradil hišo - nimam pojma) in ko sem ležala v banji, sem imela fenomenalen razgled. Vonj pokošene trave mi je bil od nekdaj všeč (samo kosi naj nekdo drug, ne jaz), prav tako ležanje v trave in opazovanje oblakov. Senca pod drevesi, prijeten vetrič in ohlajen Union Orange... aaargh, mnjam. Sprehod po gozdu, nabiranje borovnic, obmetavanje s storži,... Najbližji sosed je tako daleč, da te ne sliši, pa četudi priklopiš zvočnike iz diskoteke.

In to so malenkosti (ali pa "malenkosti", kakor kdo želi), o katerih je vredno razmisliti.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Kmetija
30.5.2011 12:17:34   
jana
Tale nagrada je po moje bol kazen kot pa nagrada. Če dobiš nagrado plačaš dohodnino. Od tele kmetije, 12hektarjev nimaš nič razen dela.2ha travnikov ni niti za par ovc ali koz. ostalo pa naj bi bil gozd.DA si pa urediš kmački turizem ali pa kaj drugega pa rabiš še ogromno denarja in cel kup soglasij.  Ne vem ali je opremljena tudi s kakšnimi stroji,ali  se dela vse ročno?  Če si moraš nabaviti sam orodje pa tudi ni poceni. Lahko jo imaš za vikend, da bi imela kakšno korist od nje je pa premajhna in preveč na samem. Razen če jo uspeš prodat naprej. (moje mnenje.)

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Kmetija
30.5.2011 12:20:26   
Kerensa*
V primeru, da bi jaz dobila teh 12 hektarjev (pravijo, da s hišo in gospodarskim poslopjem), zagotovo ne bi postala kmetica.

O akontaciji dohodnine sem pa tudi že razmišljala, ja. Glede na to, da je bila dosedaj najvišja nagrada v reality showu 100.000€, predvidevam, da tudi tole ni vredno več (sploh glede na lokacijo in dotrajanost, ampak glede na to, da trenutno obnavljajo... ne vem) - koliko torej znaša ta akontacija?

(odgovor članu jana)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Kmetija
30.5.2011 13:55:12   
kalbo
Dušo, nisi ti za kmetijo, verjemi :) Ti si prej za v kak BB.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Kmetija
30.5.2011 14:12:41   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

V primeru, da bi jaz dobila teh 12 hektarjev (pravijo, da s hišo in gospodarskim poslopjem), zagotovo ne bi postala kmetica.

O akontaciji dohodnine sem pa tudi že razmišljala, ja. Glede na to, da je bila dosedaj najvišja nagrada v reality showu 100.000€, predvidevam, da tudi tole ni vredno več (sploh glede na lokacijo in dotrajanost, ampak glede na to, da trenutno obnavljajo... ne vem) - koliko torej znaša ta akontacija?



25 %

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Kmetija
30.5.2011 14:19:33   
Kerensa*
In kaj narediš, če jih nimaš? Popušiš nagrado, zaradi katere si se 3 mesece je*al na očeh cele Slovenije? 

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Kmetija
30.5.2011 14:56:57   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

In kaj narediš, če jih nimaš? Popušiš nagrado, zaradi katere si se 3 mesece je*al na očeh cele Slovenije? 


Kaj narediš, je tvoja stvar.....najprej pa si je potrebno prebrati vsa navodila in pravila, ki jih mora izdati organizator vsake nagradne igre.....in tam tudi piše, ali ti akontacijo dohodnine obračunajo in plačajo oni, ali pa jo plačaš sam.......

V vsakem primeru, pa ti gre bruto znesek osvojene nagrade v tvojo dohodninsko napoved.....in tudi, če ti organizator igre plača dohodnino, se ti kaj hitro zgodi, da boš na koncu leta še sam moral doplačati......npr. če imaš kot svoj edini vir dohodnine svojo plačo in si v najnižjem davčnem razredu na letni ravni, te znesek 100.000 EUR nagrade porine precej više.....in pristaneš v zadnjem razredu.......in doplačaš razliko, tudi če imaš že 25 % dohodnine plačane.......

< Sporočilo je popravil liliana -- 30.5.2011 14:57:38 >

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Kmetija
30.5.2011 16:08:16   
Kerensa*
In zakaj to, kdo plača akontacijo dohodnine, ni nikjer objavljeno?

Teh 25% je, če se ne motim, davek od iger na srečo, reality show pa ni igra na srečo. Je možno, da je zaradi tega kaj drugače?

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Kmetija
30.5.2011 16:29:57   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

In zakaj to, kdo plača akontacijo dohodnine, ni nikjer objavljeno?



To se pa pozanimaj....na Proplusu, so verjetno oni organizator.....nekje morajo imeti objavljeno......in mora biti jasno še preden podpišeš pogodbo, ker itak podpišeš, da se strinjaš z vsemi temi pravili.......

Teh 25% je, če se ne motim, davek od iger na srečo, reality show pa ni igra na srečo. Je možno, da je zaradi tega kaj drugače?


Pri igrah na srečo je davek 15 %.....pri nagradnih igrah pa je davek 25 %......in kmetija je nagradna igra in ne igra na srečo.......

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Kmetija
30.5.2011 16:37:48   
Kerensa*
Pogoji sodelovanja so objavljeni, a v njih nič ne piše o nagradi, prevzemu, dohodnini in podobnem.

Ampak recimo, hipotetično, da je davek res 25% in da ga mora res pred prevzemom plačati prejemnik nagrade. Teh 25% v tem primeru znaša 25.000€. Nič ne rečem - saj se splača kupiti hišo in gospodarsko poslopje z gozdom in travnikom na 12-ih hektarih na Štajerskem za ta denar, ampak - če si revež, potem teh 25.000€ nimaš, torej nagrade, ki si si jo pošteno prislužil, ne moreš prevzeti oz. dobiti.

Prav tako nič ne piše o prenosu nagrade na tretjo osebo.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Kmetija
30.5.2011 17:11:19   
*mashai*
Kako bi pa potem ti svojo nagrado, torej kmetijo, ob morebitni zmagi vnovčila? Mislim, ali imaš namen vse skupaj  prodati ali bi jo imela kot vikendico?
Glede na govorice, pa tudi ne dvomim v to da se je pop tv v zvezi s tem dobro zavaroval je prodaja nemogoča vsaj nekaj časa, ker naj bi na tej kmetiji potem bile še vsaj 3 sezone kmetije(pač takšne kot smo je bili navajeni sedaj). Torej je vsaj mesec ali dva ne vem kok dolg to traja, nisi upravičen do uporabe svojega posestva, ampak ti kr en neznan folk skače po njem. če nisi občutljiva okej.
Pa tudi najbrž so s tem povezani kakšni pogoji kako moreš skrbet ta čas za vse, pa resnično dvomim da se boš vsak petek (pač ob predvidevanju da imaš vikende frej) vozila iz lj v sevnico (dobra urca in pol) zato da boš (oz bosta z možem) kosila, obdelovala vrt, njivo, obrezovala sadna drevesa, čistila glavno poslopje, pa še da bi imela živino,...za kar potrebuješ kar nekaj znanja.u glavnem bolj si te predstavljam, da si si to zamislila kot kraj za sprosititev, kot pa "dodatno službo".
pa saj se mnogo stvari pa se mi ne da pisatuser posted image pač to sem vse pisala ob predvidevanju, da že zmagaš, pa najbrž tud pot do tja ne bo lahka, poskusit pa ni grehuser posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Kmetija
30.5.2011 17:14:08   
Kerensa*
Sevnica? Na POP-u pravijo, da je kmetija na Štajerskem.

(odgovor članu *mashai*)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Kmetija
30.5.2011 17:18:30   
Kerensa*
Sicer pa - ja, močno dvomim, da bi se za stalno preselila tja, tako, da bi verjetno res prišla v poštev kot vikendica. Vsaj, dokler je moje potomstvo mladoletno. Ko bi pa odrasla, bi se pa sama odločila, ali želita živeti tam ali ne. Kmečkega turizma se zagotovo ne bi šla - kot prvo me ne veseli, kot drugo pa nimam financ za investicijo. In četudi bi jih imela, bi prej naredila kaj drugega, kot pa to. Kaj konkretno, pa ne vem - še nisem tako daleč razmišljala.

Tega, da naj bi še 3 leta pustila, da se po 2 meseca snema oddaja na moji zemlji, pa prav tako nisem nikjer zasledila.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Kmetija
30.5.2011 17:19:38   
*mashai*
Saj sevnica je na štajerskem, Sava je meja. Čeprav se mnogi sevničani ne morejo odločit, al so dolenjci al štajerci, je uradno tako. No kmetija je v občini Sevnica, Sevnica sem napisala ker najbrž se tistih malih vasic med katerima je kmetija ne pozna. Ali je že sploh uradno znan kraj?user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Kmetija
30.5.2011 17:21:33   
Kerensa*
Uh, ja... no, Sevnica je zame na Dolenjskem. No, nevermind... ne, točne vasice še niso razkrili (vsaj jaz nisem zasledila podatka).

(odgovor članu *mashai*)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Kmetija
30.5.2011 17:33:53   
*mashai*
aja upsuser posted image Sem predvidevala, ker kakor naletimo na to temo, še že vsi pogovarjajo o tem kje bo, ravno jaz sem bila zadnji "bedak" v družbi, ker sem komaj prejšnji teden izvedelauser posted image . Pa folk je že nenormalno "navalil" si ogledovat to kmetijo, tako da sem mislila d je že javno.

no pa vseeno, verjamem,da bo oz je polno zank, in da zmaga ni ravno"sekira v med"

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?