konec šolskega leta - obdarovanje konec 1. triade (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


mojcaziga -> konec šolskega leta - obdarovanje konec 1. triade (25.5.2011 20:31:48)

No, hitro se bližamo koncu 3. razreda, ko hkrati zapuščamo za sabo tudi našo učiteljico.
Vsako leto so ji otroci ob koncu leta nesli kak šopek in ponavadi veliko bonbonjero, ki so jo itak pojedli skupaj zadnji dan.

Letos pa se starši pogovarjamo, da bi ji, kljub različnim mnenjem in pomislekom, vseeno nekaj podarili. In ja, vemo da je za svoje delo plačana in ne, jaz od svojih strank za prijaznost in opravljanje dela ne dobim darila na koncu,......

Se pravi, nismo v dilemi ali kaj dati ali ne, ampak kaj dati.

Hvaležna bom za vsak nasvet in predlog.

lp, mojca




Anonimen -> RE: konec šolskega leta - obdarovanje konec 1. triade (25.5.2011 20:35:24)

Odvisno kakšen tip človeka je.

Zna biti lepo, če otroci sami naredijo nekaj (ne vprašaj kaj [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]), da se jih tudi ona spominja, ampak..če bi meni to dali, mi ne bi bilo všeč, ker ne maram praholovcev.

Kaj pa vem, povejte ji kaj lepega.




Frodo Bisagin -> RE: konec šolskega leta - obdarovanje konec 1. triade (25.5.2011 20:55:06)

IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga

No, hitro se bližamo koncu 3. razreda, ko hkrati zapuščamo za sabo tudi našo učiteljico.
Vsako leto so ji otroci ob koncu leta nesli kak šopek in ponavadi veliko bonbonjero, ki so jo itak pojedli skupaj zadnji dan.

Letos pa se starši pogovarjamo, da bi ji, kljub različnim mnenjem in pomislekom, vseeno nekaj podarili. In ja, vemo da je za svoje delo plačana in ne, jaz od svojih strank za prijaznost in opravljanje dela ne dobim darila na koncu,......

Se pravi, nismo v dilemi ali kaj dati ali ne, ampak kaj dati.

Hvaležna bom za vsak nasvet in predlog.

lp, mojca



Hja no... glede na to, da ne sme prejeti darila v vrednosti nad 25 eur....

Fotoknjiga? 




darja.mark -> RE: konec šolskega leta - obdarovanje konec 1. triade (25.5.2011 21:59:42)

Kaj a ne smejo prejeti darila ki so vredna več kot 25 eur? Kaj se pa zgodi če vseeno dobijo kaj dražjega? Kdo pa to preverja, oziroma kako izvejo da je dobila nekaj takega? Letos imam malega prvo leto v vrtcu, pa je danes ena mami mi rekla, da bomo pač zbrali denar in nekaj kupili obema vzgojiteljicama. Mi je pa rekla da bi prispevali vsak po 10 eur. Se pravi, otrok je 14, to bo 140 eur. Čist preveč za dve? Al tut ona tega ne ve, al me je pa mal okrog prnesla, ker je pač rekla da naj dam njej denar da ona zbira. Hm,...res me zanima kako je s tem...




mojcaziga -> RE: konec šolskega leta - obdarovanje konec 1. triade (26.5.2011 8:09:32)

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga

No, hitro se bližamo koncu 3. razreda, ko hkrati zapuščamo za sabo tudi našo učiteljico.
Vsako leto so ji otroci ob koncu leta nesli kak šopek in ponavadi veliko bonbonjero, ki so jo itak pojedli skupaj zadnji dan.

Letos pa se starši pogovarjamo, da bi ji, kljub različnim mnenjem in pomislekom, vseeno nekaj podarili. In ja, vemo da je za svoje delo plačana in ne, jaz od svojih strank za prijaznost in opravljanje dela ne dobim darila na koncu,......

Se pravi, nismo v dilemi ali kaj dati ali ne, ampak kaj dati.

Hvaležna bom za vsak nasvet in predlog.

lp, mojca



Hja no... glede na to, da ne sme prejeti darila v vrednosti nad 25 eur....


Kdo bo vedel ali je več? dvomim, da bo sama govoril okrog, starši pa tudi ne. KOnec koncev pa ji ne nameravamo pripeljati avta na parkirišče, ampak nekaj, s čimer bi se ji zahvalili za resnično lepo skrb naših otrok.


Fotoknjiga? 


Ne, ker ima na vsakem izletu oziroma dogodku ona vlogo fotografa in nas na internetni strani šole zalaga s slikami in mislim, da ima teh slik že prek glave.

lp, mojca




mojcaziga -> RE: konec šolskega leta - obdarovanje konec 1. triade (26.5.2011 8:16:40)

IZVIRNO SPOROČILO: darja.mark

Kaj a ne smejo prejeti darila ki so vredna več kot 25 eur? Kaj se pa zgodi če vseeno dobijo kaj dražjega? Kdo pa to preverja, oziroma kako izvejo da je dobila nekaj takega? Letos imam malega prvo leto v vrtcu, pa je danes ena mami mi rekla, da bomo pač zbrali denar in nekaj kupili obema vzgojiteljicama. Mi je pa rekla da bi prispevali vsak po 10 eur. Se pravi, otrok je 14, to bo 140 eur. Čist preveč za dve? Al tut ona tega ne ve, al me je pa mal okrog prnesla, ker je pač rekla da naj dam njej denar da ona zbira. Hm,...res me zanima kako je s tem...



Če se ne motim, je povezano z davkom na prejeto darilo v kolikor presega zgornjo mejo.

Kaj se zgodi, če je darilo vredno več? Kdo pa ve, da v resnici je?

Če pa mamici iz vašega vrtca ne zaupaš, jo o njenih namenih povprašaj. Odvisno kaj bo kupila, Ker eni tako pretiravajo, da lahko hitro presežeš 70€ na osebo. Lani, ko smo mi prinesli en mali šopek, so določeno nosli šopke s kalijami in......., kar še zdaleč ni poceni.

Je pa tudi tako, da v našem razredu nas od 23ih prispeva samo 15, se pravi damo mi višji znesek kot če bi prispevali vsi. KOnc koncev pa na koncu ne moreš reči, tole pa vam podarja ta in ta otrok, ostale pa izpustiš. Saj niso otroci krivi.

lp




alda -> RE: konec šolskega leta - obdarovanje konec 1. triade (26.5.2011 8:17:04)

Smo ji podarili unikatni nakit/ hmm sem ga jaz naredila [sm=smiley1.gif]/ in Knjigo spominov, kjer je vsak otrok nekaj narisal in napisal učiteljici v spomin. Ja pa še rožice, ki so jih otroci sami nabrali!




mojcaziga -> RE: konec šolskega leta - obdarovanje konec 1. triade (26.5.2011 8:48:46)

U, hvala.

Nakit ima pa rada, ja. Jo večkrat vidim s kako dobro verižico, sploh v rjavi ali modro-turkizni barvi. Že od nekdaj.

lp, mojca




liliana -> RE: konec šolskega leta - obdarovanje konec 1. triade (26.5.2011 10:50:23)

IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga

Če se ne motim, je povezano z davkom na prejeto darilo v kolikor presega zgornjo mejo.

Kaj se zgodi, če je darilo vredno več? Kdo pa ve, da v resnici je?



Ni povezano z dohodnino.....predmet dohodnine so le darila, ki jih fizična oseba prejme od pravne osebe......

Gre se za uredbo o omejitvah in dolžnostih javnih uslužbencev pri sprejemanju daril....

In tako so darila zanemarljive vrednosti.....okrog 25 EUR.....ta lahko vsak javni uslužbenec brez problema sprejme.....

Potem so darila manjše vrednosti.....okrog 65 EUR je meja oz. okoli 125 EUR za vsa prejeta darila v enem letu....ta pa se morajo vpisati v evidenco prejetih daril......

Ker pa se pri darilih manjše vrednosti gre za to, da recimo mora učitelj oceniti vrednost darila, ki ga prejme, ga komot oceni kot darilo zanemarljive vrednosti in ga ne vpisuje v evidenco......





mojcaziga -> RE: konec šolskega leta - obdarovanje konec 1. triade (26.5.2011 13:13:10)

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga

Če se ne motim, je povezano z davkom na prejeto darilo v kolikor presega zgornjo mejo.

Kaj se zgodi, če je darilo vredno več? Kdo pa ve, da v resnici je?



Ni povezano z dohodnino.....predmet dohodnine so le darila, ki jih fizična oseba prejme od pravne osebe......

Gre se za uredbo o omejitvah in dolžnostih javnih uslužbencev pri sprejemanju daril...



Hvala, tega pa nisem vedela [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley9.gif[/image]

lp, mojca




Tejči -> RE: konec šolskega leta - obdarovanje konec 1. triade (26.5.2011 14:13:58)

Hm..če bo meni kdaj uspelo, da stopim v razred, bi bila najbolj vesela, če bi dobila kakšno masažo, morda kopel v dvoje...




t5t6 -> RE: konec šolskega leta - obdarovanje konec 1. triade (27.5.2011 10:47:34)

Vsako leto se več ali manj jaz ukvarjem z darili, letos bomo za 4. razred naredili knjigico, tako, da bo vsak otrok narisal rizbo in gor napisal eno misel za učiteljico, za naslovnio stran pa sem že spesnila pesem povezano z učiteljico, na temo čokolada (ta učiteljic vse leto skrbi, da otrokom ne pade cuker :), kupili pa ji bomo še knjigo s čokoladnimi recepti, tisto ki je v teki lepi darlni škatli in zraven malo lomljene čokolade.

Za 2. razred, pa bodo otroci naredili odtis rok in zraven napisali nekaj za učiteljico, iz tega bomo naredil knjigico, naslovno stran moram še skombinirat, za darilo pa sem mislila paket sladkarij iz čokoladnice.




titania -> RE: konec šolskega leta - obdarovanje konec 1. triade (27.5.2011 19:51:01)




IZVIRNO SPOROČILO: Tejči

Hm..če bo meni kdaj uspelo, da stopim v razred, bi bila najbolj vesela, če bi dobila kakšno masažo, morda kopel v dvoje...
 

Tejči, kaj si učiteljica? Razredni pouk?




Doll -> RE: konec šolskega leta - obdarovanje konec 1. triade (27.5.2011 20:03:50)

Dobila je bon v vrednosti  cca 80 e za merkur




Kerensa* -> RE: konec šolskega leta - obdarovanje konec 1. triade (28.5.2011 9:17:45)

Pri nas sicer ne gre za konec 1. triade, temveč za konec vrtčevskega obdobja (in ves čas isti dve vzgojiteljici) in prav tako smo se odločili, da se zbere po 10€ od vsakega starša (oz. mame in očeta skupaj), torej po 5€ za vsako vzgojiteljico in se jima kupi darilo (saj imam nekje dopis, kaj se jima bo kupilo, ampak trenutno mi je pa ušlo iz glave), istočasno pa bomo starši, v imenu otrok, naredili mini-album z bistvenimi dogodkiod vstopa v vrtec do zaključka, vse skupaj pa se bo potem zvezalo v večjo knjigo, tako, da bo nastal nekakšen generacijski year-book.

Kar se pa tiče omejitve vrednosti prejetega darila... ga ni zakona v Sloveniji, ki bi meni, kot fizični osebi, preprečil, da ženski, ki je 4 leta skrbela za mojega otroka, izven njenega delovnega časa, prav tako kot fizični osebi, kot zasebno darilo, podarim, karkoli želim.




kekec in mojca -> RE: konec šolskega leta - obdarovanje konec 1. triade (29.5.2011 11:23:49)

Kolikor sem slišala, je lastnik darila, namenjenega učiteljici ali vzgojiteljici in je vredno več ko 125 €, zavod in ne več učiteljica. 




Kerensa* -> RE: konec šolskega leta - obdarovanje konec 1. triade (29.5.2011 11:27:34)

Če ji ga uradno daš kot vzgojiteljici, ja.

Če ji ga pa daš neuradno, izven njenega delovnega časa in delovnih prostorov, ji ga pa daš kot fizični osebi, kjer ni omejitev in je lastnica izključno ona.




PinaNina -> RE: konec šolskega leta - obdarovanje konec 1. triade (29.5.2011 16:14:54)

Pri nas je dobila fotoalbum s slikami in risbami. To pomeni en od staršev, ki zna lepo pisati (kalio...grafija al kak se reče) je napisal na eno stran ime in priimek otroka. Drugo stran je pustil prazno. Tako je na levo stran lista nalepil otrok eno svojo sliko, ki mu je všeč. Na drugo stran pa je narisal eno slikico za učiteljico. Zraven pa 2 bona za let z balonom. Da je lahko mož šel zraven, pa ne vem točno zakaj že ? Je že bil dober razlog.




Stran: [1]