Blagovne znamke (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


malibauc -> Blagovne znamke (21.5.2011 12:25:27)

A se katera spozna na to?   V čem je fora, da je  npr. maslo Ljubljanskih mlekarn toliko dražje od Mercatorjeve znamke, pa ga delajo v Ljubljanskih mlekarnah? 
V reklami, embalaži,... ali je toliko manj kvalitetno?

P.S.: Se opravičujem, če je taka tema že bila[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image].




pravljica -> RE: Blagovne znamke (21.5.2011 12:31:37)

sigurno maslo ni isto kot njihovo...mercator npr. točno določi, kaj in koliko, samo delajo ga oni, pač po naročilu [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




titania -> RE: Blagovne znamke (21.5.2011 21:06:55)

Prav za maslo (jst sicer ne vem, ker ga ne jem) moja mami pravi, da je mercatorjevo dosit slabše, ker se ga ne da tako lepo mazat 8rezat) ker se lomi... Js sm mnenja, da če ga daš prav cajt iz hladilnika je čist ok.
drugač pa so meni vsi mercatorjevi mlečni izdelki čist ok, pa fuuul dobri :) svaka jim čast :)




sunny24 -> RE: Blagovne znamke (21.5.2011 22:48:24)

Nam je profesor na faxu, ki je drugače tudi degustator (al kako se temu reče[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image])za izdelke kateri so primerni za na trg, rekel to:

"Zastopim, da ste študentje in da nimate veliko denarja, ampak vas prosim, ne kupovat hrane blagovnih znamk, ker so tik nad mejo užitnosti"

No, jst se tega držim in teh izdelkov ne kupujem, razen kar se tiče ne-hrane.




TomTaylor -> RE: Blagovne znamke (21.5.2011 23:23:13)

IZVIRNO SPOROČILO: sunny24

Nam je profesor na faxu, ki je drugače tudi degustator (al kako se temu reče[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] )za izdelke kateri so primerni za na trg, rekel to:

"Zastopim, da ste študentje in da nimate veliko denarja, ampak vas prosim, ne kupovat hrane blagovnih znamk, ker so tik nad mejo užitnosti"

No, jst se tega držim in teh izdelkov ne kupujem, razen kar se tiče ne-hrane.




Ja, tudi meni se zdi, da je ta roba narejena iz glih mejčkn nad "za v smeti"  sestavin, torej tistih, ki bi jih sicer morali zavreči. Ampak kolikor sem jz "sprobala" so izdelki "Mercator" precej boljši kot naprimer Mercatorjev Generik, je pa slednji definitvno boljši kot pa Šparov Budget. Nisem si pa še na jasnem iz kakšnih sestavin proizvajajo diskontne prodajalne kot so Hofer, Eurospin, Lidl,...
Ampak po drugi strani pa spet ... raje kupim Generik 100% jabolčni sok iz napol gnijočih jabolk kot pa Rauch-ov jabolčni sok s sumljivimi dodatki....Tko da, mal je treba deklaracije prebrat, malo premislit, malo pretehtat,....če pa finance niso ovira je pa itak najboljši sok iz sveže stisnjenih domačih bio/eko (whatever neškropljenih) jabolk.




arabela* -> RE: Blagovne znamke (21.5.2011 23:34:40)


IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor



Ja, tudi meni se zdi, da je ta roba narejena iz glih mejčkn nad "za v smeti"  sestavin, torej tistih, ki bi jih sicer morali zavreči.




lari fari...
vse je samo tržna poteza, konkurece, prepričati kupce da je stvar boljša ali slabša. Vse je samo v denarju. Kakovost je nekje enaka, vsekakor pa je pri prodaji najvažnejše pač prepričati kupca v "najboljše".[sm=smiley1.gif]




arabela* -> RE: Blagovne znamke (21.5.2011 23:36:33)


IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor
raje kupim Generik 100% jabolčni sok iz napol gnijočih jabolk




polovica kupcev tako razmišlja ja...žal...ker sploh ne vedo kaj so generiki[sm=smiley1.gif]




arabela* -> RE: Blagovne znamke (21.5.2011 23:37:58)


IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

najboljši sok iz sveže stisnjenih domačih bio/eko (whatever neškropljenih) jabolk.




bio/eko...spet nateg...kolk še je resnice v tem...ve samo "prodajalec"[sm=smiley1.gif]




witch -> RE: Blagovne znamke (22.5.2011 7:51:33)

No, pri mleku in mlečnih izdelkih je tako. Sorodnik dela v mlekarnah... Mleko ali kaj koli že ko na embalaži piše Ljubljanske mlekarne ali katere druge, je to mleko slovensko (koliko ga pač je seveda, dobro je pregledano in je bolj kakovostno), mleko rgovske znamke npr. merkator, spar, prav tako polni ljubljanske mlekarne ali katere druge slovenske, tukaj pa mleko ni slovensko. Je pripeljano iz držav eu. To pa pomeni da je mleko slabše, ker boljše mleko porabijo doma.

Pri eko/bio pa tudi pri navadnih izdelkih se navadite brati deklaracije. Pa vsak eko/bio izdelek ima certifikat. Preberite ga.
Je pa najboljše domače [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] iz domačega vrta in hleva [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Felicita -> RE: Blagovne znamke (22.5.2011 7:54:00)

te znamke v slo je zlo različno oz. odvisno kakšne zmožnosti ma tovarna. v LM recimo vse mleko ki ga dobijo zlijejo v eno veliko cisterno in ga nič ne ločujejo na 'slabo' in 'dobro' - tudi polnilnih linij nimajo tolko, da bi lahko eno samo blagovni(m) znamki(am) posvetil. drugi, ki imajo zmožnosti pa verjamem da 'ločujejo' (kot so včasih govoril, je droga delala mercatorjev čaj tako, da so pometli kar je po koncu dneva s tekočega traka padlo na tla in nafilali v vrečke).

kar me pri znamkah resnično moti je to, da a) se jih večina sploh ne dela več v sloveniji (jih delajo na madžarskem, slovaškem, hrvaški,...) in b) tiste ki se delajo v slo, trgovci dobavitelje prov nagravžno stiskajo za vrat v smislu 'če nam ne boste prodali litra mleka za našo blagovno znamko po 20 centov (čeprov ga mlekarna npr odkupuje po 30 centov), potem ne bomo pustili prodaje vaše blagovne znamke v naši trgovini'. Zdej si pa predstavljejte, kaj pomeni če recimo neke LM zgubijo komplet Mercator... lahk kr zaprejo tovarno pa voljno.




mamamajča -> RE: Blagovne znamke (22.5.2011 7:55:31)

Ne vem sicer, kako je s tem, kupim kdaj kaj mercaorjevega ipd., ampak nikoli več ne kupim izdelka S- budget, ker tole je pa res malo nad tistim za v smeti.




TomTaylor -> RE: Blagovne znamke (22.5.2011 8:33:07)

IZVIRNO SPOROČILO: Saraya


IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor



Ja, tudi meni se zdi, da je ta roba narejena iz glih mejčkn nad "za v smeti"  sestavin, torej tistih, ki bi jih sicer morali zavreči.




lari fari...
vse je samo tržna poteza, konkurece, prepričati kupce da je stvar boljša ali slabša. Vse je samo v denarju. Kakovost je nekje enaka, vsekakor pa je pri prodaji najvažnejše pač prepričati kupca v "najboljše".[sm=smiley1.gif]


nekje, tam-tam, približno enako...ni kot popoploma enako. Strinjam se, da je proizvodnja generičnih izdelkov povezana z denarjem, kakopak. Ampak ne v korist potrošnika, definitivno ne. Teorija generičnih (in Budget) izdelkov ki jo tako veselo propagirajo je zame osebno eno veliko zavajanje potrošnikov. En velik nateg zavit v poceni embalažo (pa tukaj se potem človek spet lahko vpraša, kaj vsebuje ta poceni embalaža).....Whatever...

Pa pustimo embalažo, recimo - kupi maslo od Mu, maslo znamke Mercator in maslo Generik. In primerjaj. Masli Mu in maslo Mercator sta, če povzamem tvoje besede - "nekje enaka" (pa vsekakor nista enaka), Masli Mu in Generik pa sta kot dan in noč. Res je, da vseh izdelkov ne poznam, ne morem trditi za vse proizvode, ampak za tiste, ki sem jih med sabo primerjala, me ne bo nobeden prepričal v nasprotno.

Ne trdim, da ne kupujem generičnih izdelkov (razen S-Budgeta, tega pa res nikoli več ne), seveda jih - recimo za kkšne večje rojstne dneve, piknike vzamem generik jabolčni/pomaranči sok pa smo še vsi živi in nam nič ne fali, ampak vsak dan ga pa ne bi pila.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




TomTaylor -> RE: Blagovne znamke (22.5.2011 8:45:36)

IZVIRNO SPOROČILO: mamamajča

Ne vem sicer, kako je s tem, kupim kdaj kaj mercaorjevega ipd., ampak nikoli več ne kupim izdelka S- budget, ker tole je pa res malo nad tistim za v smeti.


jz se iskreno niti ne spomnim kaj konkretno sem kupila, ampak vem, da je šlo direkt v smeti, ker je bilo pokvarjeno kljub veljavnem datumu. In sem bila tako jezna, še najbolj zaradi tega, ker vem, da si veliko ljudi ne more privoščiti kaj več kot pa ravno tole Budget hrano.




TomTaylor -> RE: Blagovne znamke (22.5.2011 8:55:28)

IZVIRNO SPOROČILO: Saraya


IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

najboljši sok iz sveže stisnjenih domačih bio/eko (whatever neškropljenih) jabolk.




bio/eko...spet nateg...kolk še je resnice v tem...ve samo "prodajalec"[sm=smiley1.gif]



V bistvu sem imela v mislih domača bio/eko jabolka...čeprav izpostavit sem pa želela čisto nekaj drugega[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

Nateg je samo tolk, kolikor se pustiš nategnit - če ne prebereš deklaracije, če ne preveriš certifikata in če ne pogledaš sadja. Se pa strinjam, ja, da izkoriščajo tole bio/eko na vsakem vogalu. Ja in nategujejo. Tako kot z generiki.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




liliana -> RE: Blagovne znamke (22.5.2011 9:04:38)

trgovci dobavitelje prov nagravžno stiskajo za vrat v smislu 'če nam ne boste prodali litra mleka za našo blagovno znamko po 20 centov (čeprov ga mlekarna npr odkupuje po 30 centov), potem ne bomo pustili prodaje vaše blagovne znamke v naši trgovini'. Zdej si pa predstavljejte, kaj pomeni če recimo neke LM zgubijo komplet Mercator... lahk kr zaprejo tovarno pa voljno.


Točno to.....v tem je vsa razlika.......in Mercatorjevo znamko delajo Ljubljanske mlekarne.....Sparovo pa Pomurske mlekarne........in trgovec stisne proizvajalca za vrat......proizvajalec pa zadrugo oz. kmeta.......

Da bi pa bilo mleko teh znamk kaj slabše kvalitete pa ni res.....sicer pa tudi za mleko, ki ni znamke Mercator ali Spar nikoli ne veš, če je v njem mleko slovenskih krav......k nam vozijo madžarsko mleko, naši kmetje ga prodajajo v Italijo......pač EU......




mamamajča -> RE: Blagovne znamke (22.5.2011 9:10:57)

Ko smo že pri mleku- kaj kupujete?
Kadarkoli si vlijem sparovo mleko v kavo, mi na vrhu plavajo neki majhni skupki nečesa, fuj[sm=smiley11.gif]
Tudi, če je bilo mleko sveže odprto. Koliko me to razjezi.

TomTaylor- pri nas je bil to breskov kompot.




alda -> RE: Blagovne znamke (22.5.2011 9:40:51)

Iz prve-prijateljeve roke: npr: **** firma reče če nam naredite sok za 20cent, ga vzamemo in ker so te količine ogromne se naročilo splača sprejet,
Da pa ima firma dobiček da največ tistega v proizvod kaj je zastonj oz najbolj poceni sestavina, da se jim prinese zadovoljiv dobiček in to je konkretno pri sokovih: voda, sladkor in umetna aroma.
Zato so sokovi blagovnih znamk sama barva in sladkor torej za nič!
Za ostale proivode pa ne vem, domnevam pa da so procedure eenake oz.podobne!




kristinaj -> RE: Blagovne znamke (23.5.2011 10:18:44)

to je tako... pride merkatorjevec v ljubljanske mlekarne in hoče maslo za 0,5 eura, da ga bo prodajal kot merkatorjevo maslo...

če maslo lm stane 1 eur, morajo lm nekje prišparat, da naredijo maslo za 0,5eur in posledica je slabša kvaliteta....

ali pa naprimer salamo... namesto 10 eur za kg, reče merkatorjevec naredi mi salamo za 5 eur.. ne smem si predstavljat kej dajo not da jo naredijo tako poceni ...

jaz trgovskih znamk ne kupujem.. mogoče kakšne serviete pa še te so za en ku... , ker se mi pomfri gor prime.... važno mi je kaj dam v usta... enkrat sem probala jagodni sok fructalov in jagodni sok merkatorja.... blek škifo zanič.. niti približek ni bil fructalovemu...





alda -> RE: Blagovne znamke (23.5.2011 10:20:32)

Fructal je zakon!!




Stran: [1]