zaprtost - kaj razen sladkih kamilic? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


PC Baby -> zaprtost - kaj razen sladkih kamilic? (18.5.2011 20:33:08)

Naša trimesečnica že četrti dan ni nič kakala. Je samo dojena, tako, da naj bi bilo to normalno, ampak sem ji zjutraj vseeno dala ful sladek baby čaj (1 jušna žlica sladkorja na deci čaja), ampak ni nič pomagalo. A kira ve za še kakšno varianto?




Doll -> RE: zaprtost - kaj razen sladkih kamilic? (18.5.2011 20:51:52)

Saj tudi je normalno,če nima drugih težav.Drugače se pa v lekarni dobi  sirup




Medea10 -> RE: zaprtost - kaj razen sladkih kamilic? (18.5.2011 21:01:00)

Čaj iz kumine in janeža malo sladkan je nam pomagal. Pa kuminov sirup. Potem pa še "telovadba" Primi otročka za nogice (v gležnjih) in kolena potiskaj proti trebuščku. Ali pa "vozi kolo". To je blo nam ZELO v pomoč, ko je bla "suša". [sm=smiley36.gif]




kristinaj -> RE: zaprtost - kaj razen sladkih kamilic? (19.5.2011 8:32:22)

poskusi suhe slive skuhat in ji daj za piti sok.. sicer je pa za p normalno da ne kakajo tudi po teden dni... meni pa ne... poskusi majhen košček masla cca pol svečke ji dat v ritko....




Bojana 29 -> RE: zaprtost - kaj razen sladkih kamilic? (19.5.2011 8:56:54)

Moja oba otroka so in še vedno kamilice zapirajo (ne glede na to ali so sladkane ali ne). Svetovala bi ti, točno tako kot je napislala Medea10 - tudi nam je telovadba zelo pomagala in pa rahla masaža trebuščka.




honey -> RE: zaprtost - kaj razen sladkih kamilic? (19.5.2011 10:00:13)

Kumina naj bi zapirala - jaz sem jo našemu kuhala, ko je imel krče, skupaj z janežem. Ta naj bi odpiral. Tako da zdaj mu kuham samo še janež in je o.k.




andrejkica -> RE: zaprtost - kaj razen sladkih kamilic? (19.5.2011 10:34:11)

Moja 4 mesečna punčka tudi ne kaka. Do enega meseca je kakala večkrat na dan potem pa se je ustavilo.
Sem ji dala sladko kamilico, pa je cel dan tulila, ker jo je zvijalo. Potem sem dala glicerinske svečke (mi je rekla pediatrinja, da se ne bo nič navadila, ker to ni odvajalo). Sem delala paniko brez potrebe.
Potem sem jo pa pustila, da kaka kadar hoče in je kakala tudi enkrat na sedem dni (normalno - ni bilo trdo). Še sedaj mi tudi po pet dni ne kaka, vendar jo pustim, ker enostavno nima kaj za pokakat prej. Z dojenjem je res tako, da ni dosti odpada.
Če jo vidiš, da je živahna, vesela, da ne joka in se zvija je moje mnenje, da počakaj.
Mene je blo tudi strah kaj je zdej to, še posebno, ko je prdkala in je ful smrdelo. Tako, da te razumem.
Če pa si res negotova pokliči pa zdravnico.






PC Baby -> RE: zaprtost - kaj razen sladkih kamilic? (19.5.2011 20:17:19)

Hvala za vaše odgovore.
Danes sem ji dala še sladkane kamilice (preden sem prebrala, da lahko zapirajo...) in še vedno nič.

Bom počakala do ponedeljka pa če še ne bo nič, bova verjetno šli do P.




Paštetka -> RE: zaprtost - kaj razen sladkih kamilic? (19.5.2011 20:32:55)

Dojeni otrok ne kaka tudi po 7 dni in se smatra za normalno, če nima drugih težav. Drugače mpa kamilice samo malo oplahneš v vodi. Torej največ minuto oz. Niti to ne jih pustiš noter. Lahko pa daš tudi 4 velike žlice cukra. Ena je premalo. V glavnem kamilice ne smejo biti dolgo v vodi.kamilice lahko zapirajo, če so predolgo v vodi.




Stran: [1]