KLOP, nasveti (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Micy -> KLOP, nasveti (18.5.2011 20:17:47)

HOJLA PUNCE

Rabim kakšen nasvet.
Namreč moja pikica je danes prišla s kmetije oz. tri dnevnega tabora, ki se ga je udeležila z vrtcem in s seboj domo prinesla KLOPAAAAA.

Pred petnajstimi minutami sem ji ga po kopanju našla za ušeskom, z nobeno stvarjo ga nisem mazala, samo vrtela sem ga tok časa da je odstopil.

S čim lahko zdaj namažem, ali naj sploh namažem s čim, ali naj zdaj pač samo pazim in opazujem.

Hvaležna bom za vse nasvete.

Hvala




*pepelka* -> RE: KLOP, nasveti (18.5.2011 20:32:42)

Nujno ni mazati z ničemer, razen, če mogočoe razkužiš samo mesto, kjer je bil klop. Potem pa le dobro opazuj, če se ji bo pojavil kak kolobar. Če bi prišlo do tega, pa k zdravniku, da dobi sumamed




Janya -> RE: KLOP, nasveti (18.5.2011 20:59:46)

Pa res temeljito glej, ker je za ušekom teško kolobar vidt, mi smo ga opazili šele, ko je šel čez liček...še posebej bodi pozorna če ti izgine sled kjer je bil klop, potem pa se spet pojavi rdečina na tem mestu




Micy -> RE: KLOP, nasveti (19.5.2011 8:43:08)

Hvala punci




melanija -> RE: KLOP, nasveti (19.5.2011 8:46:32)

Že največjo napako si naredila, ko si ga vrtela, s tem si pospešila njegovo izločanje sline v telo tvoje pupike. Tega se nikoli ne počne, se ga prime in potegne ven, najenostavneje z pinceto.
KOt so ti punce svetovale, glej če bo kakšen kolobar nastal in pa seveda če pride do vročine, bolečin v rokah, nogah, glava - vse to lahko kaže na klopni meningitis. Najboljše proti temu pa je itak cepljenje.




Micy -> RE: KLOP, nasveti (19.5.2011 8:57:25)

Ma to je že tok enih stvari,[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley19.gif[/image] da človek več ne ve kako bi ga odstranil, nekaj sem brala na internetu, kjer pa piše da ga z krožnimi gibi najlažje odstraniš oz. odstopi.

Bom opazovala hvala še enkrat.




koala -> RE: KLOP, nasveti (19.5.2011 8:57:35)

IZVIRNO SPOROČILO: melanija

Že največjo napako si naredila, ko si ga vrtela, s tem si pospešila njegovo izločanje sline v telo tvoje pupike. Tega se nikoli ne počne, se ga prime in potegne ven, najenostavneje z pinceto.
KOt so ti punce svetovale, glej če bo kakšen kolobar nastal in pa seveda če pride do vročine, bolečin v rokah, nogah, glava - vse to lahko kaže na klopni meningitis. Najboljše proti temu pa je itak cepljenje.



Velio napako bi naredila če bi klopa mazala s čim.. Kako pravilno odstraniti klopa je 1001 nasvet, recimo na kleščih ki so namenjene odstranjevanju klopa (sicer kupljena za psa) je označena smer rotacije ki naj bi olajšala izpuljenje klopa.
Mica samo dobro opazuj pupo še naslednje tri tedne.




Anonimen -> RE: KLOP, nasveti (19.5.2011 9:07:13)

Nič nisi naredila narobe, zdaj res opazuj, pa ne samo za ušeskom, po celem telesu, ker s eizpuščaj lahko pojavi tudi drugje, lahko pa se celo ne pojavi - če govorimo o boreliozi.


Pri morebitni okužbi s klopnim meningoencefalitisom so znaki podobni kot pri gripi, otrdel vrat, močan glavobol, visoka vročina, pojavi pa se mislim da okoli 10 dni po ugrizu klopa in ima dve fazi. Tp je pa virusna okužba.
Torej, če bi imela v enem do treh tednih znake viroze, bi jo jaz peljala k zdravniku, just in case.




TomTaylor -> RE: KLOP, nasveti (19.5.2011 9:15:28)

IZVIRNO SPOROČILO: melanija

Že največjo napako si naredila, ko si ga vrtela, s tem si pospešila njegovo izločanje sline v telo tvoje pupike. Tega se nikoli ne počne, se ga prime in potegne ven, najenostavneje z pinceto.
KOt so ti punce svetovale, glej če bo kakšen kolobar nastal in pa seveda če pride do vročine, bolečin v rokah, nogah, glava - vse to lahko kaže na klopni meningitis. Najboljše proti temu pa je itak cepljenje.



tako je nam lani svetovala pediatrinja, ko je imela klopa naša, takrat devetmesečnica. HB ni bilo nič, bila sem pa čist posrana...Tavelika je pa imela čez poletje kar 4 klope (kljub ustrezni zaščiti) pa je tut HB do letos vse okej. Upam, da ne udari bolezen ven šele čez leta[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]

...sicer sem pa sama že imela klopov uhuhu...(veliko hodim po gozdu že od malega)...pa nikoli ni bilo take panike okoli tega, ampak zdej sem pa tako prestrašena, da sploh ne upam po travnikih in gozdovih hodit z otroki...meni je pa to tak užitek...




Aja1 -> RE: KLOP, nasveti (19.5.2011 9:37:56)

Jaz sem včeraj tudi pri naši našla klopa. Sem ga odstranila s pinceto, zdaj pa upam, da bo vse ok. Me je še posebno strah, ker imam s klopi kar slabe izkušnje. V nosečnosti sem imela boreliozo.

Držim pesti, da bo pri vas in pri nas vse ok.




Doll -> RE: KLOP, nasveti (19.5.2011 11:20:25)

Čisto vseeno kako ga odstraniš. Če je bil klop okužen je otroka že okužil  ne glede na to kako ga odstraniš




sazi -> RE: KLOP, nasveti (19.5.2011 12:01:54)

IZVIRNO SPOROČILO: Doll

Čisto vseeno kako ga odstraniš. Če je bil klop okužen je otroka že okužil  ne glede na to kako ga odstraniš


Tole pa ne bo držalo. Npr. borelija biva v prebavilih klopa. Ko se klop prisesa in začne piti kri, traja nekaj ur (menda vsekakor več kot 4 lahko pa tudi do 8 ali 12 - ne spomnim se točno), da borelija iz njegovih prebavil zakroži po telesu in pride do ust in s tem do sline- Šele takrat se borelija začne izločati v človeka. Tako da te lahko ugrizne okužen klop, pa ne zboliš.

Zato JE pomembno, kako se ga odstrani, da se ne pospešuje izločanja sline in s tem povea možnost okužbe.

Klopa je najbolje potegniti ven s pinceto - kakršnoliko mazanje in vrtenje pobvečuje možnost okužbe.




kristinaj -> RE: KLOP, nasveti (19.5.2011 12:18:34)

pazi ker se kolobar lahko pojavi cel mesec po odkritju klopa in lahko ne ravno na tistem mestu kjer je bil klop....




TomTaylor -> RE: KLOP, nasveti (19.5.2011 12:39:33)

IZVIRNO SPOROČILO: kristinaj

pazi ker se kolobar lahko pojavi cel mesec po odkritju klopa in lahko ne ravno na tistem mestu kjer je bil klop....


točno, ja, lahko se pojavi kjerkoli na telesu, ne nujno na mestu ugriza. V koledar si pa zapiši kdaj je imela klopa, zaradi lažjega diagnosticiranja če se bo razvila kakšna bolezen.




Češnja -> RE: KLOP, nasveti (19.5.2011 13:14:26)

Aja1, praviš, da si imela boreliozo v nosečnosti; napiši prosim, kako so te zdravili, ali si bila hospitalizirana in koliko mesecev si bila noseča, ko si zbolela. Hvala in lp.




Aja1 -> RE: KLOP, nasveti (19.5.2011 20:58:50)

IZVIRNO SPOROČILO: Češnja

Aja1, praviš, da si imela boreliozo v nosečnosti; napiši prosim, kako so te zdravili, ali si bila hospitalizirana in koliko mesecev si bila noseča, ko si zbolela. Hvala in lp.



Ko sem odkrila kolobar sem bila noseča 8 tednov. Potem sem deset dni dobivala antibiotik v žilo.  Hospitalizirana nisem bila. Me je bilo pa celo nosečnost zelo strah, kako bo z otrokom. K sreči se je vse dobro izteklo.




Stran: [1]