Zlata ribica - help :( (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Kerensa* -> Zlata ribica - help :( (17.5.2011 13:26:17)

Naša ga. Ribica se je tekom noči, ko smo mi spali, zataknila med dve školjki v akvariju in tam obtičala. Zjutraj, ko jo je tako našel g. Mož, je bil prepričan, da je pokojna, saj ni pogledal dovolj od blizu - videl je pač samo, da je ob školjki in da se ne premika. Ko sem tudi jaz vstala, pa sem videla, da diha.
Odstranila sem školjki, vendar jo je samo odneslo - plavati ni mogla. Pristala je na pesku na dnu akvarija, me žalostno gledala, migala s škrgama in odpirala usta. Premestila sem jo iz akvarija v posebno posodico in ji natresla hrano.
Sedaj uboga revica že nekaj ur takorekoč ves čas leži na enem ali drugem boku. Vsake toliko poskusi malce pomigati in včasih ji tudi uspe (da se postavi pokonci), ampak samo za nekaj sekund - potem se "uleže" nazaj.
Ni videti nobene rane ali kakršnekoli poškodbe.

Kaj je s tem mojim ubogim bitjecem? A je to za k veterinarju?




ZARA -> RE: Zlata ribica - help :( (17.5.2011 13:33:02)

O, uboga reva. Najprej naj ti izpolni 3 želje, potem jo pa nesi k veterinarju. A se zlatke nosi k veterinarju spljoh?




Kerensa* -> RE: Zlata ribica - help :( (17.5.2011 13:37:03)

Hja... veterinar je zdravnik za živali, zlata ribica je pa žival. Ne vem, kam drugam bi jo še lahko nesla. 




ZARA -> RE: Zlata ribica - help :( (17.5.2011 13:46:28)

Ja, imaš poanto.[sm=jezicek.gif]




Nika v službi -> RE: Zlata ribica - help :( (17.5.2011 13:52:31)

Na zlate ribice se res ne spoznam, ampak nekako po neki logiki bi rekla, da se je mogoče tako izčrpala, ko se je poskušala reševati, da je preprosto na koncu z močmi. Če ni vidnih poškodb in če diha normalno (hm, pojma nimam, kaj je pri ribicah normalno), potem ji mogoče daj še čas, da si opomore. Ne vem, ugibam pač. Kaj pa telefonski klic k veterinarju in posvet?




Kerensa* -> RE: Zlata ribica - help :( (17.5.2011 13:55:03)

Diha čisto normalno (oz. tako, kot je dihala prej), večino časa pa preleži na levem boku. Kakor vidim, ko jo opazujem (je pred mano v posodici in se pogovarjava [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley24.gif[/image]), s stranskimi plavutkami še nekako miga, z repom pa nič. In poskuša se dvigniti z zgornjim delom oz. glavo. Mogoče gleda hrano na površju vode, pa ne more do nje...

Ja, dohtarju telefonirat... ampak se bojim, da bi rekel enako, kakor g. Mož - da je za fu*nit v sekret. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/hudicek1.gif[/image]




Nika v službi -> RE: Zlata ribica - help :( (17.5.2011 14:02:47)

Daj, pokliči veterinarja, ne izgubljaj časa. Če ji ni pomoči, bi bilo hudo, da se še naprej muči.




Tanik -> RE: Zlata ribica - help :( (17.5.2011 14:08:16)

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Diha čisto normalno (oz. tako, kot je dihala prej), večino časa pa preleži na levem boku. Kakor vidim, ko jo opazujem (je pred mano v posodici in se pogovarjava [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley24.gif[/image] ), s stranskimi plavutkami še nekako miga, z repom pa nič. In poskuša se dvigniti z zgornjim delom oz. glavo. Mogoče gleda hrano na površju vode, pa ne more do nje...

Ja, dohtarju telefonirat... ampak se bojim, da bi rekel enako, kakor g. Mož - da je za fu*nit v sekret. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/hudicek1.gif[/image]



ampak ne žive ribe. ima mož doma ogromen akvarij tako da sem se nekaj že naučila. lahko da je ribi počil balonček, nekaj takšnega.




Kerensa* -> RE: Zlata ribica - help :( (17.5.2011 14:09:16)

Balonček?




ZARA -> RE: Zlata ribica - help :( (17.5.2011 14:09:25)

IZVIRNO SPOROČILO: Tanik
ampak ne žive ribe. ima mož doma ogromen akvarij tako da sem se nekaj že naučila. lahko da je ribi počil balonček, nekaj takšnega.

Kakšen balonček je to?




Tanik -> RE: Zlata ribica - help :( (17.5.2011 14:12:08)

a riba plava, se lahko dvigne na površje in potem spusti na dno, tako kot je plavala običajno? ali je kar na miru?




Kerensa* -> RE: Zlata ribica - help :( (17.5.2011 14:13:26)

Ne, ne more se dvigniti. Leži na dnu, na boku in rahlo miga z zgornjim delom. Diha pa čisto normalno (vsaj tako izgleda).




Tanik -> RE: Zlata ribica - help :( (17.5.2011 14:16:06)

sem vprašala. počil ji je zračni mehurček. to je tist k vzame vodo in ven pihne vodo (kot podmornica). ji žal ni pomoči.
po tem opisu kot si napisala sem vprašala.




Kerensa* -> RE: Zlata ribica - help :( (17.5.2011 14:18:06)

Zakaj pa ta balonček, kjerkoli ga že ima, poči? A je bilo to lahko zato, ker se je zataknila med dve školjki - in če bi mi to prej opazili, bi jo lahko rešili? 




ZARA -> RE: Zlata ribica - help :( (17.5.2011 14:19:08)


IZVIRNO SPOROČILO: Tanik
sem vprašala. počil ji je zračni mehurček. to je tist k vzame vodo in ven pihne vodo (kot podmornica). ji žal ni pomoči.
po tem opisu kot si napisala sem vprašala.

O, uboga reva, no. Potem se pa res samo matra, Kerensa.




Tanik -> RE: Zlata ribica - help :( (17.5.2011 14:20:40)

pokliči v kako trgovino kjer imajo ribe pa še njih vprašaj ali pa jo nesi kazat.




Tanik -> RE: Zlata ribica - help :( (17.5.2011 14:22:16)

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Zakaj pa ta balonček, kjerkoli ga že ima, poči? A je bilo to lahko zato, ker se je zataknila med dve školjki - in če bi mi to prej opazili, bi jo lahko rešili? 


ne vem. mogoče je res boljše da vprašaš v zoo trgovino.ker ta odgovor sem ti dala na podlagi tvojega opisa, lahko je pa kaj drugega.

v tukano pokliči




kalbo -> RE: Zlata ribica - help :( (17.5.2011 14:24:59)

Zlate ribice pa najbrš res ne bojo šli urgentno operirat. Malo pameti v glavo no. Glede na količino ribjih možganov lahko pa sklepaš, da se tud matra ne kaj posebno.




Tanik -> RE: Zlata ribica - help :( (17.5.2011 14:25:06)

PROBLEMI S PLIVACIM MJEHUROM


Ribica ne može plivati normalno. Ne može se maknuti od površine vode ili podici s dna akvarija. Ribica pliva naopacke. Poremecaji u ravnoteži i plivanju. Moguci zatvor. Hraniti ribicu graškom ili lemnom minor ( vodena leca). Podizanje temperature na 20°C + pomaže pri problemima s mjehurom.
Ako se radi o bakterijskoj infekciji ( provjerimo po izmetu!) ribicu hranimo antibiotik hranom. Moguce je i da je  tumor na unutarnjim organima  ribice - onda nažalost nema pomoci
Moguce je i da ribica gubi ravnotežu zbog loše kvalitete akvarijske vode.




Tanik -> RE: Zlata ribica - help :( (17.5.2011 14:25:42)

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:2mlRwF4aIVQJ:www.zlatnaribica.net/Baza%2520bolesti.html+riba+le%C5%BEi+na+dnu+akvarija&cd=10&hl=sl&ct=clnk&gl=si&inlang=pl&source=www.google.si




Nika v službi -> RE: Zlata ribica - help :( (17.5.2011 14:26:34)

Pa dobro, res ne štekam, zakaj izgubljamo čas z ugibanjem tule gor. Diagnozo lahko postavi samo nekdo, ki se na ribice spozna!




TomTaylor -> RE: Zlata ribica - help :( (17.5.2011 14:47:08)

Pomojem se samo matra zdejle. Al jo nesi na urgenco, alpa jo odreši muk. V obeh primerih bo šla v ribja nebesa, sam v drugem primeru bo malo prej tam.




Nika v službi -> RE: Zlata ribica - help :( (17.5.2011 21:06:42)

Kaj je zdaj z zlato ribico - se še matra ali je že pokojna? Si klicala, Kerensa? Sporoči izid.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (17.5.2011 22:34:24)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Saša27 -> RE: Zlata ribica - help :( (18.5.2011 9:01:01)

Ja ribice in problemi [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]. Mi2 sva nekaj čas nazaj prestavljala akvarij v drugo hišo in nama je ena ribica hotela narediti samomor. Ko sva nesla v bančku ribice in vodo, je skočila ven na pesek in si razbila glavo (no ja, mal je bilo krvi), pol pa dva dni "počivala" kot pri tebi Kerensa. No sedaj je takšna kot je bila pred incidentom [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]




Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>