A je to res? (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


picola1 -> A je to res? (15.5.2011 12:51:54)

Sicer se ponavadi ne ubadam s takimi vprašanji, ker me ne zanimajo, sam tole mi je pa celo malenkost dvignilo pritisk...
Kolegica mi je rekla, da je na evroviziji pet držav (tistih, ki kao največ prispevajo v evrovizijo al neki tazga) avtomatsko v finalu...Mislm...a je to res res? Ker to je pa kr neki...Dobesedno si kupiš finale?
Da ne govorim o točkovanju, ki je dobesedno delanje norca iz folka...Točno se ve, kdo bo dal komu največ točk in tako naprej...Politika. Sploh ne morem verjet, da se to dogaja tolk transparentno...Pol naj povejo, da je to tekmovanje lezenja v rit sosednjim ali strateško pomembnim državam, ne pa evroSONG.

Eh, kr neki...[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




nanč -> RE: A je to res? (15.5.2011 12:56:02)

Sicer se ponavadi ne ubadam s takimi vprašanji, ker me ne zanimajo, sam tole mi je pa celo malenkost dvignilo pritisk...
Kolegica mi je rekla, da je na evroviziji pet držav (tistih, ki kao največ prispevajo v evrovizijo al neki tazga) avtomatsko v finalu...Mislm...a je to res res? Ker to je pa kr neki...Dobesedno si kupiš finale?
Da ne govorim o točkovanju, ki je dobesedno delanje norca iz folka...Točno se ve, kdo bo dal komu največ točk in tako naprej...Politika. Sploh ne morem verjet, da se to dogaja tolk transparentno...Pol naj povejo, da je to tekmovanje lezenja v rit sosednjim ali strateško pomembnim državam, ne pa evroSONG.

Eh, kr neki...user posted image
Popolnoma se strinjam.In potem še gre toliko denarja za to bedarijo,ki ga 10 življenjih ne bi zaslužila in videla.Brezveze!




Felicita -> RE: A je to res? (15.5.2011 12:57:33)

IZVIRNO SPOROČILO: picola1

Sicer se ponavadi ne ubadam s takimi vprašanji, ker me ne zanimajo, sam tole mi je pa celo malenkost dvignilo pritisk...
Kolegica mi je rekla, da je na evroviziji pet držav (tistih, ki kao največ prispevajo v evrovizijo al neki tazga) avtomatsko v finalu...Mislm...a je to res res? Ker to je pa kr neki...Dobesedno si kupiš finale?
Da ne govorim o točkovanju, ki je dobesedno delanje norca iz folka...Točno se ve, kdo bo dal komu največ točk in tako naprej...Politika. Sploh ne morem verjet, da se to dogaja tolk transparentno...Pol naj povejo, da je to tekmovanje lezenja v rit sosednjim ali strateško pomembnim državam, ne pa evroSONG.

Eh, kr neki...[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]


Ja, Francija, Španija, Velika Britanija, Nemčija in Italija.

In se strinjam, točkovanje je pač predvidljivo; samo če bi blo tok hudo kot ti praviš, bi stalno iste države zmagovale; pa ne. In zihr ne bi slovenija v finale pršla...




Medea10 -> RE: A je to res? (15.5.2011 16:30:55)

Tistih 5 držav, ki so avtomatsko v finalu, so bile leto prej na prvih 5. mestih v finalu.




Najaa -> RE: A je to res? (15.5.2011 16:31:21)

Itak da je to res. Že od nekdaj. Ene države so avtomatsko zraven. Denar in politika, sej to je drugo ime Evrosonga.




Taddy78 -> RE: A je to res? (15.5.2011 16:59:12)

Ne ni res...kot je napisala Medea gredo avtomatsko naprej države, ki so bile na prvih petih mestih. Torej bodo naslednje leto avtomatsko v finalu države ki so včeraj bile top5...Azerbajdžan, Švedska...hmmm, ne vem več točno kako so bile po vrsti.




sazi -> RE: A je to res? (15.5.2011 17:17:29)

Tole ne bo držalo.


Tistih 5 držav, ki so avtomatsko v finalu, so bile leto prej na prvih 5. mestih v finalu.


Tole tudi ne.

Ne ni res...kot je napisala Medea gredo avtomatsko naprej države, ki so bile na prvih petih mestih. Torej bodo naslednje leto avtomatsko v finalu države ki so včeraj bile top5...Azerbajdžan, Švedska...hmmm, ne vem več točno kako so bile po vrsti.


Kot je že ena napisala, je teh velikih 5 vedno istih (no, do lani je jih je bilo 5, ker iTalije precej let ni bilo zraven). Ja, si kupijo finale, če se tako izraziš, ampak brez njihovega denarja pa Evrovizije ne bi bilo oz. bi moral edruge države prispevati toliko več in vprašanje, če bi npr. Slovenija potem sploh šla na vrovizijo.

Pa tole tudi ne povsem.
Točno se ve, kdo bo dal komu največ točk in tako naprej...Politika.

Je že tudi ena napisala, da bi, če bi bilo tako, vedno zmagovale in bile v osprednju iste države, pa niso. Pa niti ne gre za politiko, ampak za to, kaj je ljudem blizu, pa tudi za to, katere narodnosti (razen "domače") živijo v državi, ki podeljuje točke. Slovenija Hrvaški (ponavadi, letos pač ne) zagotovo ne deli 12 točk iz ljubezni do Hrvatov - dejstvo pa je, da ogromno SLovencev posluša hrvaško glasbo in jim je taka, kot je, všeč, zato gredo potem tudi glasovi tja. Grški in Ciprski komad ponavadi oba vsebujeta podobne elemente, saj oboji izhajajo iz iste kulture in zgodovine...
Po mojem to ni nobena kuhinja.




Felicita -> RE: A je to res? (15.5.2011 18:38:19)

IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

Ne ni res...kot je napisala Medea gredo avtomatsko naprej države, ki so bile na prvih petih mestih. Torej bodo naslednje leto avtomatsko v finalu države ki so včeraj bile top5...Azerbajdžan, Švedska...hmmm, ne vem več točno kako so bile po vrsti.


tole ni res - evo, pravila na wiki: http://en.wikipedia.org/wiki/Rules_of_the_Eurovision_Song_Contest
kjer ti lepo piše, da je velikih pet (oz od 1999 do lani velike štiri) vedno v finalu; je pa blo včasih tako ja, da si se lahko izognu _pol_finalu, če si se prejšnje leto dovolj dobro uvrstil, ampak od kar sta dva polfinalna večera niti zmagovalec nima več imunitete.




mateyka -> RE: A je to res? (15.5.2011 19:26:25)

jup, gnar je car in teh 5 pač finančno največ vlaga v evrovizijo in hoče zato nekaj nazaj.




liliana -> RE: A je to res? (15.5.2011 19:29:31)

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Itak da je to res. Že od nekdaj. Ene države so avtomatsko zraven. Denar in politika, sej to je drugo ime Evrosonga.


Če pa te 4 države ne bi toliko prispevale za Eurosong se ga mi in še verjetno kakšnih 20 držav sploh ne bi udeležili, ker bi potem mi morali več prispevati kot sedaj.....in zato pač tistih 4 ali 5 držav nima pofinala.....

Ni pa to nobena garancija za zmago.....običajno itak ne zmagajo......in zmagujejo države kot so Azerbedžan, Srbija, Ukrajina, Turčija, Latvija......

Pri točkovanju se pa tudi meni zdi logično, da sosednje države dajo svojim sosedom točke, saj jim je tista glasba blizu......nam je recimo hrvaška in bosanska, Ukrajincem je pa verjetno ruska bolj blizu kot slovenska....




pikica* -> RE: A je to res? (16.5.2011 10:29:27)

IZVIRNO SPOROČILO: Medea10

Tistih 5 držav, ki so avtomatsko v finalu, so bile leto prej na prvih 5. mestih v finalu.


Ne bo držalo. Italije že nekaj let ni bilo na Evroviziji. Dejansko je tako, da je avtomatično uvrščenih prvih pet, ki dajo za to prireditev največ denarja. Nekako jih je pač treba nagradit za to[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley2.gif[/image]




Stran: [1]