izposoja koles (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


mateyka -> izposoja koles (12.5.2011 9:16:58)

kaj se vam zdi? jih tlele gledam, pa ne vem a je res tako praktično al ne..
http://www.eljubljana.si/on/2340-izposoja-koles-v-ljubljani-bicikelj




Spark -> RE: izposoja koles (12.5.2011 14:45:37)

Zanimivo se mi zdi, če siv mestu nekje, pa moraš skočiti še nekam, in da ne pešačiš si sposodiš bicikel in greš do cilja. Mogoče bo tudi prav prišlo vozačem, ki se pripeljejo z vlakom, in gredo z biciklom do službe.




Kerensa* -> RE: izposoja koles (12.5.2011 14:48:51)

V našem predelu mesta (BTC), ki je, mimogrede, poleg samega Centra, najbolj obljuden, postaje za te bicikle ni, zato me zadeva ne zanima. Po samem Centru pa preveč rada pešačim.

Poleg tega je birokracija za izposojo bicikla takšna, da cel kup ljudi sploh ne bo ustrezalo kriterijem za izposojo. Saj je res, da imamo večinoma vsi kreditno ali debetno kartico, ampak koliko od potencialnih kandidatov za izposojo (torej povprečnih državljanov) pa si lahko privošči, da se jim blokira 350€ na TRR ali KK za varščino?




ronja -> RE: izposoja koles (12.5.2011 17:20:59)

Midva sva zaprisežena biciklista, skoraj vedno s svojim kolesom, pa si bova vseeno nabavila eno tako kartico - če smo kdaj skupaj v mestu, pa mora nekdo nekam skočit, vzame nekje bicikl, skoči tja, p apotem na drugi postaji vrne, pa je. Meni se zdi ful praktično.




Anonimen -> RE: izposoja koles (12.5.2011 18:00:35)

Meni se sliši kul.




RoZala -> RE: izposoja koles (12.5.2011 20:27:31)

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Poleg tega je birokracija za izposojo bicikla takšna, da cel kup ljudi sploh ne bo ustrezalo kriterijem za izposojo. Saj je res, da imamo večinoma vsi kreditno ali debetno kartico, ampak koliko od potencialnih kandidatov za izposojo (torej povprečnih državljanov) pa si lahko privošči, da se jim blokira 350€ na TRR ali KK za varščino?



Jaz tole z varščino čisto drugače razumem. Piše: Varščina v višini 350 € vam bo zaračunana le v primeru neupoštevanja splošnih pogojev za dostop in uporabo, zlasti v primeru, če kolesa ne boste vrnili v 24 urah.
Jaz to razumem, kot to, da ti daš le dovoljenje, da ti banka zaseže 350€, ne pa da ti jih rezervira takoj, ko začneš uporabljat Bicikelj. A ni tako?




Polynesia -> RE: izposoja koles (12.5.2011 22:22:57)

Ljubljana je res najlepše mesto in z vsakim dnem je lepša in ima kaj novega, super super, bravo!
Sem ponosna Ljubljančanka.




mateyka -> RE: izposoja koles (12.5.2011 23:29:24)

torej če prav razumem - plačaš članarino 3€ na leto in zastonj kolesariš, če vsakič vrneš kolo preden se izteče 1 ura?




Anonimen -> RE: izposoja koles (13.5.2011 9:11:51)

Fajn ideja, pohvalno.




RoZala -> RE: izposoja koles (13.5.2011 9:18:56)

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

torej če prav razumem - plačaš članarino 3€ na leto in zastonj kolesariš, če vsakič vrneš kolo preden se izteče 1 ura?


Tudi jaz tako razumem. Mislim, da je res tako!




malibauc -> RE: izposoja koles (13.5.2011 9:38:31)

Tak način imajo tudi v Barceloni. Jaz sem bila čisto navdušena nad tem.
Bravo, Ljubljana!!![image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]
Pa še kje drugje bi lahko tako imeli.......................




Freya88 -> RE: izposoja koles (13.5.2011 9:38:45)

Kaj pa mi, ki nismo iz LJ? Mormo prav tako met Urbano bi rekla, ne?

Aja... mislite da bo potrebno kolo vrniti na isto postajo, kjer si ga vzel... ali pa ga lahko vrnes na drugo (kjer bi sicer lahko nastala zmeda)...




RoZala -> RE: izposoja koles (13.5.2011 9:58:53)

IZVIRNO SPOROČILO: Freya88

Kaj pa mi, ki nismo iz LJ? Mormo prav tako met Urbano bi rekla, ne?

Aja... mislite da bo potrebno kolo vrniti na isto postajo, kjer si ga vzel... ali pa ga lahko vrnes na drugo (kjer bi sicer lahko nastala zmeda)...


Tudi jaz nisem iz Lj, delam pa v centru Lj. Imam Urbano (to je pogoj). Bistvo teh postaj je, da lahko kolo vrneš na katerokoli postajo. In to je najbolj super zadeva (no, poleg prve brezplačne ure [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image])




Freya88 -> RE: izposoja koles (13.5.2011 10:08:43)

IZVIRNO SPOROČILO: RoZala

IZVIRNO SPOROČILO: Freya88

Kaj pa mi, ki nismo iz LJ? Mormo prav tako met Urbano bi rekla, ne?

Aja... mislite da bo potrebno kolo vrniti na isto postajo, kjer si ga vzel... ali pa ga lahko vrnes na drugo (kjer bi sicer lahko nastala zmeda)...


Tudi jaz nisem iz Lj, delam pa v centru Lj. Imam Urbano (to je pogoj). Bistvo teh postaj je, da lahko kolo vrneš na katerokoli postajo. In to je najbolj super zadeva (no, poleg prve brezplačne ure [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] )



Hvala:)
Bom sprobala takoj naslednjic k pridem v LJ... samo moram prej Urbano kupit:)




ronja -> RE: izposoja koles (13.5.2011 15:00:00)

Aja... mislite da bo potrebno kolo vrniti na isto postajo, kjer si ga vzel... ali pa ga lahko vrnes na drugo (kjer bi sicer lahko nastala zmeda)...

Ne, definitivno NI potrebno vrnit na isto postajo - nekje vzameš, se pripelješ, kamor želiš in vrneš na postajo, najbližjo tvojemu cilju. Oni sami poskrbijo z amorebitno prerazporejanje.

Kolikor jaz vem, ti nič ne vzamejo 350€, razen seveda, če gepneš bicikelj. Kar je pa logično, sicer bi vsi takole kupovali kolesa za 3 E. Za te tri evre dobiš pa dostop do biciklov, ki so 1 uro zastonj (se pravi, če kolesariš samo toliko časa, potem nič ne plačaš), če pa dlje, pa plačaš kolikor je pač ura.




Stran: [1]