si upate vzeti kredit (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


lotty4 -> si upate vzeti kredit (5.5.2011 14:04:18)

Si upate v današnjih časih vzeti kredit za rešitev stanovanjskega problema. 80000 eur?




HHH -> RE: si upate vzeti kredit (5.5.2011 14:09:28)

ne




Ninchy -> RE: si upate vzeti kredit (5.5.2011 14:13:48)

ja kaj naj rečem ... če je nujno in nimaš druge izbire pač moraš.... tudi naja to čaka čez cca 2 leti do takrat pa šparava, kar lahko....

mi pač brez nujega ne bomo mogli rešiti stanovanjskega problema, tko da sama sreča tistim, ki lahko brez kredita pridojo do stanovanja ali hiše....

... je pa res da nikoli nisva imela kredita za avto, ker to mi je pa čist mem... pač se vozimo s takim, ki ga lahko kupimo z gotovino... to se pravi ni nevem kaj je pa [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




Sa.Ka -> RE: si upate vzeti kredit (5.5.2011 14:16:27)

IZVIRNO SPOROČILO: lotty4

Si upate v današnjih časih vzeti kredit za rešitev stanovanjskega problema. 80000 eur?



Ne.




Saša27 -> RE: si upate vzeti kredit (5.5.2011 14:16:56)

Sva ga, za dokončanje hiše, ni šlo drugače.




ledenka -> RE: si upate vzeti kredit (5.5.2011 14:18:22)

da




ronja -> RE: si upate vzeti kredit (5.5.2011 14:18:45)

kot Ninchy - ker imava to srečo, da ne plačujeva najemnine, se nama bolj splača še malo počakat in našparat, ker je vsako leto, ko šparaš vsaj 2 leti kredita manj (zaradi obresti). Tako da smo rajši na manjšem dokler gre in dokler ne najdemo nečesa, kar nam bo v srece sedlo. Sicer pa: saj skoraj ne moreš kupit stanovanja brez kredita. Kar se višine tiče, je pa odvisno od plač - midva sva pristaša tega, da kredit čim prej odplačat, vseeno bi pa rada bila ziher, da ga bova lahko odplačevala. Če ne rata, lahko v skrajenem primeru prodaš stanovanje in s tem odplačaš dolg in si spet tam, kjer si bila.




HuAnita -> RE: si upate vzeti kredit (5.5.2011 15:23:38)

Mi smo vzeli še precej več. Brez kredita si ne predstavljam, da bi naredili hišo. Sem pa vesela, da smo v njej.
Če ne bo šlo, se je banka dobro zagarantirala[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/hudicek1.gif[/image], mi bi se pač morali znajti...




*miska.mcc* -> RE: si upate vzeti kredit (5.5.2011 15:28:26)

ja.
saj zavarujes kredit. ce ti ne znese, das stanovanje. in je enako, kot bi bila tisti cas v najemu.

nekako tako sva z mojim razmisljala, ko sva vzela hipoteko. dokler bo slo, bo slo. ce pa ne bo slo vec, pa sva imela ta cas kar ugodno najemnino.




eva1 -> RE: si upate vzeti kredit (5.5.2011 15:30:11)

Ja!




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (5.5.2011 16:22:47)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Freya88 -> RE: si upate vzeti kredit (5.5.2011 17:06:27)

Ne!

Tudi ce je kredit zavarovan... ma mene ne spravis potem vec ven iz stanovanja/hise! Pa notri vsa oprema... kam jo bom pa dala, ce bo banka zaplenla vse skup?




TomTaylor -> RE: si upate vzeti kredit (5.5.2011 17:17:57)

IZVIRNO SPOROČILO: lotty4

Si upate v današnjih časih vzeti kredit za rešitev stanovanjskega problema. 80000 eur?



če bi bile "pri bajti" dve ali vsaj ena solidna plača in "varna" služba, potem bi si upala, ja.




water lily -> RE: si upate vzeti kredit (5.5.2011 17:45:21)

Glih tolk si upam k par let nazaj al pa mogoče še več. Ker mi je itak jasno da nobene varnosti več ni. Če ne bo šlo se pač proda. Zihr itak nikol ne moreš bit. V strahu živet pa se mi nekak tud ne da.... Pride pa tud mene kredit isto kot najemnina. S tem da kredit lahko dam v mirovanje če mi kej zagusti, najem bi me pa vn butlni če neb mogla plačat.....
Za mal boljš filing sm pa zavarovana za primer brezposelnosti[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




2.2. -> RE: si upate vzeti kredit (5.5.2011 18:11:15)

takšno vsoto sploh nebi mogla vzet nismo finančno sposobni....drugač pa ja zakaj pa ne, če nimaš druge.....smo pa tudi  v gradnji hiše in pride vsak prihranek prav in veliko svojega truda in dela je treba unovčit, pa marsičega odreč, pa nekaj mesecev šparat. in se da, vse se da. res da nebom v 1l v hiši bom pa v 5l not, pa brez skrbi spala ponoči.




Anonimen -> RE: si upate vzeti kredit (5.5.2011 18:19:53)

Ja, pri mesečni neto plači 2.500€ in več ter privarčevanih vsaj polovico potrebnih sredstev za nakup.




lukec -> RE: si upate vzeti kredit (5.5.2011 18:20:37)

Če bi že jemala tak hud kredit, je rešitev stanovanjskega problema pač prva stvar, za katero bi ga vzela (dobro, da imamo to rešeno). Je pa res, da te mesečni obrok mal na ta zadnjo vrže (okrog 800 € na 10 let), se pravi, da moraš tud dohodek imet kar lep.Pa preplačaš ga za en soliden avto[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley29.gif[/image].




nusi -> RE: si upate vzeti kredit (5.5.2011 18:37:51)

ja, sva ga, ker drugače bi lahko živeli pod mostom. Starši živijo v stanovanjih, torej se ne bi mogla priseliti v hišo, najemnine so pa v lj itak tolk visoke, da lahko obrok kredita s tem odplačam. Zame sploh ni vprašanje ali si upam, ker druge izbrire praktično ni.




lotty4 -> RE: si upate vzeti kredit (5.5.2011 20:11:35)

Hvala za vse vaše odgovore. Kredit bi mogla vzeti za 20 ali 25 let. Ampak  ker sva pridna in nama ni težko delat vem da nama bo uspela in se bova potrudila da ga tudi prej poplačava.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (5.5.2011 21:11:32)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




kajajaka -> RE: si upate vzeti kredit (5.5.2011 21:44:59)

IZVIRNO SPOROČILO: morrak

pri kakšnih plačah pa dobite tako velik kredit?
Ker sva midva dobila zelo majhen izračun, pa nobeden ni na minimalcu?



Najbrž hipotekarnega...


Sicer pa, če ne bi šlo drugače, bi ga vzela... saj dandanes pač ni druge.
Bolje da plačuješ 400€ kredita in upaš,da bo stanovanje nekoč tvoje, kot pa da plačuješ 300€ najemnine in veš, da ne bo nikoli tvoje...[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




nusi -> RE: si upate vzeti kredit (5.5.2011 23:09:52)

za 82.000 € kredit na 25 let te pride okol 400 € obrok, plače moraš imet cca 950 € neto, skratka minimalna plača ti mora ostat na računu




Lianna -> RE: si upate vzeti kredit (6.5.2011 10:47:27)

IZVIRNO SPOROČILO: lotty4

Si upate v današnjih časih vzeti kredit za rešitev stanovanjskega problema. 80000 eur?



Ja. In sva ga tudi približno toliko vzela, ker nama je pol zmanjkalo za nakup stanovanja. Nekako ne vem, kako bi prišparala 160.000€ v parih letih, tudi če bi živela zastonj.




jagoda77 -> RE: si upate vzeti kredit (6.5.2011 11:42:19)

če nimaš bogatih staršev, možnost nadzidanja, prizidanja, vselitve pri starših ali njegovih ali njenih starših in če ne želiš celo življenje najemnine plačevat, potem je edino kar ti ostane hipotekarni ali stanovanjski kredit.

je pa tako, da jaz kljub temu, da imava kredit, sem vesela, da ga imava... ker sva na svojem in noben mi po glav ne skače in moje bo, ko odplačam...se če karkoli zalomi, lahko zamrzneš za neko obdobje ali pa vse skup sam prodaš in greš potem dalje kakor greš....




Tutan -> RE: si upate vzeti kredit (6.5.2011 12:34:26)

Trenutno, ko evropska centralna banka še nekako stabilizira zadeve, se kredit sam po sebi ne zdi ''drag''. Dokler se zadeve ne stabilizirajo in euribor nekako ustali na predkrizno cifro (po mojem mnenju bo sicer dosti več), kredita ne bi jemala, razen če ne bi bilo NUJNO. Raje kakšno leto počakat, pa potem vidiš pri čem si. V tujih valutah se nima smisla zadolževat, ker služimo v €, trenutno nizko stanje euriborja (ki sicer raste), pa vsekakor ni normalno. Razen seveda, če se bi se z banko dogovorila za fiksno obrestno mero (po drugi strani pa povsem razumem banko kot posojilodajalca, da se nereda poda v kreditiranje s fiksno obrestno, ker tudi sama ne ve, kako dolgo bo ECB imela tako nizko obrestno mero za dajanje medbančnih posojil). 




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>