bele pikice/črtice na nohtih (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


katy83 -> bele pikice/črtice na nohtih (28.4.2011 17:46:10)

Upam, da mi bo katera znala svetovat. Danes sem namreč pri našem 13-mesečniku opazila bele pike/črte pod nohti. Vem, da gre za pomanjakanje nečesa, ampak bolj berem na netu, bolj sem zmedena. (Standard[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]). Torej, če katera ve za pomanjkanje česa pri tem gre?
Hvala za vsak odgovor. Lep pozdrav, katy




elevitka -> RE: bele pikice/črtice na nohtih (28.4.2011 18:01:02)

Bele lise na nohtih ponavadi kažejo na pomanjkanje cinka, železa ali proteinov oz. so znak nepravilne prehrane. Lahko pa da si jih samo med grizenjem tako zaviha (ker so mehki)in so zato te lise.

SPREMEMBE V BARVI NOHTOV

Svetle lise na nohtih - levkonihija
Prečno potekajoče bele lise se lahko pojavljajo pri nekaterih sistemskih obolenjih, denimo pri znižani vrednosti krvnih beljakovin.
Podobne lise so lahko posledice nekaterih zastrupitev.
Bela polovica nohta v začetnem delu se pojavlja pri zastojnih srčnih obolenjih.
Bele lise včasih opažamo pri glivičnih obolenjih.
Zelo pogoste so posamične polkrožno oblikovane bele lise, ki nastajajo med rastjo ali zaradi okvare. Običajno so posledica okvare matriksa med procesom nastajanja novega nohta, denimo zaradi neustrezne manikire. Takšne lise so estetsko moteče. Ni še povsem jasno, zakaj nastanejo - ena od razlag pravi, da zato, ker v nohtno ploščo prodre zrak.




morje2011 -> RE: bele pikice/črtice na nohtih (28.4.2011 22:01:30)

Pri naši žabici se je to tudi pojavljalo,pa je pol kar naenkrat vse zginilo.




maca81 -> RE: bele pikice/črtice na nohtih (29.4.2011 8:39:10)

Kaj pa podolgovate črtice v strukturi, ne v barvi? kaj bi to bilo?




hmm... -> RE: bele pikice/črtice na nohtih (29.4.2011 22:35:49)

To pomeni pomanjkanje kalcija ali pa magnezija (nisem ziher kaj od tega[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/hudicek1.gif[/image] ).
Mi je padlo iz glave.




Stran: [1]