vodene koze-norice in plenička (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


domci -> vodene koze-norice in plenička (17.4.2011 9:40:15)

Pozdravljene !
Naša 10 mesečna punčka je dobila norice. Ima jih polno tudi po ritki in spolovilu. Zdaj pa ne vem kaj narediti ritka je kar malo vneta ali naj ji ritko mažem ali ne glede na to, da ima polno noričk po ritki ?




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (17.4.2011 9:46:39)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Najaa -> RE: vodene koze-norice in plenička (17.4.2011 12:10:43)

Joj, pod plenice ful rade grejo te norice. Tam jih je naša tamala imela največ. Jaz sem jo čimveč puščala nago, tudi sama je tako hotela. Pol sem jo pa namazala z bepanthenom. Jo je pa tam zelo bolelo in nekaj časa je bilo previjanje pravo mučenje.




miapia -> RE: vodene koze-norice in plenička (17.4.2011 14:10:42)

Tudi mi imamo norice v zadnji fazi in meni so svetovali, naj nikakor z ničemer ne mažem noric, tudi po telesu ne, ina naj telo samo negujem, pravilno brišem oz. otiram z brisačo, animiram otroka če jo bi ful srbelo, ritko pogosto previjat ali pa ja, pustiti nago oz. brez plenic če se le da. Jaz ji trenutno ritke tudi nič ne mažem z nobeno kremo, ker ji le ta samo maši mehurčke in hraste.




K_a_t_i -> RE: vodene koze-norice in plenička (17.4.2011 18:24:51)

bepanthen




tažana -> RE: vodene koze-norice in plenička (17.4.2011 20:58:45)

Tudi jaz sem trenutno na istem. Jaz sem tam kjer je bilo res rdeče namazala kar s praško pasto (vedno mažem s tem), vendar sem pazila, da direktno norice nisem zapacala ampak samo rdečino naokrog. Če bi imela bepanten (roza) bi pa s tistim (ampak imam samo oranžnega). Pa kar nagico jo puščam čim več. Je pa 2 dni nazaj vedno ko je lulala jokala (vrjetno jo je peklo). zdej ko se že malo sušijo pa je ne mažem več.




sanelaa -> RE: vodene koze-norice in plenička (17.4.2011 21:22:17)

Mi jih tudi imamo.......koze.....naš je sicer star dve leti in pol in je itak že brez pleničke, ampak jih ima ogromno. Danes je tretji dan, na srečo se tudi nekaj ne praska ful. Upam da bodo hitro minile te koze.




TINALAN -> RE: vodene koze-norice in plenička (18.4.2011 8:19:14)

Zdravo,
tudi mi smo prejšnji teden končali z vodenimi kozami. Naša 16 mesečna hčerkica jih je imela polno na splovilu in v obsegu planičk. Zdravnica mi je svetovala, najmanj 5x na dan namakanje v kamilicah, in tako sem tudi naredila. Skuhala sem lonec kamilic in jih natočila v plastično posodo za perilo, pa sem dala malo notri sedet za 10 minut, potem pa dobro izsušila z fenom. To sem ponovila tudi do 6x na dan. in ne boš verjela, v 3 h dneh so se začele sušiti. Čez dan sem jo imela tudi nekaj časa brez pleničk. Začela sem jo posedati na kahlico. Veliko potrplenja. LP




Stran: [1]