Sprememba poklica (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


eternety -> Sprememba poklica (13.4.2011 14:03:09)

Zanima me koliko je med vami takšnih, ki dejansko opravljajo poklic za katerega so se izobraževali. Jaz sem namreč po šestih letih ugotovila, da me moj poklic sploh ne veseli in razmišljam o kakšni prekvalifikaciji. Koliko je naš trg dela sploh fleksibilen v tej smeri? Ali zaposlijo nekoga recimo nekoga z visoko izobrazbo za opravljanje poklica z nižjo zahtevano izobrazbo? Prosim za vaša mnenja in izkušnje na tem področju.




razglednica -> RE: Sprememba poklica (13.4.2011 16:29:17)

seveda da zaposlijo če imaš visoko izobrazbo in lahko komot opravljaš delo kot čistilka ali pomožna delavka. In za tisto delo ki ga opravljaš dobiš tudi plačano, ne glede da imaš visoko izobrazbo.[sm=smiley36.gif]

lp[sm=bravo.gif]




beybk -> RE: Sprememba poklica (13.4.2011 17:37:37)

no to pa ne verjamem da je glih res, jest sem se prijavila s peto stopnjo na razpis za čistilko in po mesecu dni nisem prejela še nobenega odgovora, kar sem tudi pričakovala, ampak poskusila sem pa le




Anonimen -> RE: Sprememba poklica (13.4.2011 17:48:22)

Čisto različno.
Riziko delodajalca v tem primeru je, da boš tako delobno mesto hitro zapustila, ker imaš previsoko izobrazbo.
Po drugi strani pa, vedno je dobrodošel nekdo, ki določeno delo dela z veseljem, ne glede na izobrazbo.




end1 -> RE: Sprememba poklica (13.4.2011 20:31:17)

spremenila poklic iz zaprtega pisarniškega dela na "teren", žal mi je da sem morala odločit že pri 14-ih za nek poklic, kmalu po šolanju sem ugotovila, da številke niso zame.




aknela123 -> RE: Sprememba poklica (13.4.2011 20:58:16)

v bistvu mi je bila sedma stopnja izobr. samo ovira, ni šans, da bi me zaposlili za delo, ki zahteva peto stopnjo. in tudi zavod za zaposlovanje ti ne plačuje prekvalifikacije za peto stopnjo. po študijo sem zato vpisala drug študij, ki me dejansko zanima in sem zdaj tudi v tem delu [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image].




Stran: [1]