Vročina 39 - nogice ledene??????? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


puncica -> Vročina 39 - nogice ledene??????? (15.8.2005 20:00:41)

Tamala mi je zbolela prvič je tako hudo, Vročina 39 že tri dni:((:((:(( Dohtarji nič ugotovil itak, sam mogoče mal ušesek.
Zanima me naslednje totalno je vroča, sploh glavica, telo, nogice (podplati) pa ima ful mrzle, skoraj ledene. A je to normalno:zmeden2::zmeden2::zmeden2:




ZARA -> Vročina 39 - nogice ledene??????? (15.8.2005 20:05:47)

Nočem te strašit,ampak baje to pomeni,da bo še narasla...Zari vedno tako ven udar ta vročina,da ima prvo vročo glavo,pa roke in noge čist ledene,pol se ji pa postopoma segrevajo...




puncica -> Vročina 39 - nogice ledene??????? (15.8.2005 20:09:20)

Fak no jst sem zdej čist zmešana, sem ji že dala svečko pred pol ure, ker je res mela 38,8, zdej pa upam da ne bo več rastl, pa mala nič sitna sam ko ena cota je tako uboga, res se mi smil:((:((:(( nogice pa čist mrzle pa še v postlci noče bit pokrita, pa se kr zbrca, ja nič jo grem še mal cartat. Joj čist panična sem:((:((:((:((




ZARA -> Vročina 39 - nogice ledene??????? (15.8.2005 20:11:12)

Ja ne jo pokrivat,ker je ne zebe men verjem...čimbolj jo sleč,samo v bodi al pa kej tazga,pa velik nej pije,pije...pa kakšen obkladek jo dej!!!




eva1 -> Vročina 39 - nogice ledene??????? (15.8.2005 20:17:19)

Prva stvar pri vročini:otroka čimmalj obleči, nič pokriti, ker drugače bo še bolj zakuhal! In drugič skozi podplate in dlani se otroci ohlajajo!
Upam, da bo kmalu bolje!




anaj -> Vročina 39 - nogice ledene??????? (15.8.2005 20:21:14)

Sorry ker prekinjam vajin pogovor. Sem se mogla notri urint. Moja je imela tudi tri dni tako vročino in jo nismo mogli nikakor zbit. Doktar je reku, da je viroza. Po treh dneh smo šli nazaj in z teženjem naj vzame vodo in kri je po izvidih ugotovila, da ima hudo infekcijo pa smo bili 14 dni doma. A si dala vodo in kri a je kar tako neki povedal o diagnozi?

Jana:kuza:




ŠpelaP -> Vročina 39 - nogice ledene??????? (15.8.2005 20:34:44)

Dajaj ji kisove obkladke na rokice in nogice, ali pa ji dlani, podplate in po zgornjem delu telesa zmasiraj s šnopsom (jaz uporabim kar čisti alkohol iz lekarne, ker ne smrdi kot kaka domača slivovka).
Pri našem vedno pomaga. To vem, ker je naš pikec bil od lanskega oktobra kar naprej bolan (angina, ušesa ...).
Enkrat je imel nekaj dni zaporedoma od 39,5 do 40 st.C, pa ni bilo grlo, zato so mu odvzeli kri. Po krvi se mu je poznalo, da je nekje v telesu imel hudo infekcijo.
Če tvoji pikici še niso odvzeli krvi in urina, vztrajaj, da to naredijo.




puncica -> Vročina 39 - nogice ledene??????? (15.8.2005 21:17:21)

No zdaj spi, končno, res je bla kr boga, so se ji pa nogice zdaj začele ogrevat, sicer pa je oblečena malo, le v bodi pa plenico, itak je ne oblačva ne vem kako, ker se ful zbuja.
Smo bli sam pri dežurnemu, dobili nek anitibotik al kaj na h... pa gremo v četrtek na pregled k našmu, bom pa seveda ustrajala za kri pa vodo, če ne bo nič boljše. Ker ji temparatura ful niha zjutraj je imela 36.8, potem ji je skočl na 39, pa spet 37,5 zdej pa spet 39,2. Mislim tu mač no. Res upam da se do četrtka uredi, pa da bo danes kaj boljš spala, ker to šopanje s sirupom in svečkami za zbijanje vročine ne pelje nikamor :((:((
Hvala punce. Zdej pa se gremo še mal cartat z atijem:bravo::bravo::bravo:




SILVA -> Vročina 39 - nogice ledene??????? (15.8.2005 22:59:09)

Lahko da bo 6.bolezen




Natasa-6 -> Vročina 39 - nogice ledene??????? (16.8.2005 7:03:36)

Pri nas je bilo isto - 3 dni vročina čez 39, nogice pa mrzle, nobena svečka in sirup ni pomagalo, malo je padla le po kopeli, pa spet narasla, ugotovili so hud uroinfekt. Naj ji pogledajo vodo in kri!




smrka -> Vročina 39 - nogice ledene??????? (16.8.2005 10:43:16)

ce ma tako visoko vrocino naj bo tamala cim manj oblecena, lahko samo v plenici, potem jo pa se daj v banjco v vodo. Moras ji zbit temperaturo, tako ti bo najlazje ratalo!!!




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (16.8.2005 14:03:24)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




ZARA -> Vročina 39 - nogice ledene??????? (16.8.2005 20:30:14)

Puncica,kaj je s tamalo ???




puncica -> Vročina 39 - nogice ledene??????? (16.8.2005 21:16:19)

Naša punčka ima danes že manj vročine, je pa sitna za umret, res ne vem kaj ji je, bomo počakal do četrtke če bo kaj boljš s temi antibiotiki, pol pa na kotrolo in če bo še vedno vročina bom zahtevala pregled krvi in urina. Sicer pa se mi zdi da se neki za ušeske vleče, ne vem al jo res boli al kaj. Jo pa cartamo 100 na uro in se že pozna, pa duda skoz poje, prej jo je imela sam za spanje.
Bo že, glavno da ni več tako visoke vročine ker me je res bila kr groza:((:(( Lepo da si vprašala in hvala za nasvete res tebi zara in vsem.
:bravo::bravo::bravo: Vsaj enkrat sem vesela da vas imam:)-:)-




ZARA -> Vročina 39 - nogice ledene??????? (17.8.2005 7:24:55)

O fajn,puncica...me veseli,da je bolš!;)




Stran: [1]