plača na roko (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Nenya -> plača na roko (1.4.2011 8:14:46)

poznavalke zakonodaje ali je možno v normalni službi, ne s.p., (zdravstvo, na pošti, v knjžnici, v šoli) dobiti denar (mesečno plačo) na roke namesto preko TR pri eni od bank?




ajataja -> RE: plača na roko (1.4.2011 8:23:33)

Mislim da ne.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (1.4.2011 8:30:41)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




sončnica24 -> RE: plača na roko (1.4.2011 8:52:13)

Jaz sem imela prakso pri enem delodajalcu privatniku, enih 5 let nazaj in je vedno dajal delavcem plačo na roko, nisem pa ziher ampak se mi zdi da je en znanec delal pri njemu kake 3 leta nazaj in je še vedno dobival plačo na roko, kako pa je dans tam s tem pa ne vem.




KIKI**** -> RE: plača na roko (1.4.2011 9:39:16)

Vem da je možno na zavodu za zaposlovanje dobivati sredstva preko poštne nakaznice ali direktno v računovodstvu (če ima kdo blokiran račun), za javne zavode pa ne vem, mogoče se da v računovodstvu zmenit, sej bo vse legalno, tud prispevki plačani in vse, le "nekdo" bo dobil denar na roko, no če se da. Preveri, 




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (1.4.2011 9:52:46)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




TomTaylor -> RE: plača na roko (1.4.2011 9:53:20)

v javnem zavodu in nasploh v službah javnega prava izplačilo na roko ne bo šlo v nobenem primeru.




liliana -> RE: plača na roko (1.4.2011 9:58:53)

IZVIRNO SPOROČILO: Nenya

poznavalke zakonodaje ali je možno v normalni službi, ne s.p., (zdravstvo, na pošti, v knjžnici, v šoli) dobiti denar (mesečno plačo) na roke namesto preko TR pri eni od bank?


Ne.




TomTaylor -> RE: plača na roko (1.4.2011 10:03:40)

IZVIRNO SPOROČILO: Nenya

na roke namesto preko TR pri eni od bank?


a imaš blokiran račun ane.




Nenya -> RE: plača na roko (1.4.2011 12:07:42)

TT [sm=smiley1.gif] HB ne, [sm=smiley36.gif]
samo razmišljam da ni fer, da če hodiš v službo, da moraš avtomatično met TR pri eni od bank, jim plačevati za 'vodenje računa' in podobno sranje.
Ne oporekam temu, da plačuješ odbitke od plače samo kar dobiš ven 'čistega' ne vem zakaj ne bi mogel dobiti v računovodstvu v gotovini - brez posrednikov.




HuAnita -> RE: plača na roko (1.4.2011 12:18:06)

IZVIRNO SPOROČILO: Nenya

TT [sm=smiley1.gif] HB ne, [sm=smiley36.gif]
samo razmišljam da ni fer, da če hodiš v službo, da moraš avtomatično met TR pri eni od bank, jim plačevati za 'vodenje računa' in podobno sranje.
Ne oporekam temu, da plačuješ odbitke od plače samo kar dobiš ven 'čistega' ne vem zakaj ne bi mogel dobiti v računovodstvu v gotovini - brez posrednikov.


Ker bi se zarad takih 'škrtih' marikaj sesulo, bankirji bi bili brez dela... Denar mora krožit, in če si zaposlena, hočeš nočeš sodelujše v tem čarobnem krogu. Ampak moj foter vem da je vztrajal, pa pokojnino dobi na roko, od poštarja, pa tudi pride od države, tako da po mojem prepovedano prav ni[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
(PS tudi meni se fržmaga, koliko ti banke zaračunajo, ampak zamižim, kaj pa čem, požrem....)




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (1.4.2011 12:46:12)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




liliana -> RE: plača na roko (1.4.2011 12:46:46)

Pa kako zanimivo bi tudi bilo, ko bi vsi hodili ročno plačevat račune na elektro, na mobitel, v vrtec, šolo, na telekom.....bi šli kupit avto ali stanovanje in bi v kufru nesli denar, ki smo ga v štunfu šparali (no večina ga ne bi mogla kupit, ker kreditov ne bi bilo, pa pustimo take malenkosti.....)

Saj, sanje so dovoljene.......




Anonimen -> RE: plača na roko (1.4.2011 18:06:27)

IZVIRNO SPOROČILO: Nenya

Ne oporekam temu, da plačuješ odbitke od plače samo kar dobiš ven 'čistega' ne vem zakaj ne bi mogel dobiti v računovodstvu v gotovini - brez posrednikov.


Zato, ker je gotovina najdražja oblika transakcije z denarjem, letno prinese več kot pol odstotka inflacije, samo zaradi fizičnih transakcij z gotovino.

Naredi "poskus" - nakaži 10.000€ z enega računa na drugega, ali dvigni fizično 10.000€ s svojega računa in ga položi fizično na drugega. Provizije v prvem primeru nekaj bo, v drugem je precej višja. Neto (če odšteješ stroške vodenja računa), si s TR na boljšem.




misa4 -> RE: plača na roko (1.4.2011 18:18:47)

Jaz sem jo dobivala na roke 3 leta nazaj in zaposlena za nedoločen čas, samo plačilne liste nisem dobivala[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Felicita -> RE: plača na roko (1.4.2011 18:52:56)

IZVIRNO SPOROČILO: misa4

Jaz sem jo dobivala na roke 3 leta nazaj in zaposlena za nedoločen čas, samo plačilne liste nisem dobivala[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]


si preverila, da maš plačane prispevke za čas te zaposlitve? jest na tvojem mestu bi ti naredila.

Sicer je pa tole z nakazili tudi zaradi sledljivosti... šef ti plača (ali pa ne?), ti rečeš da ti ni, in potem je tvoja beseda proti njegovi. potem pa...?




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (1.4.2011 20:35:08)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




TomTaylor -> RE: plača na roko (1.4.2011 20:37:18)

IZVIRNO SPOROČILO: misa4

Jaz sem jo dobivala na roke 3 leta nazaj in zaposlena za nedoločen čas, samo plačilne liste nisem dobivala[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]


ja, pa v javnem sektorju ziher ne.




TomTaylor -> RE: plača na roko (1.4.2011 20:41:17)

IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

Sicer je pa tole z nakazili tudi zaradi sledljivosti... šef ti plača (ali pa ne?), ti rečeš da ti ni, in potem je tvoja beseda proti njegovi. potem pa...?



ja, pa če proti nekomu teče izvršilni postopek oz. ima rubež na plačo, nosi delodajalec poleg delavca kazensko odgovorenost, če delavcu plača na roke.




Stran: [1]