zaščita pred soncem (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


ozzy -> zaščita pred soncem (30.3.2011 12:24:56)

zanima me katere kreme priporočate zua zaščito otroka pred soncem?




kristinaj -> RE: zaščita pred soncem (30.3.2011 13:11:24)

ma jst jih kar z niveo v spreju pošpricam ko smo na morju faktor čez 30, na plaži pa obezno klobuček in do 11,30 gremo v senco..




mini86 -> RE: zaščita pred soncem (30.3.2011 14:15:54)

js sm mela prvo leto od mustele ta "drago" da bo ja moj otrok mel "najbolše"..no hahaha
bel je bil kot sneguljčica in to mi res ne potegne..

potem smo pa lansko leto imeliuno otroško-barvno v spreju in je čisto uredu edin kar je smotan k zmanjkuje kreme pol je ne razprši več lepo ampak gre v curku vn..

skratka..krema z višjim zaščitnim faktorjem in to je to..če se držiš navodil te ne bo opekla nobena krema..če se ne te bo tud una ta draga..

js ga namažem ko gremo na plažo in ko pride iz vode..seveda pa nismo na najmočnejšem soncui in to je vsa umetnost




Najaa -> RE: zaščita pred soncem (30.3.2011 14:49:36)

Večji faktor kot ima krema, več je kemije noter, Tega jaz ne maram. Raje faktor največ 25, senčka, klobuček in to je to.




titanik -> RE: zaščita pred soncem (30.3.2011 20:26:34)

Najaa se strinjam z tabo.Mi smo imeli lansko leto 15 zf,pa klobuke in kape.





sazi -> RE: zaščita pred soncem (30.3.2011 21:14:40)

Mi uporabljamo Eucerinovo 25ko za otroke. Ta ustvari zaščitni filter na koži in nima kemičnih faktorjev, ki prodrejo v kožo.

Se pa v osnovi itak varujemo sonca (torej prava ura, oblačila, klobuček, senca)




kajajaka -> RE: zaščita pred soncem (30.3.2011 21:49:23)

IZVIRNO SPOROČILO: mini86

js sm mela prvo leto od mustele ta "drago" da bo ja moj otrok mel "najbolše"..no hahaha
bel je bil kot sneguljčica in to mi res ne potegne..



[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image] tudi mi smo imeli prvo leto Mustela snežaka - groza res, nikakor ne razmažeš...

Potem smo imeli Avalon - naravno zašč. kremo za otroke (faktor 22, ker se večjega menda ne da doseči brez ogromno kemije)
Sedaj imamo pa AVON (modre barve - mala ga obožuje) in Lidlovo otroško zašč. kremo faktor 30, ki je bila ena najbolje očenjenih na lanskih in predlanskih testih, čeprav je smešno poceni.

Seveda pa obvezno klobuček in ne se nastavljat soncu ob kritičnih urah.




divans1 -> RE: zaščita pred soncem (31.3.2011 11:09:05)

Kdaj ste jih pa začele mazati s kremo? Na morju ali že recimo zdaj, ko je kar naenkrat tako toplo?




HoneyBunny -> RE: zaščita pred soncem (31.3.2011 19:38:19)

Pozdravljene :)

Slišala sem, da so baje Lidlove kremice za dojenčke zelo dobre, po raziskavah menda celo najboljše od vseh testiranih. A ve mogoče katera kaj o tem? Jaz sem o tem samo slišala, govorice pač, pa me zanima, če ima kdo kako informacijo več :)




Anonimen -> RE: zaščita pred soncem (31.3.2011 19:41:06)

Za dojenčka - nobene.
Klobuček, tanka majica zgoraj, plaža v primernih urah, sicer pa senca.

Kreme so za kasneje, eventuelno, ko otroka ni za spraviti s plaže, ko že močno uveljavlja svojo voljo. Za najmlajše naj zadostuje mehanska zaščita. Te kreme so sam strup za tako mlado in svežo kožo in telo.




Ninush -> RE: zaščita pred soncem (31.3.2011 21:31:04)


IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Za dojenčka - nobene.
Klobuček, tanka majica zgoraj, plaža v primernih urah, sicer pa senca.

Kreme so za kasneje, eventuelno, ko otroka ni za spraviti s plaže, ko že močno uveljavlja svojo voljo. Za najmlajše naj zadostuje mehanska zaščita. Te kreme so sam strup za tako mlado in svežo kožo in telo.


Ampak če mu dam kapico s šiltom na glavo, sonce pa sije direkt v voziček ... Meni se zdi to sonce že kar močno. Jaz ga sicer namažem z ribjo mastjo, ampak sem že razmišljala o nakupu kreme.




Anonimen -> RE: zaščita pred soncem (31.3.2011 22:02:20)

IZVIRNO SPOROČILO: Ninush


IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Za dojenčka - nobene.
Klobuček, tanka majica zgoraj, plaža v primernih urah, sicer pa senca.

Kreme so za kasneje, eventuelno, ko otroka ni za spraviti s plaže, ko že močno uveljavlja svojo voljo. Za najmlajše naj zadostuje mehanska zaščita. Te kreme so sam strup za tako mlado in svežo kožo in telo.


Ampak če mu dam kapico s šiltom na glavo, sonce pa sije direkt v voziček ... Meni se zdi to sonce že kar močno. Jaz ga sicer namažem z ribjo mastjo, ampak sem že razmišljala o nakupu kreme.


Koliko je pa star?
Jaz sem bila z njo na morju, ko je bila dojenček, pa smo jo začeli mazati mnogo kasneje. Saj se ne sprehajaš po močnem soncu ob dveh popoldne.




posh -> RE: zaščita pred soncem (1.4.2011 16:46:47)

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Za dojenčka - nobene.
Klobuček, tanka majica zgoraj, plaža v primernih urah, sicer pa senca.

Kreme so za kasneje, eventuelno, ko otroka ni za spraviti s plaže, ko že močno uveljavlja svojo voljo. Za najmlajše naj zadostuje mehanska zaščita. Te kreme so sam strup za tako mlado in svežo kožo in telo.



Enako. Jaz še svojega 2-letnika nisem z nobeno kremo mazala.




Dashenka -> RE: zaščita pred soncem (1.4.2011 16:58:24)

Jaz tako sebe, kot otroka namažem z zaščitno kremo le na morju, pa še to le prve dni, dokler ne porjavimo.
Kasneje pa le v izjemnih primerih, na primer če slučajno nanese, da nas sonce praži ob 1ih popoldan.

Prva leta sem za otroka uporabljala Vichy, faktor 20-30, zdaj se vsi mažemo z A.Solaire, faktor 10-20.




Stran: [1]